Thursday 1st December 2011

Greyhound Box Draw For Park – Thursday 1st December 2011

Race No. 1Www.sandowngreyhounds.com.au07:07PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1TRAIN ON861F430.32R Tartaglia (Newcomb)
2FAINTING FANCIES3182430.11L Cockerell (Buckley)
3JUNGLE HERO3132229.76R J Britton (Lara)
4WHY NOT COOPER13751NBTW T Gray (Wendouree)
5ARCTIC MASTER3712129.76B J Whitford (Yarram)
6SARAH’S STAR3531329.70P H Hili (Keysborough)
7RONALD WEASLEY31372NBTI L Cockerell (Buckley)
8WHISPERING WIND7142130.38A Langton (Anakie)
9DR. PHOBAR21FSHJ L Mcmahon (Darriman)
10BONNIE DOOGAN3436130.20S N Fisher (Lara)
Race No. 2Facebook.com/sandowndogs07:24PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1TERRY TIBBS7421429.65R Tartaglia (Newcomb)
2PENSKE NAN11836NBTA L Dailly (Anakie)
3MR. COBALT16115FSHD R Knight (Smythesdale)
4PROVEN KNOX26612NBTK M Pitt (Devon Meadows)
5BIG BLUE 64612NBTP C Anderton (Devon Meadows)
6ELLEN BALE2511T30.01A L Dailly (Anakie)
7HANIFY’S HEROINE33172NBTJ L Mcmahon (Darriman)
8ZENDA853F129.79T P Reid (Yuroke)
9ORLANDO JAY17627NBTS B Toner (Garfield)
10MOVE THE EARTH16884NBTA Langton (Anakie)
Race No. 3Twitter.com/sandowndogs07:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1PACQUIAO4216130.14C J Hayes (Mill Park)
2MAHOGANY BOY3532529.86E M King (Sulky)
3DYNA BEAT1411829.72G J Bate (Lara)
4MAKE THE CALL1157730.13A Langton (Anakie)
5ARAGORN5247429.73J R Britton (Anakie)
6SIX BOB5345630.32P M Patterson (Bet Bet)
7SHE’S BOSSY6446329.86R J Keating (Longford)
8LAURIE VALENTINE3154229.97R J Britton (Lara)
9FIZZING WIZZBEES34156NBTI L Cockerell (Buckley)
10FAST GALO7421FSHW J Mcmahon (Darriman)
Race No. 4Radio Sport National08:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING SPECIAL42671NBTK G Greenough (Pearcedale)
2MARTILI BALE1471429.55G J Bate (Lara)
3WHERE’S TURNER4412329.80P E Giles (Moe)
4LEKTRA BILLY4754829.85D J Fisher (Lara)
5CARLOW QUEEN1153530.11N Walls (Melton)
6SOUTHWOOD BARGE21251NBTJ J Geoghegan (Cranbourne)
7RICH SHIRAZ25222FSHK ( P Mugavin (Killarney)
8SIMPLY CHARLIE8233229.77P E Giles (Moe)
9DYNA DEARY15643NBTG J Bate (Lara)
10WHERE’S LUKE88185NBTS N Fisher (Lara)
Race No. 5Dr. Snip08:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,970 Prizemoney.
1st: $4,880 2nd: $1,395 3rd: $695.

No.NameFormBestTrainer

1BUDGIE LASS4426429.54R J Redenbach (Cranbourne)
2DAINTREE ROCKET4583129.51L M Gorman (Newborough)
3CAROL ALLEN4F12329.56G J Bate (Lara)
4LUCY’S ROSE2332429.81J R Britton (Anakie)
5PROVEN CUE1535329.75P J Mccoll (Kooroocheang)
656451NBTA L Dailly (Anakie)
7KON TIKI1462129.65R J Britton (Lara)
8SLEEP WALK3541229.75R J Britton (Lara)
9DYNA DEARY15643NBTG J Bate (Lara)
10WHERE’S LUKE88185NBTS N Fisher (Lara)
Race No. 6Dandenong Heavy Haulage08:52PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,970 Prizemoney.
1st: $4,880 2nd: $1,395 3rd: $695.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA KATE1343134.84G J Bate (Lara)
2PREMIER BOLONEY6532234.63K M Bravo (Lovely Banks)
3PINK BANDANNA4363834.45K G Greenough (Pearcedale)
4GABLE LID83248FSTDR J Britton (Lara)
5DOUBLE JEOPARDY65682NBTJ R Britton (Anakie)
6SHINTARO SAMURAI2154634.65R Clark (Toolleen)
7BAURNA MOLLY1176734.72R J Britton (Lara)
8TERRIFY1181134.33S M Shinners (Pearcedale)
9DYNA ERINA53752FSTDG J Bate (Lara)
10KING’S KARIZZMA15376FSTDK King (Pearcedale)
Race No. 7Industrial Specialised Services09:11PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 715 Metres at Sandown park Of $6,970 Prizemoney.
1st: $4,880 2nd: $1,395 3rd: $695.

No.NameFormBestTrainer

1MISS VIXEN1152142.05P H Hili (Keysborough)
2INDEED I DO66556FSTDD E Selleck (Tooradin)
3GOLD AFFAIR TWO21118FSTDM J Hanke (Euroa)
4ADELLE BALE62653FSTDA L Dailly (Anakie)
6KINGA WILL2881342.22P E Giles (Moe)
7RATTLING RUBIE1172742.67J A Selleck (Tooradin)
8LARABELLA72557NBTJ Borg (Maryborough)
Race No. 8Southern Pirates Cricket Club09:35PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 515 Metres at Sandown park Of $8,200 Prizemoney.
1st: $5,740 2nd: $1,640 3rd: $820.

No.NameFormBestTrainer

1COME ON RODGE5331129.44J M Giles (Moe)
2ELITE FAIRY1344129.75B Proctor (Alberton West)
3CHIEF BAMBURY7284629.58G J Bate (Lara)
4COOLAN MISS1137429.38R J Redenbach (Cranbourne)
5MYSTERIOUS LOLA5745729.68S B Toner (Garfield)
65271129.23V P Awramenko (Waurn Ponds)
7ALLEN LAWSON6152429.66G J Bate (Lara)
8WHERE’S DEMONICA1322329.62D Geall (Lara)
Race No. 9 Stop Cough09:55PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCE HOLYFIELD31113FSHR C Bartolo (Avalon)
2TIMMY WOODCOCK2543629.70P E Giles (Moe)
3DODGE CHALLENGER21552NBTK G Greenough (Pearcedale)
4TAKE ME HOME1142829.94A Cole (Lara)
5RUBY JET14224FSHR J Britton (Lara)
6BULLICOURT DYLAN15317FSTDR Clark (Toolleen)
7PATH TO VEGAS16114FSHP D Westerveld (Cranbourne)
8MR. SHARP1151629.94J A Sharp (Lara)
9RESTLESS TEDDY34746NBTR Tartaglia (Newcomb)
10PROVEN IMPALA83815NBTJ Borg (Maryborough)
Race No. 10Grenda Management10:14PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1TRUBBO3231129.78A B Thurston (Lemnos)
2MCCOSKER SPEED2123130.00W J Mcmahon (Darriman)
3MYSTERY PINK1415529.65M T Carter (Violet Town)
4ALLEN BULLMAN6773329.97G J Bate (Lara)
5SHE AIN’T LATE5411829.61L M Allen (Darnum)
6ELITE CHI CHI2314430.09T A Proctor (Alberton West)
7GRANDATE5356130.12K Quinn (Cundare)
8SOOKIE62125NBTS I Bartholomew (Mt Gambier West)
9RILEY MAK54586FSTDS N Fisher (Lara)
10BATHILDA BAGSHOT62363NBTL Cockerell (Buckley)
Race No. 11Bring Your Club To Sandown10:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1BLEDISLOE57386NBTD J Fisher (Lara)
2PROVEN PUZZLE1676629.70M T Carter (Violet Town)
3EVERYWHERE62322NBTD Crisafi (Officer)
4SURON UNDERCOVER62313NBTR Stevens (Athlone)
5ELMIRA BALE31234NBTM A Delbridge (Balliang)
6WITCH’S POTION1113129.72S A Holmes (Yarragon)
7DYNA DIGGER54175NBTA L Dailly (Anakie)
8BARRY BLOWOUT4751829.67S Bonaccurso (Mount Mercer)
9HARBOUR ROSE4554129.87S A Fisher (Lara)
10KING’S KARIZZMA1537629.92K King (Pearcedale)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments