Monday 12th April 2010

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday 12th April 2010

Race No. 1Quest Apartments07:07PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Shepparton Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1PARISIAN LABEL46B Kinder (Girgarre)

2DEALER’S CHOICE17L Bicchieri (Pascoe Vale)

3TRAMPED7M A Delbridge (Balliang)

4GO SURF52243S N Fisher (Yangery)

5CARLINFORD SAM64367D J Fisher (Yangery)

6SIGNATURE DEAL3B Kinder (Girgarre)

7NORTHERN DISPLAY32343R Quigley (Chiltern)

8GARY ALBRIGHT55784W L Connell (Harston)

Race No. 2Foott Waste & Recycling07:28PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1BALMORAL EARLS N Fisher (Yangery)

2WEATHER ZONE353T Womann (Lara)

3SIGNATURE LABEL22273B Kinder (Girgarre)

5UNDISCOVERED73434D J Fisher (Yangery)

6NORTHERN NICK21242R J Whybrow (Chiltern)

7TAT AWESOMED L Warburton (Tatura)

8EL’S NOBODY6774S N Fisher (Yangery)

9WEBER’S GOLD (4)8F748G W Connell (Harston)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Finer Fruits07:48PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1NATURAL FIZZ86544M J Gibbons (Lara)

2RAGING MOI MOIB Kinder (Girgarre)

3ON THE RHINEM A Delbridge (Balliang)

6HONEY BOSS63423D J Fisher (Yangery)

7HAD A FLASHA B Thurston (Lemnos)

8HOLYROAD HOUSE53S N Fisher (Yangery)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Thommo’s Custom Trailers (gobis)08:06PM (VICtime)
Grade 5 event over 650 Metres at Shepparton Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1KNIGHT RAIDER76442R Clark (Toolleen)

2KOYUGA LOGIC36276S W Burke (Echuca Village)

3WHY NOT NICK62258W T Gray (Wendouree)

4BOWSTREET SECRET76884M G Niele (Berringa)

5*** VACANT BOX ***

6EXTENDED EDITION54764G J D Brett (Werribee)

741241D Geall (Lara)

8GIRL FROM TEXAS47756W L Connell (Harston)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Jade Media Photography Ht108:26PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1CHARLIE CHUCKLES72478J R Donaldson (Euroa)

2WHERE’S GINGER41574R A Anchen (Nagambie)

3RAGING LULU37854B Kinder (Girgarre)

4NEXT PROBLEM67572B R Parker (Tatura)

5BIG COOL MAGIC1734TT D Harvey (Murchison)

673642T Womann (Lara)

7MISS ALPHONZ58777M J Gibbons (Lara)

8FULL OF FIRE14412K L Wright (Harston)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Ladies Bracelet Final (gobis)08:47PM (VICtime)
S/E Final event over 390 Metres at Shepparton Of $253,150 Prizemoney.
1st: $1,750 2nd: $500 3rd: $250,900.

No.NameFormTrainer

1JIGSAW LASS48123B Kinder (Girgarre)

2INFURIATION36852M T Carter (Violet Town)

3MISS LEMON74311S E Stefanos (Longwood)

4DULCIE’S CHERRY74611D I Trethowan (Chiltern)

5SPIRAL SIREN22671T Womann (Lara)

6BURRAWONGA JOY55561J Birthisel (Yarrawonga)

7ILLEGAL MELODY42552K L Wright (Harston)

8REVEL IN23142T Womann (Lara)

Race No. 7Topcat Video Productions Ht209:09PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1JAIMANDY GERTIE37285P P Donohue (Upper Lurg)

2FIRESIDE STATE67482G J Buchanan (Sunday Creek)

3CLEVER 86252C Russell (Kyabram)

4STYLISH RUBY64678R E Gilmore (Arcadia)

6SAINT BODDSMITH58432S E Stefanos (Longwood)

7GAUTIER BALE21577G J Bate (Lara)

8NIKITA BERIMAN15342T Womann (Lara)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Shepparton Retravision Ht309:26PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1FLYING RAGER76778L Bicchieri (Pascoe Vale)

2KID FREDDIE73273E T Wetmore (Fawkner)

4ZIPPY TAY HAY83775S E Stefanos (Longwood)

5FANTASY QUEEN13235R Clark (Toolleen)

6TYE ME DOWN25283T Womann (Lara)

7MOUNT MERCER83512C ( J Rose (Epping)

8C’MON NOSEY65343M A Delbridge (Balliang)

9FAWN KISS (3)88686M J Gibbons (Lara)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Greater Shepparton Ht409:46PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1WICKED FIZZ78787M A Delbridge (Balliang)

3PROVEN TEQUILA85676D J Fisher (Yangery)

4HOT HILLBILLY31467P J Frost (Heathcote)

5WRITE TO MIKE66835S N Fisher (Yangery)

6NORTHERN NEWS74128R J Whybrow (Chiltern)

7ILLEGAL DOWNLOAD657F5K L Wright (Harston)

8BIG BOY COOLIE15224B Kinder (Girgarre)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10Cool Champions Ht510:07PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1NORTHERN VINE84123R J Whybrow (Chiltern)

2APIDRA31233B E Smith (Uranquinty)

3HOLSTEIN MISS75247T Womann (Lara)

4FAST FORWARD73887S E Stefanos (Longwood)

5BREATHE FEAR11G Shingles (Eden Park)

6NOBODY’S RICKY33463D J Fisher (Yangery)

8POTATO56768R E Gilmore (Arcadia)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 11Xia Park10:25PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1TRY MR. MONTY613B R Parker (Tatura)

2MYTHICAL FLYER32148T Womann (Lara)

3HOW MANY TIMES45225S N Fisher (Yangery)

4VALTER BALE2534FG J Bate (Lara)

5GOLDEN GREEK48464J R Donaldson (Euroa)

6ELIZA’S KEEPING57456D J Fisher (Yangery)

7BELLIZA GIRL28683J Worsfold (Girgarre)

8PANTHEON12833D M Walker (Henty)

Race No. 12Neatline Homes10:42PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

2REMA’S ONYX16477D J Fisher (Yangery)

3ANOTHER NIKKI54866S N Fisher (Yangery)

5SUNRISE RUNNER13285W C Newson (Eaglehawk)

6WILD ECLIPSE16657T Womann (Lara)

7CROW’S CRUISER64383S N Fisher (Yangery)

8SHIRDON LAURYNF8665D M Mcdonald (Shepparton East)

9COULTA APACHE (1)57566S E Stefanos (Longwood)

10NEW YORK HILTON (4)77578T Baker (Kilmore)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments