Sunday, 1 January 2017

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday, 1 January 2017

Race No. 1Grv Vic Bred Maiden Series Ht15:52 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1LADY ALLIANCE [M]6FSHM Chilcott (Heathcote)
2WADELOCK VENUS [M]2NBTM Clohesy (Stratford)
3MARVELLOUS MIDGE [M]FSHS Spoljaric (Kilmany)
4PERFECT STORM [M]FSHD Dooley (Maffra)
5DATA STAR [M]FSHJ Thompson (Pearcedale)
6ARTISTIC ALYSSA [M]FSHG Mcmillan (Nambrok)
7TAKING FLIGHT [M]66FSHJ Westerlo (Clyde)
8RAPANUI REBEL [M]33FSHK Iles (Longwarry)
9SCARLET SCARLET [M]Res.48754NBTJ Baldwin (Kilmany)
10WINTER ROSE [M]Res.565NBTR Winter (Denison)
Race No. 2Grv Vic Bred Maiden Series Ht26:19 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MY MISS MOLLY [M]FSHS Spoljaric (Kilmany)
2TOTAL HAZARD [M]3FSHJ Chilcott (Heathcote)
3SPRINT TEE [M]FSHS Spoljaric (Kilmany)
4LAKEVIEW ISLA [M]FSHM Whelan (Metung)
5WADELOCK SAMPSON [M]FSHM Clohesy (Stratford)
6VANISHKA [M]67FSHI Brown (Loch)
7LADY YAP [M]FSHR Cook (Munro)
8BONT’S MAGIC [M]3624FSHS Combridge (Junction Village)
9STEPHIE KEATS [M]Res.38347NBTL Floyd (Cobains)
10READY SEBI GO [M]Res.42868NBTD Rhodes (Heyfield)
Race No. 3Grv Vic Bred Maiden Series Ht36:39 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DEFLATING [M]FSHL Smith (Nambrok)
2GALLOPING BENNY [M]6NBTR Conway (Bunyip)
3BLACK MARKET [M]FSHJ Martinovic (Koo Wee Rup)
4STEEL [M]FSHK Gorman (Tanjil South)
5LANKY LURCH [M]FSHD Johnston (Boisdale)
6OUR WILD EMILY [M]78572NBTP Romagnino (Moe)
7ZINDA NEVEELK [M]8FSHA Kleeven (Yarragon)
8PUNTERS PARADISE [M]FSHS Spoljaric (Kilmany)
9MIDNIGHT MAX [M]Res.8347NBTJ Norden (Stratford)
10WINTER ROSE [M]Res.565NBTR Winter (Denison)
Race No. 4Grv Vic Bred Maiden Series Ht46:58 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1REMIND ME [M]FSHB Divirgilio (Nambrok)
2ZIPPY LYNET [M]FSHG Kleeven (Denison)
3VIVIAN SHIRAZ [M]FSHS Spoljaric (Kilmany)
4SKYRIM [M]7FSHG Clifton (Tynong North)
5GIVE AWAY KING [M]FSHS Spoljaric (Kilmany)
6LADY BOMBURST [M]FSHR Cook (Munro)
7OUR MOJO [M]63FSHW Vassallo (Devon Meadows)
8LADY BEATRIX [M]6FSHM Chilcott (Heathcote)
9RASLEIGH BANSER [M]Res.44245NBTW Stevens (Myrtlebank)
10PRINCESS SHAE [M]Res.62548NBTL Hughes (Longford)
Race No. 5Safstrom Painting And Decorating7:22 PM (VIC time)
Free For All event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1TAABINGA FLASH [3]7334525.05(3)J Connor (Rosedale)
2WALK ON BY [3]3332624.95(1)T Fasoli (Heyfield)
3NEW LEVEL [2]3728524.84(8)D Langley (Cranbourne)
4COOKIE ROSE [4]2156325.01(5)J Chignell (Rosedale)
6CALL ME TICKETS [4]3413525.13(1)B Russell (Sale)
7COSMIC MISSILE [2]7467124.91(2)E Lieshout (Drouin West)
8HE’S PANICKEN [4]6624424.89(6)M Tocknell (Rosebud)
Race No. 6Mckay Automotive & Sale Brake Specialist7:44 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHANLYN GEORGE [5]46517FSTDW Fasoli (Heyfield)
2CHEETAH STEALTH [5]52811FSTDG Moss (Korumburra)
3OFF THE HIP [5]8653329.84(3)L Russell (Sale)
4STURRIDGE [5]36245FSTDK Pitt (Devon Meadows)
5BEYOND MANAPA [5]82676NBTA Ferguson (Briagolong)
6MILLA ROSE [5]26526NBTJ Chignell (Rosedale)
7TAABINGA FELLA [5]42824NBTJ Connor (Rosedale)
8DASH TA FAME (NSW)[5]31755FSHV Wisener (Hazelwood)
Race No. 7Cosmetic Clinic Gippsland8:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DUNDEE COBRA [5]22333NBTG Scott-smith (Pakenham South)
2EDUARDO ROSE [5]3225425.00(5)S Chignell (Rosedale)
3SLOG SWEEP [5]2532425.38(8)S Spoljaric (Kilmany)
4PRECIPITATION (SA)[5]38816NBTT Chatwin (Johnsonville)
5SHANLYN FRANK [5]22817FSTDD Fasoli (Heyfield)
6SUPER SOOK (NSW)[5]3264524.78(5)V Wisener (Hazelwood)
7PHILLIP KEEPING (NSW)[5]4383625.20(3)P Mckenzie (Denison)
8LONESOME KATIE [5]2468524.89(8)K Fogarty (Heyfield)
9JONI SUNSET (NSW)[5]Res.68146NBTG Tuck (Pakenham)
10MIGHTY BREE [5]Res.74386NBTJ Brown (Nyora)
Race No. 8Grv Vic Bred Series Final8:32 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 440 metres at Sale Of $4,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435.

No.NameFormBestTrainer

1MALEUNE [4]8523125.06(4)C Jones (Rosedale)
2TIGER RANCE [4]3156125.01(3)D Johnston (Boisdale)
3PROVEN KODIAK [5]14223NBTW Vassallo (Devon Meadows)
4FAIRY PRETTY [5]5612225.07(4)B Proctor (Alberton West)
5DOWN EVERY ROAD [5]53322NBTG Rounds (Devon Meadows)
6BOSS SENOR [5]4565224.64(7)R Wynd (Sale)
7PRINCESS POUT [4]6284125.10(4)G Clifton (Tynong North)
8CATALAN FLYER [5]3842325.35(5)J Baldwin (Kilmany)
9DUNDEE COBRA [5]Res.22333NBTG Scott-smith (Pakenham South)
10LAKEVIEW MISS [5]Res.3445425.02(4)C Sheilds (Metung)
Race No. 9Grv Vic Bred Maiden Series Ht58:54 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SPARKY NEVEELK [M]FSHR Kleeven (Denison)
2LADY CHING [M]46434FSHJ Chilcott (Heathcote)
3CLYDE’S CLASSY [M]FSHD Johnston (Boisdale)
4JIMBO JET [M]3443FSHR Floyd (Cobains)
5LADY SCRUMPTIOUS [M]FSHR Cook (Munro)
6AVON GLORY [M]27NBTJ Norden (Stratford)
7SUPERIOR ZOE [M]2FSHJ Condon (Devon Meadows)
8MONSTER MACHINE [M]FSHS Spoljaric (Kilmany)
9STEPHIE KEATS [M]Res.38347NBTL Floyd (Cobains)
10DOUSED IN MUD [M]Res.57535FSHG Bartlett (Tenby Point)
Race No. 10Grv Vic Bred Maiden Series Ht69:15 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1KADALEX KID [M]22F26NBTJ Nibbs (Catani)
2AMBER’S ROMANCE [M]FSHS Spoljaric (Kilmany)
3WADELOCK MINDY [M]24NBTM Clohesy (Stratford)
4SPRITNEY BEERS [M]36273NBTE Lieshout (Drouin West)
5SPYFECTION [M]FSHB Divirgilio (Nambrok)
6JUST TEEFA [M]FSHS Spoljaric (Kilmany)
7BOLTA NEVEELK [M]FSHA Kleeven (Yarragon)
8ROMAN’S LEGEND [M]FSHM Chilcott (Heathcote)
9RASLEIGH BANSER [M]Res.44245NBTW Stevens (Myrtlebank)
10ALLY PALLY KEATS [M]Res.87767NBTL Floyd (Cobains)
Race No. 11Kiernan Tilt Tray Services9:34 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LABEL THIS [7]13327FSTDM Elliott (Pakenham)
2ASTON EMILIO [7]2321425.29(3)E Lieshout (Drouin West)
3ASTON HAMMER [7]2435425.04(5)E Lieshout (Drouin West)
4FINE FLYNN [7]41225.11(2)N Ryan (Devon Meadows)
5AMAROO GONZALES (NSW)[7]52773NBTS Schembri (Moe South)
6COUGAR STEALTH [6]43273NBTG Moss (Korumburra)
7JESSE’S TYPHOON [6]83421NBTM Musselwhite (Lindenow)
8CONCLUSIVE [6]2522225.51(4)B Proctor (Alberton West)
9EL MIRAGE [7]Res.41528FSHG Rounds (Devon Meadows)
10TAMBO FLASH (NSW)[6]Res.5848625.26(5)M Whelan (Metung)
Race No. 12Trfm9:51 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GET ALONG DAISY [5]45355NBTB Russell (Sale)
2RIPPER (SA)[5]4752124.82(1)T Chatwin (Johnsonville)
3BUGS BOLONEY [5]4822425.51(7)J Gorgioski (Narre Warren)
4VIC FOR SHORT [5]67481NBTT Howell (Pakenham)
5PAUA INVADER (NSW)[5]3355825.17(6)T Chatwin (Johnsonville)
6FANTASY MCQUEEN [5]38783NBTM Musselwhite (Lindenow)
7LONESOME DUDE [5]4227525.19(4)K Fogarty (Heyfield)
8HIT LEGS [5]5376325.12(6)B Proctor (Alberton West)
9SIMPLY MYSTIC [5]Res.6176825.52(1)M Musselwhite (Lindenow)
10MAKE THAT CALL [5]Res.36848NBTG Bartlett (Tenby Point)