Thursday 28th July 2011

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday 28th July 2011

Race No. 1Www.sandowndogs.com.au07:07PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD COAST GAZZA187129.95R J Britton (Lara)
2WHERE’S ARCHIE4311430.24B Divirgilio (Devon Meadows)
3PICABOON12823NBTM J Fox (Newport)
4MEPUNGA GEORDIE12234NBTJ R Britton (Anakie)
5SHANLYN REGAL6614330.08W A Vassallo (Devon Meadows)
6HAMILTON SPEED2216FSHW J Mcmahon (Darriman)
7SURF STICKA11FSHW J Mcmahon (Darriman)
8MADGE ALLSOP15243FSHJ M Karamatic (Lara)
9LIBERTY SPEED52154NBTJ Galea (Melton South)
10PHLOXINATE6176330.20M A Nash (Little River)
Race No. 2Happy Hour Every Thursday07:25PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1BESTIE BALE2111FSHG J Bate (Lara)
2LAUNCHINATOR6814129.91C J Johannsen (Devon Meadows)
3REYNARD’S KING81315NBTP A Bourke (Anakie)
4DAVID BALE1124FSHG J Bate (Lara)
5COOLANGATTA GOLD6164230.04J J Geoghegan (Cranbourne)
6ASTON SUSIE2122230.30W J Mcmahon (Darriman)
7STATE OF BLING31232FSHC Westerlo (Clyde)
8ARNIE’S STAR2681430.09S W Jack (Dalmore)
9PHLOXINATE6176330.20M A Nash (Little River)
10LIBERTY SPEED52154NBTJ Galea (Melton South)
Race No. 3Www.tab.com.au07:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1HONEY LASS87154NBTK G Greenough (Pearcedale)
2TIMMY WOODCOCK24243NBTP E Giles (Moe)
3TEXAS SONG1T4234.48R J Cook (Stratford)
4DESTRUCTINATOR58435NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
5DINO FERRARI11661FSTDJ S Ennis (Lara)
6ZURI DIAMOND1645234.43L V Iredale (Frankston)
7CROSSING TEXAS6721634.56C L Haigh (Crossover)
8WILD ARMS33326NBTR J Britton (Lara)
9HEATHER’S TAMMY354T4NBTH A Karamatic (Lara)
10GROOBER45312NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 4Christmas Functions At Sandown08:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,630 Prizemoney.
1st: $4,640 2nd: $1,325 3rd: $665.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD HERITAGE3485329.86D Downing (Junortoun)
2DR. ROCHELLE6561529.79W J Mcmahon (Darriman)
3PREMIER BOLONEY2134229.74K M Bravo (Lovely Banks)
4BITTEN3163629.99A L Dailly (Anakie)
5UTTER DOMINATION5123829.88C R Haas (Tynong)
6KHUMBU5323429.77R J Britton (Lara)
7BOGGY SPITFIRE1873729.85R Tartaglia (Newcomb)
8TIJUANA6318129.70E H Sallows (Cranbourne)
Race No. 5Facebook.com/sandowndogs (gobis)08:28PM (VICtime)
Grade 4 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,658,365 Prizemoney.
1st: $4,640 2nd: $1,325 3rd: $6,652,400.

No.NameFormBestTrainer

1SHINTARO SAMURAI1462630.00R Clark (Toolleen)
2KING ASHY8678329.75M Briganti (Tuerong)
3PINK BANDANNA1821829.69K G Greenough (Pearcedale)
4BLOSS’S BENSON2146129.63A R Mills (Tooradin)
5FLIGHT TRACKER5741729.75R J Britton (Lara)
6MUNGO MAN1475229.66A J Britton (Lara)
7MISS BEL AIR1426729.73J Hayley (Tooradin)
8ZIPPSTAR1142129.47N King (Pearcedale)
Race No. 6Macro Meats08:52PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,630 Prizemoney.
1st: $4,640 2nd: $1,325 3rd: $665.

No.NameFormBestTrainer

1STOKED3121334.53E Gemci (Pearcedale)
2TIMBO8232134.69G S J Ennis (Sandhurst)
3AUTUMN BLING1432234.14J Westerlo (Clyde)
4KINGA WILL5112634.52P E Giles (Moe)
5OKIE BALE64228NBTA L Dailly (Anakie)
6NEW YEAR’S PUNCH1425734.74R J Britton (Lara)
7SANDHOG2144434.55G Mitchell (Keysborough)
8AMERICAN MCGEE5613134.43R J Britton (Lara)
Race No. 7Rapidvite Amino Cal09:11PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1GALAXY HIGH3444229.79D B Curtain (Drouin)
2MARTILI BALE1273729.55G J Bate (Lara)
3PUSH THE PAINT3245429.49A Langton (Anakie)
4CAROL ALLEN4365T29.57G J Bate (Lara)
5GAME HUNTER1453729.94S O Mills (Tooradin)
6WATCH OUT PETE3123629.67G Mitchell (Keysborough)
7PROVEN MAYHEM12126NBTJ Thompson (Pearcedale)
8DECEMBRIST7485529.99R J Douglas (Heathcote)
9JETHRO BODINE4467729.97B Divirgilio (Devon Meadows)
10SMOKO MICK6878530.44C Gauci (Sunshine North)
Race No. 8Macro Meats (gobis)09:35PM (VICtime)
Free For All event over 515 Metres at Sandown park Of $7,809,420 Prizemoney.
1st: $5,460 2nd: $1,560 3rd: $7,802,400.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S HANNIBAL4581529.60T J Allen (Darnum)
2ICEMAN RAIKKONEN5227429.59J R Britton (Anakie)
3ED PACINO2154129.83R C Bartolo (Avalon)
4ALLEN LENNOX2516129.62G J Bate (Lara)
5DARYA BALE3755129.50G J Bate (Lara)
6WADELOCK SAL2427729.75M J Clohesy (Stratford)
7STRONG INTENTION2321229.56J S Ennis (Lara)
8WONGAWILLI WALA3324429.58G J Bate (Lara)
Race No. 9Rapidvite Energize-er09:55PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA BOB5815530.08A L Dailly (Anakie)
2POWERFULL MISS1864130.05R J Cook (Stratford)
3DYNA MAX43444NBTA L Dailly (Anakie)
4ALLEN BULLMAN4136329.97G J Bate (Lara)
5DYNAMIC VIEW1335429.80C Mclennan (Airport West)
6SHIRAZ COLOUR6335529.92N King (Pearcedale)
7WADELOCK TIGER3746630.15M J Clohesy (Stratford)
8BIG STUD31724NBTR C Dunne (St Albans)
9SMOKO MICK6878530.44C Gauci (Sunshine North)
10JETHRO BODINE4467729.97B Divirgilio (Devon Meadows)
Race No. 10Macro Meats10:12PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1SHAMUS O’JAR3641629.90P E Giles (Moe)
2LEKTRA JOHNSON5445229.91A L Dailly (Anakie)
3LEKTRA GRANDE27144NBTA L Dailly (Anakie)
4LIMBURG GOLD2825229.85C Reivers (Darley)
5DYNA KATE21638NBTG J Bate (Lara)
6KUUSOU RUMBA5667329.80J R Britton (Anakie)
7ALLEN BANTER26356NBTG J Bate (Lara)
8DYNA BROWNLOW1F272NBTA L Dailly (Anakie)
9PHLOXINATE6176330.20M A Nash (Little River)
10LIBERTY SPEED52154NBTJ Galea (Melton South)
Race No. 11Rapidvite Akm10:32PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormBestTrainer

1WINKLEE WONDER16562NBTE P Howard (Exeter)
2SHE’S BOSSY6213529.86R J Keating (Longford)
3CATCH UP SUNDAY63726NBTP A Craig (Langwarrin)
4DAYS OF STEAM82553NBTN J Lund (Cranbourne)
5STRAPPER’S BOY3211329.95J R Britton (Anakie)
6DYNA ERINA4421130.26G J Bate (Lara)
7DYNA DEARY22173NBTG J Bate (Lara)
8BUREAUCRAT52313NBTT M Curtain (Cranbourne South)
9SMOKO MICK6878530.44C Gauci (Sunshine North)
10JETHRO BODINE4467729.97B Divirgilio (Devon Meadows)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments