Thursday, 21 November 2013

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday, 21 November 2013

Race No. 1Momentum Gaming Ht17:08 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1OSBOURNE BALE (NSW)[5]7522529.66(1)A Dailly (Anakie)
2NIGHT FIGHTER [5]1464229.82(3)S Kaliszewski (Melton)
3ZIPPING MAKKA (NSW)[5]4111529.75(7)J Delaroche (Cranbourne North)
4TRIGGSY (NSW)[5]F615429.73(5)K Greenough (Pearcedale)
5KEEP ON ROLLING [5]1162129.81(7)J Hunt (Avalon)
6MAXIMUS DANGER (NSW)[5]44155FSHG Campbell (Peechelba)
7TEE BRADY (QLD)[5]2372329.64(4)T Tzouvelis (Ormeau)
8OLD FELLA [5]3324229.66(2)A Dailly (Anakie)
9GALAHAD [5]Res.521F330.09(1)T Womann (Lara)
10TIC TAC THOMAS (TAS)[5]Res.4343129.57(8)J Britton (Anakie)
Race No. 2Berwick Mazda Ht27:24 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1LIVING PROOF [5]1133129.76(2)G Rounds (Devon Meadows)
2HAILSTORM BILLY (NSW)[5]3254229.67(2)A Langton (Anakie)
3LIARA ALLEN (NSW)[5]33262NBTS Collins (Lara)
4OZZIE BULLET (WA)[5]2641629.72(1)J Britton (Anakie)
5ALLEN ERYK (NSW)[5]1112FSHA Dailly (Anakie)
6WENT WOOSHKA (NZ)[5]6723129.70(2)T Womann (Lara)
7SELECT JOSS [5]5224529.82(1)K Bailey (Sale)
8JORDAN ALLEN (NSW)[5]2242329.84(8)A Dailly (Anakie)
9DYNA EVY (NSW)[5]Res.6522129.71(7)J Hunt (Avalon)
10BOO ICY YOU (NSW)[5]Res.45636NBTG Borg (Maryborough)
Race No. 3Triple M7:46 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 715 metres at Sandown park Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA WILLOW (NSW)[4]2175441.99(5)S Collins (Lara)
2NEWFIRE RILEY [5]1544342.11(1)P Goold (Monbulk)
3ASH FLASH [4]3112342.85(6)D Mcdonald (Devon Meadows)
4INFINITE WISH [4]2624742.27(1)A Langton (Anakie)
5MADDISON DEE [4]4143442.18(3)M Chilcott (Heathcote)
6DYNA WERRIBEE (NSW)[4]5113642.52(8)S Collins (Lara)
7PEDRO’S VINEYARD [5]54573NBTM Chilcott (Heathcote)
8QUO VADIS (QLD)[5]64156NBTA Langton (Anakie)
Race No. 4$500,000 Quaddie Pool Guarantee8:11 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1OLLIE BALE (NSW)[4]2164529.46(7)A Dailly (Anakie)
2DODGE THE BATTEN [4]5346329.56(5)R Britton (Lara)
3SKINNY VINNIE [4]6163429.57(2)R Britton (Lara)
4TEVEZ [5]32313NBTD Condon (Tooradin)
5FLYING TWIST [4]5164629.97(1)A Dailly (Anakie)
6CLONE YOUR OWN (NZ)[4]1334629.41(6)R Britton (Lara)
7BLACK SAHARRAH [4]4416429.50(7)G Tatti (Devon Meadows)
8MEPUNGA GEORDIE [4]1561329.57(2)J Britton (Anakie)
9EYE SMITH [5]Res.2114129.92(5)J Hunt (Avalon)
10KEEP ON ROLLING [5]Res.1162129.81(7)J Hunt (Avalon)
Race No. 5Macro Meats Cup Night Sprint8:29 PM (VIC time)
Group Listed event over 515 metres at Sandown park Of $21,750 Prizemoney.
1st: $15,000 2nd: $4,500 3rd: $2,250.

No.NameFormBestTrainer

1SPEED SERIES (NSW)[3]1212229.50(8)G Campbell (Peechelba)
2TOMAC BALE (NSW)[1]1241529.21(6)M Delbridge (Balliang)
3FARMOR LAS VEGAS (QLD)[4]2411229.61(4)R Britton (Lara)
4MEPUNGA ARMAGH [4]3151129.61(5)J Britton (Anakie)
5GOLD TOWN [1]2642229.48(6)J Hunt (Avalon)
6BUCKLE UP MASON (TAS)[3]1157229.45(6)J Hunt (Avalon)
7CRUMP (WA)[3]11F1729.29(4)T Iwanyk (Devon Meadows)
8XYLIA ALLEN (NSW)[2]1431229.07(5)J Hunt (Avalon)
Race No. 6Solo Bold Trease Final (gobis)8:57 PM (VIC time)
S/E Group 1 event over 715 metres at Sandown park Of $155,000 Prizemoney.
1st: $100,000 2nd: $30,000 3rd: $15,000 GOBIS: $10,000.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINI FIREBALL (NSW)[3]3725242.04(4)E Rinaldi (Lethbridge)
2LUCY WIRES (GA)[3]1541141.88(4)R Britton (Lara)
3CHEETAH ZORRO (TAS)[3]3213142.30(6)R Britton (Lara)
4HURRICANE ISAAC [5]53622NBTA Flores (Yinnar South)
5AMITY FLAME [3]2121141.91(3)A Flores (Yinnar South)
6HALA BELLE [5]14282NBTJ Borg (Maryborough)
7FREDDY’S SMILE (NSW)[5]47422NBTM Carter (Violet Town)
8SWEET IT IS [4]3465142.28(6)L Jones (Woodend)
9NEWFIRE RILEY [5]Res.1544342.11(1)P Goold (Monbulk)
10GOLD AFFAIR TWO [3]Res.1321341.91(7)M Hanke (Miepoll)
Race No. 7Www.360sportsevents.com.au Middle Dist.9:28 PM (VIC time)
Group Listed event over 595 metres at Sandown park Of $21,750 Prizemoney.
1st: $15,000 2nd: $4,500 3rd: $2,250.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S KEROMA (NSW)[5]31115NBTA Azzopardi (Londonderry)
2SUPERSONIC HAWK (NSW)[4]1541434.41(2)J Britton (Anakie)
3BOOKKEEPER (NSW)[3]2112334.19(4)G Dainton (Cosgrove South)
4EASTON BALE (NSW)[4]2131334.50(6)A Dailly (Anakie)
5DASHING MAN (QLD)[2]2351234.09(1)B Ennis (Lara)
6BLUE GIANT [5]63F14FSTDP Akathiotis (Reservoir)
7EVIE’S ENTITY [5]11215FSTDL Smith (Devon Meadows)
8CINTIARNA [5]5217634.20(4)S Collins (Hazelwood)
9RAZLDAZL LUKE (GA)[5]Res.41254FSTDD Mcdonald (Devon Meadows)
10MAJOR LEAGUE (NSW)[4]Res.2314634.42(4)B Ennis (Lara)
Race No. 8Tab Melbourne Cup Final (gobis)9:56 PM (VIC time)
S/E Group 1 event over 515 metres at Sandown park Of $510,000 Prizemoney.
1st: $350,000 2nd: $100,000 3rd: $50,000 GOBIS: $10,000.

No.NameFormBestTrainer

1SHIFTY STICKA [2]1211129.50(4)P Anderton (Devon Meadows)
2BLACK MAGIC OPAL (NSW)[3]1111129.41(6)J Thompson (Pearcedale)
3PROVEN MADDY [1]3155129.15(2)W Vassallo (Devon Meadows)
4KISS ME KETUT [1]5321129.46(6)D Burnett (Marcus Hill)
5HAWK ALONE [1]2151129.38(2)A Dailly (Anakie)
6PETER ROCKET [1]2723129.43(2)K Hellmuth (Pearcedale)
7DYNA BETH (NSW)[2]4141129.59(5)A Dailly (Anakie)
8IONA SEVEN (NSW)[1]4585129.18(6)R Britton (Lara)
9GOLD TOWN [1]Res.2642229.48(6)J Hunt (Avalon)
10BUCKLE UP MASON (TAS)[3]Res.1157229.45(6)J Hunt (Avalon)
Race No. 9Digicast10:28 PM (VIC time)
Free For All event over 515 metres at Sandown park Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1GENERAL DESTINI (NSW)[2]1673729.18(6)E Rinaldi (Lethbridge)
2MARCUS JOE [3]726F329.47(3)B Moloney (Marcus Hill)
3EMPIRE ALLEN (NSW)[4]1113329.66(7)A Dailly (Anakie)
4WISE ELLA (WA)[4]1851129.75(1)J Britton (Anakie)
5ARCHIE GUMBALLS [4]6552129.51(2)D Burnett (Marcus Hill)
6TAM’S WISH [4]3113729.72(4)M Chilcott (Heathcote)
7TAKE IT ALL (NSW)[3]6143229.12(7)D Mcdonald (Devon Meadows)
8SHADOW LANE [4]1424429.29(1)M Carter (Violet Town)
9OLLIE BALE (NSW)[4]Res.2164529.46(7)A Dailly (Anakie)
10MEPUNGA GEORDIE [4]Res.1561329.57(2)J Britton (Anakie)
Race No. 10Rsn – Racing And Sport Ht310:48 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1PELOTON BALE (NSW)[5]12123NBTJ Hunt (Avalon)
2WHERE’S THE SURF [5]34131NBTD Mcdonald (Devon Meadows)
3MY BRO FABIO (NSW)[5]3111129.58(6)B Ennis (Lara)
4YODA BALE (NSW)[5]4237829.68(2)A Dailly (Anakie)
5MEPUNGA FEARON [5]3223529.64(8)J Britton (Anakie)
6SAPPORO (NZ)[5]3722529.48(2)T Womann (Lara)
7SELECT MACKA [5]16114FSHK Bailey (Sale)
8CAROL BEER [5]1226429.85(1)B Pell (Toolleen)
9CRAFTY MAISY [5]Res.11463FSHC Russell (Kyabram)
10FLYING BALE (NSW)[5]Res.6578630.06(4)A Dailly (Anakie)