Monday 12th November 2012

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday 12th November 2012

Race No. 1Foott Waste & Recycling Ht107:09PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RACY RITA2FSHP F Downes (Redesdale)
2VENUS VANE64FSHM Chilcott (Heathcote)
3IMPRESSIVE RYDER334FSHC Watson (Eden Park)
4INSTIGATOR74534NBTM P Ellis (Nathalia)
5NANDO BALE22FSHM A Delbridge (Balliang)
6NITRO ROCKS77227NBTM J Gibbons (Lara)
7MISS MISSILE22777NBTP J Frost (Heathcote)
8EXTENSION8FSHB J Grenfell (Seymour)
9CHRISTIE TUCKERNBTB A Fothergill (Numurkah)
10JOSI EXPRESSFSHJ Uglietta (Yan Yean)
Race No. 2Solar City Office Equipment Ht207:28PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1HARRY’S CHAMP8FSTDS Carswell (Elmore)
2MIASMA WHIRL2F263NBTL Delbridge (Balliang)
3MACRO JOE4FSHJ Uglietta (Yan Yean)
4NINJA ROCKS836FSHM J Gibbons (Lara)
5SACHIN BALE42FSHM A Delbridge (Balliang)
6EMOTIONAL CLAIM82553NBTM P Ellis (Nathalia)
7COOLER THAN YOU48NBTR C Dunne (St Albans)
8GUMMY GONE2NBTD L Warburton (Tatura)
9SHANNON TUCKERNBTB A Fothergill (Numurkah)
10GYPSY DANCERFSHT D Harvey (Murchison)
Race No. 3Sgrc Greyhound Shop Ht307:47PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1WHICH PLEDGE162422.73QR M Comensoli (Wangaratta)
2CLAY BIRD336FSTDM Chilcott (Heathcote)
3DYNA GERMAINE22FSHM A Delbridge (Balliang)
4TWILIGHT VISION3132622.63QF H Vantaarling (Tallygaroopna)
5GUNNABEE KOOL77FSTDJ A Mangion (Numurkah)
6TRABOH JET7FSHH L Collins (Lara)
7CYPRIUM CURRENCY85FSTDR A Gray (Pyalong)
8SPEED SERIES6NBTG M Campbell (Peechelba)
9TWILIGHT KATIENBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
10CLASSY JEWELFSHW L Bocquet (Mullengandra)
Race No. 4Neatline Homes Ht408:08PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1YAKIMOVA2382FSHK J Ashton (Charlton)
2KING OF BLING28FSTDW L Bocquet (Mullengandra)
3VAPOUR BREEZE2FSHP F Downes (Redesdale)
4COUP D’ETAT6NBTB J Buchanan (Sunday Creek)
5SUSPICIOUS DEAL43347NBTM P Ellis (Nathalia)
6SIR PLEDGE482NBTT Comensoli (Wangaratta)
7TEENA’S RASP22245FSTDP D Bartlett (Bamawm)
8KAYLA’S PENNY8743NBTR A Gray (Pyalong)
9BAD LUCK JIMMYFSHB E Harley (Strathfieldsaye)
10SNIPER’S SHOTFSHA J Hitchcock (Tennyson)
Race No. 5Topcat Video Productions08:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BING GORDYN12432NBTD J Pell (Toolleen)
2COSTANZA27524NBTP J Frost (Heathcote)
3BURRA BLUE6413525.49P R Lambert (Melton)
4ITZ BATH TIME65334FSTDM A Delbridge (Balliang)
5ROYAL CHAT33532NBTN P Walsh (Tullamarine)
6SIGGIEWI SUN22144FSHP A Abela (Point Cook)
7RIVER SAND2333125.73A J Ferguson (Girgarre)
8EARL THE GOAT25856FSHJ K Grima (Koo Wee Rup)
9CON ARTIST3871426.03C J Bahen (Yuroke)
10HANGING SOLO47147NBTB J Abela (Echuca)
Race No. 6Goulburn Valley Sprint08:46PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GEORGIA JANE75176NBTG J Dainton (Shepparton)
2MISS HONDO4655625.90T Womann (Lara)
3TEENA’S PLANE2113825.70P D Bartlett (Bamawm)
4ISSEY WHIRL3643225.63N P Walsh (Tullamarine)
5STETSON JIMMY4826525.78P T Dundon (Finley)
6YZAGA8721425.65B Kinder (Girgarre)
7THAT’S MY SECRET12121NBTM A Delbridge (Balliang)
8TAKE YOU THERE11157FSHM A Delbridge (Balliang)
9DYNA GINNY18546NBTG J Bate (Lara)
10SKYLARKER1827F25.92A Bahen (Yuroke)
Race No. 7Skill Training Victoria09:08PM (VICtime)
Free For All event over 390 Metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1MINI MITCH3172122.12T Womann (Lara)
2POETIC HALO1687722.30P J Frost (Heathcote)
3TOP PLEDGE8752121.92T Comensoli (Wangaratta)
4BROTHER HOG1272122.34S Waycott (Springhurst)
5KESHA ROX1215422.40A Bahen (Yuroke)
6ALLEN BENJI1111421.93G J Bate (Lara)
7ALLEN EMMETT3278822.21S J Collins (Lara)
8FUEL PUMP3624522.12A Norris (Wangaratta)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Quality Teams09:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MISS CHAPARAL23431NBTT Womann (Lara)
2TIZA KING5724825.79J Chilcott (Heathcote)
3RECKLING63774FSHJ K Grima (Koo Wee Rup)
4IN HIDING82538NBTT Womann (Lara)
5GOMES1611825.24D B Moore (Kialla)
6FIRST INCISION1382525.50T B Smart (Mooroopna)
7TRUBBO7363625.56A B Thurston (Lemnos)
8ALLEN BARRY4154425.53S J Collins (Lara)
9MONICA’S HOT85767NBTT Womann (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Jade Media Photography Final (gobis)09:50PM (VICtime)
Maiden Final event over 450 Metres at Shepparton Of $1,902,700 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $1,901,000.

No.NameFormBestTrainer

1BACARAC2242NBTH M Smart (Mooroopna)
2DICKY34NBTD B Moore (Kialla)
3JILTED LOVER3NBTG J Dainton (Shepparton)
4SPIRIT TRAIN25634NBTM P Ellis (Nathalia)
5JANNIK142NBTT K Auld (Tatura)
6GUNPOWER33437NBTS W Burke (Kanyapella)
7TAMI BALE245125.80S J Collins (Lara)
8YASIN BALE3725125.91S J Collins (Lara)
9CAWBOURNE CLOONY25255NBTR J Britton (Lara)
10CYPRIUM CURRENCY85NBTR A Gray (Pyalong)
Race No. 10Shepparton Veterinary Clinic10:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KING’S SPEECH2464322.08N P Walsh (Tullamarine)
2SCANT REGARD51158NBTM R Collyer (Coburg East)
3SARSAPARILLA61526NBTM J Gibbons (Lara)
4WOODSIDE PARK4424422.18B R Parker (Tatura)
5PURE BULLICOURT2178722.74J R Donaldson (Euroa)
6MY BLUE LADY7226222.24J M Torr (Eaglehawk)
7DOT MAN4235722.29P D Bartlett (Bamawm)
8CARLINGFORD FINN27613NBTL Delbridge (Balliang)
9STEVE NATURAL65164NBTM A Delbridge (Balliang)
10JAYBOB3773622.56J M Torr (Eaglehawk)
Race No. 11Finer Fruits10:30PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STATE SENSATION2125.71T B Smart (Mooroopna)
2SMART PEDRO57561FSHJ K Grima (Koo Wee Rup)
3TEENA’S HAMMER2134525.85P D Bartlett (Bamawm)
4WYONA BALE4713726.18M A Delbridge (Balliang)
5TAX WRITE OFF74441FSHK M Houlahan (Grantville)
6ZIPPING CAMO1463425.80P Dapiran (Seymour)
7ALLEN GRITZ32646NBTS J Collins (Lara)
8LETTE UP12417NBTP Cullie (Rushworth)
9FIRE STRICKER5233626.19B R Parker (Tatura)
10OPRAH ALLEN7455725.87S J Collins (Lara)
Race No. 12Greater Shepparton10:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CARBRECEL5612222.38C Mclennan (Airport West)
2BECCY COLE6177222.29D J Burkett (Girgarre)
3RUBIK BLUSH5413122.31S D Collyer (East Coburg)
4DANATO123122.57QM J Auld (Tatura)
5UNIQUE FLIGHT66147NBTJ M Torr (Eaglehawk)
6ALLEN INDIAN43321NBTM A Delbridge (Balliang)
7PENNY ALLEN44242NBTM A Delbridge (Balliang)
8UNO KEE115422.29M J Auld (Tatura)
9SMOOTH PLEDGE214422.75R M Comensoli (Wangaratta)
10ELGIN LANE53246NBTJ W Anderson (Wahring)