Sunday, 29 December 2013

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Sunday, 29 December 2013

Race No. 1Free Entry!! Ht12:04 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 515 metres at Sandown park Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SERASH BALE (NSW)[M]533FSHJ Hunt (Avalon)
2SANG SHEN (TAS)[M]24434FSHA Mcnamara (Mount Wallace)
3YEH RIGHT [M]FSHM Stevens (Bangholme)
4ZIPPING ELWIN (NSW)[M]233NBTB Dapiran (Northwood)
5LORRAINE LEE [M]FSHJ Stewart (Melton)
6GRAY’S HAND [M]2FSHD Dean (Nyora)
7COOL MOMENTO [M]8FSHA Barbara (Ballan)
8JUST DUCAL [M]FSHJ Roberts (Devon Meadows)
9ARVO’S WISEGUY [M]Res.77575NBTG Arvanitis (Nyora)
10SISCO HAPPY [M]Res.658FSHJ Galea (Lara)
Race No. 2Bring Your Club To Sandown Ht22:19 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 515 metres at Sandown park Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S GOT ISSUES (QLD)[M]FSHD Beasley (Footscray West)
2BERRY BLITZ [M]5FSHA Langton (Anakie)
3DR. HAMISH [M]77FSHJ Mcmahon (Darriman)
4LITTLE MANTRA (NSW)[M]83726FSHJ Smith (The Rock)
5LOLLY POP LOLA [M]36675NBTJ Johnson (Reservoir)
6MISS SAFARI [M]FSHT Womann (Lara)
7DODGE THE BILL [M]52NBTR Britton (Lara)
8SUZIE SANDERSON [M]26536FSHS Taylor (Keilor East)
9SISCO HAPPY [M]Res.658FSHJ Galea (Lara)
10ARVO’S EURO [M]Res.67847NBTK Arvanitis (Nyora)
Race No. 3Follow @sandowndogs Ht32:41 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 515 metres at Sandown park Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DR. LAWS [M]64FSHJ Gill (Woodside)
2MARTY MCFLY [M]33633NBTK Greenough (Pearcedale)
3BANJO BLITZ (NSW)[M]FSHK Virtue (Tooradin)
4LICKETY SPLIT (NSW)[M]5FSHM Bird (Colac)
5LOVER LOVER [M]3FSHD Pell (Toolleen)
6MIDWAY MAGIC [M]52435NBTJ Worsfold (Girgarre)
7CETTE FOR GALORY [M]24NBTR Britton (Lara)
8TRAIL BLAZING [M]FSHT Womann (Lara)
9ARVO’S WISEGUY [M]Res.77575NBTG Arvanitis (Nyora)
10ARVO’S EURO [M]Res.67847NBTK Arvanitis (Nyora)
Race No. 4Find Us On Facebook Ht42:56 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 515 metres at Sandown park Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1COBALT MIST [M]72433NBTC Peasnell (Pascoe Vale)
2QUICK KISSES [M]2NBTR Britton (Lara)
3RUSTY LEE (NZ)[M]7FSHT Womann (Lara)
4STINGA BLAZE [M]8FSHD Sheridan (Talbot)
5OUR SPOTTY [M]44354NBTG Watts (Lara)
6GRIFTER BALE (NSW)[M]52243NBTJ Hunt (Avalon)
7BELA SAFIRA [M]64TNBTJ Britton (Anakie)
8CHLOE’S HAND [M]7FSHD Dean (Nyora)
9ARVO’S WISEGUY [M]Res.77575NBTG Arvanitis (Nyora)
10SISCO HAPPY [M]Res.658FSHJ Galea (Lara)
Race No. 5Www.tab.com.au3:18 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 515 metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN URBAN [5]1733229.79(3)B Divirgilio (Devon Meadows)
2GO GO GAIL [5]64342NBTF Bickerton (Pearcedale)
3ALBO GOLD [5]15225NBTM Quick (Haddon)
4BLACK ASSEGAI [5]3857129.64(3)D Pulis (Moe South)
5BUTTERFLY BLING [5]25233NBTD Phillips (Endeavour Hills)
6OXLEY DELIGHT (NSW)[5]T282829.93(1)R Britton (Lara)
7MYSTIC TWIST [5]1122729.72(4)M Cauchi (St Leonards)
8WAIT TIL DARK [5]1556730.11(7)J Hunt (Avalon)
9DR. AYE JAY [5]Res.14558NBTJ Mcmahon (Darriman)
10BLUE DUCK ROSE [5]Res.43247NBTJ Gill (Woodside)
Race No. 6Macro Meats3:41 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 595 metres at Sandown park Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1VINTAGE DAICOS [5]67F67FSTDS Drummond (Toolleen)
2BITTA BLING [5]4263734.63(5)C Westerlo (Clyde)
3GAZZELLIOT [5]25534NBTD Beasley (Footscray West)
4EL DIVA [5]2473234.88(8)A Taranto (Langwarrin)
5ULTIMATE LIDDELL [5]47373NBTF Andrighetto (Lance Creek)
6JAILBREAK LASS (GA)[5]T7513NBTR Britton (Lara)
7CRACKERJACK BABE [5]11556NBTP Hunt (Lara)
8BEES LEE [5]53645NBTD Beasley (Footscray West)
9REBEL LANE [5]Res.6586734.71(8)R Stallworthy (Bayswater North)
10SUPER VENUS [5]Res.8774435.19(8)K Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 7Rsn – Racing And Sport3:57 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 515 metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPREADING RUMORS [5]72418NBTJ Maple (Little River)
2MONEY COME BACK [5]7221229.76(2)G Selkrig (Devon Meadows)
3MATLOCK [5]58663NBTP Dedes (Devon Meadows)
4COOLAN QUEEN [5]7541230.29(4)R Redenbach (Cranbourne)
5POWER VOLT [5]27441FSHJ Reid (Notting Hill)
6INTERROGATED (NSW)[5]3125130.21(1)R Britton (Lara)
7BLUE TO BITS (NSW)[5]33255FSHS Taylor (Keilor East)
8JEWEL BALE (NSW)[5]24611FSHP Hunt (Lara)
9AZARENKA [5]Res.14633FSTDJ Worsfold (Girgarre)
10TRANSAM SALLY [5]Res.3333429.92(6)Y Byron (Noble Park)
Race No. 8Sky Racing4:21 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 515 metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SNAPPER’S MATE [5]3234529.71(1)R Fisher (Lara)
2FEAR THE POM (QLD)[5]51217NBTB Grenfell (Beveridge)
3KNOCKIN’ MILO [5]56853NBTJ Jarkis (Lang Lang)
4DYNA PERSEUS (NSW)[5]21424FSHM Delbridge (Balliang)
5SOLAR STORM [5]42242NBTM Delbridge (Balliang)
6SURFONIC (QLD)[5]74453NBTJ Gill (Woodside)
7BILLY BANJO (NSW)[5]15255NBTK Virtue (Tooradin)
8GIDDY’S STAR [5]5667129.48(1)R Redenbach (Cranbourne)
9DR. TALULA [5]Res.5427530.18(7)J Mcmahon (Darriman)
10DR. THANOS [5]Res.2545530.23(6)J Mcmahon (Darriman)
Race No. 9Berwick Mazda Ht54:37 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 515 metres at Sandown park Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1STINGA REBEL [M]86FSHD Sheridan (Talbot)
2CHEEKY HAND [M]278FSHD Dean (Nyora)
3BLACK CHASE (QLD)[M]FSHJ Gill (Woodside)
4DUBOZ [M]74628FSHJ Mcmahon (Darriman)
5SING FOR ME [M]FSHK Repia (Long Gully)
6FLINT HILL [M]FSHR Britton (Lara)
7GRANDIVA [M]24344NBTP Dapiran (Northwood)
8VIENNA MISS [M]FSHT Womann (Lara)
9SISCO HAPPY [M]Res.658FSHJ Galea (Lara)
10ARVO’S EURO [M]Res.67847NBTK Arvanitis (Nyora)
Race No. 10Discover #tabrewards4:57 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 595 metres at Sandown park Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1TUB’S MACHINE [5]72576NBTD Greig (Churchill)
2PANDORA’S SIN (NSW)[5]43426NBTJ Hunt (Avalon)
3SONNY’S GLIDER [5]68126NBTS Reed (Yarram)
4CORAL [5]5253134.45(5)A Scott (Knowsley)
5ZIPPING GENIE (NSW)[5]52767FSTDB Smith (The Rock)
6CANDLE WISH [5]8484434.90(1)J Maple (Little River)
7LADY CARRINGBUSH (NSW)[5]86412FSTDC Hennessy (Argyle)
8ILLICIT TWIST [5]56713NBTM Cauchi (St Leonards)
9DA CARTEL (NSW)[5]Res.66364NBTD Chapman (Coburg North)
10COSMIC COBRA (NSW)[5]Res.86876FSHD Sheridan (Talbot)
Race No. 11Www.sandowngreyhounds.com.au5:16 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 515 metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING BASIL (NSW)[5]354130.14(1)B Dapiran (Northwood)
2SUNDAY SESS [5]1FSHD Murray (Napoleons)
3UNO WHIRL [5]43413FSHJ Maple (Little River)
4GHOST ROASTER [5]41373NBTG Watts (Lara)
5BUNGA BUNGA [5]1652NBTK Greenough (Pearcedale)
6CHERIA BALE (NSW)[5]4333129.90(5)J Hunt (Avalon)
7MAGIC OF BEAM (NSW)[5]26743NBTD Sturgess (She Oaks)
8CAMPASPE WILL [5]21FSHN Walls (Melton)
9JEREMEY RENT [5]Res.11355FSHB Pell (Toolleen)
10FUNKY CHICKEN [5]Res.25352NBTJ Hunt (Avalon)