Monday, 20 June 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 20 June 2016

Race No. 1Sgrc Vet Now Open7:12 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ULTIMATE MATRIX [M]FSHC Medcraft (Violet Town)
2CHUBBY LANE [M]24NBTM Carter (Kialla)
3THOMAS JAY (NSW)[M]FSHR Massina (Golden Square)
4PARADISE BAY [M]2426FSHJ Sayle (Herne Hill)
5PATCH LANE [M]254FSHM Carter (Kialla)
6NEW LEVEL [M]FSHM Auld (Tatura)
7EIGHT BELLS TOLL [M]FSHF Zeinert (Barnawartha)
8ULTIMATE RATTLER [M]FSHK Bentley (Violet Town)
9MY NAMES RHONDA [M]Res.52234NBTA Marum (Corop)
10HENSAP JUSTINE [M]Res.2667NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 2Quality Teams7:31 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DARK VADER [M]FSHG Glass (Kyabram)
2BRYDEN LADY [M]22NBTA Craven (Wangaratta)
3GUNDY’S GOLD [M]25NBTR Clark (Toolleen)
4RIPPIN TAY TAY (NSW)[M]85663NBTS Williams (Erskine Park)
5BALAKOVO [M]FSHB Pell (Toolleen)
6DUBOVKA [M]FSHD Pell (Toolleen)
7EVIL PEDRO (NSW)[M]FSHA Graham (Cohuna)
8GENERAL REMUS [M]33332FSHB Hiscock (Long Gully)
9TWILIGHT BUTCH [M]Res.36255NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
10SISCO BLAST [M]Res.53326NBTA Marum (Corop)
Race No. 3Manish Gupta Accountants7:53 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WET AND WILD [7]3127822.69(4)A Powell (Stanhope)
2LADY GODDESS [7]54267NBTH Taylor (Rockbank)
3RUBBA WILSON [7]5182822.80(2)S Van taarling (Tallygaroopna)
4HEY ALIO FOZZIO [7]1822.61(8)B Fothergill (Numurkah)
5COSMIC LACHY [7]52122.71(3)B Buckingham (Woodstock)
6BRAKE LINE [7]53517NBTB Shillington (Lara)
7SAY NOTHING [7]14475NBTJ Chilcott (Heathcote)
8PROVEN POPS [7]32517NBTL Azzopardi (Londonderry)
9BURNIN’ BOURBSKI (NSW)[7]Res.6156FSTDS Dervish (Lancaster)
10BOPA ALLEN (NSW)[7]Res.56F62FSHC Grenfell (Avalon)
Race No. 4Elite Collars & Leads8:12 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IDLE ROCKET [6]25466FSTDS Waycott (Springhurst)
2MEXICAN TERROR (NSW)[6]23441NBTS Stefanos (Longwood)
3ATLAS ROUGHEAD [6]88512NBTB Mcnamara (Junortoun)
4LIKE HER MUM [6]2123622.43(7)B Buckingham (Woodstock)
5TO DEE RHYTHM [6]16444FSHD Irby (Rosebud)
6MEMPHIS VICTOREM [6]8187122.32(5)R Gray (Pyalong)
7SMASHING WILD [6]2861522.46(2)G Dainton (Cosgrove)
8BELRON GUS [6]11F22.37(1)P Kaltsis (Nagambie)
9LEMON CHICKEN [6]Res.32655FSTDS Drummond (Heathcote)
Race No. 5Jade Media Photography (1-4 Wins) Ht18:35 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN ZHARA (NSW)[5]67656FSHS Ferguson (Avalon)
2DOWN IN MEXICO (NSW)[7]2417FSHC Treherne (Lara)
3ULTIMATE PADDY [6]3618625.60(2)K Bentley (Violet Town)
4MAD BEKIM [5]4255525.61(8)P Smoor (Durham Ox)
5ELITE SHIRAZ [6]36633NBTM Chilcott (Heathcote)
6CHARLIE THREE [6]32432NBTV Giles (Bamawm)
7NOBU (NSW)[5]21176NBTT Reid (Yuroke)
8HAR [6]2113425.82(3)D Moore (Kialla)
9MR. ALFIE [5]Res.8526425.60(3)D Burkett (Girgarre)
10HEARTBREAK MARY [7]Res.84218NBTS Dervish (Lancaster)
Race No. 6Topcat Video (1-4 Wins) Ht28:56 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KRAKEN TOBIAS [5]4151125.49(2)K Eyles (Murchison)
2TOUGH AS NAILS [5]111FSHG O’keeffe (Neerim Junction)
3MEATBALL [6]22863FSHG Guy (Woodvale)
4BRYDEN DORA (NSW)[6]1471FSTDA Craven (Wangaratta)
5ANN’S MOMENT (QLD)[5]15117FSHR Clark (Toolleen)
6SUPERSTAR JATT [6]6332225.76(8)B Klemke (Heathcote)
7KIRANNA [5]41616FSHA Paraskevas (Cranbourne South)
8ULTIMATE BILLY [6]3286425.72(8)C Medcraft (Violet Town)
9BURNIN’ BOURBSKI (NSW)[7]Res.6156NBTS Dervish (Lancaster)
10BURST THROUGH [5]Res.41774NBTG Robinson (Violet Town)
Race No. 7Ckh Painting (1-4 Wins) Ht39:13 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZERO CARE FACTOR [7]42263NBTJ Chilcott (Heathcote)
2IL BACARO (NSW)[5]F4367NBTT Reid (Yuroke)
3MY RENSON [5]3313125.67(5)R Glass (Kyabram)
4SOLITARY TEAR [5]34712NBTC Jackson (Neilborough)
5ARCUP SARGE [6]57217FSHC Treherne (Lara)
6POWERFUL MOLLY (NSW)[4]68T6425.77(8)A Marum (Corop)
7FRUIT SPICE (NSW)[6]72455NBTV Giles (Bamawm)
8MORTAL SIN (NSW)[5]54513NBTR Clark (Toolleen)
9BOPA ALLEN (NSW)[7]Res.56F62FSHC Grenfell (Avalon)
10BRUZZY BOUCHEAU [6]Res.4865425.73(2)T Van taarling (Tallygaroopna)
Race No. 8Racers Function Centre9:32 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LONNIE LAD [5]3522125.72(4)P Thomson (Drysdale)
2SHE’S NO MANIC [5]1411825.45(3)S Humphries (Locksley)
3LE LUCA [5]8756125.56(7)J Formosa (Heathcote)
4CALL ME BOZ (NSW)[5]25636NBTS Dervish (Lancaster)
5POMP FICTION [4]6713325.46(2)J Formosa (Heathcote)
6JORDY PAIGE [4]5761525.47(6)R Glass (Kyabram)
7SPECIFY (NSW)[5]4764125.91(4)B Fothergill (Numurkah)
8DUOMO BALE (NSW)[4]6766325.16(5)T Mitchell (Lara)
9MARLEY SPRITE [5]Res.63512FSTDD Massina (Golden Square)
10ORIENTAL LORD [5]Res.3155425.52(2)S Drummond (Heathcote)
Race No. 9Dpr Insurance Brokers (1-4 Wins) Ht49:49 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FIAMATTA [4]1211125.45(7)M Morrissey (Strathfieldsaye)
2FROZEN NITRO [5]74662FSTDJ Sayle (Herne Hill)
3STEEL FURY [4]4516425.58(2)G Dainton (Cosgrove)
4BRACKET CREEP (NSW)[5]37635NBTT Reid (Yuroke)
5WARRIOR BALE (NSW)[5]31755FSHB Shillington (Lara)
6FIERY MELODY [6]11463NBTS Humphries (Locksley)
7HEARTBREAK LOVE [6]31174FSTDS Dervish (Lancaster)
8MR. SWAN [6]1227725.50(3)G Glass (Kyabram)
9SPUR TRON [5]Res.6361725.72(4)M Fothergill (Numurkah)
10SHOWTIME CHEVI [5]Res.64747NBTH Taylor (Rockbank)
Race No. 10Shepparton News10:08 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1TWILIGHT CALLUM [5]1632122.10(4)S Van taarling (Tallygaroopna)
2ROLL ‘EM MAGGIE [5]74772NBTJ Formosa (Heathcote)
3DYNAMO MAGIC [5]21123NBTL Smith (Langwarrin)
4CAMPEON [4]7414122.11(8)M Morrissey (Strathfieldsaye)
5CHELSEA DROGBA [5]2251622.43(5)J Formosa (Heathcote)
6CHIEF MINGO [4]3145422.19(2)V Giles (Bamawm)
7GUNMETAL DIVA [4]1427522.16(4)J Formosa (Heathcote)
8YA WELCOME [4]1181322.53(7)T Auld (Tatura)
9COWBOY JURY (SA)[5]Res.1542522.18(2)J Formosa (Heathcote)
10PAUL STEALER [5]Res.7278822.51(7)J Formosa (Heathcote)
Race No. 11Brian Beard Plumbing10:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1INMATE (NSW)[5]67175NBTA Powell (Stanhope)
2LADY TRON [5]1578122.31(2)H Taylor (Rockbank)
3ROSETTE [5]1718522.14(6)J Mcclelland (Jindera)
4IVY LANE [5]4264522.35(7)G Kantzidis (Bundoora)
5MILBURN GOLD [5]41188NBTB Milne (Kilmore)
6GIRDER FORK [5]13717FSHB Shillington (Lara)
7PARISIAN MAGIC (NSW)[5]2168122.29(4)J Formosa (Heathcote)
8SILVER ROCKSTAR (NSW)[5]6512822.29(4)B Stephens (Tooborac)
9COSMIC GOLDIE [5]Res.25556FSTDC Treherne (Lara)
10ELITE SWIFT (NSW)[5]Res.1175822.58(8)T Van taarling (Tallygaroopna)
Race No. 12Finer Fruits10:45 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LOVE CAPERS [5]63475FSTDJ Stemmer (Chelsea)
2I’VE GOT WINGS (NSW)[5]3221222.37(6)J Taylor (Kyabram)
3SAMBA LAW (NSW)[5]3312322.50(1)A Powell (Stanhope)
4FAIR’S FAIR (NSW)[5]31334FSTDS Wells (Nagambie)
5AVATAR HELGA [5]1431622.48(3)J La rosa (Seymour)
6SILVER WOOD [5]1771622.19(1)J Mcclelland (Jindera)
7LADY BABYLON (NSW)[5]71314FSHS Wells (Nagambie)
8SMOOTH SILVER (NSW)[5]8515422.33(5)J Formosa (Heathcote)
9COURSING BALE (NSW)[5]Res.5675522.22(8)T Mitchell (Lara)
10ADMIRAL BAY [5]Res.18784FSHJ Sayle (Herne Hill)