Monday 21st February 2011

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday 21st February 2011

Race No. 1Neatline Homes07:10PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormTrainer

1DOC’S MATRIX86835J Formosa (Heathcote)
2SHARP EYES37257T R Sharp (Melton West)
3BILLY BULL2384K M Bravo (Lovely Banks)
4KIRABILLI INDY75L W Rowe (Lilydale)
5*** VACANT BOX ***
6FLYNNY DANCE6L W Rowe (Lilydale)
7BAD BOY ALOUETTE5B Kinder (Girgarre)
8PAINT DA FENCEK Ferguson (Murchison)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Shepparton Retravision07:26PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Shepparton Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormTrainer

1DRILL AND BLAST32222T J Cook (Wagga Wagga)
2BIG DUDE35D J Fisher (Lara)
3WHY NOT COOPER367W T Gray (Wendouree)
4MISS SERAFINA43552J Worsfold (Girgarre)
5BLACK JACAB W Lock (Eaglehawk)
6WHERE’S ME BUNDY64633C A Farrugia (Melton)
7ACROSS THE DRINK665G J Bate (Lara)
8TAKES TENACITY37D M Walker (Henty)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Greater Shepparton Final (gobis)07:51PM (VICtime)
Maiden Final event over 390 Metres at Shepparton Of $157,305 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155,900.

No.NameFormTrainer

1TYLA SANDO62T Vantaarling (Tallygaroopna)
2DEMOUCHI82442M Austin (Eaglehawk)
3ZONKED73331S W Burke (Kanyapella)
4DYNA HARMONY563S J Collins (Lara)
5TARGET OCTANE223J Formosa (Heathcote)
6CARLINGFORD JIMY1D J Fisher (Lara)
7ATTENTION PLEASE85741P M Boots (Merrigum)
8JAY HOOVER47642T R Sharp (Melton West)
9YOUNG HOOVER7F773M J Gibbons (Lara)
10DYNA ZADAK4S J Collins (Lara)
Race No. 4Quest Apartments (gobis)08:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 650 Metres at Shepparton Of $197,655 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195,900.

No.NameFormTrainer

1WHY NOT NICK77788W T Gray (Wendouree)
2HONEST ROZZIE35687P S Matthews (Burrumbeet)
3RHONIN’S BLADE16263P A Love (Strathfieldsaye)
4SNEAKY FEET76655C J O’Brien (Tallygaroopna)
5MORE MOO61144C A Farrugia (Melton)
6EYES LIKE GOOFA76454R P Lesueur (Sunshine South)
7ROYAL LAD75545C Newman (Chiltern)
8WARRALONGA AMORE33557S Dwight (Glengarry)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Silver Eagle Outfitters08:26PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1DIRRAN BALE15617S J Collins (Lara)
2WOLF RYDER41552M J Gibbons (Lara)
3UNION LIZZIE62351R J Giles (Harston)
4CHARLES ROB86168W N Robertson (Barnawartha)
5TAT EXPRESS2PT81B R Parker (Tatura)
6BRONTE’S BEST63125K M Bravo (Lovely Banks)
7MISS ALOUETTE1115B Kinder (Girgarre)
8ELECTRIC COWBOY22365B E Finn (Herne Hill)
9GARETH BALE66867S J Collins (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Foott Waste & Recycling08:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1TIGER’S REBEL64424T Jacques (Heathcote)
2KID COMANCHE63573D L Jarvis (Heathcote)
3ZLATAN33747S N Fisher (Lara)
4TAMBO TIGER44633C Newman (Chiltern)
5TURBO BOY56311W L Connell (Harston)
6WHY NOT DOUGIE76175W T Gray (Wendouree)
7STAR OF PEDRO71488H L Collins (Lara)
8SASSI JAY56265D L Jarvis (Heathcote)
9GARETH BALE66867S J Collins (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Anstice Quality Racing Meat09:09PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormTrainer

1COSMIC DIVA12216D J Brown (Lara)
2BROOMBRAE STORM72318J Worsfold (Girgarre)
3MAJOR SLICK26533T J Cook (Wagga Wagga)
4INFURIATION37832M T Carter (Violet Town)
5KID FREDDIE75563E T Wetmore (Fawkner)
6ROYAL ASCOT51151J M Mcclelland (Jindera)
7SEVENTH CADET42114D F Brodtman (Sunshine West)
8WILD JACK JUNIOR13352K M Bravo (Lovely Banks)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Topcat Video Productions09:26PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormTrainer

1ARSONIST15214H L Collins (Lara)
2BLEDISLOE16276D J Fisher (Lara)
3FUEL PUMP11178A Norris (Wangaratta)
4COLTON BALE18843S J Collins (Lara)
5THUNDERGUNS45471J M Mcclelland (Jindera)
6SIR PEDRO21464G W Connell (Harston)
7PEDRO’S MOBILE33373G W Connell (Harston)
8WHITE NOISEF2445D Todd (Dereel)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Greyhound Adoption Program09:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1MOO23351M K Groom (Longwood)
2OAKMONT KIMMI28666M J Gibbons (Lara)
3GOLD PLEDGE71768B Groom (Longwood)
4WENZKE61365B E Smith (Uranquinty)
5STYLISH RUBY41653R E Gilmore (Arcadia)
6GRAB THE BICKIES42247T Jacques (Heathcote)
7WHERE’S LUKE36242S N Fisher (Lara)
8SANGO43522L Austin (Eaglehawk)
9GARETH BALE66867S J Collins (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Finer Fruits10:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1SWIFT GEORGIA88187W N Robertson (Barnawartha)
2AREJAY ELITE12355B J Iredale (Frankston)
3CARLINGFORD FINN14352D J Fisher (Lara)
4GRANDULATER32341F Rachele (Shepparton)
5DYNA ZACKER27711S J Collins (Lara)
6ROCK OUT23412C Watson (Eden Park)
7EVERITT46524B R Parker (Tatura)
8BOOMA BRODIE53643M J Gibbons (Lara)
9GARETH BALE66867S J Collins (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Rapidvite Solutions10:26PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1STYLISH WARRIOR1561FR E Gilmore (Arcadia)
2CRAZY SEXY COOL518T3B Kinder (Girgarre)
3PURE ARTEMISTF258S Hooke (Huntly)
4CLEAR OCTANE23562P R Lambert (Melton)
5HARSTON QUEEN83484R J Giles (Harston)
6MURACKAY31365M J Gibbons (Lara)
7TOUCH OF CHARM57177D J Fisher (Lara)
8TEACHER LESS34721M J Gibbons (Lara)
9GARETH BALE66867S J Collins (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Solar City Office Equipment10:42PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1FERNY BALE48575S J Collins (Lara)
2HILLDENE HOPE43843S Hooke (Huntly)
3WHY NOT MITCH67421W T Gray (Wendouree)
4GRANDSEBI54415F Rachele (Shepparton)
5LIKE A CHARM82774S N Fisher (Lara)
6FIRE LORD77567J Formosa (Heathcote)
7TRAMPED27723T R Sharp (Melton West)
8BEER SIPPER38484P Dickman (Broadford)
9GARETH BALE66867S J Collins (Lara)
10*** NO RESERVE ***