Sunday 15th August 2010

Greyhound Box Draw For Park – Sunday 15th August 2010

Race No. 1Www.sandowngreyhounds.com.au01:01PM (VICtime)
Maiden event over 515 Metres at Sandown park Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1I’M HERE SHIRLY23372D J Langley ()
2MAGIC GEORGE35434G R Edwards (Broadford)
3ONYA SPLASH7535B J Stephens (Tooborac)
4OPAL GIRL64N Barnett (Devon Meadows)
5WEETBIX PRINCE4V ( Mileto (Thornbury)
6ED BUKA83337P Dickman (Broadford)
7BEER SIPPER838P Dickman (Broadford)
8MANX GURU62753L Forte (Campbellfield)
9GEEZ MOUSEJ Galea (Tarneit)
10SEA GAZER45774G Richardson (Blind Bight)
Race No. 2 Acid Neutralizer01:25PM (VICtime)
Novice No Penalty event over 595 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1COOL CHECKOUT62317R J Britton (Lara)
2BALLAGH54185S A Fisher (Lara)
3LITTLE FAWN72436A O’Keefe (Stradbroke)
4LANSVALE FLASH14R J Britton (Lara)
5ALVIN PURPLE71124D I Burnett (Drysdale)
6PURE CHANTILLY42233P E Giles (Moe)
7FROMELLES53242G Watts (Lara)
8OMEGA MU25643J M Karamatic (Lara)
9LOVE OF PARIS63334C J Capuano (Heathcote)
10RUSTY ACID54364C A R Althorp (Beeac)
Race No. 3Macro Meats01:42PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1FIERCE WEETBIX52273V ( Mileto (Thornbury)
2STEAMY THOUGHTS44132S L Hastie (Bass)
3HELLO HOTLIPS16453B J Stephens (Tooborac)
4SLEDGING1R J Britton (Lara)
5BANDANNA PETE1J Galea (Tarneit)
6FROMARGE412M T Carter (Violet Town)
7SHANE’S JOKER815J Burch (Junction Village)
8IVORY ROSE26737G R Edwards (Broadford)
9WENDY’S TAYLOR17855C A R Althorp (Beeac)
10PAPA’S EYE86768T Cortese (Hampton Park)
Race No. 4Solo02:01PM (VICtime)
Novice No Penalty event over 595 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SISCO SPICE42222J Galea (Lara)
2POWER OF THOR55322I P Newcombe (Koo Wee Rup)
3PROVEN AURORA4265M T Carter (Violet Town)
4PSYCHEDELIC18R J Britton (Lara)
5TIGER’S REBEL26231R J Britton (Lara)
6DOUBLE COLOUR38818G A Burton (Euroa)
7LET’S GO AL76824C J Capuano (Heathcote)
8MANDY PALMER12327B Briffa (Coolaroo)
9RETURN THE SMILE22245H A Cooke (Newcomb)
10PAIGES PORTRAIT5462D J Burkett (Girgarre)
Race No. 5Www.tab.com.au02:17PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1RUN KOOKIE RUN55261A Galea (Sunshine )
2SMOKY’S TURN52535M S Schmidt (Devon Meadows)
3SNIPER’S SPECIAL14111M A Delbridge (Balliang)
4DIVA DOLL51643B Divirgilio (Devon Meadows)
5JUST SUPREME2131FL Gough (Nyora)
6WESTALL BOY78446J M Karamatic (Lara)
7APACHE LEAP32754R C Bartolo (Avalon)
8ZINGARELLA64134L Repici (Hampton Park)
9TANTRA58765M S Barber (Hoddles Creek)
10ELEGANT JOSH67467J Uglietta (Yan Yean)
Race No. 6Radio Sport 92702:38PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 595 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BLACK VIKING67357P Galea (St Albans)
2COCO HOKO POKO4P326A J Oconnor (Tooborac)
3BELLA JINX38466J W Johnson (Reservoir)
4PEPE’S COLOUR13322J G Reynolds (Pearcedale)
5ZURI DIAMOND25222L V Iredale (Frankston)
6PHELAN READY55326P C Brown (Loch)
7WHY NOT NICK42624W T Gray (Wendouree)
8SINBAD’S ANGEL38625H A Cooke (Newcomb)
9WENDY’S AMY54777C A R Althorp (Beeac)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Rapidvite Energize-er03:03PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1WATERLOO SUNSET27217J M Karamatic (Lara)
2CHUCKY CHODA23343S B Ralph (Tooradin)
3LORIAN BOY53712M A Delbridge (Balliang)
4LITTLE FIRE78153J Carr (Devon Meadows)
5ZULUMAN51126J Burch (Junction Village)
6STETSON LILY37415R J Britton (Lara)
7SKEDADDLING87562B J Philippe (Kilmore)
8PURE HUSSLER22763B K Mills (Baddaginnie)
9ELEGANT JOSH67467J Uglietta (Yan Yean)
10STONELEIGH86466C L Mcmillan (Drouin)
Race No. 8Macro Meats03:20PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1FIRE SHADOW48425J Carr (Devon Meadows)
2MIA TIGER24644I C Brown (Loch)
3STEPPING STONE53611M J Stephens (Yuroke)
4PURE SHIRAZ23444E Mccormack (Burwood East)
5VALLEY POWER21674S Creighton (Stradbroke)
6MALTA37631P Galea (St Albans)
7TEQUILA LASS66415J D Frewin (Newtown)
8POWER FULL157F1J Reid (Notting Hill)
9STONELEIGH86466C L Mcmillan (Drouin)
10TANTRA58765M S Barber (Hoddles Creek)
Race No. 9Pepsi03:39PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BLONDE TANK34354T Cortese (Hampton Park)
2KILMAINHAM CHILL1J Galea (Tarneit)
3I’M ALL WEETBIX41855V ( Mileto (Thornbury)
4WHITE PEARL43665M Galea (Sunshine North)
5BLUE JUICE36623M F Bourke (Breakwater)
6DAWN PRINCESS82626J Carr (Devon Meadows)
7SPIDERMAN MCCOY37843R J Britton (Lara)
8DEALER’S CHOICE54321L Forte (Campbellfield)
9RIVERSTONE47565G R Edwards (Broadford)
10ACE OF WANDS64786M P Turner (Corio)
Race No. 10Radio Sport 92704:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 595 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SETH GEM26718B K Mills (Baddaginnie)
2DELCORN BOY14442G F Hughes (Wendouree)
3IRINKA BRIAN26124G Osborne (Pearcedale)
4ARTESTA32231R J Maher (Bushfield)
5COCO MY HERO73533A J Oconnor (Tooborac)
6LIMBURG POWER84443P G Reivers (Lara)
7RED SHOE ROCKET54133M D O’Keefe (Stradbroke)
8LUCY BALL78843D E Selleck (Tooradin)
9WENDY’S AMY54777C A R Althorp (Beeac)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Rapidvite Dual D & A04:29PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DRAVUNI SANDS77153M S Barber (Hoddles Creek)
2PITSTOP OMEN65423G R Edwards (Broadford)
3PIGGOT’S PIPER23636A J Boram (Warragul)
4FRASER’S GOLD42556O R Fraser (Devon Meadows)
5FORCE MAJEURE62724G J Buchanan (Sunday Creek)
6VALLEY TWIST25722C J Hudson (Creswick)
7WYNDHAM GRACE82738E J Barsby (Werribee)
8JASON STACKHOUSE86862M D O’Keefe (Stradbroke)
9PAPA ARK7F787T Cortese (Hampton Park)
10WENDY’S TAYLOR17855C A R Althorp (Beeac)
Race No. 12Facebook.com/sandowndogs04:54PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1TROYUDEN51735P J Mccoll (Kooroocheang)
2GINETTE BALE77274B J Philippe (Kilmore)
3HORNBLOWER7F527J A Selleck (Tooradin)
4FLYING PERRY85743R Stevens (Athlone)
5CAPTAIN FEARON18544A O’Keefe (Stradbroke)
6ROCK ON SURON74215S L Eustace (Athlone)
7PITSTOP DIAMOND42855G R Edwards (Broadford)
8EL OCHOA53643G A Burton (Euroa)
9ACE OF WANDS64786M P Turner (Corio)
10FAST FORWARD488F5B Groom ()
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments