Sunday 11th April 2010
Sandown Park – Sunday 11th April 2010
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.
No.NameFormTrainer
1SLEEPY ASSASSIN65I W Dann (Whitelaw)
2DIXIE KONGR J Britton (Lara)
3PENDLEBURY ROAD87526D J Saunders (Sommerville)
4BARRIQUER J Britton (Lara)
5EVERITT3562B R Parker (Tatura)
6NO ASSETS68155M Melton (Lyndhurst)
7CULLEN BALEG J Bate (Lara)
8DR. SAMUAL3J L Mcmahon (Darriman)
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.
No.NameFormTrainer
2LULU BALEG J Bate (Lara)
3TEXAS SONG48R J Cook (Stratford)
4TIME SPLITTERR J Britton (Lara)
5DR. BRITANY37735J L Mcmahon (Darriman)
6ABLETT BALE623G J Bate (Lara)
7ENEVERJ R Britton (Anakie)
8CUBA48328D Brown (Officer)
10CLASSY DUDE (1)6288J R Higgins (Connewarre)
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.
No.NameFormTrainer
1NON COMPLIANCE25256B Sands (Pakenham)
2RED LESTA44G J Bate (Lara)
3BARBOY535F J Gilligan (Daylesford)
4TERRA BALEG J Bate (Lara)
5OFFICE GOSSIPJ G Kalos (South Melbourne)
6DR. GAZELLE24583J L Mcmahon (Darriman)
7DARIUS728S Mannion (Anakie)
8DEVIL MAY CRYR J Britton (Lara)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1SHAIANE BALE316G J Bate (Lara)
2GRAND CRUISE33275K R Chivell (Sunbury)
3HIDDEN WORDS2415A Langton (Anakie)
4DR. SURPRISE15W J Mcmahon (Darriman)
5GOLD LARK14R J Cook (Stratford)
6RITA SKEETA252T1L Cockerell (Buckley)
7TAMEIKA BALE314G J Bate (Lara)
8YODSAENKLAI12R J Hume (Bunyip)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1POWER FULL12658J Reid (Nottinghill)
2MARLEY AND ME45114E C Dowsey (Traralgon)
3AHMIR BALE21537G J Bate (Lara)
4BLACK VANADIUM77638H A Wetzels (Seymour)
5BELLA JINX34473J W Johnson (Reservoir)
6MISTER SWISH57314L H Bottom (Drouin Sth)
7BUDDY LOVE74544M A Delbridge (Balliang)
8KEITH'S MEMORY77428S B Ralph (Tooradin)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1CLAY BREAKER38456S A Fisher (Lara)
2CYCLONE BABE58765S G Dalton (Nth Croydon)
3WANDY PRINCE26415R J Britton (Lara)
4DR. EVEREST23324W J Mcmahon (Darriman)
5CHIVE BALE68837G Mannion (Anakie)
6DR. SINARTRA51476W J Mcmahon (Darriman)
7DR. BILLY RAY35477W J Mcmahon (Darriman)
8FROSTY JEWEL11146R J Britton (Lara)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1CLASSIC YANKEE21238G J Summers (Hazelwood North)
2COUPE DE VILLE81623P M Tabone (Toongabbie)
3SPOT ON ROB32677M Grindley (Gladysdale)
4RITA FLYER43354A Keating (Frankston Nth)
6SHEOAK GRETA82662W J Mcmahon (Darriman)
7MONEY HAND17455D R Dean (Nyora)
8IN THERE42F42L Smith (Maryborough)
9ARVO'S CORDELIA (5)74465K Arvanitis (Devon Meadows)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
2KIOWA TIGER45618A J Britton (Lara)
3SOUPY'S MEM83123I W Dann (Whitelaw)
4BLOSS'S BENSON44F36A R Mills (Tooradin)
5DRUMMA WATER36113K Quinn (Cundare)
6DR. JOY17186W J Mcmahon (Darriman)
7DR. TARLIA85463W J Mcmahon (Darriman)
8JOSEPH BALE22767G J Bate (Lara)
9DR. REX (1)64656W J Mcmahon (Darriman)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1DR. BOE JANGLES13W J Mcmahon (Darriman)
2ARTESTA53715R J Maher (Bushfield)
3ISA REALITY46227P M Tabone (Toongabbie)
4HOONSTAR51546T Scott (Romsey)
5VOLTURI BALE1335G J Bate (Lara)
6JEBRYNAH COOL54321K J H Mccann (Rye)
7MANETTI BALE1322G J Bate (Lara)
10GO SAULTS (8)56536S Mannion (Anakie)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1DASHER FELICA76184J Grindley (Gladysdale)
2MIDORI MAI TAI45515M J Riley (Langwarrin)
3DR. DOLLARMITE73177J L Mcmahon (Darriman)
4MONTY CARA42361E S Henderson (Point Cook)
5GO MARCHING IN5181L A Hughes (Longford)
6JOSH CHLOEBO24686C Donnelly (South Morang)
7PURE MACS28744S G Dalton (Nth Croydon)
8FROTHIE'S ANGEL68863R F J Colpoys (Bass)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1MISS FURIOUS42177H A Wetzels (Seymour)
2DR. LEONAROO34431J L Mcmahon (Darriman)
3BAMBINO BALE516G J Bate (Lara)
4VEDDER BALE1361G J Bate (Lara)
5KIRABILLI JARVIS27187P A Simone (Pirron Yallock)
6COYOTE GOLD85475K J H Mccann (Rye)
7SHEOAK STELLA33782W J Mcmahon (Darriman)
8DEVIL'S DILEMMA73737S L Thomas (Sandon)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1DARK STRATEGY63458J Grindley (Gladysdale)
2HOTEL SPLENDIDOF5545R J Hume (Bunyip)
3DIGI TWO13424G Hall (Officer)
4SMOKO MICK35564C Gauci (Sunshine Nth)
5REXERAY71723P D Colthup (Cranbourne)
6LEADING HAND63456D R Dean (Nyora)
8BEACH WITCH77833K Quinn (Cundare)
9WOLF RYDER (7)76764M J Gibbons (Lara)