Monday, 13 October 2014

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 13 October 2014

Race No. 1Solar Seafoods7:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OUR MURRAY GREY [5]43621NBTK Wright (Elphinstone)
2KANGA KEL (NSW)[5]3145122.26(6)H Collins (Lara)
3HE’S INNOCENT (NSW)[5]23281FSHM Carter (Violet Town)
4OPTIMISTE (NSW)[5]334F622.52(8)S Quinlan (Rushworth)
5JOEL’S PLEDGE [5]4711722.48(5)T Comensoli (Wangaratta)
6RILEY BOY [5]72316FSHR Boyce (Korumburra)
7SNOOPSTAR [5]7446122.64(2)D Boots (Merrigum)
8KICK LIKE MICK [5]64615FSHJ Collins (Lara)
9RYBORA LIZZIE [5]Res.32415NBTB Van schaik (Wangaratta)
10YELLOWROCK BLAZE (NSW)[5]Res.84336NBTO Mcgovern (Rosedale)
Race No. 2Windsor Auto Repairs7:29 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CODE BREAKER [5]56447NBTS Thomas (Sandon)
2MR. CRUISER [5]4123122.52(7)R Wilkinson (Pyalong)
3SENORITA DAPHNE [5]64323NBTT Womann (Lara)
4CHARLIE’S PLEDGE [5]2821522.24(7)T Comensoli (Wangaratta)
5ASTON CALEB [5]22124NBTT Iwanyk (Seymour)
6DYNA SHINKO (NSW)[5]21113FSHJ Hunt (Lara)
7LOVELY LIZZIE [5]1276122.44(1)G Kantzidis (Bundoora)
8COMPRADO [5]13132NBTT Turnbull (Romsey)
9CASTLE BLACK [5]Res.3521422.39(6)C O’brien (Broadford)
10WATTO SURPRISE [5]Res.88177NBTK Kubik (Epping)
Race No. 3Night Shift Engineering7:46 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN GLADY [5]41426FSHW Vassallo (Devon Meadows)
2GOLD CLASS [5]1525.72(4)T Auld (Tatura)
3DOOMSDAY CLOCK [5]1FSHW Rudd (Cranbourne)
4SILENT CITY (NSW)[5]32553NBTP Glover (Numurkah)
5POGO POGO [5]1537325.78(8)R Morgan (Heathcote)
6LACHLAN RIVER [5]66757FSTDP Frost (Heathcote)
7BRUTAL TIGER [5]67632NBTD Burkett (Girgarre)
8LILLY BOLERO (NSW)[5]33225FSTDP Clark (Wangaratta)
9DYNA JUDAS (NSW)[5]Res.42714FSHT Womann (Lara)
10WANT THAT RABBIT [5]Res.76554FSTDK Kubik (Epping)
Race No. 4Foott Waste8:08 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 650 metres at Shepparton Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1GOOD ODDS PUNK (NSW)[4]26745FSHD Murray (Napoleons)
2SEEKING JUSTICE [5]18155FSTDM Auld (Tatura)
3GIFT OF TIME (NSW)[5]72885NBTK Walker (Henty)
4SEE HIM FIRST [4]6565137.38(7)M Mallia-magri (Avalon)
6NODDY HOLDER (NSW)[5]4145538.16(3)S Dervish (Stanhope)
7UNTRACEABLE [4]7217637.76(6)M Auld (Tatura)
8SUNDAY SESS [5]57467FSHD Murray (Napoleons)
Race No. 5Total Tools – Shepparton8:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROMAN BAROQUE (NSW)[5]3651825.58(4)S Humphries (Locksley)
2DYNA OLWEN (NSW)[5]2135225.72(4)D Coleman (Lara)
3ALTOLITE [5]8247325.56(7)J Coburn (Woodstock)
4BONNIE’S REVENGE [5]64126NBTP Bartlett (Bamawm)
5MISTER SUNRAYSIA [5]1365725.51(5)P Clark (Wangaratta)
6SPRING SPANIARD (NSW)[5]48354NBTS Stefanos (Longwood)
7WE’RE OFF HERE [5]83312NBTB Keel (Devon Meadows)
8VIRAL BALE (NSW)[5]42276NBTS Collins (Lara)
9BAR’S OPEN [5]Res.8118825.74(8)G Murray (Broadford)
10WHAT’S THE HINT [5]Res.6426425.59(5)P Osborne (Goorambat)
Race No. 6Balfours Airport Direct8:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA RAPIDASH (NSW)[5]46132NBTJ Hunt (Lara)
2DYNA PRANKSTER (NSW)[5]3145225.65(2)D Coleman (Lara)
3TIGGERLONG MOON (NSW)[4]3271625.84(2)R Whybrow (Chiltern)
4YELLOWROCK MAGIC (NSW)[5]71632NBTO Mcgovern (Rosedale)
5JENKINS BALE (NSW)[5]14366NBTJ Hunt (Lara)
6QUANTUM BALE (NSW)[4]5125426.04(6)T Womann (Lara)
7POLLOS HERMANOS [4]6416225.73(8)M Shaw (Yarrawonga)
8JUBILEA BALE (NSW)[5]15731FSHJ Hunt (Lara)
9FRANCESCO (NZ)[5]Res.46647NBTT Womann (Lara)
10PROCEED (NSW)[5]Res.3568725.32(1)F Hand (Seymour)
Race No. 7Quicklift Shepparton9:08 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 390 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1AEROPLANE REX (NSW)[3]6711222.19(4)L Shingles (Eden Park)
2TARN STAR (NSW)[3]65T1222.26(5)G Campbell (Peechelba)
3CREATIVE STRIKE [3]8831722.23(8)J Mcclelland (Jindera)
4DYNA TONY (NSW)[4]36325NBTS Collins (Lara)
5MR. PIPELINE (SA)[4]2122122.31(1)J Formosa (Heathcote)
6BE UP [4]8F43422.21(2)D Warburton (Tatura)
7THREE STAR CHEF [3]4112121.97(2)P Kaltsis (Nagambie)
8EVER TO BE [3]2511422.32(8)D Coleman (Lara)
Race No. 8World Challenge Team 19:28 PM (VIC time)
Free For All event over 450 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1GRAND FAITH [3]3357825.31(5)P Dapiran (Northwood)
2HURRICANE ASH (NSW)[4]2682625.54(4)G Campbell (Peechelba)
3HOOKSY [3]6132725.17(2)T Auld (Tatura)
4NAIL CLIPPER (NSW)[4]3421325.53(4)T Auld (Tatura)
5RELIUS BALE (NSW)[4]3335425.56(8)S Collins (Lara)
6VICTORIA PLEDGE [2]1232225.49(3)R Comensoli (Wangaratta)
7MOHINGA MAX [4]3164525.31(5)W Methven (Wooragee)
8ALL INN TROY [4]2376325.50(1)J Formosa (Heathcote)
Race No. 9Racers Function Centre9:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1RICK FERN [5]43266FSTDM Mason (Finley)
2SHE’S VIVACIOUS [4]1515122.18(8)S Daniliuk (Sunbury)
3SWIFT DESIGN (NSW)[4]5624522.59(5)K Walker (Henty)
4IMMORTAL POWER (NSW)[4]1115622.23(4)G Dainton (Cosgrove)
5ATOMIC BEACH (NSW)[5]81314NBTD Curtain (Longwarry)
6CALL ME CALLAHAN [5]31142NBTD Coleman (Lara)
7LITTLE ZIPPITY (SA)[5]68451NBTL Forte (Wyndham Vale)
8ESSENTIALLY [4]4118722.32(5)W Vassallo (Devon Meadows)
9SAXON [5]Res.3431522.31(6)A Mooney (Amherst)
10ZAFONIC BEACH (QLD)[5]Res.71617NBTD Curtain (Longwarry)
Race No. 10Brian Beard Plumbing10:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OPUS BALE (NSW)[5]26157NBTS Collins (Lara)
2DYNA CHASER (NSW)[5]34212NBTS Collins (Lara)
3ALL INN RIVER [5]1226725.65(7)T Duncan (Harston)
4ALL INN BEMM [5]5164325.80(1)T Duncan (Harston)
5SPYWARE [5]T6335NBTA Courts (Lara)
6GRAVE DIGGER [5]8515225.44(4)B Hare (Greendale)
7KING SPOTALOT [5]1188426.05(4)W Methven (Wooragee)
8WHO’S TALKING [5]416T4NBTD Barron (Eden Park)
9PREMIER WALLY [5]Res.5223825.98(2)W Methven (Wooragee)
10GEAR BOX JACK (NSW)[5]Res.68F31FSHR Hayes (Toolleen)
Race No. 11Shepparton Veterinary Clinic10:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TWYCROFT BETTY [5]15757FSHF Matthyssen (Red Lion)
2MAGNETO BALE (NSW)[5]17765NBTS Collins (Lara)
3NO BOUNTY [5]12225FSHS Daniliuk (Sunbury)
4ALL INN MILES [5]23547NBTT Duncan (Harston)
5QUIVER BALE (NSW)[5]76574NBTJ Hunt (Lara)
6JAKE ROB [5]63786NBTR Whybrow (Chiltern)
7LITTLE RALPHY [5]1624225.84(7)R Hayes (Toolleen)
8REAL BAROQUE (NSW)[5]55451NBTS Humphries (Locksley)
9WOOMERA [5]Res.43727NBTC Newman (Chiltern)
10BERTIE JAKIT (QLD)[5]Res.56665NBTB Parker (Tatura)