Sunday 14th November 2010

Greyhound Box Draw For Park – Sunday 14th November 2010

Race No. 1Kingston Trophies Ht101:01PM (VICtime)
Maiden Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1MUNGO MAN3A J Britton (Lara)
2CASH LYRICSJ A Sharp (Lara)
3AUNTY PAM54K J Lunson (Keysborough)
4MUMANI85642J C Rohan (Trafalgar)
5STERJOVSKI52334C L Mcmillan (Drouin)
6CHEEKY PEDRO6632M A Delbridge (Balliang)
7DARKEN RAHLA Langton (Anakie)
8LEKTRA BAZ32235A L Dailly (Anakie)
9BUGSY TWO SHOESJ A Azzopardi (Keysborough)
10MY LITTLE BONNIE32C Micallef (Sunshine)
Race No. 2Kingston Trophies Ht201:18PM (VICtime)
Maiden Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1HOTEL ALABAMA355M Briganti (Tuerong)
2ESCAPISM47224C V Kelly (Warrnambool)
3SHANLYN REGALW A Vassallo (Devon Meadows)
4AEREON BALE23A L Dailly (Anakie)
5PURELY TONICR G Ticknell (Cranbourne)
6RUSTY ALLIE5J Formosa (Heathcote)
7KINGSTON SKY53736M L Williams (Noble Park)
8OILY772C L Haigh (Crossover)
9LIESELJ R Britton (Anakie)
10SHERIFF BULLOCK78534B M Rogers (Coleraine)
Race No. 3Kingston Trophies Ht301:34PM (VICtime)
Maiden Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1DRYSTAN BALEF5A L Dailly (Anakie)
2ZIPPSTAR233N King (Pearcedale)
3BLACKEYED CALLAN72583G Couldridge (Newstead)
4LARA’S ROCK24435J P Psaila (Little River)
5OH EM GEEJ S Ennis (Lara)
6THAT’S FELGATEG F Taylor (Allansford)
7MISS ELEGANT41362T Salih (Springvale)
8HENRY MALLET543M Briganti (Tuerong)
9MISS STACKHOUSEA Langton (Anakie)
10HARD STUFF68626S L Thomas (Sandon)
Race No. 4Kingston Trophies Ht401:53PM (VICtime)
Maiden Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1I’M PUZZLEDL Smith (Maryborough)
2WHERE’S TORRES32255B Ender (St Albans)
3EXACTA BABE72724L R Russell (Sale)
4BRONTE’S BEST1K M Bravo (Lovely Banks)
5ATLANTIC SKY62J A Sharp (Lara)
6KINGSTON SUPREME385M S Schmidt (Devon Meadows)
7WATTO’S WONDER627S L Thomas (Sandon)
8ANAHITA BALE463G J Bate (Lara)
9CHARLIE ROLLENSJ S Ennis (Lara)
10KING KATAMASJ R Britton (Anakie)
Race No. 5Solo – 18 November02:18PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MAKE BELIEVE16457J Borg (Maryborough)
2LEKTRA BOB71133A L Dailly (Anakie)
3MAGIC GEORGE52432G R Edwards (Broadford)
4FROMELLES36173G Watts (Lara)
5WONGAWILLI SIMON73152G J Bate (Lara)
6PAPANUI31584P H Hili (Keysborough)
7DEE TEE TALK12517S A Holmes (Yarragon)
8CLASSY DINERO57633P Sieben (Tooradin)
9GOOMBY47157J Chippendale (Cranbourne)
10INSIDE TRADER16476R G Ticknell (Cranbourne)
Race No. 6Www.superdogs.com.02:36PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 595 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1ISHTAR BALE67443A L Dailly (Anakie)
2BLAZING MASTER22711B Divirgilio (Devon Meadows)
3DADDY’S ON FIRE23518L Pisano (Lysterfield)
4FLAMENCO12714J S Ennis (Lara)
5PUNK ROCK LASS42724M Briganti (Tuerong)
6AMY SHIRAZ38764J R Higgins (Teesdale)
7BOBBY BOUCHEAU12216A J Jackson (Pearcedale)
8CRUISING PAT41784K Tirchett (Pascoe Vale)
9ELEVATE45827P Sieben (Tooradin)
10BOND EXPRESS57428D Geall (Lara)
Race No. 7Free Entry Melbourne Cup Night03:03PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SALVADOR BALE33672G J Bate (Lara)
2PITSTOP OMEN54623G R Edwards (Broadford)
3POWERETTE41235J Formosa (Heathcote)
4BAG’S EMPTY3434FG Mitchell (Keysborough)
5MISS VIXEN16417P H Hili (Keysborough)
6TAABINGA LAD84241J L Connor (Rosedale)
7MODERATION33324I Sergienko (Clayton South)
8MR. BUNDY BEAR23573K R Ward (Mount Moriac)
9THECLA BALE75555G J Bate (Lara)
10CLEVERVILLE36736A R Wood (Nambrok)
Race No. 8Meet Jack Riewoldt On Cup Night03:19PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DANNY BOY LOVE32132D N Mcdonald (Cranbourne)
2BESTEARS27716I Sergienko (Clayton South)
3ELITE YIPPEE67111J P Psaila (Little River)
4ARNALDA BALE74334G J Bate (Lara)
5HUEY HOUDINE26142S P Barker (Elphinstone)
6ELITE ICE54434J P Psaila (Little River)
7HIZ GOT CHILLS72882K J Lunson (Keysborough)
8MANETTI BALE13562G J Bate (Lara)
9VOLCANO BUDDY36277M W Davis (Altona Green)
10MR. MERLIN4326FD Stevenson (Reservoir)
Race No. 9Macro Meats (veterans)03:39PM (VICtime)
S/E No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

162817C A Treherne (Seabrook)
2DRUMMA WATER55711K Quinn (Cundare)
3RAPID NEWFIRE61611P Goold (Monbulk)
4MOPAR BALE36487A L Dailly (Anakie)
5SMURF’S IL DIVO66587C A Tabone (Nambrok)
6MR. DOUGLAS84633K R Ward (Mount Moriac)
751556A C Tabone (Nambrok)
8SKILTON43333B Divirgilio (Devon Meadows)
9COLD ALCATRAZ84774M R Patching (Langwarrin)
10CAMO’S PIRATE58664B M Rogers (Coleraine)
Race No. 10Win A $1000 Bet On Cup Night04:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MYSTICAL FANTASY124K M Virtue (Lang Lang)
2JAVED BALE13423G J Bate (Lara)
3LIVELY PEDRO1871C Micallef (Sunshine)
4SHE’S BOSSY24361R J Keating (Longford)
5BIG STOMPER1232D N Mcdonald (Cranbourne)
6INDIGO FLASH12S A Holmes (Yarragon)
7JAKE MCARDLE58413P H Hili (Keysborough)
8TEXAS PORTRAIT15623C L Haigh (Crossover)
9PITSTOP DIAMOND34847G R Edwards (Broadford)
10SMURF’S DONNA78677A C Tabone (Nambrok)
Race No. 11Solo04:27PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1IN THE MONEY55816B R Tharle (Carrum Downs)
2PEDRO’S FINEST15353M J Delaney (Cobains)
3ZERO’S HERO51313K King (Pearcedale)
4MARTILI BALE35142G J Bate (Lara)
5SOLAR OCTANE46118K G Greenough (Pearcedale)
6DIGGER HOLE41436M Craggill (St Albans)
7IVORY ROSE43123G R Edwards (Broadford)
8CHAZ21176J P Psaila (Little River)
9FRASER’S GOLD27734O R Fraser (Devon Meadows)
10LISBON TOMATO67147G Couldridge (Newstead)
Race No. 12Www.superdogs.com.au04:51PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1GLASSHOUSE GAL52314M B Said (Diggers Rest)
2SMURF’S SENORITA42172C A Tabone (Nambrok)
3ELITE FAIRY54461T Morris (Traralgon)
4PIRUZ BALE53524G J Bate (Lara)
5ENEVER77773J R Britton (Anakie)
6ALVIN PURPLE85672D I Burnett (Drysdale)
7TIKKABILLA1867D N Mcdonald (Cranbourne)
8INDIGO DIAMOND1333S A Holmes (Yarragon)
9CHE WAHF15C L Haigh (Crossover)
10MO ABOVE33447M A Mcguire (Moolap)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments