Thursday 19th August 2010

Greyhound Box Draw For Park – Thursday 19th August 2010

Race No. 1Www.sandowngreyhounds.com.au07:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1WIZZ WABBIT51241D B Curtain (Drouin)
2MAMIE BALE65116A L Dailly (Anakie)
3HORNBLOWERF5271J A Selleck (Tooradin)
4ASTON LUCAS16113D N Mcdonald ()
5CULLEN BALE57431G J Bate (Lara)
6CRIME WAVE62134T Womann (Lara)
7GIGIT12F14N P Boyd (Pearcedale)
8UNO THE DREAM76125D Brown (Officer)
9SMASHVILLE35564P C Anderton (Devon Meadows)
10ZINGARELLA41345L Repici (Hampton Park)
Race No. 2Facebook.com/sandowndogs07:25PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1MEPUNGA DIVA24447J R Britton (Anakie)
2SUTTON TIGER37841J A Thorpe (Arthurs Creek)
3JOSEPH BALE74411G J Bate (Lara)
4STYLISH HERO12132G J Glass (Kyabram)
5GOVERNATOR55152N King (Pearcedale)
6BOLERO BALE17225G J Bate (Lara)
7BOMBER BLUE BOY18112P A Smith (Wonwondah)
8GOLD RUSH MAX45421P Reinders (Gruyere)
9PETTIGO POPOV72458R J Britton (Lara)
10WHY NOT BOB38224G Carter (Devon Meadows)
Race No. 307:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1ZENITH64161J S Ennis (Lara)
2BLOSS’S BENSON16766A R Mills (Tooradin)
3CAPTAIN MILO4T132M L Mallia-Magri (Lara)
4WARNING LABEL41428A Langton (Anakie)
5SYDNIE ALLEN62463A L Dailly (Anakie)
6MAGIC DASHER16213T Womann (Lara)
7BUNJI73612T J Allen (Darnum)
8ADMIRAL BALE35671G J Bate (Lara)
9INDY MAN14546R J Britton (Lara)
10REEKAY RIP14325P A Smith (Wonwondah)
Race No. 4Radio Sport 927 (no City Wins)08:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 715 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1BLOSS’ BURRA26612A R Mills (Tooradin)
2DISCO DYNAMITE23244D W Knocker (Langwarrin)
3LUCENT51F68D Crisafi (Officer)
4WHIRL’S APART51142N Vincent (Lal Lal)
5TRAM LINE PENNY53168G G Allen (Darnum)
6SLEEPY ASSASSIN24171I W Dann (Whitelaw)
7AUNTY BESSIE13341R S Smith (Cranbourne South)
8MARLY BOND22126I C Brown (Loch)
9BOWSTREET SECRET34276M G Niele (Berringa)
10PURE CITY34236C J Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 5Tab.com.au08:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1ARVO’S FLORENCE58725T E Burns (Koo Wee Rup)
2COOPER BALE13566G J Bate (Lara)
3GIBBSY ON FIRE32122N R Tait (Wangaratta)
4KING’S MARK25234A Langton (Anakie)
5IMA HOLOGRAM25121J Thompson (Pearcedale)
6OVAL EXPRESS72127R Shiells (Diamond Creek)
7SELYNYA SURPRISE75752S A Coates (St Albans Park)
8BARRACOUTA16333T R Lindsay (Newborough)
9LIVIO BALE86627A L Dailly (Anakie)
10REVEL IN43835T Womann (Lara)
Race No. 6 Blood Booster Final (gobis)08:52PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 515 Metres at Sandown park Of $15,015,400 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $15,002,400.

No.NameFormTrainer

1MISS BEL AIR11111J Hayley (Tooradin)
2STANFORD BALE14132G J Bate (Lara)
3ZAMBOLA BALE31642G J Bate (Lara)
4MCMORGAN36152C M Jones ()
5VANDALISER12221M P Ellis (Jindera)
6BARRIQUE13311R J Britton (Lara)
7SHIRAZ COLOUR6F141N King (Pearcedale)
8SNOW CRISP12841G R George (Beulah)
9STYLISH HERO12132G J Glass (Kyabram)
10BUNJI73612T J Allen (Darnum)
Race No. 7Solo09:11PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1VOCIFEROUS14761T Womann (Lara)
2ALLEN ZANDER48723A L Dailly (Anakie)
3AMANDA BALE88137A L Dailly (Anakie)
4ALLEN SHAUL68855A L Dailly (Anakie)
5MILLIONAIRE MICK25544W A Vassallo (Devon Meadows)
6BEWARE55415G J Bate (Lara)
7YORGI MILO52613R P Cunneen (Moe South)
8NELLY BALE76127A L Dailly (Anakie)
9BARNEY STINSON24667B A Bravo (Lovely Banks)
10DYNA BANYAN44744G J Bate (Lara)
Race No. 8Macro Meats09:35PM (VICtime)
Free For All event over 515 Metres at Sandown park Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1BANGER HARVEY63426R J Britton (Lara)
2GREYWINDS DOLLF3485T Womann (Lara)
3RADLEY BALE11826G J Bate (Lara)
4ICEMAN RAIKKONEN11812J R Britton (Anakie)
5MISS FLUFFY17372C J Johannsen (Devon Meadows)
6C’EST LA VIE11483R J Britton (Lara)
7ENRY WALT41511G S J Ennis (Sandhurst)
8MYSTICAL SOUL12331J S Ennis (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Rapidvite Ferro Iron09:55PM (VICtime)
Grade 5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1DOHTMANN14446A L Dailly (Anakie)
2LUCY BALL88431D E Selleck (Tooradin)
3LEO WABBIT43113D B Curtain (Drouin)
4PEPE’S COLOUR33221J G Reynolds (Pearcedale)
5HELLA GOOD77131G J Bate (Lara)
6COCO MY HERO35333A J Oconnor (Tooborac)
7INTOXICATE51113R J Redenbach (Cranbourne)
8LAST STRESS62452K R Ward (Mount Moriac)
9CARLINFORD STEWY61533R D Conway (Bunyip)
10ZOEY BALE45767A L Dailly (Anakie)
Race No. 10Pepsi10:13PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1OCTANE EIGHT43834S Bonaccurso (Mount Mercer)
2FIERCE WEETBIX22731V ( Mileto (Thornbury)
3WANDY LAYLA21163R J Britton (Lara)
4BOB’S DUN ROAMIN65216B W Moles (Noojee)
5I’M ALL WEETBIX18551V ( Mileto (Thornbury)
6WHITE HOUSE61222J Thompson (Pearcedale)
7PETER’S PROJECT41325A L Dailly (Anakie)
8PURE STEALTH23632R D Conway (Bunyip)
9RUNAWAY SUCCESS61231R Divirgilio (Devon Meadows)
10ONE EYED RED43164N Vincent (Lal Lal)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments