Sunday, 29 January 2017

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday, 29 January 2017

Race No. 1Bsg Bingo & Fundraising5:49 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RAPANUI REBEL [M]33337NBTK Iles (Longwarry)
2DETROIT WALLY [M]77NBTJ Lindrea (Stratford)
3ZIPPY LYNET [M]4424NBTG Kleeven (Denison)
4JUST TEEFA [M]855NBTS Spoljaric (Kilmany)
5READY SEBI GO [M]28685NBTD Rhodes (Heyfield)
6LANKY LURCH [M]384NBTD Johnston (Boisdale)
7ZIPPING HETTY (NSW)[M]22NBTM Mizzi (Newry)
8COOLGIRL MISS [M]5NBTD Brown (Heyfield)
9TIGER TY VIC [M]Res.68588FSHG Howell (Pearcedale)
Race No. 2Balec Electrical Contractors6:07 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SELECT CASEY [M]8FSHN Gieschen (Maffra)
2OUR GAL LIVY [M]6633NBTC Johannsen (Devon Meadows)
3CHIEF TONTO [M]77736FSHI Ognjenovic (Endeavour Hills)
4ZIPPING KING (NSW)[M]FSHD Pattinson (Pearcedale)
5CANDYO [M]25577NBTG Howell (Pearcedale)
6DASHING MAX [M]FSHD Brown (Heyfield)
7RHYAN’S RETURN [M]33NBTS Collins (Hazelwood)
8AREMAC IGOR [M]88NBTG Mcmillan (Nambrok)
9TIGER TY VIC [M]Res.68588FSHG Howell (Pearcedale)
Race No. 3G&t Sharp Plastering6:25 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1EDNA SPARKLE [M]FSHG Clifton (Tynong North)
2TIGER BOBBY [M]65477NBTG Howell (Pearcedale)
3ARTISTIC ALYSSA [M]777NBTG Mcmillan (Nambrok)
4MAYBE HANNIBAL [M]84734NBTI Bindley (Wonthaggi)
5LITTLE NOVA [M]66366NBTA Smit (Longford)
6SHADOW DIAMOND [M]26273FSHJ Jarkis (Lang Lang)
7MIDNIGHT MAX [M]47624NBTJ Norden (Stratford)
8WOODLEIGH BOND [M]66254NBTG Graham (Woodleigh)
9TIGER TY VIC [M]Res.68588FSHG Howell (Pearcedale)
Race No. 4Sale Mazda (0-1 Win)6:49 PM (VIC time)
Restricted Win event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SANTANO [M]38327FSHM Clark (Sale)
2WADELOCK VENUS [M]22686FSTDM Clohesy (Stratford)
3ZIPPING NADIA (NSW)[7]62883NBTG Mcmillan (Nambrok)
4ZIPPING FOY (NSW)[M]36NBTG Mcmillan (Nambrok)
5CARO’S ARROW [M]54754NBTM Clark (Sale)
6SCARLET SCARLET [M]75466FSTDJ Baldwin (Kilmany)
7WADELOCK SAMPSON [M]3768FSTDM Clohesy (Stratford)
8CITRUS KISS [7]24777NBTC Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 5Leemon’s Meats7:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HUNDRED (NSW)[5]5744424.96(8)D Johnston (Boisdale)
2BRUISER SENOR [5]7546724.68(1)D Johnston (Boisdale)
3DASH OF SCOTCH [5]6752224.93(8)C Johannsen (Devon Meadows)
4FIESTY IVY [5]55124NBTG Graham (Woodleigh)
5HEARD IT BEFORE [5]6466124.98(6)L Jennings (Maffra)
6EDUARDO ROSE [5]2546525.00(5)S Chignell (Rosedale)
7SHANLYN FRANK [5]28174NBTD Fasoli (Heyfield)
8QUICK STEP [5]28758NBTC Johannsen (Devon Meadows)
9TRIPLE CEE (NSW)[5]Res.7627725.09(4)S Spoljaric (Kilmany)
10TIGER HUGO [5]Res.1444825.00(2)J Lindrea (Stratford)
Race No. 6Trfm7:25 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DIEGONATOR [5]47153NBTG Howell (Pearcedale)
2FAIRY PRETTY [4]2282129.93(3)B Proctor (Alberton West)
3LLOYD STREET [5]36338FSTDK Russell (Sale)
4PIRLO [5]42317FSHJ Jarkis (Lang Lang)
5MISS JOHANNSEN [5]6236629.61(8)C Johannsen (Devon Meadows)
6CONQUER FEAR [5]55554NBTG Howell (Pearcedale)
7GULLY FEVER (NSW)[4]8362329.70(5)J Lindrea (Stratford)
8MY BOY OLLIE [5]36722NBTK Gorman (Tanjil South)
9OFF THE HIP [5]Res.533F429.84(3)L Russell (Sale)
Race No. 7Monacellars (1-4 Wins) Ht17:49 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LEMON PAW [6]3734230.30(1)C Johannsen (Devon Meadows)
2FANTASY MCQUEEN [5]3221230.17(4)M Musselwhite (Lindenow)
3SHANLYN GEORGE [5]72553NBTW Fasoli (Heyfield)
4KERRIE’S ONE [5]7332830.11(4)A Smit (Longford)
5SACRED DIAMOND [5]75454NBTJ Jarkis (Lang Lang)
6ASTON TROY [5]72855NBTE Lieshout (Drouin West)
7ALWAYS ABOUT ME [5]3277130.06(8)C Johannsen (Devon Meadows)
8SANZ MARLOW [6]66547FSTDY Andrews (Kilmany)
9OAKMONT WHISPER [5]Res.6667629.97(8)D Mcphie (Kilmany)
10OUR JESS [5]Res.18677FSTDA Smit (Longford)
Race No. 8Ian Carter Builders8:11 PM (VIC time)
Free For All event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1OMEGA SNIPER [1]2483224.72(3)B Harper (Seaspray)
2ONE MORE TOM [4]2562125.09(3)K Prout (Stratford)
3BALLYMAC FINOLA [3]3553524.72(8)D Mcphie (Kilmany)
4WALK ON BY [4]2653724.95(1)T Fasoli (Heyfield)
5JESAULENKO [1]2132224.32(8)T Morris (Traralgon)
6HIT LEGS [4]6384125.12(6)B Proctor (Alberton West)
7COOKIE ROSE [4]1563325.01(5)J Chignell (Rosedale)
8TUMBLE AND DRY (NSW)[3]4722124.93(3)C Johannsen (Devon Meadows)
9BENDING BANANAS [4]Res.3878325.01(7)M Musselwhite (Lindenow)
Race No. 9Rotti Security (1-4 Wins) Ht28:30 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VASHTA NERADA [4]1173429.91(5)D Hermon (Kilsyth South)
2MISS FLINDERS [7]22166FSTDA Smit (Longford)
3MISTER HEENEY [5]73515NBTC Johannsen (Devon Meadows)
4BLACK SALVE [5]11557FSHM Mizzi (Newry)
5COSMIC COLLINDA [4]5371429.79(1)S Cameron (Maffra)
6TAABINGA FELLA [5]24632NBTJ Connor (Rosedale)
7ASTON POWERS [5]21112FSTDE Lieshout (Drouin West)
8LEKTRA TIMON [5]41342NBTK Gorman (Tanjil South)
9ZIPPING SCARLET (NSW)[5]Res.8777529.78(3)P Mckenzie (Denison)
10HANNAH BEAR (NSW)[7]Res.27784FSTDJ Lindrea (Stratford)
Race No. 10Gold 12428:52 PM (VIC time)
Grade 7 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIER JESS [7]3621225.51(7)M Musselwhite (Lindenow)
2COSMIC CHIEFTAIN (NSW)[7]1425.23(1)E Dowsey (Cowwarr)
3MONSTER JAM JACK [7]1725.27(8)B Harper (Seaspray)
4LAKEVIEW GRACE [7]125.29(2)H Whelan (Metung)
5SPARKY NEVEELK [7]352125.10(8)R Kleeven (Denison)
6AMAROO GONZALES (NSW)[7]34223NBTS Schembri (Moe South)
7CASINO (NSW)[7]5584725.47(5)J Burch (Devon Meadows)
8ASTON EMILIO [7]2148425.29(3)E Lieshout (Drouin West)
9ZABDON SENSATION (QLD)[7]Res.47F18NBTA Gieschen (Maffra)
10MAGIC SUPER [7]Res.53748NBTG Howell (Pearcedale)
Race No. 11Gj Gardner Homes9:17 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CAPTAIN CRANKY (NSW)[6]8885525.56(8)C Sheilds (Metung)
2AVON GLORY [7]7122225.15(6)J Norden (Stratford)
3OMEGA BRITTANY [6]5615425.09(3)B Harper (Seaspray)
4LAKEVIEW ISLA [6]11825.09(1)M Whelan (Metung)
5LORNA OLIVE [6]42354NBTI Bindley (Wonthaggi)
6JESSE’S TYPHOON [6]42637NBTM Musselwhite (Lindenow)
7TAMBO FLASH (NSW)[6]6652325.26(5)M Whelan (Metung)
8SKYRIM [7]7133224.91(4)G Clifton (Tynong North)
9PRINCESS SHAE [7]Res.48185NBTL Hughes (Longford)
10MAROON BLITZ (QLD)[6]Res.6878825.19(2)J Lindrea (Stratford)
Race No. 12Morelli Furniture & Bedtime9:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DAINTREE KING [5]47287NBTJ Harrington (Alberton)
2SHARNICA [5]2276225.04(7)B Sonneman (Warragul)
3MAJOR NIPPA [5]7363625.32(5)G Graham (Woodleigh)
4ZIPPING EMMA [5]5726225.21(1)C Morris (Briagolong)
5OMEGA BONNER [5]3381625.08(2)B Harper (Seaspray)
6LONESOME DUDE [5]5568325.19(4)K Fogarty (Heyfield)
7KIOWA JONES [5]17367FSHC Constantinou (Devon Meadows)
8ASTON NOIR (SA)[5]7185125.10(8)E Lieshout (Drouin West)
9WOOFENDEN [5]Res.8873524.67(3)D Johnston (Boisdale)
10KOBE’S HAND [5]Res.57446NBTS Northway (Heyfield)