Monday 19th December 2011

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday 19th December 2011

Race No. 1Finer Fruits (bitches) Final ()07:07PM (VICtime)
Maiden Final event over 390 Metres at Shepparton Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1VEE TEE SNIPPETS52272NBTC B Burton (Euroa)
2ORIENTAL LILLY2242122.46R Clark (Toolleen)
3SISTER KATE64352NBTJ M Mcclelland (Jindera)
4HOREY’S HOUND4825122.48P J Dunlevey (Cohuna)
5LYRIC LASS7437122.84G A Howarth ()
6ALWAY’S WHINING33632NBTP E Westbrook (Corio)
7WIND WARRIOR3548122.66M Tabb (Anakie)
8FEATHERS FIRST65232NBTS L Quinlan (Coolaroo)
9WANALTA PRINCESS3423NBTB J Martell (Tallangatta)
10SUPER EFFECTIVE7F533NBTS R Drummond (Toolleen)
Race No. 2Neatline Homes07:29PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BUBSY WUBSY21243NBTW L Bocquet (Mullengandra)
2MURRAY VIEW73216NBTA Courts (Corio)
3SUPRISE PRINCESS66323NBTT B Smart (Mooroopna)
4GUNNA GET YA4421822.54W Hooke (Huntly)
5DARK OMEN1422422.81B C Brown (Axedale)
6CODY SAM61353NBTJ M Carr (Glenrowan)
7SIENNA SAL1622122.30G Kantzidis (Bundoora)
8CANE NERO1275222.79P Triaca (Lima)
9MISS SHANETTI13FSHS M Batten (Tungamah)
10MISS CHARRO8566122.49T Womann (Lara)
Race No. 3Shepparton Retravision07:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1TEXAS KING23266FSTDB E Finn (Herne Hill)
2LEGGY ELLE6626725.52B Kinder (Girgarre)
3COBRA SHOW4424TNBTP J Frost (Heathcote)
4HIAVACKOVA2453525.54G J Glass (Kyabram)
5CAPTAINS MOUNT61115NBTM T Carter (Violet Town)
6YO GABBA75414NBTG Couldridge (Newstead)
7CLOVALLEY WES6433426.01G W Connell (Harston)
8LUCKY CHOICE1656525.96D Bramich (Langley)
9ROYAL POTTS6283426.29P Triaca (Lima)
10KRISBAR KREUZA65237NBTW Hooke (Huntly)
Race No. 4Topcat Video Productions08:06PM (VICtime)
Novice Grade 5 event over 650 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1CLASSY BLINGFSHW L Bocquet (Mullengandra)
2PHILO BEDDOE44563FSHG E Smith (Tumblong)
3WATTO’S WONDER66468NBTM W Davis (Altona Green)
4BOSS GIRL52375NBTG E Smith (Tumblong)
5PRINCE OF LIFE52236FSHG M Derrick (Tumblong)
6PURE SAQUAN54563FSTDS L Thomas (Sandon)
7BURRAWONGA LAD76666FSTDJ Birthisel (Yarrawonga)
8PRESS CLUB67545NBTG Sartori (Elphinstone)
9STETSON ZIPPADDY65546FSTDP T Dundon (Finley)
10GRUMP ROYALE78567NBTK R Eddy (Tatura)
Race No. 524/7 Labour Hire08:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1THUNDERGUNS2253425.48J M Mcclelland (Jindera)
2NORTHERN RAMBLER4527725.77G F Mcmillan (Eaglehawk)
3PROVEN PUZZLE6447625.58M T Carter (Violet Town)
4TINA SPARKLE15821NBTC J Elliot (Lancefield)
5MAGIC RUBBLE2683225.48T Womann (Lara)
6HEPSTAR3124125.66W L Bocquet (Mullengandra)
7STREAKY BAY3326325.58M T Carter (Violet Town)
8ANNMALA MAGIC7773525.55M J Gibbons (Lara)
9WHY NOT NICK25888FSTDW T Gray (Wendouree)
10VELVET SKY8457825.69P C Stanwix ( )
Race No. 6Grv (1-4 Wins) Final (gobis)08:50PM (VICtime)
Restricted Win Final event over 450 Metres at Shepparton Of $5,706,140 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $5,701,000.

No.NameFormBestTrainer

1WILSON’S 21142NBTL Smith (Maryborough)
2PEDRO SANCHEZ34682NBTL Ketelaar (Yuroke)
3STATE OF BLING3235125.70C Westerlo (Clyde)
4 RUBY3744125.52R J Giles (Harston)
5MIRACLE DICE2253125.42K J Plunkett (Mickleham)
6MAXIM REALITY76332NBTJ R Britton (Anakie)
7SCORSESE2164225.58Y Andrews (Cranbourne North)
8WHY NOT NAN6668125.77W T Gray (Wendouree)
9DAISY FLAME65233NBTT Womann (Lara)
10JAY JAY’S GIRL64633NBTB J Wells (Romsey)
Race No. 7Quest Shepparton09:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ZIEBELL8177725.84Y Andrews (Cranbourne North)
2SIR PEDRO6473425.82G W Connell (Harston)
3MAKE THE CALL15778NBTA Langton (Anakie)
4JET LANE11113FSTDM T Carter (Violet Town)
5WAVERLEY LEGEND6624725.59J M Torr (Eaglehawk)
6BLUE MISTER56387FSTDM Chilcott (Heathcote)
7CLASSY MALDINI73321NBTG J Bate (Lara)
8BURRAWONGA JOY2155825.77J Birthisel (Yarrawonga)
9MANETTI BALE76668FSTDB Groom (Longwood)
10RAPID SCORER7465326.06W T Lamb (Table Top)
Race No. 8Solar City Office Equipment (gobis)09:29PM (VICtime)
Free For All event over 450 Metres at Shepparton Of $2,052,845 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $2,051,000.

No.NameFormBestTrainer

1TOP PLEDGE2516225.24T Comensoli (Wangaratta)
2STAR DIAMOND2434125.41J R Britton (Anakie)
3FIRST INCISION1774T25.54T B Smart (Mooroopna)
4DON CHENDO3561525.39L Ketelaar (Yuroke)
5TIME MATTERS3452325.69N R Tait (Wangaratta)
6STETSON LILY8131625.61P T Dundon (Finley)
7BEST PERFUME2133625.60T Womann (Lara)
8ALLEN LENNOX6811325.42G J Bate (Lara)
Race No. 9Www.24-7labourhire.net.au09:50PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 390 Metres at Shepparton Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1FALAY ALLEN4117322.10G J Bate (Lara)
2EMMA FROST1146122.39G J Glass (Kyabram)
3TIZA KING6386322.27J Chilcott (Heathcote)
4RODIONOVA4114822.16G J Glass (Kyabram)
5MOZZA7131122.35D Harrison (Marong)
6ABIT PATCHY2222722.16K J Eyles (Murchison)
7DON’T BOTHER ME1876622.45K J Eyles (Murchison)
8SELSI FLYER2671F22.28M Chilcott (Heathcote)
Race No. 10Jade Photography10:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1FOX IN SOX1522FSHB E Finn (Herne Hill)
2BATTINA BALE21FFSHG J Bate (Lara)
3DAISY FLAME65233NBTT Womann (Lara)
4STRAWB’S PRIDE2411625.56G A Burton (Euroa)
5TASI72152NBTG W Connell (Harston)
6MISS DOMINO74456NBTK J Plunkett (Mickleham)
7BIDDY BALE2615FSHG J Bate (Lara)
8DERMIE43326FSTDM Chilcott (Heathcote)
9FAR HORIZON23427NBTH Bonderenko (Tallygaroopna)
10FINAL CHAPTER217FSHJ C Maria (Elphinstone)
Race No. 11Greater Shepparton10:30PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1OAKMONT KIMMI5542222.25M J Gibbons (Lara)
2VOLTAGE LINE3552722.57M B Osborne (Goorambat)
3BILLY BULL8386122.28W T Lamb (Table Top)
4CEE 6634222.32N R Tait (Wangaratta)
5HOT AN CREATIVE3354722.32J M Mcclelland (Jindera)
6TIP RAT55564NBTA Cole (Lara)
7DILSTON REGAL51318NBTD R Kirk (Melton West)
8MADDY’S JET4834822.29J K Hooke (Huntly)
9RYAN’S SOX8726222.57R E Gilmore (Arcadia)
10ATLAS SUPREME35557NBTB W Mcnamara (Junortoun)
Race No. 12Foott Waste & Recycling10:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1NED EX15142NBTJ M Carr (Glenrowan)
2FLEET KING14122NBTJ M Mcclelland (Jindera)
3MISTER CHARLIE48258NBTJ Worsfold (Girgarre)
4MY COUSIN VITO2355125.85S L Thomas (Sandon)
5PARISETTE34383FSHG J Bate (Lara)
6EARLY RETURN21671FSTDM Chilcott (Heathcote)
7LUCZAK66351NBTB Kinder (Girgarre)
8EL BLAZING37883NBTT Womann (Lara)
9BURRAWONGA JEN33475NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
10MONIQUE’S LAW7721625.91J Martin (Wunghnu)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments