Sunday, 31 May 2015

Greyhound Box Draw For Sandown (SAP) – Sunday, 31 May 2015

Race No. 1Find Us On Facebook Ht11:56 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 515 metres at Sandown Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING TRAIL (NSW)[M]FSHB Ennis (Lara)
2DR. NICHOLAS [M]44424NBTJ Mcmahon (Darriman)
3COSBY SWEATER [M]33667FSHA Dailly (Anakie)
4IGOR KARKAROFF [M]22FSHI Cockerell (Buckley)
5OPPI BALE (NSW)[M]7FSHA Dailly (Anakie)
6BANKER BALE (NSW)[M]4FSHA Dailly (Anakie)
7ZIPPING SIMMO (NSW)[M]FSHP Dapiran (Northwood)
8ADDICTIVE DREW [M]FSHP Goold (Monbulk)
9SMILEY GIRL [M]Res.474F6NBTC Cortese (Hampton Park)
10BLONDE ROCKIE [M]Res.76755NBTT Cortese (Hampton Park)
Race No. 2Follow Us @sandowndogs Ht22:14 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 515 metres at Sandown Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ALPHA APHRODITE [M]62347NBTJ Britton (Anakie)
2KEEPS NO SECRETS [M]833F5FSHJ Palma (Lara)
3ATKIN BALE (NSW)[M]6FSHA Dailly (Anakie)
4MARLISE (NSW)[M]FSHA Dailly (Anakie)
5DR. LACHIE [M]23633NBTJ Mcmahon (Darriman)
6DUBLIN BULL [M]FSHJ Britton (Anakie)
7GO VICKI [M]FSHR Tartaglia (Newcomb)
8ZIPPING IZZY (NSW)[M]FSHP Dapiran (Northwood)
9BABY’S RATTLE [M]Res.57664NBTD Cortese (Hampton Park)
10SANTA’S HOPE [M]Res.23674NBTM Cortese (Hampton Park)
Race No. 3Follow Us On Instagram Ht32:31 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 515 metres at Sandown Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BUCKY BOY (NSW)[M]FSHB Ennis (Lara)
2SHARNI ROSE [M]81553FSHG Nicoll (Botanic Ridge)
3MISTY OAK [M]FSHC Peasnell (Pascoe Vale)
4REMY BALE (NSW)[M]6FSHA Dailly (Anakie)
5NUSSIN MUCH [M]22FSHJ Thompson (Pearcedale)
6ADDICTIVE LUKE [M]FSHP Goold (Monbulk)
7HELGA BALE (NSW)[M]7FSHA Dailly (Anakie)
8ZIPPING CHUBBZ (NSW)[M]FSHP Dapiran (Northwood)
9SMILEY GIRL [M]Res.474F6NBTC Cortese (Hampton Park)
10BLONDE ROCKIE [M]Res.76755NBTT Cortese (Hampton Park)
Race No. 4Austin Waterproofing Linford Ht42:49 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 515 metres at Sandown Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BAROQUE INN [M]8FSHJ Chilcott (Heathcote)
2LAXTON (QLD)[M]FSHM Briganti (Tuerong)
3ZIPPING TAZZ (NSW)[M]FSHP Dapiran (Northwood)
4KILTER BALE (NSW)[M]8FSHA Dailly (Anakie)
5POLIJUICE POTION [M]43FSHL Cockerell (Buckley)
6CHI CHI RODRIGIS [M]FSHD Burnett (Marcus Hill)
7OLLIE BOY (NSW)[M]FSHA Dailly (Anakie)
8DR. BRANDON [M]54225NBTJ Gill (Darriman)
9BABY’S RATTLE [M]Res.57664NBTD Cortese (Hampton Park)
10SANTA’S HOPE [M]Res.23674NBTM Cortese (Hampton Park)
Race No. 5The Inaugural Psalms Race3:13 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 595 metres at Sandown Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1TRACE AMOUNT [4]7671134.37(2)M Chilcott (Heathcote)
2EL CHANA [5]57871NBTJ Chilcott (Heathcote)
3LONESOME KNIGHT [5]36255NBTG Kantzidis (Bundoora)
4KILKEE FLEX (NSW)[5]26635NBTP Dapiran (Northwood)
5COMPA ALLEN (NSW)[5]87265FSTDD Coleman (Lara)
6WHY NOT DONNA [5]84428FSTDG Carter (Devon Meadows)
7RED SUPERMAN [5]37464FSTDD Crawford (Pearcedale)
8LEMON PATCHWORK [5]53614FSTDM Collyer (Coburg East)
Race No. 6The Bfnc Four Kinsmen Dash3:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LIVING WATERS [5]21266NBTT Mitchell (Lara)
2TWO STROKE PAT [5]2245229.59(5)R Cunneen (Moe South)
3CRUISER’S SOL [5]5322429.90(1)D Crawford (Pearcedale)
4IMPACT BALE (NSW)[5]3367629.82(2)T Mitchell (Lara)
5DYNA TIBER (NSW)[5]61127NBTA Dailly (Anakie)
6KAWASAKI ROSE (NSW)[5]51222NBTD Coleman (Lara)
7FRAGILITY [5]57411NBTJ Van gelderen (Traralgon)
8EARL BALE (NSW)[5]4233229.66(5)A Dailly (Anakie)
9DYNA QUIRK (NSW)[5]Res.55674NBTA Dailly (Anakie)
10ZABIMARU BALE (NSW)[5]Res.36861NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 7Egglestone Electrical Tpafc3:54 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GRACE MONICA [6]1343129.67(2)R Britton (Lara)
2DALIYA BALE (NSW)[7]1543NBTN Davis (Lara)
3REBOUND RITA [7]24163FSHG Jose (Catani)
4FLAMING ELECTRA [7]36122NBTJ Britton (Anakie)
5BANNISTER BALE (NSW)[6]54148NBTN Davis (Lara)
6ZELEMAR ZIPPA [6]51857FSHS Stefanos (Longwood)
7ALPHA ADONIS [7]6152429.84(2)C Dew (Anakie)
8CRACKERJACK BOB [6]84515NBTJ Cooper (Lethbridge)
9WHY NOT FRANKLIN [7]Res.34332NBTG Carter (Devon Meadows)
10JET MIKADO [6]Res.4873530.35(4)P Jones (Hoddles Creek)
Race No. 8Edithvale Bowling Punters Club4:11 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 515 metres at Sandown Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1NEWFIRE RILEY [4]6818629.70(7)P Goold (Monbulk)
2KO KO MIKADO [4]3168330.05(3)M Barber (Hoddles Creek)
3PENANCE ALLEN (NSW)[4]5236329.92(2)N Davis (Lara)
4HANGING IN THERE [5]1111729.56(7)D Coleman (Lara)
5DESTINI LOBO [4]2763129.76(1)E Rinaldi (Lethbridge)
6DYNA ZOD (NSW)[4]6244529.62(1)A Dailly (Anakie)
7LADY GOLDENPAW [4]5788829.66(8)R Britton (Lara)
8BLACK ILLUSION [4]6717829.65(1)A Langton (Anakie)
9DYNA QUIRK (NSW)[5]Res.55674NBTA Dailly (Anakie)
10DYNA FANCY (NSW)[5]Res.5675529.47(4)A Dailly (Anakie)
Race No. 9Club Challenge4:35 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 595 metres at Sandown Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING CHRYSTAL (NSW)[6]36512NBTP Dapiran (Northwood)
2BLASTING BEAR [6]32744NBTK Holland (Stratford)
3DUNA RUNA [6]13624NBTT O’donovan (Devon Meadows)
4SPRING PRIDE (NSW)[6]73646FSTDS Stefanos (Longwood)
5NATURAL OAK [6]14213NBTJ Westerlo (Clyde)
6ZIPPING NELSON (NSW)[6]32233FSTDP Dapiran (Northwood)
7SIR MURRAY [7]63414FSTDM Collyer (Coburg East)
8MATLIN’S TORNADO [6]53355NBTL Repici (Hampton Park)
9DR. LEONARDO [7]Res.84754FSTDJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 10Tab Rewards4:52 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SIDEWAYS GLANCE [5]34211NBTJ Van gelderen (Traralgon)
2CLASSY BOY [5]3541429.60(2)J Thorpe (Arthurs Creek)
3MARUNGI CHOICE (NSW)[5]112F6NBTD Pattinson (Pearcedale)
4MINSTREL PRINCE [5]7F366NBTJ Condon (Devon Meadows)
5IVY BALE (NSW)[5]18818NBTN Davis (Lara)
6TIGER’S HERO [5]75642NBTR Britton (Lara)
7GULLY RAIDER (NSW)[5]6243129.66(7)G Jose (Catani)
8YARIS BALE (NSW)[5]25612NBTD Coleman (Lara)
9LORD DIAMOND [5]Res.11181FSHD Coleman (Lara)
10WINFIELD SAMMY [5]Res.66145NBTC Grenfell (Lara)
Race No. 11Bring Your Club To Sandown (250+ Rank)5:12 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CALL ME SCARY [5]5747329.99(7)D Cortese (Hampton Park)
2DYNA SHINKO (NSW)[5]67654NBTN Davis (Lara)
3JEREMEY RENT [5]25372NBTB Pell (Toolleen)
4IMAGE PUZZLE [5]8384729.88(4)G O’keefe (Neerim Junction)
5COOL MIKADO [5]68767NBTM Barber (Hoddles Creek)
6FUZZY BUZZY [5]66555NBTN Perkins (Romsey)
7WILSON’S DREAM (NSW)[5]5411729.84(1)S Stefanos (Longwood)
8LOLLIE LIVEWIRE [5]54853NBTM Ellis (Nathalia)
Race No. 12Www.sandowngreyhounds.com.au (250+ Rank)5:33 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ME NAME’S NELSON [5]31F22NBTM Ellis (Nathalia)
2AYDEN JACKSON [5]71685NBTG Hopes (Reservoir)
3SANZMAN [5]43264NBTD Condon (Devon Meadows)
4KHANDI KHANDI [5]46663NBTM Ellis (Nathalia)
5ICE CONTRACTOR [5]63734NBTM Clark (Mt Eliza)
6DR. MORTISHA [5]63632NBTJ Gill (Darriman)
7ICE TORONADO [5]5474530.11(4)J Rinaldi (Lethbridge)
8QUEEN OF PATONG [5]22571NBTK Holland (Stratford)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments