Sunday, 11 December 2016

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday, 11 December 2016

Race No. 1A&p Anton & Sons5:49 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1EDISON BALE (NSW)[M]8FSHM Delbridge (Balliang)
2EFFECTUAL [M]2FSHW Duve (Denison)
3ASTON EMILIO [M]24232NBTE Lieshout (Drouin West)
4MIDNIGHT MAX [M]8NBTJ Norden (Stratford)
5WADELOCK MINDY [M]24NBTM Clohesy (Stratford)
6MISS FLINDERS [M]47552NBTA Smit (Longford)
7ZIPPING TODD (NSW)[M]5NBTB Harper (Seaspray)
8INVENTIVE [M]6FSHW Duve (Denison)
9GRAVEL RASH RIOT (NSW)[M]Res.FSHA Azzopardi (Myrniong)
10GALLOPING BENNY [M]Res.FSHR Conway (Bunyip)
Race No. 2Djc Welding Glengarry6:08 PM (VIC time)
Maiden event over 520 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RUN ROSIE [M]54434NBTL Hughes (Longford)
2SIMBAREA (QLD)[M]43726NBTG Mcmillan (Nambrok)
3GOODBYE GARY [M]6FSHL Hughes (Longford)
4AKINA BLITZ [M]34364FSHP Rowley (Denison)
5JEBRECO SURPRISE [M]8FSTDC Lindrea (Stratford)
6NEDDLES [M]4677NBTL Hughes (Longford)
7CARO’S ARROW [M]45355FSTDC Johannsen (Devon Meadows)
8BEETEE [M]3386TFSTDB Toner (Giffard West)
Race No. 3Selling With Alan Stakes6:27 PM (VIC time)
Grade 7 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROMAN LAD [7]631T825.42(6)R Wynd (Sale)
2KIERA BALE (NSW)[7]218325.52(7)M Delbridge (Balliang)
3AMAROO GONZALES (NSW)[7]83385NBTS Schembri (Moe South)
4GOODNIGHT IRENE [7]128FSHG Walker (Traralgon)
5GEMANNA SHELBY (NSW)[7]17573FSHN Tapp (Giffards West)
6FAITH NO MORE [7]72861NBTL Delbridge (Balliang)
7WITCH TALKING [7]851725.47(1)G Vening (Wonwron)
8DREAM SHANTY (NSW)[7]F3543NBTM Delbridge (Balliang)
9SELECT SCOTT [7]Res.7778625.43(8)M Empson (Drouin)
Race No. 4Elders Maffra6:45 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINI MANTELLO [6]13526FSHJ Rinaldi (Lethbridge)
2ZIPPING TINA (NSW)[7]3128NBTG Mcmillan (Nambrok)
3PIETRO BALE (NSW)[7]6137FSTDM Delbridge (Balliang)
4ZIPPING NADIA (NSW)[7]44562NBTG Mcmillan (Nambrok)
5ALWAYS ABOUT ME [6]33232NBTC Johannsen (Devon Meadows)
6MISTER HEENEY [7]58438NBTC Johannsen (Devon Meadows)
7EVELYN [7]41254FSTDJ Mcintyre (Ripplebrook)
8ALLEN YANI (NSW)[7]2412FSHM Delbridge (Balliang)
9CITRUS KISS [7]Res.25724NBTC Johannsen (Devon Meadows)
10MAGIC DIAMOND (NSW)[6]Res.54156FSHM Fearnley (Yinnar)
Race No. 5Moe Racing Club Gdr7:04 PM (VIC time)
Special Event event over 650 metres at Sale Of $8,000 Prizemoney.
1st: $5,600 2nd: $1,600 3rd: $800.

No.NameFormBestTrainer

1ALERA BALE (NSW)[5]15174FSHM Delbridge (Balliang)
2FLYWHEEL ALFIE [5]15534FSTDS Bye (Gormandale)
3DUNA RUNA [5]41632NBTR Cook (Munro)
4BOGIE BEKIM (QLD)[5]11121FSHB Rawlings (Lewiston)
5LEOPARDSTOWN [3]2634337.55(8)C Johannsen (Devon Meadows)
6BRO SAM’S HOOK [3]4152137.67(2)P Galea (Rosedale)
7BUREKUP JACK [3]6755737.57(1)R Keating (Longford)
8AVATAR JET [5]77227FSTDR Boehm (Cranbourne South)
9DEWANA DIMIE [5]Res.31462NBTB Dewan (Edithvale)
10DESTINI DOLPHIN [5]Res.62666FSTDE Rinaldi (Lethbridge)
Race No. 6Sure Constructions7:21 PM (VIC time)
Free For All event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1OMEGA SNIPER [1]1354224.72(3)B Harper (Seaspray)
2WEZ GORDY [3]1342625.61(1)L Delbridge (Balliang)
3BRUISER SENOR [4]4423124.68(1)D Johnston (Boisdale)
4SUPER SOOK (NSW)[4]2223224.78(5)V Wisener (Hazelwood)
5HUNDRED (NSW)[4]4317424.96(8)D Johnston (Boisdale)
6ASTON SLOAN [1]5553324.57(3)E Lieshout (Drouin West)
7PHILLIP KEEPING (NSW)[4]4774325.20(3)P Mckenzie (Denison)
8TIGER RANCE [4]6233125.01(3)D Johnston (Boisdale)
Race No. 7Aaron Lynch Joinery7:40 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CHASE’S CHANCE [4]5158330.13(8)A Smit (Longford)
2WALK ON BY [5]46333FSTDT Fasoli (Heyfield)
3DYNA LEROY (NSW)[5]77231NBTM Delbridge (Balliang)
4TEFLON TONY (NSW)[5]6574230.32(4)L Delbridge (Balliang)
5BOBBY’S BABY [5]18368NBTS Clarke (Tooradin)
6HENRY [5]15352NBTJ Mcintyre (Ripplebrook)
7DIVISION FOUR [5]32243NBTC Johannsen (Devon Meadows)
8BEYOND MANAPA [5]28267NBTA Smit (Longford)
9LONESOME KATIE [5]Res.4724629.92(2)K Fogarty (Heyfield)
10BEYOND GALAXIA [5]Res.6466829.84(3)A Smit (Longford)
Race No. 8Balec Electrical Sale Distance Gdr8:04 PM (VIC time)
Special Event event over 650 metres at Sale Of $8,000 Prizemoney.
1st: $5,600 2nd: $1,600 3rd: $800.

