Sunday 15th May 2011

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Sunday 15th May 2011

Race No. 1South Yarra Football Club Ht102:08PM (VICtime)
Maiden Heat event over 515 Metres at park Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1DUQUETTE24FSHA Langton (Anakie)
2SON OF 7FSHJ L Mccallum (Craigieburn)
3TOP FANTASY43445FSHA L Dailly (Anakie)
4CHOW CHOW42236NBTT Cortese (Hampton Park)
5FONSIE BALE26322FSHS J Collins (Lara)
6ASTON CAVIARFSHW A Vassallo (Devon Meadows)
7GAME ON MANFSHT A Proctor (Alberton West)
8WHY NOT COOPER32546NBTW T Gray (Wendouree)
9SUGAR CRUMBLE57356NBTS B Ralph (Tooradin)
10CASH LYRICS48366NBTJ A Sharp (Lara)
Race No. 2Direct Paper Supplies Ht202:24PM (VICtime)
Maiden Heat event over 515 Metres at Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1FERMIN BALE37FSHS J Collins (Lara)
2JANET’S AMAZON83554FSHV J Thomas (Bundoora)
3DOUBLE JEOPARDY4FSHJ R Britton (Anakie)
4HELLO PAPA58325NBTT Cortese (Hampton Park)
5GIVE INTO ME75432FSHR G Boyce (Korumburra)
6NUGGET CHOICEFSHD W Knocker (Langwarrin)
7LAQUINTA JAXFSHP A Rowley (Denison)
8YEAH ROGER THAT5323NBTJ A Sharp (Lara)
9SUGAR CRUMBLE57356NBTS B Ralph (Tooradin)
10CASH LYRICS48366NBTJ A Sharp (Lara)
Race No. 3St.kilda City Rock Ht302:47PM (VICtime)
Maiden Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1SARAH’S STARFSHP H Hili (Keysborough)
2JOHNO JOHNSON5FSHR G Boyce (Korumburra)
3TYPHOON TOBY13222FSHN P Boyd (Pearcedale)
4DYNA DERINE73445NBTS J Collins (Lara)
5NAPOLEON WIZ64NBTJ A Sharp (Lara)
6LEKTRA JOHNSON54423FSHA L Dailly (Anakie)
7EDUCATED CASH3NBTA J Britton (Lara)
8PAPA TONY63247NBTT Cortese (Hampton Park)
9LINTON’S BOY88254NBTT Cortese (Hampton Park)
10SUGAR CRUMBLE57356NBTS B Ralph (Tooradin)
Race No. 4Skye Football Club Ht403:11PM (VICtime)
Maiden Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1CHEEKY CHOPS37246NBTT Cortese (Hampton Park)
2FULL CIRCLE52332FSHA L Dailly (Anakie)
3BAURNA MOLLY6NBTR J Britton (Lara)
4IRINKA TOBYFSHA J Osborne (Pearcedale)
5JOSEPHINE WIZ247NBTJ A Sharp (Lara)
6CORAZON BALE22FSHS J Collins (Lara)
7TOTAL CONTROL52782NBTJ R Britton (Anakie)
8CHASE A FAME37NBTE E Keene (Long Gully)
9SUGAR CRUMBLE57356NBTS B Ralph (Tooradin)
10LINTON’S BOY88254NBTT Cortese (Hampton Park)
Race No. 5Falcons Cup03:29PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1NINE DARTER73285NBTJ Smith (Glenroy)
2ALPINE PLAYER6112430.18K P Smyth (Lang Lang)
3BUDGIE LASS83223NBTR J Redenbach ()
4BIG BOY JIMMY14755NBTS Labozzetta (Beaumaris)
5MIDNIGHT FANTASY11311FSHT K Auld (Tatura)
6ELLA AVA7T766FSTDM J Delaney (Cobains)
7DYNA BARB22221NBTA L Dailly (Anakie)
8BAD BOY PEDRO61374NBTJ R Mifsud (Moe)
9TZAR’S GIRL66844NBTJ L Mccallum (Craigieburn)
10DR. JEDD77768NBTC Crane (Doveton)
Race No. 6Breely Interiors03:45PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 595 Metres at Sandown park Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1GOOD INVESTMENT32336NBTJ Westerlo (Clyde)
2WHY NOT NICK6547234.71W T Gray (Wendouree)
3ON THIS DAY5167534.40P H Hili (Keysborough)
4SLIPAWAY WILLY12474NBTN Wynd ()
5UNO STELLA STAR43256FSHM M Hirtzel (Elaine)
6ERNIE’S KEEP67321NBTR A Gray (Pyalong)
7TEXAS KING4145134.62D W Knocker (Langwarrin)
8AUTUMN BLING3783634.14J Westerlo (Clyde)
9TALI LAYLA22766FSTDR J Britton (Lara)
10DEMOUCHI16574NBTD C Austin (Eaglehawk)
Race No. 7Travis Moore 350 Games04:10PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA VIV4134730.06A L Dailly (Anakie)
2SALEGREYS BARRY87785NBTS L Quinlan (Coolaroo)
3SANGO3347130.37L Austin (Eaglehawk)
4ULTRA SPIN6711530.42I W Dann (Whitelaw)
5SOUL CALIBUR41677NBTR J Britton (Lara)
6SON OF LORIAN58278NBTJ L Mccallum (Craigieburn)
7ROCK AND ROLLA64231FSHG Mitchell (Keysborough)
8NOAKI GHOST11811NBTM A Jenkins (Frankston)
9SIX LITRE17788NBTJ M Karamatic (Lara)
10FEARFUL LAD65546NBTP C Ellul (Noble Park )
Race No. 8Cheltenham Rosellas Fc04:27PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1COOL LENNY5436430.06I W Dann (Whitelaw)
23556729.97O R Fraser (Devon Meadows)
3PURE SHIRAZ2366529.86E Mccormack (Burwood East)
4QUARTER HITCH47713NBTW A Vassallo (Devon Meadows)
5BOGIE BELTAH24161FSHR J Ayre (Burpengary)
6MISS VIXEN1885829.62P H Hili (Keysborough)
7WILD ARMS4217129.89R J Britton (Lara)
8LEKTRA BOB3163330.08A L Dailly (Anakie)
9SPEEDY OCTANE77783NBTP J Hartley (Boronia)
10TZAR’S GIRL66844NBTJ L Mccallum (Craigieburn)
Race No. 9Sfl Challenge Ht504:50PM (VICtime)
Maiden Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1HOT DADDY COOL6FSHL J Woodhead (Drung)
2BELLA CHANELLE67455NBTT Cortese (Hampton Park)
3HEATHER’S RHYS25636NBTK Karamatic (Lara)
4MACALLUM22814FSHP P Krasnaborodkin (Noble Park)
5MAXIM REALITY27FSHJ R Britton (Anakie)
6BELLE MEADEFSHJ Roberts (Devon Meadows)
7SIR TAIN42228FSHE Lieshout (Drouin West)
8FOOT TAPPERFSHA J Britton (Lara)
9CASH LYRICS48366NBTJ A Sharp (Lara)
10LINTON’S BOY88254NBTT Cortese (Hampton Park)
Race No. 10Radio Sport 05:12PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1TOMMY THUNDER13114FSHT K Auld (Tatura)
2SWEET STEPHI6446529.76A L Dailly (Anakie)
3HEATHER’S TAMMY65344NBTH A Karamatic (Lara)
4SAILORS GULLY78242NBTM Austin (Eaglehawk)
5IRINKA BRIAN523T8NBTG Osborne (Pearcedale)
6IS IT GUNNAMATTA7131629.96R J Redenbach (Cranbourne)
7 JOSH6234830.16J Uglietta (Yan Yean)
8MYSTY PENNY64124FSHM M Hirtzel (Elaine)
9SIX LITRE17788NBTJ M Karamatic (Lara)
10LAST ONE IN61875NBTT Cortese (Hampton Park)
Race No. 11 – 26 May05:34PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1KUUSOU RUMBA71416NBTJ R Britton (Anakie)
2NORTHERN RAMBLER75331NBTR J Britton (Lara)
3BLONDE OLLIE37356NBTT Cortese (Hampton Park)
4LEKTRA GRANDE71454NBTA L Dailly (Anakie)
5BLOW A KISS36361NBTA Langton (Anakie)
6BRUBY’S STAR5314829.74P H Hili (Keysborough)
7SIR ONYX41862NBTE Lieshout (Drouin West)
8SHANLYN CHARLIE47182NBTP J Hartley (Boronia)
9SHABUNDA LASS27546NBTJ B Hosking (Panmure)
10FEARFUL LAD65546NBTP C Ellul (Noble Park North)
Race No. 12Www.sandowngreyhounds.com.au05:55PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1INDY SON51330.32R J Britton (Lara)
2DYNA ALDA17634FSHS J Collins (Lara)
3WHERE’S NICK51422NBTD J Morgan (Heidelberg Heights)
4BLACK NITRO42413NBTP H Hili (Keysborough)
5NEW PLAY4571FSHG Osborne (Pearcedale)
6LITTLE MR. DEANO23843NBTS L Hastie (Bass)
7MOUNT IDA GLIDER2225130.17J Wilson (Heathcote)
8CRUISING PAT74324NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
9LAST ONE IN61875NBTT Cortese (Hampton Park)
10SHABUNDA LASS27546NBTJ B Hosking (Panmure)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments