Sunday, 19 June 2016

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday, 19 June 2016

Race No. 1Hoss’ Big Race4:48 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1OMEGA BRITTANY [M]42NBTB Harper (Seaspray)
2BENNY THE JET (NSW)[M]5NBTF Kirkham (Garfield)
3PUSH THE TROLLEY [M]6NBTA O’keefe (Giffard West)
4ROMAN LAD [M]364NBTR Wynd (Sale)
5RASLEIGH BANSER [M]33765NBTW Stevens (Myrtlebank)
6NITRIC ACID [M]63453NBTD Johnston (Boisdale)
7TAABINGA LADY [M]64232NBTJ Connor (Rosedale)
8SIMBAREA (QLD)[M]43255NBTG Mcmillan (Nambrok)
9MINNIE HOOK [M]Res.27457NBTP Galea (Rosedale)
10KNIGHTRIDER [M]Res.63847NBTI Collins (Kilmany)
Race No. 2R & J Orchard Earthmoving5:08 PM (VIC time)
Grade 7 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RIVERSIDE MONS [7]4317425.36(8)S Trotman (Fulham)
2ASTON HAMMER [7]2244325.04(5)E Lieshout (Drouin West)
3TILLY COURT [7]3125.75(1)B Harper (Seaspray)
4DR. GAMMIRIS [7]22168FSHR Winter (Denison)
5LONESOME DUDE [7]22624NBTK Fogarty (Heyfield)
6IMA EBAY [7]88356FSHL Russell (Sale)
7LUNAR MAGIC [7]65231NBTW Duve (Denison)
8FRUITION (TAS)[7]61FSHR Cowling (Rowville)
9PICTURES OF ME (TAS)[7]Res.75458NBTR Cowling (Rowville)
Race No. 3Blythewood Pastoral5:29 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE ALCATRAZ [6]1326229.67(1)G Mcmillan (Nambrok)
2ALWAYS ABOUT ME [7]24646NBTC Johannsen (Devon Meadows)
3MASERATI REV [6]15716FSHK Gorman (Tanjil South)
4ACHAI [6]44435NBTC Tilley (Sale)
5RUBBLE TO EXCEL (NSW)[7]16342FSTDP Galea (Rosedale)
6BEBINGTON [6]114T7FSHR Conway (Bunyip)
7TAABINGA FELLA [6]33854NBTJ Connor (Rosedale)
8DIVISION FOUR [6]T4232FSTDC Johannsen (Devon Meadows)
9OAKMONT WHISPER [6]Res.6354529.97(8)D Mcphie (Kilmany)
Race No. 4Geddes Meats5:44 PM (VIC time)
Grade 6 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NAT [6]1713726.00(1)R Boyce (Korumburra)
2WINTERSTEIN (NSW)[6]1F22425.32(5)C Johannsen (Devon Meadows)
3ASTON TARA [6]115424.97(2)E Lieshout (Drouin West)
4KAMANCHI [6]4378525.20(7)W Gieschen (Maffra)
5KERRIE’S ONE [6]4262125.40(4)A Smit (Maffra)
6SCARY SISTER [6]3553325.43(6)C Tilley (Sale)
7GENIUS FREE [6]21144NBTM Power (Frankston)
8DAINTREE RHUMBA [6]4331725.49(5)C Leviston (Callignee)
9COUGAR STEALTH [6]Res.84462NBTG Moss (Korumburra)
10STILL DESTINED [6]Res.77246NBTF Langenhoff (Tooradin)
Race No. 5Jonty & Orch Classic (1-5 Wins)6:03 PM (VIC time)
Restricted Win event over 650 metres at Sale Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1SHANLYN FRANK [6]35444FSTDD Fasoli (Heyfield)
2ALPHA DAVID [5]21357FSHC Capuano (Anakie)
3PINK ROCKET [6]14578NBTS Neocleous (Yinnar South)
4KOKODA ECLIPSE [5]1851738.19(2)C Johannsen (Devon Meadows)
5WILLOWVALE STORM (NSW)[5]77775FSTDA Flores (Yinnar South)
6KOKODA STORM [7]62355NBTC Johannsen (Devon Meadows)
7ZIPPING SCARLET (NSW)[4]5546538.07(2)P Mckenzie (Denison)
8ZIPPING STU (NSW)[7]F3451NBTG Mcmillan (Nambrok)
9BLITZEM MOCCA [7]Res.77678FSHL Lyons (Sunshine North)
Race No. 6Mirada Hair6:22 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 440 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1PROJECT BOY [4]1788625.20(6)J Lindrea (Stratford)
2GLASS ROOF [5]21788FSHC Capuano (Anakie)
3IMPLOSION LIAM (NSW)[4]4666825.08(1)T Whitford (Willow Grove)
4ANDIAMO NEO [5]4673624.96(8)J Chignell (Rosedale)
5WISE MAPLE (WA)[5]55785NBTC Dew (Anakie)
6HUNDRED (NSW)[4]5353524.96(8)D Johnston (Boisdale)
7BALLYMAC FINOLA [4]3516724.72(8)D Mcphie (Kilmany)
8GOTTA PERMIT [4]6843825.24(5)C Johannsen (Devon Meadows)
9OAKMONT BLONDE [5]Res.5621725.27(4)D Mcphie (Kilmany)
10RIPPER (SA)[5]Res.6475724.82(1)T Chatwin (Johnsonville)
Race No. 7Whittaker Farms6:47 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA JOFFA [5]65665FSHC Capuano (Anakie)
2RIVERSIDE DEB [5]2535129.66(5)S Trotman (Fulham)
3DREAM DATE [5]85377FSHC Dew (Anakie)
4WADELOCK LATTE [5]8778730.27(4)M Clohesy (Stratford)
5FLIP [5]8345730.05(5)P Mckenzie (Denison)
6GOOD JUDGE BUDDY [5]7765429.63(2)C Johannsen (Devon Meadows)
7OFF THE HIP [5]8555430.14(1)L Russell (Sale)
8DASH OF SCOTCH [4]3157429.84(4)C Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 8Mick & Happo7:08 PM (VIC time)
Free For All event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER RANCE [1]1351325.01(3)D Johnston (Boisdale)
2LAKEVIEW HARLEY [1]5356524.84(6)M Whelan (Metung)
3HOT BLOODED [3]3247525.11(5)G Jennings (Churchill)
4SANDY MONELLI [1]2311124.85(8)D Prout (Stratford)
5RED CADILLAC [4]4621224.98(1)C Johannsen (Devon Meadows)
6BOSS SENOR [4]7432824.64(7)R Wynd (Sale)
7BEYOND TODAY (NSW)[3]7512424.83(4)C Johannsen (Devon Meadows)
8ASTON SLOAN [1]6717124.57(3)E Lieshout (Drouin West)
Race No. 9Langshaw Shed Constructions7:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LLOYD STREET [5]24671NBTK Russell (Sale)
2COWRIE (SA)[5]5854825.05(2)T Chatwin (Johnsonville)
3OMEGA SNIPER [5]5214224.89(3)B Harper (Seaspray)
4COOKIE ROSE [5]6866625.01(5)J Chignell (Rosedale)
5VIC FOR SHORT [5]36241NBTC Johannsen (Devon Meadows)
6ASTON PHILOU [5]2646825.00(1)E Lieshout (Drouin West)
7SIR REUBEN (NSW)[5]8118825.29(8)J Lindrea (Stratford)
8TRIPLE CEE (NSW)[5]6331825.09(4)R Floyd (Cobains)
9OAKMONT BLONDE [5]Res.5621725.27(4)D Mcphie (Kilmany)
10RIPPER (SA)[5]Res.6475724.82(1)T Chatwin (Johnsonville)
Race No. 10Gippsland Real Estate7:54 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LAKEVIEW LUKE [5]7387829.70(2)W Kenney (Sale)
2SODA STORM [5]38F17NBTG Mcmillan (Nambrok)
3WILLOWVALE WINGS (NSW)[5]4228430.01(1)A Flores (Yinnar South)
4SHANKS VERY MUCH [5]2873429.59(1)R Winter (Denison)
5SCARED OF SHARKS [5]62112FSTDK Scott (Pakenham South)
6HALO EXPRESS [5]61411NBTN Parsons (Carrum Downs)
7TAABINGA SPRITE [5]5652130.06(4)J Connor (Rosedale)
8REROD MAGIC [5]41543FSTDR Ashworth (Seaton)
Race No. 11Siennah & Jailyn Pratt8:13 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PHILLIP KEEPING (NSW)[5]22526NBTP Mckenzie (Denison)
2MINTER BEE (NSW)[5]8674825.30(8)R Reinke (Johnsonville)
3RICHO BRAE [5]6167725.45(3)E Lieshout (Drouin West)
4SILVER SALUTE [5]18548NBTK Gorman (Tanjil South)
5PRETTY MACHINE [5]51142FSHA Terry (Cranbourne South)
6JONI SUNSET (NSW)[5]55785NBTG Tuck (Pakenham)
7MAGIC RAMA (NSW)[5]57316NBTK Morrison (Kilmany)
8LONESOME KATIE [5]1437624.89(8)K Fogarty (Heyfield)
9CHEETAH STEALTH [5]Res.6154325.38(8)G Moss (Korumburra)
10BIG BURKEY [5]Res.2372525.33(2)C Tuck (Pakenham)
Race No. 12Geddes Meats8:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WILLOWVALE PEARL (NSW)[5]3F826NBTA Flores (Yinnar South)
2OUR REBEL (NSW)[5]32536NBTN Parsons (Carrum Downs)
3LADY HOOK [5]8545125.26(1)C Galea (Hazelwood North)
4ZIPPING FRANK (NSW)[5]1212725.19(8)G Mcmillan (Nambrok)
5IMA PIXIE (QLD)[5]78167FSHJ Booker (Kilmany)
6SHELDON ROSE [5]5263525.19(8)S Chignell (Rosedale)
7DESSIE WALNUT [5]5861325.73(Q)(8)L Davis (Yarram)
8TRICKY TREY (NSW)[5]13767FSHG Dalton (Hazelwood North)
9CHEETAH STEALTH [5]Res.6154325.38(8)G Moss (Korumburra)
10BIG BURKEY [5]Res.2372525.33(2)C Tuck (Pakenham)