No.NameFormBestTrainer

1CANINO [3]2554737.76(5)C Johannsen (Devon Meadows)
2SHE’S A COLLINDA [5]13326NBTS Cameron (Maffra)
3ALLEN MARKY (NSW)[4]14777FSTDM Delbridge (Balliang)
4ALLEN LOTTERY (NSW)[4]74742FSTDM Delbridge (Balliang)
5DASH OF ROSE [5]51311FSTDS Chignell (Rosedale)
6ASTON HARVEY [3]1338537.41(1)E Lieshout (Drouin West)
7BENTEKE (NSW)[5]35122FSHB Bravo (Lovely Banks)
8ZIPPING SILVA (NSW)[4]1324137.76(6)J Mackay (Richmond Vale)
9DESTINI WILDFIRE [5]Res.21865NBTE Rinaldi (Lethbridge)
10CREDIT ENTRY (QLD)[5]Res.66633NBTG Jose (Catani)
Race No. 9Grant Murray Plastering8:24 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TEFLON TOBY (NSW)[6]38622NBTL Delbridge (Balliang)
2PUPETTA MARESCA (NSW)[6]24557FSHM Delbridge (Balliang)
3TAABINGA SWIFT [6]48481NBTJ Connor (Rosedale)
4OMEGA LUCY [6]13125.09(3)B Harper (Seaspray)
5RIVERSIDE SID [7]2212525.34(8)M Payne (Fulham)
6HALLY ALLEN (NSW)[6]51781FSTDM Delbridge (Balliang)
7ONYA JATT [6]63314FSTDG Singh (Giffards West)
8SCARCE [6]22643FSHT Sharp (Melton West)
9SELECT SCOTT [7]Res.7778625.43(8)M Empson (Drouin)
Race No. 10Iga + Liquor Heyfield Ht18:44 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SUDOKU FLASH (NSW)[5]21312NBTA Azzopardi (Myrniong)
2DASH OF SCOTCH [5]1668824.93(8)C Johannsen (Devon Meadows)
3BOSS SENOR [5]8324524.64(7)R Wynd (Sale)
4ENOLA GAY [5]2775825.10(2)L Delbridge (Balliang)
5LANDON [5]21264NBTJ Mcintyre (Ripplebrook)
6ZIPPING PEDRO (NSW)[5]4F51125.04(2)G Mcmillan (Nambrok)
7MILKY CHANCE (NSW)[5]35232FSHV Wisener (Hazelwood)
8BARE BONES [5]6885425.04(1)S Mckay (Denison)
9PAUA INVADER (NSW)[5]Res.6833525.17(6)T Chatwin (Johnsonville)
10OUR JESS [5]Res.32563NBTA Smit (Longford)
Race No. 11R&a Concreting Ht29:04 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DEWANA INTEREST [5]65486FSHM Dewan (Carrum Downs)
2JASOCATE (NSW)[5]42554NBTR Ashworth (Cowwarr)
3EDUARDO ROSE [5]7155825.00(5)S Chignell (Rosedale)
4LITTLE SPARROW [5]4486525.21(8)A Jones (Briagolong)
5OUCH [5]36832NBTB Bravo (Lovely Banks)
6DUOMO BALE (NSW)[5]6377424.87(4)L Smith (Nambrok)
7ASTON TULLOCH [5]6521725.34(5)E Lieshout (Drouin West)
8GUNNADOO WILL (NSW)[5]34567NBTM Delbridge (Balliang)
9LOVING ANGELS [5]Res.3456624.92(5)C Johannsen (Devon Meadows)
10KERRIE’S ONE [5]Res.8587325.40(4)A Smit (Longford)
Race No. 12Heyfield Signs Ht39:27 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING EMMA [5]1176425.21(1)C Morris (Briagolong)
2MILLA ROSE [5]2356225.11(7)J Chignell (Rosedale)
3ASTON REGAS [5]7134725.34(8)E Lieshout (Drouin West)
4SHANLYN GEORGE [5]74254NBTW Fasoli (Heyfield)
5DODGY DEDE [5]8584724.79(1)S Clarke (Tooradin)
6PROVEN CHOPS [5]83415NBTB Divirgilio (Nambrok)
7SAM WHELAN [5]6351625.17(6)M Whelan (Lakes Entrance)
8ASTROLOGY (NSW)[5]226F7FSTDM Delbridge (Balliang)
9LUNAR SHADOW [5]Res.87213NBTL Delbridge (Balliang)
10DARK AVENGER [5]Res.38854NBTY Andrews (Kilmany)