Thursday 8th December 2011

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday 8th December 2011

Race No. 1Bring Your Club To Sandown07:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1KHUMBU7552729.77R J Britton (Lara)
2MASTER HUGH4113229.81N P Boyd (Pearcedale)
3PATH TO VEGAS61147NBTP D Westerveld (Cranbourne)
4RUBY HA HA7421630.28R J Neocleous (Hazelwood )
5SURON UNDERCOVER2313FNBTR Stevens (Athlone)
6PHILDAVIAN2142330.14G S J Ennis (Sandhurst)
7BULLICOURT DYLAN53175NBTR Clark (Toolleen)
8PRINCE HOLYFIELD11132NBTR C Bartolo (Avalon)
9OCTANE BABY25656NBTL M Bannan (Violet Town)
10ROZEHILL WOLF34556NBTP C Brown (Loch)
Race No. 2Facebook.com/sandowndogs07:25PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S BOSSY4631429.86R J Keating (Longford)
2SELECT NAN2562129.49K (Stratford)
3ALETA ALLEN4544429.74G J Bate (Lara)
4ROXY’S FLAME5353129.62G Robinson (Violet Town)
5TIMMY WOODCOCK5436329.70P E Giles (Moe)
6AXELS55532NBTR D Conway (Bunyip)
7GIGIT3846330.04N P Boyd (Pearcedale)
8KON TIKI4621429.65R J Britton (Lara)
9UTTER DOMINATION7887129.88C R Haas (Tynong)
10ROZEHILL WOLF34556NBTP C Brown (Loch)
Race No. 3Twitter.com/sandowndogs07:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1SIMPLY CHARLIE2332529.77P E Giles (Moe)
2SLEEP WALK5412629.75R J Britton (Lara)
3SELECT BREAKER2632130.09T Womann (Lara)
4TOP PLEDGE55251NBTT Comensoli (Wangaratta)
5RICH SHIRAZ52223NBTK ( P Mugavin (Killarney)
6ELMIRA BALE12342NBTM A Delbridge (Balliang)
7IT’S MANIC71284FSHW A Vassallo (Devon Meadows)
8SISCO TURBO1431329.75J Galea (Lara)
9ROZEHILL WOLF34556NBTP C Brown (Loch)
10OCTANE BABY25656NBTL M Bannan (Violet Town)
Race No. 4Rapidvite Accelerator Oil08:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA KATE3431234.84G J Bate (Lara)
2COOLAN MISS13744FSTDR J Redenbach (Cranbourne)
3PENSKE NAN18361FSTDA L Dailly (Anakie)
4CARLOW QUEEN1535734.65N Walls (Melton)
5TERRIFY1811434.33S M Shinners (Pearcedale)
6ELITE CHI CHI31443NBTT A Proctor (Alberton West)
7ICEMAN RAIKKONEN56626NBTJ R Britton (Anakie)
8DREAM CHICK5683534.74J R Britton (Anakie)
9TIMBO6316634.69G S J Ennis (Sandhurst)
10PENSKI ILLUSION37355NBTT Womann (Lara)
Race No. 5Macro Meats08:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN CHEVY6131629.76W A Vassallo (Devon Meadows)
2AMERICAN MCGEE6544629.64R J Britton (Lara)
3WHERE’S TURNER4123229.80P E Giles (Moe)
4AUTOAMERICAN4422329.54S J Mckenna (Napoleons)
5CAROL ALLENF123229.56G J Bate (Lara)
6DYNA LOWELL2145629.59A L Dailly (Anakie)
7DAINTREE ROCKET5831329.51L M Gorman (Newborough)
8DYNA MAX5624129.84A L Dailly (Anakie)
9OCTANE BABY25656NBTL M Bannan (Violet Town)
10UTTER DOMINATION7887129.88C R Haas (Tynong)
Race No. 6Rapidvite Akm08:52PM (VICtime)
Special Event event over 595 Metres at Sandown park Of $8,200 Prizemoney.
1st: $5,740 2nd: $1,640 3rd: $820.

No.NameFormBestTrainer

1DAINTREE PALACE1558134.15L M Gorman (Newborough)
2LEKTRA JAY6451134.28A L Dailly (Anakie)
34526134.01J Westerlo (Clyde)
4INDEED I DO6556634.53D E Selleck (Tooradin)
6MCDOOM2314234.38J Thompson (Pearcedale)
7SHINTARO SAMURAI1546334.65R Clark (Toolleen)
8PUNK WARRIOR5445434.53M Briganti (Tuerong)
Race No. 7Tooradin Trial Track ()09:11PM (VICtime)
Grade 4 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,958,675 Prizemoney.
1st: $4,880 2nd: $1,395 3rd: $6,952,400.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE FAIRY3441329.75B Proctor (Alberton West)
2GODSEND2122629.56J Thompson (Pearcedale)
3MAHOGANY BOY5325129.79E M King (Sulky)
4BLACK SAHARRAH2112429.52G J Tatti (Devon Meadows)
5COME ON RODGE3311229.44J M Giles (Moe)
6DYNA GALA1817429.73A L Dailly (Anakie)
7EXPLOSIVE DROP8753329.66J R Britton (Anakie)
8GAELIC BALE4117729.69A L Dailly (Anakie)
Race No. 8Bloss’s Benson Sandown Start 64 (gobis)09:35PM (VICtime)
Free For All event over 515 Metres at Sandown park Of $8,209,780 Prizemoney.
1st: $5,740 2nd: $1,640 3rd: $8,202,400.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING SPECIAL2671129.41K G Greenough (Pearcedale)
2CROSSFARNOGUE2717829.57G J Tatti (Devon Meadows)
3BLOSS’S BENSON6841529.63A R Mills (Tooradin)
4ZIPPSTAR1737329.47N King (Pearcedale)
5DYNA MORRIS1173429.65A L Dailly (Anakie)
6WHERE’S DEMONICA3223529.62D Geall (Lara)
7DARYA BALE3115629.50G J Bate (Lara)
8STAR DIAMOND7724329.65J R Britton (Anakie)
Race No. 9Macro Meats09:55PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA BEAT4118229.72G J Bate (Lara)
2KATIE MERRY1211729.84R C Bartolo (Avalon)
3PACQUIAO2161330.14C J Hayes (Mill Park)
4TRUBBO2311429.78A B Thurston (Lemnos)
5EL RIO71211FSHD Geall (Lara)
6MALVADO1271129.66S Hopkins (Junction Village)
7HARBOUR ROSE5541129.79S A Fisher (Lara)
8LEKTRA JOHNSON2322729.91A L Dailly (Anakie)
9MOROTAI4421230.00F Ryan (Koo Wee Rup)
10ANCIENT HEART16T7430.68P P Krasnaborodkin (Noble Park)
Race No. 10Rapidvite Energize-er10:14PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1HANSLI BALE3112729.77G J Bate (Lara)
2EXCLUSIVITY7125130.25W A Vassallo (Devon Meadows)
3DAINTREE ATOM3255330.19L M Gorman (Newborough)
4FINEST RESULT7453130.03T Womann (Lara)
5FYNA BALE3143429.53A L Dailly (Anakie)
6WHERE’S CLEO24411FSHS E Stefanos (Longwood)
7SELECT GAV11418FSHK Bailey (Stratford)
8ZENDA53F1429.79T P Reid (Yuroke)
9ANCIENT HEART16T7430.68P P Krasnaborodkin (Noble Park)
10BINDI WAVES5677829.82T Cortese (Hampton Park)
Race No. 11Www.sandowngreyhounds.com.au10:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1SARAH’S STAR5313729.70P H Hili (Keysborough)
2ARCTIC MASTER7121429.76B J Whitford (Yarram)
3DEIMOS38432NBTB S Loft (Melton Sth)
4SHARK BITE215129.60R J Britton (Lara)
5KALLUM JAK67261FSHS O Mills (Tooradin)
6TRAIN ON61F4330.32R Tartaglia (Newcomb)
7IKARI THUNDER31322NBTP Dapiran (Seymour)
8ORLANDO JAY17627NBTS B Toner (Garfield)
9BINDI WAVES5677829.82T Cortese (Hampton Park)
10MOROTAI4421230.00F Ryan (Koo Wee Rup)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments