Monday, 27 May 2013

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 27 May 2013

Race No. 1Bicknell Signs Final (gobis)7:10 PM (VIC time)
Maiden Final event over 390 metres at Shepparton Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SNOOPSTAR [M]52NBTD Boots (Merrigum)
2RICKY MOO [M]182NBTC Farrugia (Melton)
3ZIPPING LOZ (NSW)[5]23122.31(5)-20/5/13P Dapiran (Northwood)
4AMER FORT [M]1433222.43(Q)(4)-5/4/13T Jones (Chiltern)
5SPECIAL LIES (NSW)[5]2324122.51(6)-20/5/13B Brown (Axedale)
6GRACE DANCER [5]35122.52(3)-20/5/13J Fothergill (Numurkah)
7MADDIE’S DREAM [5]3122.45(6)-20/5/13W Hansen (Daisy Hill)
8WILL BALE (NSW)[M]32NBTG Bate (Lara)
9MINNIE SPECIAL [M]Res.6283NBTD Geall (Lara)
10MOHINDAR (NSW)[M]Res.2283NBTT Jones (Chiltern)
Race No. 2Follow @grv_news On Twitter7:29 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BET BET ZAC [5]12763FSHP Patterson (Bet Bet)
2GURU DOLL [5]4413NBTM Morrissey (Strathfieldsaye)
3MACHIDA [5]1811322.25(1)-1/5/13J Mcclelland (Jindera)
4RAW SCRAWLA [5]1224522.82(6)-24/4/13J Fothergill (Numurkah)
5SILENT ALARM [5]33232NBTB Fothergill (Numurkah)
6ALL INN LUCK [5]1217622.56(Q)(6)-5/4/13T Duncan (Harston)
7ALL IN TEARS [5]3142122.46(5)-22/5/13T Duncan (Harston)
8MISS MISSILE [5]88746NBTP Frost (Heathcote)
9PROVEN DEVIL [5]Res.8378122.35(5)-24/4/13P Donohue (Benalla)
10CUSSEN PARK (NSW)[5]Res.6167822.27(1)-13/2/13D Warburton (Tatura)
Race No. 3Skill Training Victoria7:47 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SKUNKY MONKEY [5]11177NBTR Matheson (Castlemaine)
2RIGHT HOOK [5]1382822.54(2)-17/4/13W Bocquet (Mullengandra)
3UNO KEE [5]2442422.29(1)-22/10/12M Auld (Tatura)
4UNFANTASIZED [5]62622NBTJ Formosa (Heathcote)
5KATUNGA TIME [5]2362622.89(4)-2/1/13K Dexter (Katunga)
6DITZY LEA [5]32481NBTA Courts (Lara)
7ZEUS [5]11775NBTP Dunlevey (Cohuna)
8EXCESS CASH [5]5155122.39(3)-26/9/12G Long (Neilborough)
9ALL INN KY [5]Res.2626622.50(4)-30/1/13T Duncan (Harston)
10KING OF KACHING [5]Res.58444NBTP Dunlevey (Cohuna)
Race No. 4Follow @thewatchdogtips On Twitter8:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHINTARO PHOENIX [5]73621NBTJ Arthur (Lancaster)
2KUBAN KANGAROO (NSW)[5]51443NBTS Stefanos (Longwood)
3CROWBAR [5]61667FSHA Courts (Lara)
4MASCURI [5]1765125.76(4)-8/5/13T Smart (Mooroopna)
5GOYTE [5]3158FSTDB Kinder (Girgarre)
6RONRHO [5]61781FSHD Burge (Kinglake West)
7UNAVOIDABLE (NSW)[5]65212NBTS Trim (Devon Meadows)
8CLASSY JEWEL (TAS)[5]6615325.81(2)-11/3/13W Bocquet (Mullengandra)
9BELLA VITA [5]Res.1787FSTDP Akathiotis (Reservoir)
10LYKA GEE SIX [5]Res.57767NBTP Trim (Devon Meadows)
Race No. 5Finer Fruit8:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STYLISH AUTUMN [5]41777NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
2WHAT FOR (NSW)[5]11FSHJ Thompson (Pearcedale)
3ZIPPING JOSH (NSW)[5]135FSHP Dapiran (Northwood)
