Monday, 12 October 2015

Greyhound Box Draw For – Monday, 12 October 2015

Race No. 1Jade Media Photography7:05 PM ( time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER JONES (NSW)[M]535FSTDE Bowles (Invergordon)
2DODGE BALL [M]4FSHD Batten (Dixons Creek)
3FANCY SAM (NSW)[M]4FSHR Steele (Moama)
4VEETEE MAGIC [M]357NBTR Hayes (Toolleen)
5PAULA’S DELIGHT [M]77NBTP Macklin (Kialla West)
6LA FLAIR [M]54NBTL Scott (Invergordon)
7SKETCHY FANCY (NSW)[M]4FSHB Shillington (Lara)
8BURRAWONGA TINY [M]33288FSTDJ Birthisel (Yarrawonga)
9BOUNDA’S STORM [M]Res.654T7NBTA Marum (Corop)
Race No. 2Ckh Painting7:25 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NITRO POWER [7]53222NBTG Kantzidis (Bundoora)
2TWO POINTOVER [7]65851FSTDH Wetzels (Seymour)
3POMP FICTION [7]13FSHC Hennessy (Argyle)
4NANCY MAY (NSW)[7]52232NBTW Bocquet (Mullengandra)
5TRON GHAN [6]21313NBTG Kantzidis (Bundoora)
6HOOSH NAR (NSW)[7]81FSHB Fothergill (Numurkah)
7BURRAWONGA JIMBO [7]5453125.71(8)J Birthisel (Yarrawonga)
8SUPER PABLO [7]63651NBTJ Formosa (Heathcote)
9ISALA BALE (NSW)[6]Res.31252NBTT Womann (Lara)
10MEWSTONE ROCKET [6]Res.58273FSHC Hayes (Mill Park)
Race No. 3Brian Beard Plumbing7:47 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER PATRICIA [5]2154825.71(7)J Formosa (Heathcote)
2AVATAR GIRL (NSW)[5]5234525.58(4)P Triaca (Whroo)
3YOU GOTTA KNOW (NSW)[5]44747FSHB Lord (Jindera)
4LEGEND (NSW)[5]12112NBTP Triaca (Whroo)
5LOVE CAPERS [5]17223NBTJ Stemmer (Bangholme)
6INMATE (NSW)[5]83226NBTP Acers (Bargo)
7ROYAL COSMIC (NSW)[5]3183125.79(6)J Kirk (Pascoe Vale)
8COBRA COMMANDER [5]88117NBTS Waycott (Springhurst)
9BRAVO BOY [5]Res.87655FSTDB Lord (Jindera)
Race No. 42015 Great Chase Ht18:12 PM (VIC time)
Special Event event over 450 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN TOGETHER [7]57544NBTT Duncan (Harston)
2TWO TEAMS UMPIRE [5]1112125.50(8)B Klemke (Heathcote)
3EMILY JANE [6]25434NBTG Dainton (Cosgrove)
4JORDY SHIACK [5]52482NBTG Glass (Kyabram)
5SHIRDON WEE NELL [5]82112NBTK Chivell (Sunbury)
6FINE FUTURE [4]5186525.55(1)P Kaltsis (Nagambie)
7JODIE’S KNEE [4]5233225.15(1)D Warburton (Tatura)
8BILLY BIO [5]6511225.39(5)J Psaila (Little River)
Race No. 52015 Great Chase Ht28:33 PM (VIC time)
Special Event event over 450 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1TAT DUKE [4]6141525.44(2)B Parker (Tatura)
2SMASHING BLUE [5]63536NBTG Dainton (Cosgrove)
3ALL INN RUM [6]4772425.83(4)T Duncan (Harston)
4DANCE CRAZE [5]2322425.38(3)K Chivell (Sunbury)
5OUR CADEL [6]28226NBTJ Psaila (Little River)
6LEKTRA KHAN [5]23744NBTB Klemke (Heathcote)
7DON FIRE [5]8147825.50(7)P Gabriel (Toolern Vale)
8CARBON RACER [7]2631FSHR Henness (Heathcote)
Race No. 6Racers Function Centre8:50 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC SHEZ (NSW)[5]24824FSHJ Fothergill (Heathcote)
2CHAPPY [5]75431FSHT Deglaitis (Moolap)
3SNOOKY [5]62448NBTG Kantzidis (Bundoora)
4TYBELLENE [5]7462225.49(2)P Frost (Heathcote)
5DAPHNE’S PARTY [5]4386D25.40(1)M Carter (Kialla)
6DARK JAMESON [5]26247NBTG Glass (Kyabram)
7TO SEVEN ELEVEN (NSW)[5]3163225.44(8)P Kaltsis (Nagambie)
8ZULU RETREAT (NSW)[5]1873325.66(3)S Fisher (Lara)
9BRAVO BOY [5]Res.87655FSTDB Lord (Jindera)
Race No. 72015 Great Chase Ht39:12 PM (VIC time)
Special Event event over 450 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1STING LIKE ALI [5]86171FSTDR Hayes (Toolleen)
2RANCE REGSTRONG [5]56255NBTL Scott (Invergordon)
3JORDY PAIGE [5]2741725.47(6)R Glass (Kyabram)
4SWIFT FRANK [7]1453325.97(5)W Robertson (Barnawartha)
5TAT JOCKO [3]17F2525.21(4)B Parker (Tatura)
6JAYCEE [5]1164425.57(1)M Auld (Tatura)
7COSMIC KETUT [4]7515825.45(4)D Eddy (Kialla West)
8PREMIER WALLY [5]8465625.77(5)W Methven (Wooragee)
Race No. 8Shepparton News9:36 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SAMUS ALLEN (NSW)[4]1285425.37(6)T Mitchell (Lara)
2MOHINGA MAX [5]1574625.31(5)W Methven (Wooragee)
3ROO DEE [4]1133425.66(6)S Stefanos ()
4MENDES [4]2311225.51(2)R Glass (Kyabram)
5HETALIA BALE (NSW)[5]27624NBTT Womann (Lara)
6ROMAN BAROQUE (NSW)[5]6653525.42(2)S Humphries (Locksley)
7MEGAN KEEPING (NSW)[5]31121NBTK Bravo (Lovely Banks)
8ANTIVIST [5]22648NBTG Kantzidis (Bundoora)
9BRAVO BOY [5]Res.87655FSTDB Lord (Jindera)
Race No. 9Shepparton Veterinary Clinic9:56 PM (VIC time)
Free For All event over 390 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL KNOCKA (NSW)[4]2114322.43(8)J Kirk (Pascoe Vale)
2KNOCKA’S CHOIR (NSW)[3]1143122.01(2)G Glass (Kyabram)
3COWBOY ()[3]1332822.18(2)J Fothergill (Heathcote)
4TAMMY BAXTER (NSW)[1]1122122.06(2)T Womann (Lara)
6JARAIG GANGSTER (TAS)[4]8514622.12(5)W Hooke (Huntly)
7OPAL BALE (NSW)[4]6355322.21(3)T Womann (Lara)
8PASS OF TIME (NSW)[4]1653121.94(3)J Mcclelland (Jindera)
Race No. 10Finer Fruits10:13 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC LILY [5]2622522.07(5)D Fisher (Lara)
2POLLOS HERMANOS [5]1848222.52(7)M Shaw (Yarrawonga)
3HERSI (NSW)[5]78442NBTJ Fothergill (Heathcote)
4SUAVE ODESSA (NSW)[5]5281122.27(5)J Fothergill (Heathcote)
5STOP MOOCHIN’ [5]38344NBTB Shillington (Lara)
6TOTAL BLONDE (NSW)[5]83826NBTA Powell (Bargo)
7SPECIFY (NSW)[5]42262NBTJ Fothergill (Heathcote)
8PLAY A KAZOO [5]37246NBTG Glass (Kyabram)
9KID FAMECHON [5]Res.33126NBTB Kinder (Girgarre)
10NELIEL BALE (NSW)[5]Res.76787NBTJ Fothergill (Heathcote)
Race No. 11Top Cat Video10:36 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HORSHAM MYTH (NSW)[5]75868NBTS Stefanos (Longwood)
2TERRORIZER [5]57554FSTDJ La rosa (Seymour)
3RENNICANE [5]73244NBTR Glass (Kyabram)
4LOCKED OUT [5]1172222.43(4)J Formosa (Heathcote)
5KING SPOTALOT [5]7726322.31(2)W Methven (Wooragee)
6DISCO DIAMOND (NSW)[5]3641422.16(2)G Campbell (Anakie)
7KATUNGA TIME [5]5727322.19(1)K Dexter (Katunga)
8IVY LANE [5]5121822.35(7)G Kantzidis (Bundoora)
9KID FAMECHON [5]Res.33126NBTB Kinder (Girgarre)
10TEFLON JEFF [5]Res.3736322.54(7)B Lord (Jindera)
Race No. 12Manish Gupta Accountants10:56 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROSETTE [5]7753822.26(6)J Mcclelland (Jindera)
2NOAKIS GIRL [5]3111FSHK Bravo (Lovely Banks)
3CHELSEA DROGBA [5]5813122.43(5)J Formosa (Heathcote)
4COTTON BUD JOE [5]6645522.48(5)J La rosa (Seymour)
5HELL ON WHEELS [5]41141NBTS Waycott (Springhurst)
6KIRABILLI RONAN [5]36451FSHS Fisher (Lara)
7HUNTING COARUAX [5]31536NBTR Anchen (Nagambie)
8 BALE (NSW)[5]7683122.22(8)T Mitchell (Lara)
9OSMOTHERLY [5]Res.7773422.36(2)F Zeinert (Barnawartha)
10BRAVO BOY [5]Res.87655NBTB Lord (Jindera)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments