Sunday, 20 March 2016

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday, 20 March 2016

Race No. 1Leesons Logging And Cartage5:58 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PENINSULA LADY (QLD)[M]753FSHD Evans (Lilydale)
2HELLO ROCKET [M]4NBTB Harper (Seaspray)
3BALLYMAC EIRE [M]6578425.41(Q)(8)D Mcphie (Kilmany)
4BATTLE HOOK [M]2FSHB Alford (Yarram)
5LIGHTNING LIL [M]87NBTP Mckenzie (Denison)
6CEMENT SOCKS [M]8NBTL Davis (Yarram)
7RASLEE FARTHING [M]FSHF Stevens (Myrtlebank)
8YORGI ROAD [M]27NBTJ Musselwhite (Lindenow)
9TEXAS PILEDRIVER (NSW)[M]Res.63257FSHD Franklin (Lang Lang)
10WADELOCK COCO [M]Res.67857NBTM Clohesy (Stratford)
Race No. 2Sporting Legends6:19 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DASHING DES [M]724NBTP Mckenzie (Denison)
2RUBBLE TO EXCEL (NSW)[M]74FSHP Galea (Rosedale)
3HELLO SLICK [M]5NBTB Harper (Seaspray)
4ROZEHILL BETH [M]852NBTJ Simmonds (Boolarra)
5SWEET NOTHINS [M]5F462NBTG Edwards (Cranbourne West)
6HEY BAIL [M]FSHC Johannsen (Devon Meadows)
7MESH AND RIO [M]FSHN Gieschen (Maffra)
8RASLEIGH BANSER [M]33NBTW Stevens (Myrtlebank)
9TEXAS PILEDRIVER (NSW)[M]Res.63257FSHD Franklin (Lang Lang)
10FOXY LULU [M]Res.56765NBTJ Carrodus-nagy (Traralgon)
Race No. 3Sale Sonics Final6:39 PM (VIC time)
Maiden Final event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DASH OF SCOTCH [7]6224125.10(5)C Johannsen (Devon Meadows)
2TAABINGA EXPRESS [7]756125.47(5)J Connor (Rosedale)
3DAINTREE KING [M]2NBT
4WALT’S STAR [M]2428NBTS Jack (Dalmore)
5TAABINGA SPRITE [7]4536124.99(5)J Connor (Rosedale)
6LADY JULIAN [M]6221NBTR Cook (Munro)
7CATALAN FLYER [7]5335125.35(5)S Spoljaric (Kilmany)
8KINGSTON EARL [7]664125.33(1)S Creighton (Giffard West)
9DANGER BALE (NSW)[M]Res.26728NBTT Mitchell (Lara)
10SONNY’S HONEY [M]Res.52125.24(7)L Davis (Yarram)
Race No. 4Ral Constructions6:59 PM (VIC time)
Grade 7 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OUR REBEL (NSW)[7]77235NBTN Parsons (Carrum Downs)
2DIVISION FOUR [7]75575NBTC Johannsen (Devon Meadows)
3CARELESS COOKIE [7]45361NBTM Cartechini (Hallam)
4ROTHSTEIN (NSW)[7]1632425.49(7)G Jose (Catani)
5SCANEZ JEWEL [7]22521NBTI Newcombe (Bayles)
6ZIPPING FRANK (NSW)[7]6421825.41(7)G Mcmillan (Nambrok)
7MR. CHANCE (NSW)[7]8178625.24(2)C Haas (Tynong)
8SONNY’S HONEY [7]52125.24(7)L Davis (Yarram)
9WADELOCK CAPPA [7]Res.4455625.94(Q)(4)M Empson (Lake Tyers)
10MINTER DANCE (NSW)[7]Res.8877625.37(7)A Gieschen (Maffra)
Race No. 5Grv Vic Bred (1-4 Wins) Final7:19 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 440 metres at Sale Of $5,710 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570.

No.NameFormBestTrainer

1DAVE’S MISTAKE [7]17634NBTC Johnson (Longford)
2REROD MAGIC [6]54143NBTR Ashworth (Seaton)
3KAMANCHI [6]5114425.20(7)W Gieschen (Maffra)
4BRUISER SENOR [4]8135124.68(1)D Johnston (Boisdale)
5MAVERICK THUNDER [5]14453NBTN Kosky (Cranbourne West)
6XAVIER KELTON [6]15232NBTS Toner (Bunyip)
7QUICK STEP [6]32432NBTC Johannsen (Devon Meadows)
8AMLIN BOY [4]1411124.74(5)A Paraskevas (Cranbourne South)
9TAABINGA FLASH [7]Res.55345NBTJ Connor (Rosedale)
10DIVISION FOUR [7]Res.75575NBTC Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 6Sale Health And Fitness7:39 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ONE CUP SHORT [5]5537429.84(7)C Johannsen (Devon Meadows)
2BEAU MAMBO (SA)[5]66887NBTM Chilcott (Heathcote)
3COSMIC MISSILE [5]36246FSTDE Lieshout (Drouin West)
4TIGER WHELAN [4]1222429.73(6)M Whelan (Lakes Entrance)
5ANBERLIN [4]3823229.80(5)B Proctor (Alberton West)
6HENDO BLUE [5]43273FSTDY Andrews (Cranbourne North)
7SCENIC SHOT (NSW)[5]17145FSHJ Magri (Avalon)
8SHARNICA [5]36223NBTB Sonneman (Warragul)
9WRONG GIVEN WAY [5]Res.44234NBTB Russell (Sale)
10OAKMONT TWISTER [5]Res.6157729.44(1)D Mcphie (Kilmany)
Race No. 7Powered Solutions7:57 PM (VIC time)
Free For All event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MONEY MAY (NSW)[4]2186825.10(7)G Jose (Catani)
2MINUTE RIVER [4]4382824.72(1)B Divirgilio (Langwarrin)
3HIT LEGS [4]4152225.12(6)T Proctor (Alberton West)
4ZENERGY [4]5262225.02(7)E Lieshout (Drouin West)
5SONNY’S SALUTE [1]1512124.83(1)L Davis (Yarram)
6TUMBLE AND DRY (NSW)[1]2125324.93(3)C Johannsen (Devon Meadows)
7TRIPLE CEE (NSW)[4]7F14825.09(4)J Baldwin (Kilmany)
8ASTON KANE [4]61132NBTP Abela (Parwan)
Race No. 8Grv Vic Bred Distance Series8:21 PM (VIC time)
Special Event event over 650 metres at Sale Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON HARVEY [4]5151337.43(2)P Abela (Parwan)
2SACRED DIAMOND [5]6221737.89(3)J Jarkis (Lang Lang)
3BEKIM GODDESS [5]55457NBTC Lindrea (Stratford)
4EL CHANA [5]66872FSHJ Chilcott (Heathcote)
5LEOPARDSTOWN [6]1772537.89(1)C Johannsen (Devon Meadows)
6BEYOND GALAXIA [3]5621137.54(7)A Ferguson (Briagolong)
7BUBBA’S SILVIA [5]2825237.46(8)J Connor (Rosedale)
8ABLE CHIEF [5]44486FSHS Drummond (Heathcote)
9KOKODA ECLIPSE [5]Res.1751538.19(2)C Johannsen (Devon Meadows)
10DASHING DAVE [5]Res.64476NBTC Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 9Choice Flooring Sale8:41 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LOHAN [7]32355NBTD Douch (Maffra)
2ATARI FLASH [7]66765FSTDB Sonneman (Warragul)
3COSMIC COLLINDA [6]2454530.12(7)S Cameron (Maffra)
4OAKMONT BLONDE [6]45368NBTD Mcphie (Kilmany)
5ASHTASTIC [7]22178FSHT Currie (Chadstone)
6SUEDON BELLE [6]46275NBTS Northway (Heyfield)
7LONESOME DUDE [7]44535NBTK Fogarty (Heyfield)
8HEARD IT BEFORE [6]85666FSTDL Jennings (Maffra)
Race No. 10Gippsland Trophy House9:05 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SIMPLY MYSTIC [6]6565225.52(1)M Musselwhite (Lindenow)
2MAROON BLITZ (QLD)[6]1626125.19(2)G Jose (Catani)
3HUNDRED (NSW)[7]22236NBTD Johnston (Boisdale)
4OMEGA SNIPER [7]331425.28(1)B Harper (Seaspray)
5GOTTA PERMIT [6]75873NBTC Johannsen (Devon Meadows)
6STAR’S BIG BOY [7]13832NBTS Jack (Dalmore)
7NEVER SATISFIED (NSW)[6]15277FSHD Franklin (Lang Lang)
8VEETEE MIST [6]22136NBTW Duve (Denison)
9WHITTLE MIKADO [7]Res.54173NBTP Jones (Hoddles Creek)
10JADA’S JOY [7]Res.66388FSHI Newcombe (Bayles)
Race No. 11Sale Amateur Basketball Association9:22 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LLOYD STREET [5]32126NBTK Russell (Sale)
2STUMBLE [5]66554NBTJ Burch (Devon Meadows)
3COME AT ME [5]72366FSHM Chilcott (Heathcote)
4SHINY LAD [5]86427FSHN Walsh (Tullamarine)
5JET MIKADO [5]27343NBTP Jones (Hoddles Creek)
6CUSTOMIZED (NSW)[5]6111225.21(2)B Alford (Yarram)
7LIAM [5]42232FSHJ Magri (Avalon)
8PARUMBA LACHLAN [5]4317424.89(3)E Lieshout (Drouin West)
Race No. 12Coffee Pit9:40 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TALENTED MISS [5]7187525.22(4)J Gieschen (Valencia Creek)
2PARKFIELD SHOWER [5]3617525.04(1)S Spoljaric (Kilmany)
3WADELOCK JULIET [5]6657525.00(4)M Clohesy (Stratford)
4MISS MATHIESON [5]6646525.32(4)D Hay (Maffra)
6TIGER HUGO [5]5137825.00(2)D Johnston (Boisdale)
7DREAM OF SUCCESS [5]21467FSHC Johannsen (Devon Meadows)
8WHERE’S MILLY [5]8287825.35(Q)(5)J Gieschen (Valencia Creek)