Sunday, 18 January 2015

Greyhound Box Draw For Sandown (SAP) – Sunday, 18 January 2015

Race No. 1Www.sandowngreyhounds.com.au1:57 PM (VIC time)
Maiden event over 515 metres at Sandown Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1AMAROO CRACK IT [M]77553NBTC Schembri (Moe South)
2GENERAL HAP [M]28342NBTL Weeks (Tyabb)
3ALL PRANCER [M]53467NBTP Gabriel (Toolern Vale)
4KIMANATOR [M]83627NBTM Trapani (Greenvale)
5BRADLEY BALE (NSW)[M]FSHJ Hunt (Lara)
6SPEEDY CARERRO (NSW)[M]223NBTM Bell (Pearcedale)
7ENDURO MISS [M]26345NBTP Presutto (Devon Meadows)
8ALPHA ACHILLES [M]3FSHJ Shaw (Anakie)
9JUNCTION EAGLE (NSW)[M]Res.88556NBTC Mizzi (Cranbourne)
10BILLY BEKIM [M]Res.875NBTC Dew (Anakie)
Race No. 2Sambora’s Bucks2:15 PM (VIC time)
Maiden event over 515 metres at Sandown Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RINGER (NSW)[M]243NBTB Ennis (Lara)
2HILLTOP SENORITA (NSW)[M]374NBTA Marum (Anakie)
3SPA EL JAY [M]43382NBTP Mccoll (Kooroocheang)
4LEE I AM (QLD)[M]2FSHP Santoro (Melton West)
5ZIMMERMAN [M]63464NBTG Neocleous (Yinnar South)
6CHAMPER BALE (NSW)[M]32FSHJ Hunt (Lara)
7SHEZA GYM JUNKY (NSW)[M]35NBTD Evans (Lilydale)
8HAWK TANA [M]52423NBTB Harley (Axedale)
9BILLY BEKIM [M]Res.875NBTC Dew (Anakie)
10MAYBE COULD BE [M]Res.46876NBTD Edgar (Nyora)
Race No. 3Find Us On Facebook2:33 PM (VIC time)
Maiden event over 515 metres at Sandown Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SPA PRIMROSE [M]F27FSHP Mccoll (Kooroocheang)
2BAGGYS QUEST [M]14587FSHD Saunders (Somerville)
3PONYO BALE (NSW)[M]FSHJ Hunt (Lara)
4BOUNDA’S STORM [M]35NBTA Marum (Anakie)
5HEZ GOT NITRO [M]56FSHK Lunson (Narre Warren)
6DRIFT LINER [M]5246NBTR Britton (Lara)
7FLEETWOOD FLINT [M]5463FNBTC Dew (Anakie)
8AMAROO SAND MAN [M]5553NBTC Schembri (Moe South)
9BABY’S RATTLE [M]Res.66878NBTD Cortese (Hampton Park)
10MAYBE COULD BE [M]Res.46876NBTD Edgar (Nyora)
Race No. 4Follow Us @sandowndogs (bitches)2:51 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WATCH MY PATH (NSW)[5]34226NBTC Treherne (Lara)
2DEWANA BABE [5]33515FSTDM Dewan (Carrum Downs)
3CASH RULES (NSW)[5]12811FSHB Ennis (Lara)
4PACIFIC MISS [5]2434429.92(5)E Borg (Keysborough)
6MISS SOCIETY [5]3828TNBTJ Imlach (Pearcedale)
7SPA CHEANG [5]54844NBTJ Mccoll (Daylesford)
8IRISH ASTERIA (NSW)[5]76434NBTR Dunne (St Albans)
Race No. 5Www.tab.com.au Ht13:09 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1THATCHER [5]16145FSTDC Russell (Kyabram)
2AFRICAN STORM [5]54318NBTA Langton (Anakie)
3SPLASH MOUNTAIN [5]45213FSHJ Hunt (Lara)
4RUSTY PUZZLE [5]63518FSHG O’keefe (Neerim Junction)
5BLONDE JETTIE [5]64886NBTJ Paterson (Tenby Point)
6VEE FOR VEGAS [5]45426NBTS Neocleous (Yinnar South)
7WAVE ACTION [5]68576NBTG Graham (Woodleigh)
8PEDRO’S RUNAWAY (NSW)[5]35314NBTB Burns (Werribee)
Race No. 6Bentleigh Club3:27 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 595 metres at Sandown Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1JUST WINS (NSW)[5]22223NBTM Busuttil (Kilmany)
2GANGNAM STYLE [5]33632NBTJ Shaw (Anakie)
3VERNON BALE (NSW)[4]1721235.00(5)M Delbridge (Balliang)
4RAIN STREAM (QLD)[5]23826NBTR Britton (Lara)
5WILL HE BOLT (NSW)[5]63764NBTF Tasca (Greenvale)
6RUFF EDGES [5]53222NBTD Ferguson (Longwarry)
7EXQUISITUS [5]5563334.27(7)J Imlach (Pearcedale)
8COSMEA [5]15264NBTS Daniliuk (Sunbury)
9LAZZA MIKADO [5]Res.46242NBTM Barber (Hoddles Creek)
10DECTA [5]Res.5462234.65(5)P Galea (St Albans)
Race No. 7Berwick Mazda Ht23:46 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MARCIARNO MISS [5]5552330.41(2)S Neocleous (Yinnar South)
2KOFI KAYLAN [5]5237429.60(3)S Toner (Pakenham)
3JOKOWI [5]34173NBTC Capuano (Anakie)
4SPA JANGLES [5]3355329.84(4)J Mccoll (Daylesford)
5TYCOON DIAMOND [5]53141NBTL Iredale (Pearcedale)
6GUSTAVO FRING [5]1F265FSHM Rudd (Cranbourne)
7ALLEN WARLOCK (NSW)[5]72376NBTJ Hunt (Lara)
8TURBO NORRIS [5]1365329.87(8)J Reynolds (Pearcedale)
Race No. 8T.j. Is Turning 60! Ht34:11 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHITE WALKER [5]4348629.82(2)T Reid (Yuroke)
2DUBSY RUSSELL [5]54564NBTR Britton (Lara)
3HIGH COMMANDO [5]61328NBTC Dalton (Coldstream)
4LEOPOLD BALE (NSW)[5]63227NBTJ Hunt (Lara)
5THURSDAY SIP [5]77643NBTS Collins (Hazelwood)
6ALL SKY GIRL [5]4884229.65(1)G O’keefe (Neerim Junction)
7ALPHA LEVA KEATO [5]27867NBTR Keating (Longford)
8HEAVENLY STAR [5]56734NBTG Graham (Woodleigh)
Race No. 9Macro Meats Ht44:26 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FLEETWOOD STORM [5]53486NBTA Langton (Anakie)
2MISS CERSEI [5]11842NBTK Lunson (Narre Warren)
3IMAGE PUZZLE [5]1655329.88(4)G O’keefe (Neerim Junction)
4MAHALO [5]26788NBTC Hayes (Mill Park)
6CRAFTY MAISY [5]82312NBTC Russell (Kyabram)
7SISCO LEGEND [5]65784NBTA Marum (Anakie)
8DALMUIR PRINCE (NSW)[5]85855NBTW Craig (Koo Wee Rup)
Race No. 10Razldazl Greyhounds4:46 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BRUREE JEWEL [5]31117NBTE Dollery (Croydon)
2TEKKI TINKER [5]4484130.41(1)E Borg (Keysborough)
3BLACK AND PRETTY [5]15236FSHP Burley (Wattle Glen)
4RUN RIGHT BACK [5]73135NBTJ Higgins (Linton)
5AFTER [5]43546FSHL Medcraft (Point Cook)
6SKETCHY (NSW)[5]130.01(8)J Greenough (Pearcedale)
7JET MIKADO [5]6F32230.35(4)P Jones (Hoddles Creek)
8KATHY’S QUEEN (NSW)[5]56335NBTJ Naughton (Berwick)
Race No. 11Sensational Summer Kids Day 25/15:06 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHARED BONUS [5]133FSHJ Britton (Anakie)
2NITRO PRINCESS [5]31716FSHC Russell (Kyabram)
3CHILD’S DREAM [5]82416NBTG Joske (Jeeralang Junction)
4SCHUMACHER [5]43134NBTJ Shaw (Anakie)
5MEMORY BOUND [5]F5321FSHM Berry (Campbell’s Creek)
6PALM TEE [5]16552FSHC James (Woodleigh)
7COOL MIKADO [5]45363NBTM Barber (Hoddles Creek)
8BARN A SHAKIN [5]67585NBTK Tirchett (Pascoe Vale)