Thursday 20th March 2008


Race 1 www.sandowngreyhounds.com.au
Grade 5 515 Metres 07:08PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 31234 GLEN ABBEY SAM NBT P C Orwin
2 25231 OUTA THERE NBT G Mitchell
3 17235 FOURBIE FOUR FSH M D O’Keefe
4 33328 LUCINDA HEDD 30.46 Y Andrews
5 16823 ELITE LAW 30.45 A R C Althorp
6 63212 MR. EXTREME NBT P F Clohesy
7 26154 FRONT LINE HERO 30.59 T Vass
8 36133 COULTA SKY NBT R J Britton
9 53633 HENLIN PARK JESS Res. FSH L R Sturgess
10 186 GALORE Res. FSH S N Britton

Race 2 DANDENONG DRY CLEAN
Grade 5 715 Metres 07:24PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 76444 WENDY’S CINDY FSTD A R C Althorp
2 45116 AWESIMUS MAXIMUS 43.49 P C Brown
3 35521 BROTHERS BARD FSH M Roberts
4 53885 DRACO’S IMAGE FSTD S Creighton
5 34245 GANDHI LAD NBT J Carr
6 65442 I’M NOT SUZIE NBT L Repici
7 6275F TOKEN DOT NBT H A Karamatic
8 46566 CEEYA MAHTE NBT T R Evans
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 3 www.rapidvite.com
Grade 5 515 Metres 07:49PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 22134 HARLEY NBT A M Ralph
2 2148F AUSSIE CHIEF 30.31 P Akathiotis
3 12283 COULTA DUST 30.49 R J Britton
4 12115 MENTERA BALE 30.56 S J Collins
5 22152 CELINE ROSE NBT J Chignell
6 32715 LAVVY DRAIN NBT B L Selleck
7 18356 CAINER BALE NBT G J Bate
8 63112 POLLY’S DAY 30.61 R Pollock
9 53633 HENLIN PARK JESS Res. FSH L R Sturgess
10 83143 NICK’S TRUMPET Res. NBT R J Partington

Race 4 RAPIDVITE TWIN TRACKS HI FIVE FINAL
Grade 5 Final 515 Metres 08:09PM
$4725-1350-675 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 31451 TURBO TUBBS NBT S Trim
2 13151 MY KARA ROSE FSH E H Sallows
3 22162 STAR CLASS NBT P C Brown
4 111 KINGSTON BELLE 30.15 R C Moore
5 23111 CHASER’S WAR NBT J S Ennis
6 76142 BIG CHARLIE NBT C W Xuereb
7 27772 BERNMAR FURY 30.11 P J Borradale
8 162 COLPEPPER 30.26 J Bahler
9 31173 SISCO CRUISE Res. NBT M L Mallia-Magri
10 17343 CLOCK SHAKER Res. NBT P Martinovic

Race 5 SCHWEPPES
Grade 5 515 Metres 08:28PM
$3780-1080-540 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 45118 PROVEN ALIAS 29.69 J Thompson
2 43832 MINTARKA 29.99 S H Hili
3 56312 PUBLIC NUISANCE 30.18 P M Tabone
4 53524 HELLDORADO NBT G M Rounds
5 23686 STRIPE WATERS 29.97 L A Hughes
6 47317 FAWN HUSTLER FSH R J Britton
7 51153 ADDIS PRINCESS NBT K P Mugavin Jnr
8 78655 WHY NOT GAIL 29.75 G Carter
9 67544 LARJULEMI Res. NBT D J Fisher
10 34556 SEISMIC PETE Res. NBT I A Hastie

Race 6 RADIO SPORT 927
Grade 4 515 Metres 08:52PM
$4020-1150-570 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 14141 SPADER 29.91 D G Crawford
2 34183 CUGATANGO 30.01 R J Britton
3 26521 KINGDOM KING 29.76 W A Vassallo
4 78736 SWIFT RIVER 29.92 J Carr
5 55341 ELITE CURRENCY 30.17 K P Mugavin Jnr
6 F1511 WANSBOROUGH 29.93 R J Britton
7 14645 GIFT GRANTED 29.82 S H Hili
8 17581 QUEEN OF POVERTY 30.11 R J Toomey
9 51341 TRULY LIVELY Res. 30.01 P C Brown
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 GATORADE
Grade 4 515 Metres 09:12PM
$4020-1150-570 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 14111 ANDERS ROAD 30.12 K G Greenough
2 16367 NISTEVO 29.95 S Creighton
3 37626 VIOLET CRUMBLE 29.87 S B Ralph
4 21771 TALC 30.04 G C Bennett
5 64215 SURF REWARD 29.95 K P Mugavin Jnr
6 51412 RUMBLE IMPACT 29.92 D N McDonald
7 21321 GARNER 29.96 B R Parker
8 46613 MODERN GYPSY 30.15 S J Collins
9 51341 TRULY LIVELY Res. 30.01 P C Brown
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 8 BERT BRYANT MEMORIAL
Special Event 515 Metres 09:36PM
$10000-3000-1500 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 63133 KEEKO BALE 29.91 G J Bate
2 51162 TASMAN QUEEN 29.69 R J Britton
3 72354 FLYING KOSMAS 30.00 J A Selleck
4 11211 WHIPPY’S IMAGE 29.84 J Thompson
5 41346 SONADOR 29.78 A M Ralph
6 61237 BO FRAZIER 29.73 D Geall
7 23141 ROWDY 29.77 S B Lees
8 57418 GABLE EXPRESS 29.61 D J Fisher
9 55341 ELITE CURRENCY Res. 30.17 K P Mugavin Jnr
10 17581 QUEEN OF POVERTY Res. 30.11 R J Toomey

Race 9 AUTUMN STAYERS
Mixed 4/5 715 Metres 09:55PM
$4020-1150-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 53335 READY TO STAR FSH K G Greenough
2 18575 BOSSY BOOTS 42.53 M J Cowling
3 35561 SMOOTH MOVER 43.11 L Repici
4 71544 BIG RED ASSASSIN NBT E M King
5 * * * VACANT BOX * * *
6 63311 VIC ASH FLASH NBT M D O’Keefe
7 86183 MADDEN FLYER 42.78 M D O’Keefe
8 26436 CATEGORY ONE 42.65 T K Jeffrey
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 10 THE JOURNAL
Grade 5 515 Metres 10:19PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 86764 BORA BALE 30.37 G J Bate
2 F1318 CYCLONE NED 29.86 G Mitchell
3 22323 BLACK DEVIL JACK NBT J L Connor
4 17514 SMURF’S DREAM 29.82 A C Tabone
5 25286 SNEAKY BLONDE NBT R J Britton
6 33483 RADWIN EDD 30.25 L A Hughes
7 86634 TIDAL RIVER 29.95 J Carr
8 16117 BALLY CHERYL NBT S J Collins
9 34556 SEISMIC PETE Res. NBT I A Hastie
10 14644 BARRY STIR Res. NBT Y Andrews

Race 11 www.rapidvite.com
Grade 5 515 Metres 10:39PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 F2655 SHIELA CARTER 30.35 N P Boyd
2 44126 DR. GALLOWAY NBT I A Hastie
3 26731 SMURF PRINCESS NBT C A Tabone
4 46426 RAIKOU FSH M D O’Keefe
5 37713 ETERNALLY YOURS NBT S Chignell
6 67115 ALABAMA EXPRESS NBT G J Tatti
7 17412 TEENA WAVES NBT S L Hastie
8 41444 SALVADOR 30.29 R J Redenbach
9 14644 BARRY STIR Res. NBT Y Andrews
10 67544 LARJULEMI Res. NBT D J Fisher