Sunday, 13 October 2013

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday, 13 October 2013

Race No. 1Prime 75:49 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCE NITRO [M]7NBTJ Carr (Devon Meadows)
2BERNMAR PAUL [M]43736NBTP Borradale (Rosedale)
3YAKAMOV BALE (NSW)[M]FSHG Bate (Lara)
4ROWDY SMITH [M]32323NBTC Tabone (Nambrok)
5KING NITRO [M]3NBTJ Carr (Devon Meadows)
6ELSWYK PRINCESS [M]53227NBTC Busuttil (Kilmany)
7UNDER THE DOME [M]2NBTG Dalton (Hazelwood North)
8STARDOM GALORE [M]7NBTT Whitford (Sale)
9GOLDEN HIPPY [M]Res.FSHR Inger (Sale)
10ANDY’S DELIGHT [M]Res.FSHA Boram (Warragul)
Race No. 21300hotwater6:08 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RIMFIRE GOLD [M]3624325.95(Q)(8)C Morris (Briagolong)
2DAINTREE PUZZLE [M]33482NBTK Joske (Traralgon)
3GREYSYND FANTASY [M]FSHP Anderton (Devon Meadows)
4DARLIN’ DANTE [M]6NBTB Dalton (Sale)
5DUNGARVAN [M]3NBTJ Carr (Devon Meadows)
6FOURIER BALE (NSW)[M]FSHG Bate (Lara)
7IMY GALORE [M]5NBTT Whitford (Sale)
8TYGA TALK [M]76435NBTB Proctor (Alberton West)
9HAPPY OUTLOOK (NSW)[M]Res.FSHB Alford (Yarram)
10GOLDEN SALUTE [M]Res.FSHR Winter (Denison)
Race No. 3Topcat Video Final (gobis)6:27 PM (VIC time)
Maiden Final event over 440 metres at Sale Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1BIG TEX ROCKIN’ [5]124.95(7)C Jones (Rosedale)
2SALEGREY’S LATE [5]3125.14(1)C Johannsen (Devon Meadows)
3BLACK BEARD [M]18322NBTM Tabb (Norlane)
4LONGWARRY LASS [5]8527126.08(2)K Iles (Longwarry)
5POD’S ELECT [5]125.18(1)D Mcdonald (Devon Meadows)
6SOMERTON AL [5]125.24(2)M Delaney (Cobains)
7ALL GUNS BLAZING [M]2NBTD Mcdonald (Devon Meadows)
8BRAN NUE KOONORA [M]16262NBTR Lyfield (Lang Lang)
9DAINTREE PUZZLE [M]Res.33482NBTK Joske (Traralgon)
10UNDER THE DOME [M]Res.2NBTG Dalton (Hazelwood North)
Race No. 4Sale Mazda6:47 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WASABI PRINCESS [5]41888FSHM Busuttil (Kilmany)
2SELECT SHEZZA [5]3486525.54(3)K Bailey (Sale)
3SMURF’S JACKO [5]8658825.53(6)D Brown (Heyfield)
4SUPER ABBOTT [5]4118625.47(6)E Prazza (Traralgon)
5MISS FIRE [5]74742NBTJ Carr (Devon Meadows)
6DASH GOOD [5]51874NBTP Spiteri (Morwell)
7IN ACCORD [5]3438425.64(8)L Fulford (Nuntin)
8MR. OLYMPIA [5]17F21FSHS Jack (Dalmore)
9SELECT EAGLE [5]Res.6152NBTK Holland (Stratford)
10SURPRISE MECKO [5]Res.77875NBTE Eastley (Nungurner)
Race No. 5Yes Optus7:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CLOVER LEAF [5]14465FSHR Ferris (Tyabb)
2SKINNY LIZZIE [5]47756NBTV Bromley (Paynesville)
3KICKIN’ SHIRAZ (NSW)[5]75168NBTC Callaway (Cranbourne East)
4IT TAKES TIME [5]32773NBTY Andrews (Cranbourne North)
5SPIRIT OF CAITY [5]35355NBTJ Lindrea (Stratford)
6GO GO GAIL [5]32264FSHF Bickerton (Pearcedale)
7PARKFIELD CHAMP (QLD)[5]55742FSTDP Trim (Devon Meadows)
8MERCILESS [5]4461329.99(1)J Stephens (Drouin West)
9PERFECT TESS [5]Res.18FSHD Dooley (Maffra)
10SHE GONE [5]Res.56566FSTDR Lane (Traralgon)
Race No. 6Yes Optus (1-4 Wins) (gobis)7:23 PM (VIC time)
Restricted Win event over 650 metres at Sale Of $3,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1LUSCIOUS LILY [5]64473FSTDR Stephens (Drouin West)
2LITES AND SIRENS [5]67616FSHB Divirgilio (Devon Meadows)
3DARBAIN DASHER [5]25751FSTDR Conway (Bunyip)
4WICKED WARLORD [4]7487837.91(4)R Stephens (Drouin West)
5TATTY FIELDS [5]28462FSHM Puleio (Mulgrave)
6VINTAGE EUPHORIA (NSW)[5]4115FSHJ Stavropoulos (Craigieburn)
7ELITE BOY (NSW)[5]57521FSHB Harper (Seaspray)
8DEVON MEADOW [5]32835FSTDJ Carr (Devon Meadows)
9TOWBAR TEDDY [5]Res.45653NBTP Elston (Sale)
Race No. 7Leemon’s Meats7:44 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FAST AS ESCARGOT [5]23316NBTP Colthup (Cranbourne)
2NIGHT WITH SALLY (QLD)[5]14112NBTD Mcdonald (Devon Meadows)
3ROMAN BRIDGET [5]7643725.20(4)V Bromley (Paynesville)
4KANSAS TURNPIKE (NSW)[5]38278NBTT Whitford (Sale)
5BATMAN [5]42735NBTK Tabb (Norlane)
6MIGHTY GRUMPY [5]5254525.18(1)L Fulford (Nuntin)
7SIEGER [5]3241425.22(4)B Divirgilio (Devon Meadows)
8GYPSY RAMA [5]41218NBTA Hunter (Cranbourne)
9UNAVOIDABLE (NSW)[5]Res.36546NBTS Trim (Devon Meadows)
10LOOKING MAGICAL [5]Res.66557NBTD Williamson (Moe)
Race No. 8Morelli Furniture & Bedtime8:02 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SQUEEKY TAYLOR [5]7537229.79(6)N Lund (Longwarry)
2SWEET SATIN [4]5314729.85(4)C Jones (Rosedale)
3SMURF’S LARA [5]58476NBTJ Lindrea (Stratford)
4TEKKI TYRANT [5]76544FSTDD Crawford (Pearcedale)
5ALL WIRED UP [5]7F841FSTDR Winter (Denison)
6FRANKLIN HERO [4]7878529.85(7)D Dooley (Maffra)
7SUM SUM KEATS [5]84546NBTR Floyd (Cobains)
8LEDARO DASH [4]3246429.77(4)C Callaway (Cranbourne East)
9KAYDEN’S MICKEY [5]Res.67468FSTDD Hill (Traralgon)
10PARKFIELD PIRATE [5]Res.54668NBTS Trim (Devon Meadows)
Race No. 9G&t Sharp Plastering8:17 PM (VIC time)
Free For All event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1GROOVER BALE (NSW)[4]6213525.13(1)G Bate (Lara)
2THAT’S ABOUT ME [4]6125225.06(8)W Fasoli (Heyfield)
3LIGHTNING LEAH [2]1113624.96(6)D Despard (Paynesville)
4CRAWF’S BREAD [3]1221324.95(1)D Crawford (Pearcedale)
6TEDDYBEAR POWER [4]7733625.32(5)D Despard (Paynesville)
7BARB AND DEN [4]5666625.25(8)N Tapp (Narre Warren)
8HURRICANE HARLEY [2]1588125.23(2)J Holden (Nambrok)
Race No. 10Monacellars8:40 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FLASH GALO [5]56624NBTC Lindrea (Valencia Creek)
2SLITHER [5]75166FSHY Andrews (Cranbourne North)
3MALCESKI SNAP [5]35653NBTT Proctor (Alberton West)
4TYCORAN JEWEL [5]6573725.17(6)S Collins (Hazelwood)
5FAWN CHOW [5]48355NBTW Read (Devon Meadows)
6ALLEN MOSES (NSW)[5]33116NBTG Bate (Lara)
7FLAMING TALENT [5]74285NBTP Grice (Bena)
8BECKENBAUER (SA)[5]21FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
9MAISIE’S FLYER [5]Res.34757NBTS Trim (Devon Meadows)
10YOUR SUPER [5]Res.75835FSHG Howell (Pearcedale)
Race No. 11Bcs Accountants9:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LIGHTNING POWER [5]1238425.07(4)V Bromley (Paynesville)
2RAVISHING RUTH [5]7546825.31(5)J Stephens (Drouin West)
3LAETITA [5]35518NBTN Lund (Longwarry)
4THAT’S OUR BOY [5]37521NBTJ Elston (Sale)
5BAMBOO BLONDE [5]26376NBTK Scott (Koo Wee Rup)
6LANEY KEATS [5]7875725.14(8)R Floyd (Cobains)
7JAMRON [5]21728NBTM Busuttil (Kilmany)
8DYNA ANDY (NSW)[5]44135FSHP Hunt (Lara)
9UNDERBELLY ANGEL [5]Res.51778NBTU Bickerton (Pearcedale)
10PRINCE WASABI [5]Res.66157FSHM Busuttil (Kilmany)