Wednesday 7th November 2012

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 7th November 2012

Race No. 1Quest Shepparton03:42PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SHARLOUS DREAM4453NBTL G Fitzgerald (Eaglehawk)
2SIR PLEDGE48NBTT Comensoli (Wangaratta)
3MISS GAGA83274NBTS A Mckenzie (Bendigo)
4RILEY’S THUNDER33847NBTM P Teresi (Quarry Hill)
5STYLISH DREAMER3315522.63QT Vantaarling (Tallygaroopna)
6OUR DEE454NBTB J Bryce (Invergordon)
7BIT IFFY76FSHP M Patterson (Bet Bet)
8EMOTIONAL CLAIM38255NBTM P Ellis (Nathalia)
9GOTTA TAKE CARE6847423.02QS Vantaarling (Tallygaroopna)
10FLASH AZZ64NBTA M Rocke (Broadford)
Race No. 2The Tab Great Chase Ht104:02PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BOY IT’S SANDY65635NBTJ Formosa (Heathcote)
2BELOLLIE4335525.47P Kaltsis (Nagambie)
3BUFFY’S BOY1771425.73P M Boots (Merrigum)
4KRAJICEK22428NBTK J Ashton (Charlton)
5FAVALORO8127325.80B Groom (Longwood)
6STRONG MAX87245NBTD Boots (Merrigum)
7BING GORDYN1124NBTD J Pell (Toolleen)
8EBONY FLYER2422625.72G W Connell (Harston)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Solar City Office Equipment04:22PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TWILIGHT VISION6313222.63QF H Vantaarling (Tallygaroopna)
2MIZAIRE23FSHL Bicchieri (Pascoe Vale)
3DEMON HUNTER36635FSTDD J Burkett (Girgarre)
4HEIDY’S BABE24663NBTP Triaca (Lima)
5BLACK BRONSKY4746522.77QF W Zeinert (Barnawartha)
6TUSCAN STORM46425NBTG A Howarth (Longwood)
7HEZA WHIRLWIND78523NBTR A Anchen (Nagambie)
8WHICH PLEDGE16222.73QR M Comensoli (Wangaratta)
9SKINNY DOUGLAS37268NBTN M Carthew (Newcomb)
10REAL VAIN334NBTM J Auld (Tatura)
Race No. 4The Tab Great Chase Ht204:42PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1JACAS MATE36513NBTJ S Fothergill (Numurkah)
2MAXIMUM FAZZ28167NBTS E Stefanos (Longwood)
3KOOPER BUFF1364426.20G W Connell (Harston)
4TA2446325.63D B Moore (Kialla)
5YZAGA4872125.65B Kinder (Girgarre)
6ALL INN JORDAN3545525.63T Duncan (Harston)
7PROVEN SONG2413325.66P P Donohue (Upper Lurg)
8DUKE’S REVENGE5453125.80P D Bartlett (Bamawm)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Foott Waste & Recycling05:02PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TEE MURPHY4714125.75K R Ward (Mount Moriac)
2PREMIER MAGIC45347FSTDG W Hopes (Reservoir)
3BET BET RYAN67885FSTDP M Patterson (Bet Bet)
4SHIRDON HI FIVE4846725.44D M Mcdonald (Shepparton East)
5CHARLIE CHARLIE3F34126.02V Giles (Bamawm)
6TOP STAR4763325.91K J Hunt (Eaglehawk)
7BRING IT HOME87365NBTG Kantzidis (Bundoora)
8BRINDLE LEE13354NBTL E Cookson (Junortoun)
9SUNRAYSIA SAM8716225.73P J Clark (Wangaratta)
10COOL COOL CHARMF6741NBTH Quick (Ballan)
Race No. 6The Tab Great Chase Ht305:22PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1MISTER SUNRAYSIA7711425.71P J Clark (Wangaratta)
2HARVEY PINCHER1431FSHD J Pell (Toolleen)
3CLOVALLEY WES1642426.01G W Connell (Harston)
4MR. MOTOWN72327NBTJ S Fothergill (Numurkah)
5BELRON WATTLE11382NBTP Kaltsis (Nagambie)
6JOSH MILNE6648425.88J Formosa (Heathcote)
7ULTIMATE BONES1425625.84J H Arthur (Lancaster)
8PROVEN DASH17212NBTP P Donohue (Upper Lurg)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Goulburn Valley Sprint05:42PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1READY TO SWOOP65864NBTB Pell (Toolleen)
2PREMIER GIFT7651FSHJ Kantzidis (Richmond)
3DEVIL’S OWN27867NBTS E Stefanos (Longwood)
4LIKE MY SWAGGERF7777NBTS E Stefanos (Longwood)
5BALTIC TYPHOON34757NBTD A Crocker (Strathfieldsaye)
6JUST JOHN85472NBTK J Hunt (Eaglehawk)
7RIVER SAND7233325.74A J Ferguson (Girgarre)
8SUPER SLEUTH53636NBTJ Worsfold (Girgarre)
9EFFIE TRINKETT4661725.75S A Mckenzie (Bendigo)
10FIRE STRICKER5233626.19B R Parker (Tatura)
Race No. 8Jade Media Photography06:02PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KING KATAMAS6746826.03D Petersen (Wangaratta)
2UNCLE JED682F3NBTG Kantzidis (Bundoora)
3READY TO SHINE37638FSTDD J Pell (Toolleen)
4ONYA JACK52278NBTB J Stephens (Tooborac)
5BLACK RANSOM3554525.72R J Coventry (Mooroopna)
6CELEBRATION3F51225.68V Giles (Bamawm)
7NEVIL LONGBOTTOM54788NBTG Kantzidis (Bundoora)
8EZIAS87676FSTDK J Ashton (Charlton)
9PARCHED85515FSTDR L Rogers (Eaglehawk)
10ALLWORTH GIRL77736NBTK J Ashton (Charlton)
Race No. 924/7 Labour Hire06:19PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MOONLITE SPICE78576NBTJ Formosa (Heathcote)
2WILD JACK JUNIOR8452522.25K R Ward (Mount Moriac)
3MADDY’S JET5T34222.28J K Hooke (Huntly)
4VIKING TWO7661822.35M Bouse (Buninyong)
5HENDO23738FSTDB I Hiscock (Long Gully)
6MR. CHOW8672422.35J Formosa (Heathcote)
7EV’S BOY3877322.51J Worsfold (Girgarre)
8RICEY2264222.28B J Stephens (Tooborac)
9VAE VICTUS2482322.49M Schlegel (Woodend)
10CREATIVE PIP3466422.60J M Mcclelland (Jindera)
Race No. 10Neatline Homes06:44PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NIGHT WING53866NBTM Schlegel (Woodend)
2ZOOMBA35755NBTJ K Hooke (Huntly)
3MARCUS BLUE85743NBTJ R Donaldson (Euroa)
4SHEOAK ALF56532NBTD H Lockwood (Woodend)
5SUPER INDIGO4326422.55N R Tait (Wangaratta)
6WOODGREEN PETER68753NBTP Cullie (Rushworth)
7BO CRAZY3552422.80S L Quinlan (Rushworth)
8KACEY ENLIM86767FSHJ Formosa (Heathcote)
9SNOW MYSTIQUE62857NBTJ Worsfold (Girgarre)
10SOLID BOOF1678822.54S Vantaarling (Tallygaroopna)
Race No. 11Quality Teams07:05PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DARK HOODOO8673322.78J Formosa (Heathcote)
2BANTAM’S BABE3284122.66B J Bryce (Invergordon)
3MY MATE NOGSIE221322.62S A Mckenzie (Bendigo)
4SUPER COOP7887422.34J R Donaldson (Euroa)
5SARAH SANDS4886722.48G A Howarth (Longwood)
6GYME DEAN6161822.53QG S Hope (Kialla Central)
7STINK VORTEX4683222.69S J Waycott (Springhurst)
8PROVEN DEVIL3272122.51P P Donohue (Upper Lurg)
9JAIMANDY JUDY261NBTP P Donohue (Upper Lurg)
10BILLY SHINES2464622.68J R Donaldson (Euroa)
Race No. 12Bicknell Signs07:23PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VAL’S HARVEY7735422.28G A Howarth (Longwood)
2COMMON TELLS8828122.75S L Quinlan (Rushworth)
3SET THEM UP5452422.83J A Mangion (Numurkah)
4REEBA MCYAP38188FSHR A Gray (Pyalong)
5BLACK AMARINA88883FSTDK J Ashton (Charlton)
6TANGULLA3753322.78G A Howarth (Longwood)
7VINTAGE ASHMAN21655FSTDS R Drummond (Toolleen)
8FINE WITH AMY3116722.50S A Mckenzie (Bendigo)
9SHE’S ALL CODY2544522.61M P Teresi (Quarry Hill)
10SURGING BRIANNA45378NBTS Hooke (Huntly)