Sunday 4th December 2011

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Sunday 4th December 2011

Race No. 1Bring Your Club To Sandown02:16PM (VICtime)
Maiden event over 515 Metres at Sandown park Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1HOPETOUN HANNAH6FSHL Pisano (Lysterfield)
2BARLEY BALE24NBTA L Dailly (Anakie)
3RUSHENDAR STAR3FSHG J Paull (Faraday)
4SONIC LEGEND5535NBTP Reinders (Gruyere)
5TIN LIDFSHB K Mills (Baddaginnie)
6EVELEEN BALE7NBTA L Dailly (Anakie)
7HOT SEATFSHD B Curtain (Drouin)
8WONAEAMIRRI32NBTP W Arnott (Lara)
9ERIC BALE5F4FSHS J Collins (Lara)
10LEKTRA FRAZIERFSHA L Dailly (Anakie)
Race No. 2Facebook.com/sandowndogs02:31PM (VICtime)
Maiden event over 515 Metres at Sandown park Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA SWEET634NBTA L Dailly (Anakie)
2MYSTERY ROSE36226NBTL V Iredale (Frankston)
3GLENAVON ROBIN5NBTR S Cameron (Cranbourne)
4DESTINI FIREBALLFSHE N Rinaldi (Lethbridge)
5LEELICIOUS7355NBTE Gemci (Pearcedale)
6EURIG BALE44NBTA L Dailly (Anakie)
7FIRESIDE CITY3NBTP Dapiran (Seymour)
8GLOBAL ENERGY6FSHP C Ellul (Noble Park North)
9GOLDEN BLOSSOM55276NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
10RUNNING SMARTFSHA L Dailly (Anakie)
Race No. 3Smack Smack02:54PM (VICtime)
Maiden event over 515 Metres at Sandown park Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SONIC ROCKET553NBTP Reinders (Gruyere)
2GLENDA BALE277NBTA L Dailly (Anakie)
3CRONOS BALE44NBTA L Dailly (Anakie)
4GENERAL DESTINIFSHE N Rinaldi (Lethbridge)
5WHERE’S VIXEN862NBTP H Hili (Keysborough)
6WILD FRANKIEFSHS A Holmes (Yarragon)
7DIAMONDS AT DUSKFSHA Langton (Anakie)
8FIVE EASY PIECES2246NBTA L Dailly (Anakie)
9MYSTERY DIAMOND66375NBTL V Iredale (Frankston)
10CLANDA BALEFSHA L Dailly (Anakie)
Race No. 4J.butcher Knox Gardens03:13PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BRAVO87665NBTJ Roberts (Devon Meadows)
2JOSHUA16129.79R W Mccullagh (Lara)
3SISCO BIG2271430.30H L Collins (Lara)
4OCEAN SHIRAZ12755NBTD K Jensen (Skye)
5RISING SPIRIT8781FFSHM S Schmidt (Devon Meadows)
6ROUSE FLYER73132NBTP A Fish (Dennington)
7ASTON CAVIAR41178NBTW A Vassallo (Devon Meadows)
8ALL QUALITY44874NBTR J Britton (Lara)
9FONSIE BALE2155F30.42S J Collins (Lara)
10SWAHILIAN76856NBTZ L Lowien (Taylors Hill)
Race No. 5Box Hill Nth Cricket Club03:34PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BOO WEEKLEY63536NBTW J Mcmahon (Darriman)
2ALBENATOR21122NBTL S Moore (Golden Square)
3STOMP STOMP63624NBTG W Selkrig (Devon Meadows)
4KINGA KIERA44311FSHW A Vassallo (Devon Meadows)
5HANIFY’S HEROINE33172NBTJ L Mcmahon (Darriman)
6CAPTAIN COMBAT1154130.15D J Connor (Cranbourne)
7BANCE BALE62481FSHS J Collins (Lara)
8VEE ATE MATE2131729.62E Gemci (Pearcedale)
9STAR SURGEON62367NBTP J Clark (Wangaratta)
10CROXTON LASS66748NBTJ L Stewart (Melton)
Race No. 6Langwarrin Cricket Club03:59PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 595 Metres at Sandown park Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER’S REBEL54342NBTT Jacques (Heathcote)
2SHEZA WEETBIX32245NBTV ( Mileto (Thornbury)
3DR. BAILEY6586334.58W J Mcmahon (Darriman)
4LADY BLING58151NBTC Westerlo (Clyde)
5LIMBURG POWER6324734.62P G Reivers (Lara)
6HELL RIDER6473134.90N Barnett (Devon Meadows)
7SAMANTHA DEE31244NBTD B Curtain (Drouin)
8HE’S A PRINCE83526NBTM Campbell (Longwarry)
9CANDESCENT42566NBTM Smirnis (Croydon North)
10BAD FEV48644FSTDK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 7Kooweerup Cricket Club04:15PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN KNOX26612NBTK M Pitt (Devon Meadows)
2HARBOUR ROSE4554129.87S A Fisher (Lara)
3PERFECT MEG51243NBTA M Daisley (Lismore)
4TERRY’S DELIGHT33455NBTP J Clark (Wangaratta)
5MIRACLE DICE82622NBTK J Plunkett (Mickleham)
6NINO FIELDS3722230.33J Thompson (Pearcedale)
7DR. IONA7653129.79J L Mcmahon (Darriman)
8MCCOSKER SPEED2123130.00W J Mcmahon (Darriman)
9ROZEHILL JESS83747FSHI W Dann (Whitelaw)
10STAR SURGEON62367NBTP J Clark (Wangaratta)
Race No. 8Heatherton Cricket Club04:39PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BIG STUD64646NBTR C Dunne (St Albans)
2KNOCKA KNOWS ALL41277NBTJ Thompson (Pearcedale)
3SPELLBOUND1858729.86R J Britton (Lara)
4MAX’S AWESOME46143NBTJ S Telling (Maffra)
5LONELY DELIGHT37874NBTP J Clark (Wangaratta)
6GUNG HO RUMBLE24415NBTG W Selkrig (Devon Meadows)
7BLONDE POTTER16121NBTN J Lund (Cranbourne)
8ULTRA SPIN5237830.42I W Dann (Whitelaw)
9CROXTON LASS66748NBTJ L Stewart (Melton)
10ROZEHILL JESS83747FSHI W Dann (Whitelaw)
Race No. 9Blackwell Chainlink Fencing04:57PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1NEW FUN13247NBTW C Harvey (Cranbourne South)
2JUST TRIPPING22614FSHR W Mccullagh (Lara)
3PHOENIX HOUSE64761FSHB J Wells (Romsey)
4HOSTILE WARRIORF145NBTW A Vassallo (Devon Meadows)
5WORTHY EFFORT612FSHR J Cook (Stratford)
6FOLEY BALE46632NBTS J Collins (Lara)
7BARDOT BALE1FSHS J Collins (Lara)
8SHARK BITE21529.90R J Britton (Lara)
9GOLDEN RUTHLESS66885NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
10SWAHILIAN76856NBTZ L Lowien (Taylors Hill)
Race No. 10Aca Travel Stakes05:17PM (VICtime)
S/E Veteran event over 515 Metres at Sandown park Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1CRUISING PAT52332NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
2MELALUKA LAD63732NBTL R Morshead (Barongarook)
3YABBIE’S A CAMO17158NBTK J Daisley (Lismore)
4BIG DESIRE88675NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
6POWERFULL MISS3124730.05R J Cook (Stratford)
7MISS JANNIS65574NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
8LIMBURG GEM7553429.86P G Reivers (Lara)
Race No. 11Lanne Conveyancing05:38PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1EXCLUSIVITY27125NBTW A Vassallo (Devon Meadows)
2UCME TYPHOON2422329.78R J Britton (Lara)
3HAITI BALE67163FSHS J Collins (Lara)
4HERE’S KATH31674NBTL R Morshead (Barongarook)
5CAROL BALE17323NBTS J Collins (Lara)
6GIANT KAISER58163NBTP Akathiotis (Reservoir)
7ICEBOX23427NBTT L Collins (Lara)
8DR. DUFUS12313FSHW J Mcmahon (Darriman)
9BAD FEV48644NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
10FONSIE BALE2155F30.42S J Collins (Lara)
Race No. 12Nick ‘pepz’ Pepper05:57PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1DEIMOS13843NBTB S Loft (Melton Sth)
2EMRYST BALE129.71S J Collins (Lara)
3CHILLY BABE1414530.02R J Britton (Lara)
4CASEY JONES41217FSHC Mercieca (St Albans)
5ALL ON BLACK13130.03A J Ryan (Mitcham)
6MIRACLE PEACE53774NBTK J Plunkett (Mickleham)
7LITTLE MR. DEANO54754NBTS L Hastie (Bass)
8FAY BALE5757130.16S J Collins (Lara)
9MOVE THE EARTH16884NBTA Langton (Anakie)
10GOLDEN RUTHLESS66885NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments