Sunday 21st October 2012

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Sunday 21st October 2012

Race No. 1Bring Your Club To Sandown02:12PM (VICtime)
Maiden event over 515 Metres at Sandown park Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK BIKINI5FSHS W Burke (Kanyapella)
2ABIT COOLER36142NBTG J Mclachlan (Cranbourne East)
3BITTA BLING26323FSHR J Glass (Kyabram)
4NOAKI SPITFIRE5NBTM W Baldock (Pearcedale)
5NEIL’S WISH78252FSHN E Baker (Lalor)
6NIFTY NOAKIFSHM A Jenkins (Frankston)
7TRANSAM SALLY5674NBTY Byron (Noble Park)
8VINTAGE BURGUNDYFSHJ R Britton (Anakie)
9DASHING DADDY8T84NBTB J Clarke (Cranbourne West)
10NAVARA7688NBTC M Davis (Murrabit)
Race No. 2Facebook.com/sandowndogs02:29PM (VICtime)
Maiden event over 515 Metres at Sandown park Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1AGENT CAM23NBTB M Dapiran (Seymour)
2EDITHTAIL TIGER42538NBTG J Mills (Frankston)
3MISS CUDDLES8FSHS W Burke (Kanyapella)
4NOAKI MOTHFSHM W Baldock (Pearcedale)
5HOT WINE35FSHP J Galea (Rosedale)
6WHITE SUGAR46256NBTD W Wheeler (Cranbourne)
7BLACK CADEL346FSHN D Thornton (Buninyong)
8JAY’S SPIRIT43533NBTL N Mitchell (Anakie)
9NAVARA7688NBTC M Davis (Murrabit)
10DASHING DADDY8T84NBTB J Clarke (Cranbourne West)
Race No. 3Twitter.com/sandowndogs Ht102:54PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 595 Metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OTHER AXLE35716NBTJ Sharp (Lara)
2MR. BOHANNAN24431FSTDT D Iwanyk (Devon Meadows)
3ZIPPING MANDY41264FSTDP Dapiran (Seymour)
4SCARLET MAID26652NBTK A Marriner (Lalor)
5ALL FOUR ONE22211FSTDJ A Illman (Pearcedale)
6EARL THE GOAT12585FSHJ K Grima (Koo Wee Rup)
7OUR BOY LEZ22728FSHM W Davis (Altona Green)
8SAINT NEO1442534.59R J Neocleous (Hazelwood North)
9DR. LYNETTE5855634.56W J Mcmahon (Darriman)
10PICCOLINA56577NBTT Cortese (Hampton Park)
Race No. 4The Super Dogs Are Coming! Ht203:12PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 595 Metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GRAND GARCON8568534.57P E Giles (Moe)
2BLOWIN’ SMOKE56544NBTD M Pulis (Moe South)
3SOL’S PHANTOM22325FSHJ R Maple (Little River)
4RUBY BENTLEY15371FSHP Dapiran (Seymour)
5SONNY’S JET52273FSTDS A Reed (Yarram)
6OILY4582534.59C L Haigh (Crossover)
7GYPSY DOONE74566FSTDR W Marriner (Lalor)
8HUNGRY THIRSTY8783734.73G J Nicoll (Botanic Ridge)
9PICCOLINA56577NBTT Cortese (Hampton Park)
10DR. LYNETTE5855634.56W J Mcmahon (Darriman)
Race No. 5The “deepdene Bears”03:33PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DR. SINBAD63218NBTW J Mcmahon (Darriman)
2MARVEL23225NBTA B Grimmond (Benalla)
3RUM RUN53631NBTR J Britton (Lara)
4KENT BALE41264NBTG J Bate (Lara)
5ZIPPING PETE11233FSHP Dapiran (Seymour)
6DYNA GINNY1161830.06G J Bate (Lara)
7DR. TYE54454NBTW J Mcmahon (Darriman)
8SIGN OF SNOW32223NBTA Langton (Anakie)
9SNOOP DIEGO42685NBTW J Rudd (Cranbourne)
10HAMILTON SPEED4464829.86W J Mcmahon (Darriman)
Race No. 6Buckingham & Company Estate Agents03:55PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA BERNT22631NBTG J Bate (Lara)
2ALLEN CASTONT556129.75G J Bate (Lara)
3JACKA BOY66112FSHC Russell (Kyabram)
4DR. JAMIE21356NBTW J Mcmahon (Darriman)
5DANYO’S DELBOY2643529.75N S Ryan (Devon Meadows)
6BLACK ASSEGAI47121NBTD M Pulis (Moe South)
7MY SPIRIT8143629.92A S Sgroi (Hallam)
8EXCELLENT TALENT88233NBTA M Christie (Devon Meadows)
9FLUMBO671F8FSHM A Nash (Little River)
10SNOOP DIEGO42685NBTW J Rudd (Cranbourne)
Race No. 7Fountain Gate Cricket Club04:15PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ANNIE’S PRIDE64727NBTG R Laidlay (Devon Meadows)
2BLACK RANGER21284FSHS W Burke (Kanyapella)
3DAVE CULPRIT2244129.88J L Mcmahon (Darriman)
4BOSTON HUSTLER31143NBTD Dodic (Berwick)
5SNOW CHARISMA5524530.23A Langton (Anakie)
6HOOT AND ANNIE42526NBTL M Gorman (Newborough)
7ORTHIA BALE2822230.32G J Bate (Lara)
8WILLOLA41817NBTS Collins (Hazelwood)
9LUKEY FIELDS31655NBTJ Cottrell (Langwarrin)
10CAMARADERIE44216NBTK R Chivell (Sunbury)
Race No. 8Glen Waverley Cricket Club04:37PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SURF MY WAKE7311729.99C A Pirani (Boronia)
2FREDRICK BALE2F21FFSHS Evans (The Oaks)
3DR. WANGDANG53131NBTW J Mcmahon (Darriman)
4MEPUNGA JAYELLE43763NBTJ R Britton (Anakie)
5DAINTREE EMPRESS51751NBTL M Gorman (Newborough)
6THOMO’S PIZAZZ53113NBTG J Bate (Lara)
7KINGS PRIDE3645629.91L H Kraemer (Cranbourne South)
8KIEWA COWGIRL21113NBTW P Leitch (Kergunyah)
9HAMILTON SPEED4464829.86W J Mcmahon (Darriman)
10FLUMBO671F8FSHM A Nash (Little River)
Race No. 9Club Challenge Ht304:57PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 595 Metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WIRADJURI RUSH53277NBTR J Britton (Lara)
2BLACK JACA25473NBTB W Lock (Eaglehawk)
3DR. AYE JAY55323NBTW J Mcmahon (Darriman)
4FINAL CHAPTER34346NBTM Schlegel (Woodend)
5MAGPIE BOB86571FSTDP Galea (St Albans)
6BLACK DEAUVILLE21315FSTDP E Giles (Moe)
7WHERE’S DARRYL58152NBTB F Dewan (Edithvale)
8CODY SAM44563FSTDR J Glass (Kyabram)
9DR. LYNETTE5855634.56W J Mcmahon (Darriman)
10PICCOLINA56577NBTT Cortese (Hampton Park)
Race No. 10Rsn – Racing And Sport Ht405:13PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 595 Metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DARING ESCAPE66883NBTL N Mitchell (Anakie)
2BILLY BANJO75726NBTK M Virtue (Lang Lang)
3GRAND COBBLER44335FSTDG S Jennings (Cranbourne)
4FIRE UP NATE3322334.53L A Hughes (Longford)
5NELSON PARK13121FSTDC Russell (Kyabram)
6VAN DER VAAT57666NBTR D Conway (Bunyip)
7DONGY36543NBTW J Mcmahon (Darriman)
8KIRABILLI ROVE1441234.63D Goudge (Illowa)
9PICCOLINA56577NBTT Cortese (Hampton Park)
10DR. LYNETTE5855634.56W J Mcmahon (Darriman)
Race No. 11Dogmatic Coming To Rsn Carnival Ht505:29PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 595 Metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MOTIVATOR MISSY2431434.56T D Iwanyk (Devon Meadows)
2FIST PUMP37277NBTT Cortese (Hampton Park)
3TOKEN SPINNER3611534.74T O’Donovan (Lara)
4STETSON JIMMY54826FSTDP T Dundon (Finley)
5TOP DREAMS36124FSTDM S Schmidt (Devon Meadows)
6NEUTRINO42735NBTD Goudge (Illowa)
7COOL CRED1414F34.41D W Knocker (Langwarrin)
8UNO DAISY57145NBTG J Mills (Frankston)
9DR. LYNETTE5855634.56W J Mcmahon (Darriman)
10PICCOLINA56577NBTT Cortese (Hampton Park)
Race No. 12Www.sandowngreyhounds.com.au05:48PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1YOUNG GUNNER126330.10R J Britton (Lara)
2MR. PAPAGIORGIO31229.77T D Iwanyk (Devon Meadows)
3SEMI EARNER5413330.07J R Britton (Anakie)
4DR. RUBY136FSHW J Mcmahon (Darriman)
5MADAM TRUFFLE6129.81R J Britton (Lara)
6DR. SUNOVA213FSHW J Mcmahon (Darriman)
7SOOPA SNOOPA123FSHL M Gorman (Newborough)
8NOAKI HURRICANE1729.89M W Baldock (Pearcedale)
9CAMARADERIE44216NBTK R Chivell (Sunbury)
10LUKEY FIELDS31655NBTJ Cottrell (Langwarrin)