Thursday 29th December 2011

Greyhound Box Draw For – Thursday 29th December 2011

Race No. 1Shepparton Grc03:45PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1KINGSTON THUNDER46137FSTDM L Williams (Noble Park)
2SUPRISE PRINCESS63237NBTT B Smart (Mooroopna)
3CRAFTY CHEESE52157NBTA J Hitchcock (Tennyson)
4MURRAY VIEW21655NBTA Courts (Corio)
5ORIENTAL LILLY2421222.46R Clark (Toolleen)
6ITCHYCOO KEATS38762FSHA Scott (Koo Wee Rup)
7AUDATIOUS32622FSHS A Holmes (Yarragon)
8MISS SHANETTI13FSHS M Batten (Tungamah)
9FOO FIGHTER4571422.76A M Rocke (Broadford)
10NICKO52528NBTP Triaca (Lima)
Race No. 2 Valley Sprint04:04PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1QUINTELLA61FSHR P Lesueur (Sunshine South)
2WILD FRANKIE1FSHS A Holmes (Yarragon)
3WOODSIDE PARK7162425.63B R Parker (Tatura)
4SIEGER62362FSHB Divirgilio (Devon Meadows)
5PLANET PLUTO161FSHA B Mcnamara (Mount Wallace)
6REDMOND STREET1273625.99G M Campbell (Peechelba)
7LAROCCO24146FSHG J Bate (Lara)
8CANE NERO27522FSTDP Triaca (Lima)
9MISTER PATIENCE43634NBTS E Stefanos (Longwood)
10MISS DOMINO74456NBTK J Plunkett (Mickleham)
Race No. 3Www.24-7labourhire.net.au04:25PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1OH CARITAS73454NBTG Shingles (Eden Park)
2BILL’S ROCKET1133825.57R J Greig (Nathalia)
3GOTTA BE JOLLY21522FSHK D Leek (Devon Meadows)
4CHEESE STICK14213NBTA J Hitchcock (Tennyson)
5ROYAL POTTS6283426.29P Triaca (Lima)
6OXFORD LANDING2316125.44R E Gilmore (Arcadia)
7NED EX15142NBTJ M Carr (Glenrowan)
8HORIZON FAST33318NBTF W Hand (Seymour)
9RANDOM ROAD7218FSHG J Bate (Lara)
10NAPOLEON HARRY64447NBTS M Batten (Tungamah)
Race No. 4Jade Media Photography04:44PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1HEPSTAR1241122.20W L Bocquet (Mullengandra)
2EMMA FROST1461522.39G J Glass (Kyabram)
3OAKMONT KIMMI4225522.25M J Gibbons (Lara)
4MID LEVELS15222NBTP E Giles (Moe)
5TEXAS COMMANDO2548422.31F Rachele (Shepparton)
6SAN JOSE74417FSHE M Sykes (Beaconsfield Upper)
7BARRABAS1674722.27S E Stefanos (Longwood)
8BILLY BULL3861622.28W T Lamb (Table Top)
9CLOVALLEY BOONE54378NBTG W Connell (Harston)
10BIG BOY JIMMY47647FSTDS Labozzetta (Beaumaris)
Race No. 5Quest Shepparton05:04PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1THUNDERGUNS2534625.48J M Mcclelland (Jindera)
2USAIN’S FAULT72312FSTDA B Mcnamara (Mount Wallace)
3COCKY BOY33653FSHL M Gorman (Newborough)
4ANNMALA MAGIC7735225.55M J Gibbons (Lara)
5SURF HAZARD1512325.60D E Hazzard (Glenroy)
6WHERE’S LUKE18516NBTS N Fisher (Lara)
7JAY JAY FOX68521NBTB Divirgilio (Devon Meadows)
8DRUMS OF DAWN36236FSHS A Holmes (Yarragon)
9MOTHER’S DELIGHT66658NBTB J Milne (Kilmore)
10LIESEL63885NBTB Kinder (Girgarre)
Race No. 6Finer Fruits05:24PM (VICtime)
Grade 4 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1CODY SAM1353625.64J M Carr (Glenrowan)
2LEGGY ELLE6267125.48B Kinder (Girgarre)
3BRONTE’S BEST1737325.63D J Fisher (Lara)
4FAR HORIZON3427125.78H Bonderenko (Tallygaroopna)
5SPENCE’S BOY5314725.64K L Wright (Harston)
6MIRACLE DICE2531525.42K J Plunkett (Mickleham)
7GOTTA CHANCE6234325.47K D Leek (Devon Meadows)
8LUCZAK6351125.70B Kinder (Girgarre)
Race No. 7Solar City Office Equipment05:45PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1KELEVRA43231FSHS A Holmes (Yarragon)
2SIR PEDRO4734325.82G W Connell (Harston)
3BURRAWONGA JOY1558625.77J Birthisel (Yarrawonga)
4ALLEN BULLMAN71752FSHG J Bate (Lara)
5DYNAMIC VIEW23862FSTDC Mclennan (Airport West)
6BLEDISLOE3866825.39D J Fisher (Lara)
7SAINT BODDSMITH7351525.43S E Stefanos (Longwood)
8HILLBILLY HIPPY72482FSTDP M Tabone (Toongabbie)
9ZIEBELL1777725.84Y Andrews (Cranbourne North)
10COOLO56618NBTW Portelli (Rockbank)
Race No. 8Foott Waste & Recycling06:07PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 450 Metres at Shepparton Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1FIRST INCISION774T525.54T B Smart (Mooroopna)
2 RUBY7441725.52R J Giles (Harston)
3SMOKE HOME26826NBTL M Gorman (Newborough)
4RAFFERTY FLYER1854525.45R J Giles (Harston)
5GOTTA HOPE3412125.40K D Leek (Devon Meadows)
6DARYA BALE56583NBTG J Bate (Lara)
7TIME MATTERS4523825.69N R Tait (Wangaratta)
8WALTER BALE3162F25.60G J Bate (Lara)
Race No. 924/7 Labour Hire06:26PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN MIRACLE55637NBTJ V Briffa (Lara)
2RUSTIC KING45137NBTJ Worsfold (Girgarre)
3CEE 6342722.32N R Tait (Wangaratta)
4MAJOR COURAGE14682NBTB L Hodgson (Mooroolbark)
5RYAN’S SOX8726222.57R E Gilmore (Arcadia)
6MAJOR NUISANCE47364NBTP M Tabone (Toongabbie)
7VALLETTA FLAME6665722.50J F Nicholls (Melton West)
8KRAKOUER MAGIC11288FSHP M Tabone (Toongabbie)
9MURACKAY66486NBTM J Gibbons (Lara)
10QUEEN NAYIS65F38NBTM J Gibbons (Lara)
Race No. 10Greater Shepparton06:42PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1CLOVALLEY WES4334326.01G W Connell (Harston)
2LUCKY I’M FAST4544725.73S E Stefanos (Longwood)
3BULLICOURT BEAU18588NBTL Bicchieri (Pascoe Vale)
4FLEET KING41225NBTJ M Mcclelland (Jindera)
5GOLDIE BALE85711NBTG J Bate (Lara)
6RAPID SCORER7465326.06W T Lamb (Table Top)
7JETTISON33863NBTW E Kirk (Melton West)
8DON’T BOTHER ME87663NBTK J Eyles (Murchison)
9RILEY MAK45867NBTS N Fisher (Lara)
10REGAL COMMAND88157NBTA Spiteri (St Albans)
Race No. 11Shepparton Retravision06:57PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MAHA SA MOOT71757FSHN Pace (Rockbank)
2BUBSY WUBSY12434NBTW L Bocquet (Mullengandra)
3RARE ONYX86324FSHJ C Davis (Melton West)
4DARK OMEN4224322.81B C Brown (Axedale)
5VALLETTA GRACE43243NBTJ F Nicholls (Melton West)
6LYRIC LASS4371322.84G A Howarth (Longwood)
7RUTHERFORD1335622.59T J Jones (Chiltern)
8LEICA LOADA42634NBTA Courts (Corio)
9DESERT EAGLE7515FSHR J Glass (Kyabram)
10RAZOR SHADOW14746NBTG Johnson (Healesville)
Race No. 12Topcat Video Productions07:14PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1CRAZY LANE1336822.58J Worsfold (Girgarre)
2ATLAS SUPREME35557NBTB W Mcnamara (Junortoun)
3TOP SELECTION3413422.17T A Miles (Tatura)
4CALABRESE GINA45821FSHD Bicchieri (Pascoe Vale)
5PUBLIC PROPERTY61412FSHP M Tabone (Toongabbie)
6LATIFI LUKE5635522.47QR J Giles (Harston)
7WHERE’S HANNAH16132FSHB Divirgilio (Devon Meadows)
8WHAT AN IMPACT3448522.42S E Stefanos (Longwood)
9LOVE OF PARIS1575622.71A M Rocke (Broadford)
10SPIRIT OF GIGI2468522.71G Beattie (Ashwood)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments