Sunday, 27 July 2014

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday, 27 July 2014

Race No. 1Littles Bus Lines Final (gobis)4:59 PM (VIC time)
Maiden Final event over 440 metres at Sale Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1PUZZLE GOLD [M]24422NBTR Ashworth (Cowwarr)
2SPECIAL MAX [M]F713225.23(Q)(4)D Brown (Heyfield)
3OMEGA CLOVER [5]125.12(1)B Harper (Seaspray)
4OMEGA DEACON [5]124.93(1)B Harper (Seaspray)
5DRAW BAR [M]243NBTB Whitford (Longford)
6OMEGA SENOR [M]3NBTB Harper (Seaspray)
7ZEPPELIN BALE (NSW)[5]2125.00(1)J Hunt (Avalon)
8SENOR TAB [M]562NBTP Tabone (Nambrok)
9MAKE THAT CALL [M]Res.23453NBTG Bartlett (Tenby Point)
10CANINO [M]Res.7744NBTC Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 2Rotti Security5:24 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1REEN’S PRINCE [5]3328425.55(Q)(1)J Holden (Nambrok)
2BURNING WRECK (NSW)[5]125.58(8)C Johannsen (Devon Meadows)
3MISS SU CHI [5]7834125.18(3)T Proctor (Alberton West)
4MAHALO [5]6127625.46(2)G Wood (Warragul)
5LEFTY BURNER [5]1222425.93(5)J Connor (Rosedale)
6AERIAL BLITZ (NSW)[5]31524.98(4)J Booker (Kilmany)
7OSIRIS [5]4176325.32(8)B Moles (Allambee Reserve)
8STEALTHY SHADOW [5]2514NBTJ Thompson (Pearcedale)
9WHERE’S DALTS [5]Res.17676NBTK Fogarty (Heyfield)
10GIFTED MAN [5]Res.7768525.09(7)B Moles (Allambee Reserve)
Race No. 3Clover Gardening5:40 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LADY MAGIC [5]2231825.72(Q)(8)D Brown (Heyfield)
2SONNY’S MAGIC [5]46642NBTS Reed (Yarram)
3BEAMUS [5]5F35325.46(1)D Johnston (Boisdale)
4DYNA SHINKO (NSW)[5]3272125.03(6)J Hunt (Avalon)
5DYNA QUOTE (NSW)[5]26472NBTJ Hunt (Avalon)
6AMBERGRIS LADY [5]73748NBTK Smyth (Lang Lang)
7GO GRUMPY [5]1246125.51(Q)(2)P Mckenzie (Denison)
8JAGMAN [5]2546325.32(2)C Johannsen (Devon Meadows)
9WHERE’S DALTS [5]Res.17676NBTK Fogarty (Heyfield)
10GIFTED MAN [5]Res.7768525.09(7)B Moles (Allambee Reserve)
Race No. 4Centreline Irrigation6:03 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MUSMACRO STAR [5]14856NBTJ Musselwhite (Lindenow)
2WHERE’S ASHA [5]57444NBTR Ashworth (Seaton)
3NORRIE’S ANTICS [5]36476NBTR Conway (Bunyip)
4BARK SIMPSON (NSW)[5]26134FSTDB Alford (Yarram)
5MACALISTER MARY [5]244130.11(1)L Hughes (Longford)
6MISS SQUIBBLE [5]32162NBTS Creighton (Giffard West)
7FAIRY LACE [5]1885430.10(4)B Proctor (Alberton West)
8CHARLIE SPITZ [5]57173NBTP Spiteri (Morwell)
9WEALTHY SCHOONER [5]Res.8775529.55(5)C Johannsen (Devon Meadows)
10DIMANDU [5]Res.78576NBTP Scott-smith (Warragul)
Race No. 5Grv Vbis Distance Final (gobis)6:21 PM (VIC time)
S/E Final event over 650 metres at Sale Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MONTEYA [4]4323137.70(1)D Geall (Lara)
2MY JACK RABBIT [5]16462NBTD Langley (Cranbourne)
3HIGH MARKET [4]7175137.45(3)M Grima (Devon Meadows)
4SWANSEA SANDS [4]4886337.91(3)L Hughes (Longford)
5DARBAIN DASHER [5]35343NBTR Conway (Bunyip)
6DEWANA BABE [4]2F45137.54(4)M Dewan (Carrum Downs)
7RECKLESS CHARM [5]7555237.62(1)B Pulis (Moe South)
8SALEGREY’S LATE [5]46572NBTC Johannsen (Devon Meadows)
9VAPOURETTE [5]Res.35533NBTT Sharp (Melton West)
10FAIRY LACE [5]Res.18854NBTB Proctor (Alberton West)
Race No. 6Star Hotel Sprint Championship Final6:42 PM (VIC time)
S/E Final event over 440 metres at Sale Of $14,200 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $2,800 3rd: $1,400.

No.NameFormBestTrainer

1LEN WAYNE [3]3143324.91(4)N Snowden (Stratford)
2GRANOLA BALE (NSW)[3]6122425.01(3)J Hunt (Avalon)
3PITA MILO [3]3763325.02(1)R Winter (Denison)
4AZZA AZZA AZZA [4]1111124.57(8)W Vassallo (Devon Meadows)
5VINTAGE WARRIOR [1]3131224.60(4)M Grima (Devon Meadows)
6WOOFENDEN [3]4732124.67(3)D Johnston (Boisdale)
7ARENA ALLEN (NSW)[4]7236425.19(1)J Hunt (Avalon)
8MISS SPENCE [4]3481225.10(8)R Ashworth (Seaton)
9ZAMBORA POWER (NSW)[5]Res.5814525.03(2)G Whitford (Yarram)
10SYMMETRY LAD [5]Res.63115NBTS Kaliszewski (Melton)
Race No. 7Mcquillen Real Estate7:05 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1REEN’S FABIAN [4]4221329.25(8)J Holden (Nambrok)
2GO HOOTIE [5]21267FSTDC Duve (Denison)
3INDIARCO [5]63282FSTDK Minne (Moe South)
4HARVEY PINCHER [5]56276NBTD Johnston (Boisdale)
5HOT BLOODED [5]11334FSTDG Jennings (Churchill)
6NOAH ROSE [5]5687729.74(8)R Winter (Denison)
7SERASH BALE (NSW)[5]24117FSTDJ Hunt (Avalon)
8EARLY NOTICE [5]8337829.99(3)R Ashworth (Cowwarr)
9WEALTHY SCHOONER [5]Res.8775529.55(5)C Johannsen (Devon Meadows)
10DIMANDU [5]Res.78576NBTP Scott-smith (Warragul)
Race No. 8Sale Motor Group7:23 PM (VIC time)
Free For All event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1FEIKUAI ZACK [2]27F5324.94(4)A Inger (Nambrok)
2HURRICANE HARLEY [1]4424124.80(6)J Holden (Nambrok)
3PHENOMENAL [4]61161FSTDJ Thompson (Pearcedale)
4DYNA YENITE (NSW)[4]7238624.86(5)J Hunt (Avalon)
5LEESA BENZ (QLD)[4]2321125.19(1)D Geall (Lara)
6ARCHIBALD PRIZE [3]2271725.27(3)P Craig (Langwarrin)
7NAT’S JOY [3]7776125.21(5)G Wood (Warragul)
8THAT’S ABOUT ME [4]2121625.02(8)W Fasoli (Heyfield)
Race No. 9Pund & Associates7:42 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 440 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1HAPPY OUTLOOK (NSW)[5]3675524.99(1)B Alford (Yarram)
2ALDERAAN [4]7148725.15(3)C Johannsen (Devon Meadows)
3SCINTILLATING (NSW)[4]4232624.97(1)J Thompson (Pearcedale)
4MY TAB [4]2648624.98(1)P Tabone (Nambrok)
5WINSTON ROSE [4]2135825.03(4)J Chignell (Rosedale)
6BEYOND BROOKLYN [5]7612724.74(8)A Ferguson (Briagolong)
7SONNY’S SALUTE [4]3565125.08(Q)(8)B Reed (Yarram)
8BLUE FLUTE [5]5413424.87(8)C Johannsen (Devon Meadows)
9DIMANDU [5]Res.78576NBTP Scott-smith (Warragul)
10BRICKIE’S CHICK [5]Res.66787NBTG Wood (Warragul)
Race No. 10Whittaker Farms8:05 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BUCKLE UP BRAX (TAS)[5]42423NBTJ Lindrea (Stratford)
2VEETEE SENOR (NSW)[5]2552225.26(Q)(8)W Duve (Denison)
3ALLEN YAKRA (NSW)[5]71615FSHJ Hunt (Avalon)
4SEEYA SATURDAY [5]15313NBTP Craig (Langwarrin)
5SERIOUS DARCY (QLD)[5]1422425.29(Q)(4)K Minne (Moe South)
6PURE GLORY [5]4117625.21(3)A Inger (Nambrok)
7RADAR BANDIT [5]17722NBTP Scott-smith (Warragul)
8POCKET OF DREAMS [5]34517NBTD Furey (Devon Meadows)
9BUZZING BELL [5]Res.28454NBTC Lindrea (Stratford)
10BELLA SPRINTER [5]Res.84176NBTC Spiteri (Morwell)
Race No. 11Hennig Bros.8:23 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK KADEN [5]27362FSHK Smyth (Lang Lang)
2RUSTY ROGERS [5]73521NBTB Moles (Allambee Reserve)
3WAREHOUSE MOUSE (NSW)[5]17285FSTDJ Thompson (Pearcedale)
4FLASH GALO [5]2513825.29(2)C Lindrea (Stratford)
5HECAN BOLT [5]15377FSHB Wells (Romsey)
6ANNA RAY GIRL [5]4862524.95(4)A Ashworth (Seaton)
7FULL OF GRACE [5]46422NBTP Craig (Langwarrin)
8DODGE THE BILL [5]55122FSHP Anderton (Devon Meadows)
9DIMANDU [5]Res.78576NBTP Scott-smith (Warragul)
10BRICKIE’S CHICK [5]Res.66787NBTG Wood (Warragul)