Thursday, 2 January 2014

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday, 2 January 2014

Race No. 1Hello 2014! Final (gobis)7:08 PM (VIC time)
Maiden Final event over 515 metres at Sandown park Of $9,550 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720 GOBIS: $2,400.

No.NameFormBestTrainer

1GRIFTER BALE (NSW)[5]2243129.72(6)J Hunt (Avalon)
2LORRAINE LEE [5]130.24(5)J Stewart (Melton)
3BANJO BLITZ (NSW)[5]130.02(3)K Virtue (Tooradin)
4QUICK KISSES [M]22NBTR Britton (Lara)
5DODGE THE BILL [M]522NBTR Britton (Lara)
6CHEEKY HAND [5]278130.14(2)D Dean (Nyora)
7BERRY BLITZ [5]5129.82(2)A Langton (Anakie)
8MARTY MCFLY [M]36332NBTK Greenough (Pearcedale)
9STINGA REBEL [M]Res.8662NBTD Sheridan (Talbot)
10GRAY’S HAND [M]Res.22NBTD Dean (Nyora)
Race No. 2Happy Hour Thursdays Ht17:25 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET DIVA [5]11221FSHM Lloyd (Anakie)
2DANYO’S LUKE [5]5653629.64(4)J Borg (Maryborough)
3ROZEHILL SANYA [5]12T12FSHJ Thompson (Pearcedale)
4PARKFIELD PIRATE [5]24422NBTS Trim (Devon Meadows)
5CAROL BEER [5]2642829.85(1)B Pell (Toolleen)
6GEMSTAR (NSW)[5]17233NBTA Dailly (Anakie)
7PURCELL BALE (NSW)[5]6467529.65(3)J Hunt (Avalon)
8AWESOME GRUNT [5]2112529.77(2)I Bindley (Wonthaggi)
9LONG SIGH (NSW)[5]Res.84881FSHM Hynes (Drouin South)
10HASTY TRANSIT [5]Res.77378FSHR Dunne (St Albans)
Race No. 3Follow @sandowndogs Ht27:46 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1WISE PEEJAY (WA)[5]8623329.76(2)J Britton (Anakie)
2ZELL BALE (NSW)[5]13365NBTS Collins (Lara)
3OSCAR KEEPING (NSW)[5]61172NBTJ Thompson (Pearcedale)
4HERE’S HANNIBAL [5]24364NBTI Bindley (Wonthaggi)
5ALLEN TEEBONE (NSW)[5]1685329.75(1)J Hunt (Avalon)
6CRAWF’S BREAD [5]1731229.66(5)D Crawford (Pearcedale)
7WHATTA JOKE [5]1123729.77(3)D Dean (Nyora)
8DERBY GHOST [5]15758NBTP Frost (Heathcote)
9MR. BOOM BOOM [5]Res.22455NBTS Ralph (Tooradin)
10RUGER BALE (NSW)[5]Res.54454FSHS Collins (Lara)
Race No. 4Find Us On Facebook8:07 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 715 metres at Sandown park Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA WERRIBEE (NSW)[4]2745142.52(8)S Collins (Lara)
2BREAK O’DAY [4]2335342.13(2)M Wintle (Reservoir)
3BORN ALI [5]11228NBTR Britton (Lara)
4NEWFIRE RILEY [5]6315642.11(1)P Goold (Monbulk)
6INFINITE WISH [5]5372642.27(1)A Langton (Anakie)
7HAPPY TIGER (NSW)[5]61113NBTR Britton (Lara)
8PARIS SPARKS [5]84134FSTDD Pulis (Moe South)
Race No. 5Discover #tabrewards Ht38:29 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKADORE [5]3237829.81(3)A Lauterboom (Tooradin)
2ALLEN MALIK (NSW)[5]41435FSHS Collins (Lara)
3EMA’S PRINCESS (NSW)[5]37254NBTR Britton (Lara)
4ZOENAH’S ENTITY [5]7832629.73(1)T Allen (Darnum)
5HOT DREAM [5]41243NBTP Galea (Rosedale)
6SONIC PIRATE [5]6228329.62(1)P Reinders (Gruyere)
7DUNDEE TORO [5]6181729.77(1)G Scott-smith (Pakenham South)
8ZIPPING BROCK (NSW)[5]116129.65(5)P Dapiran (Northwood)
9PLAYING TOUGH [5]Res.81273NBTI Bindley (Wonthaggi)
10LONG SIGH (NSW)[5]Res.84881FSHM Hynes (Drouin South)
Race No. 6Macro Meats Final (gobis)8:52 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 595 metres at Sandown park Of $19,650 Prizemoney.
1st: $12,000 2nd: $3,500 3rd: $1,750 GOBIS: $2,400.

No.NameFormBestTrainer

1WONDER WHIZ [5]34162NBTG Shingles (Eden Park)
2ZIPPING MAKKA (NSW)[5]32222NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
3PROCEED (NSW)[5]81232NBTF Hand (Seymour)
4MORNINGSIDE [5]51542NBTJ Karamatic (Lara)
5DYNA KAYLA (NSW)[4]1151134.65(4)A Dailly (Anakie)
6DAINTREE EMPEROR [4]1412134.44(2)L Gorman (Tanjil South)
7ROCK DOMINATION (WA)[4]1514134.16(2)J Briffa (Lara)
8OZZIE BULLET (WA)[4]1736134.21(4)J Britton (Anakie)
9LUKEY DEEZ [5]Res.2F633NBTM Carter (Violet Town)
10NIKITA’S ELITE [5]Res.25273NBTI Cockerell (Buckley)
Race No. 7Berwick Mazda Ht49:11 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1SILENT GIGGLE [5]24776FSHM Hynes (Drouin South)
2TIGGERLONG CHIEF (NSW)[5]12214FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
3RAPIDDORE [5]31457NBTS Ralph (Tooradin)
4DYNA TONY (NSW)[5]8313429.79(1)S Collins (Lara)
5SUPERSTAR MAGIC (NSW)[5]1622530.18(8)M Brown (Loch)
6DR. PAULIE [5]2435229.96(7)L Delbridge (Balliang)
7WRONG IMPRESSION [5]2741129.57(4)I Garland (Longlea)
8FROSTY JAY JAY (QLD)[5]15337NBTK Greenough (Pearcedale)
9PLAYING TOUGH [5]Res.81273NBTI Bindley (Wonthaggi)
10HASTY TRANSIT [5]Res.77378FSHR Dunne (St Albans)
Race No. 8Www.tab.com.au9:35 PM (VIC time)
Free For All event over 515 metres at Sandown park Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1COOLAN BLUE [4]4627129.36(1)R Redenbach (Cranbourne)
2WE ARE GEELONG [3]1376129.62(2)M Karamatic (Lara)
3ALLEN DEED (NSW)[4]2111729.65(4)A Dailly (Anakie)
4JACK SILVER (NSW)[4]4262229.67(3)M Carter (Violet Town)
5IONA TOKYO (NSW)[4]2316729.76(7)R Britton (Lara)
6SKINNY VINNIE [4]4336629.57(2)R Britton (Lara)
7SHIFTY STICKA [2]1521529.50(4)P Anderton (Devon Meadows)
8LEKTRA BIANCA [4]2511629.91(8)A Dailly (Anakie)
Race No. 9Macro Meats9:55 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 595 metres at Sandown park Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1LOLLIPOP BLING [5]F276634.31(2)C Westerlo (Clyde)
2FLYING TWIST [4]4146634.65(7)A Dailly (Anakie)
3KAYO MARCIARNO [5]1151534.67(4)G Neocleous (Yinnar South)
4LEKTRA GREY [4]1341734.39(3)A Dailly (Anakie)
5HE’S SENSITIVE [5]65425NBTP Brown (Loch)
6DE SHI VON [5]61631NBTC Johannsen (Devon Meadows)
7RONALD [5]63213FSTDB Moles (Allambee Reserve)
8JAVAICA [5]43275NBTA Lauterboom (Tooradin)
9MR. BOOM BOOM [5]Res.22455NBTS Ralph (Tooradin)
10SUPER VENUS [5]Res.8774435.19(8)K Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 10Rsn – Racing And Sport Ht510:14 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1VELOCEMENTE [5]3224229.87(5)A Dailly (Anakie)
2ZIPPING TESS (NSW)[5]46124FSHB Dapiran (Northwood)
3OXLEY DELIGHT (NSW)[5]2828229.93(1)R Britton (Lara)
4LAURA ALLEN (NSW)[5]5684629.77(3)S Collins (Lara)
5MONEY COME BACK [5]2212229.76(2)G Selkrig (Devon Meadows)
6DYNA PERSEUS (NSW)[5]1424129.40(4)M Delbridge (Balliang)
7HALLELUJAH HENRY [5]15131FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
8NIKITA’S ELITE [5]2527329.67(1)I Cockerell (Buckley)
9MR. BOOM BOOM [5]Res.22455NBTS Ralph (Tooradin)
10LONG SIGH (NSW)[5]Res.84881FSHM Hynes (Drouin South)
Race No. 11Sky Racing Ht610:38 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1PETA BALE (NSW)[5]34484NBTS Collins (Lara)
2ROY GALO [5]6666529.29(7)S Ralph (Tooradin)
3ALLEN GIZMO (NSW)[5]73326NBTA Dailly (Anakie)
4CRUZ KELTON [5]7772129.88(2)S Toner (Garfield)
5LILLY LANE [5]3134529.83(4)M Carter (Violet Town)
6BOO ICY YOU (NSW)[5]21534NBTG Borg (Maryborough)
7MARIO CHIEF [5]1223229.58(7)G Selkrig (Devon Meadows)
8MILLARD (NSW)[5]2364330.33(2)M Lloyd (Anakie)
9PLAYING TOUGH [5]Res.81273NBTI Bindley (Wonthaggi)
10HASTY TRANSIT [5]Res.77378FSHR Dunne (St Albans)