Friday, 29 January 2016

Greyhound Box Draw For Sale – Friday, 29 January 2016

Race No. 180th Anniversary Cup Ht112:11 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1CUSTOMIZED (NSW)[M]32423NBTB Alford (Yarram)
2DAINTREE JIM [M]73633NBTJ Harrington (Alberton)
3ZIPPING GATOR (NSW)[M]FSHC Jones (Rosedale)
4NEVILLE ROSE [M]427NBTJ Chignell (Rosedale)
5SALUTE THE BAR [M]38NBTR Winter (Denison)
6SLIVER (SA)[M]FSHC Watson (Cranbourne West)
7DYNA PARLANCE (NSW)[M]83FSHT Mitchell (Lara)
8MONKEY BANANA [M]T87T2NBTL Floyd (Cobains)
9MARLOW NIKITA [M]Res.53336NBTT Kennedy-harris (Somerville)
10CHAD’S BIG BOY [M]Res.75735FSHT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 280th Anniversary Cup Ht212:27 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MAX ROXY [M]43264NBTL Harris (Somerville)
2MR. CHANCE (NSW)[M]8FSHC Haas (Tynong)
3NITRIC ACID [M]FSHD Johnston (Boisdale)
4OMEGA SNIPER [M]FSHB Harper (Seaspray)
5TAABINGA EXPRESS [M]FSHJ Connor (Rosedale)
6SERMON ALLEN (NSW)[M]FSHT Mitchell (Lara)
7ROZEHILL BETH [M]FSHJ Simmonds (Boolarra)
8MAGNIFICENT PETE [M]33225NBTP Pollutro (Morwell)
9MARLOW NIKITA [M]Res.53336NBTT Kennedy-harris (Somerville)
10CHAD’S BIG BOY [M]Res.75735FSHT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 380th Anniversary Cup Ht312:44 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING COMET (NSW)[M]22725FSHG Whitford (Yarram)
2LADY JULIAN [M]FSHR Cook (Munro)
3TIPPY ALLEN (NSW)[M]FSHT Mitchell (Lara)
4ZIPPING SILVA (NSW)[M]FSHC Jones (Rosedale)
5JAY JAY BEE [M]FSHD Johnston (Boisdale)
6DASHING DORIS [M]FSHG Mcmillan (Nambrok)
7SIR FANCY (NSW)[M]FSHM Lont (Toongabbie)
8TAABINGA SPRITE [M]33FSHJ Connor (Rosedale)
9MARLOW NIKITA [M]Res.53336NBTT Kennedy-harris (Somerville)
10CHAD’S BIG BOY [M]Res.75735FSHT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 480th Anniversary Cup Ht41:04 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1HOOF IT (SA)[M]FSHC Watson (Cranbourne West)
2HAPPY HIPPY [M]FSHR Inger (Sale)
3TERRA FLASH [M]78744NBTC Spiteri (Morwell)
4BLUE ALCATRAZ [M]FSHG Mcmillan (Nambrok)
5DASH OF SCOTCH [M]4FSHC Johannsen (Devon Meadows)
6TAABINGA FELLA [M]22452NBTJ Connor (Rosedale)
7ZIPPING NOLEN (NSW)[M]FSHC Jones (Rosedale)
8SIR RICHARD [M]FSHD Johnston (Boisdale)
9MARLOW NIKITA [M]Res.53336NBTT Kennedy-harris (Somerville)
10CHAD’S BIG BOY [M]Res.75735FSHT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 5Leemon’s Meats1:24 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 440 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1WINSTON ROSE [5]53B4224.98(8)J Chignell (Rosedale)
2DON’T CRUMBLE [4]4541625.15(1)M Brown (Loch)
3NO JOCKEY NEEDED (NSW)[5]14465FSHD Fisher (Lara)
4RED CADILLAC [4]2616524.99(8)C Johannsen (Devon Meadows)
5DISCO [5]6354725.23(1)C Johannsen (Devon Meadows)
6WILLIE GEE [5]1617825.09(6)S Chignell (Rosedale)
7TOMMY’S TERROR (NSW)[4]3242125.12(8)O Mcgovern (Rosedale)
8PANTERA NERA (NSW)[5]13383FSHG Burke (Hazelwood North)
9ACQUITTED [5]Res.44738NBTL Harris (Somerville)
10MISS SPENCE [5]Res.6783625.10(8)R Ashworth (Seaton)
Race No. 6Gj Gardner Homes1:39 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1NOOSA JET [5]75256NBTD Fisher (Lara)
2SHANKS VERY MUCH [4]2352629.59(1)R Winter (Denison)
3CHUCK’S ME BOY (NSW)[4]4135330.11(1)C Johannsen (Devon Meadows)
4SOME TRICKS [5]53263NBTC Abela (Bacchus Marsh)
5ONE CUP SHORT [5]5456529.84(7)C Johannsen (Devon Meadows)
6MINTER BEE (NSW)[4]1868629.84(1)R Reinke (Johnsonville)
7BLUE ROCKET [5]17325FSTDP Abela (Parwan)
8EXPLOSIVE ANGEL [5]64276FSTDM Brown (Loch)
9DARK AVENGER [5]Res.74674NBTY Andrews (Cranbourne North)
Race No. 7Balec Electrical Contractors (1-6 Wins)1:57 PM (VIC time)
Restricted Win event over 650 metres at Sale Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1KOKODA STORM [7]77543NBTC Johannsen (Devon Meadows)
2BEYOND GALAXIA [6]41534NBTA Ferguson (Briagolong)
3KOKODA MOON [5]3366638.17(4)C Johannsen (Devon Meadows)
4KOKODA ECLIPSE [7]64347NBTC Johannsen (Devon Meadows)
5DAINTREE PUZZLE [5]56513NBTK Joske (Hazelwood South)
6BEYOND MANAPA [5]54116NBTA Ferguson (Briagolong)
7ZIPPING SCARLET (NSW)[6]42237NBTP Mckenzie (Denison)
8SECRET COLOUR [7]65268FSTDC Haigh (Crossover)
9MACALISTER ZIG [7]Res.81678NBTL Hughes (Longford)
Race No. 8Gold 12422:14 PM (VIC time)
Free For All event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC LILY [4]5255125.02(1)D Fisher (Lara)
2AVON POWER [4]2231325.13(8)J Norden (Stratford)
3SONNY’S SALUTE [3]7243124.91(6)L Davis (Yarram)
4ANDIAMO NEO [4]1547424.96(8)R Winter (Denison)
5HE’S PANICKEN [4]2425424.89(6)M Tocknell (Rosebud)
6TUMBLE AND DRY (NSW)[2]1782325.10(8)C Johannsen (Devon Meadows)
7SENOR LAURIE (NSW)[4]8611624.98(3)D Fisher (Lara)
8TIGER WHELAN [2]8224324.96(2)M Whelan (Lakes Entrance)
Race No. 980th Anniversary Cup Ht52:32 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ROZEHILL SKYE [M]FSHJ Simmonds (Boolarra)
2ZIPPING HERSI (NSW)[M]FSHC Jones (Rosedale)
3DYNA LEONA (NSW)[M]5FSHT Mitchell (Lara)
4OWEN BANKS [M]54NBTC Watson (Cranbourne West)
5NERO ROSE [M]53NBTJ Chignell (Rosedale)
6FEELING BLUE [M]FSHD Johnston (Boisdale)
7VIENNA BROWN [M]3862NBTG Graham (Woodleigh)
8RUSTY PATCHES [M]4FSHB Shillington (Lara)
9MARLOW NIKITA [M]Res.53336NBTT Kennedy-harris (Somerville)
10CHAD’S BIG BOY [M]Res.75735FSHT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 10Elite Plumbing And Tiling2:49 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OAKMONT WHISPER [6]1646629.97(8)D Mcphie (Kilmany)
2BOBBY’S BABY [6]12361NBTA O’keefe (Giffard West)
3TAABINGA FLASH [7]21555FSTDJ Connor (Rosedale)
4BOMBAY ROCK [7]47152NBTS Richer (Boolarra)
5DARKEST BEAUTY [7]45365NBTD Toner (Bunyip)
6RED CLAUDETTE [7]83635NBTE Dowsey (Cowwarr)
7NIKITA’S MARLOW [7]43741FSHL Harris (Somerville)
8DESPERATE DRIVER [6]61552FSTDL Weeks (Tyabb)
9MACALISTER ZAG [7]Res.75186NBTL Hughes (Longford)
Race No. 11Morelli Furniture & Bedtime3:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COOKIE ROSE [5]1751625.29(3)J Chignell (Rosedale)
2ASTON MAVERIC [5]61522NBTD Fisher (Lara)
3SHARNICA [5]3317525.04(7)B Sonneman (Warragul)
4BLUE BOY [5]13213NBTT Mitchell (Lara)
5SECRET GUN (NSW)[5]3366824.93(8)B Alford (Yarram)
6MERVUE (NSW)[5]4583325.46(Q)(2)K Height (Toora)
7WADELOCK JULIET [5]1626725.00(4)M Clohesy (Stratford)
8HAPPY HOUR [5]33211NBTL Weeks (Tyabb)
9SNOW GYPSY [5]Res.33728FSHP Brown (Loch)
10DIAMOND ED [5]Res.88638NBTF Ryan (Koo Wee Rup)
Race No. 12Ian Carter Builders3:30 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DASH OF ROSE [5]11412NBTS Chignell (Rosedale)
2ZULU RETREAT (NSW)[5]83888FSHS Fisher (Lara)
3FANTASY MCQUEEN [5]2176730.17(4)J Musselwhite (Lindenow)
4DUNDEE OSPREY [5]67137FSHG Scott-smith (Pakenham South)
5SILENT STEALTH [5]61475NBTR Boyce (Korumburra)
6THREE DAY SHADOW (NSW)[5]23121NBTL Weeks (Tyabb)
7LAKEVIEW MISS [5]56245NBTM Whelan (Metung)
8SANTA CRUZ MOON [5]3141129.86(6)R Cook (Munro)
9DARK AVENGER [5]Res.74674NBTY Andrews (Cranbourne North)