4GAYE’S DELIGHT [5]8565125.60(7)-24/4/13P Clark (Wangaratta)
5ALLEZ BIJOUX [5]24681FSTDR Glass (Kyabram)
6SHANNON VALE [5]13451FSTDB Brown (Axedale)
7KING IVOR (NSW)[5]6538725.59(7)-13/3/13K Walker (Henty)
8ILLEGAL PATH [5]4682125.77(1)-20/2/13K Wright (Harston)
9BALLINTINE (NSW)[5]Res.65618FSTDC Capuano (Broadford)
10LYKA GEE SIX [5]Res.57767NBTP Trim (Devon Meadows)
Race No. 6Shepparton Veterinary Clinic8:46 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MINI MITCH [5]6256525.54(1)-28/11/11T Womann (Lara)
2BLUE GIANT [5]2651425.42(7)-13/2/13P Akathiotis (Reservoir)
3KOKODA SPIRIT [5]12111NBTM Morrissey (Strathfieldsaye)
4SUPER ZIPPY [5]6357525.93(2)-31/12/12P Frost (Heathcote)
5ZIPPING FRED (NSW)[5]26321FSTDP Dapiran (Northwood)
6FIRST INCISION [5]7153525.50(3)-2/7/12T Smart (Mooroopna)
7WORTHY SPEED [5]F6784FSTDP Hunt (Avalon)
8FIVE HAMMERS [5]21848NBTR Henness (Heathcote)
9CLAYOQUOT (NSW)[5]Res.5566425.83(1)-2/5/12R Sharples (Murchison)
10BOB ENLIM (NSW)[5]Res.65657FSTDJ Formosa (Heathcote)
Race No. 724/7 Labour Hire9:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS GAGA [5]61221FSTDS Mckenzie (Woodvale)
2GREG BALE (NSW)[5]23172NBTS Collins (Lara)
3MISTER SUNRAYSIA [5]1154225.58(2)-10/4/13P Clark (Wangaratta)
4COSTANZA [5]17763NBTP Frost (Heathcote)
5KNOCKA EXPRESS [5]21257NBTB Brown (Axedale)
6BANGKOK STAR (TAS)[5]22231FSHS Mills (Tooradin)
7TRANSPARENT [5]81727NBTH Collins (Lara)
8LONG SIGH (NSW)[5]28153NBTK Walker (Henty)
9CLAYOQUOT (NSW)[5]Res.5566425.83(1)-2/5/12R Sharples (Murchison)
10BOB ENLIM (NSW)[5]Res.65657FSTDJ Formosa (Heathcote)
Race No. 8Shepparton Veterinary Clinic9:28 PM (VIC time)
Free For All event over 450 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1OMAR GEE (NSW)[1]5111425.03(6)-11/3/13M Carter (Violet Town)
2ULAR BALE (NSW)[4]6732625.78(7)-1/4/13G Bate (Lara)
3KALIMNA ELITE [4]3753325.50(5)-17/12/12R Sharples (Murchison)
4REAL VAIN [4]1112325.51(8)-28/1/13M Auld (Tatura)
5SIEGER [4]2218225.74(1)-24/12/12B Divirgilio (Devon Meadows)
6RAZZA BALE (NSW)[4]27546FSHG Bate (Lara)
7BLACK MAGIC OPAL (NSW)[4]11121FSHJ Thompson (Pearcedale)
8DAVEN BALE (NSW)[4]6582525.32(7)-4/6/12S Collins (Lara)
9MISS CHAPARAL [4]Res.8457525.57(7)-14/1/13T Womann (Lara)
Race No. 9Like Grvictoria On Facebook9:49 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MISS TREW STAR [5]3325722.07(8)-14/11/11T Womann (Lara)
2PUPPY’S REVENGE [5]52742NBTP Bartlett (Bamawm)
3ALL INN TROY [4]1217122.27(2)-29/4/13T Duncan (Harston)
4SEINFIELD [4]5318422.48(4)-31/12/12P Frost (Heathcote)
5DODGY DEALER [5]13513NBTJ Sharp (Lara)
6RUNAWAY RALFY [5]2133722.22(5)-9/5/12R Rogers (Bendigo)
7AFRICAN WAVE [5]5158321.99(2)-7/5/12G Dainton (Cosgrove South)
8PATH TO STRESS [4]2118822.50(3)-30/1/13R Matthews (Arcadia)
9STOP THE CLOCK [5]Res.37754FSTDV Giles (Bamawm)
10PROVEN SONG [5]Res.86246NBTP Donohue (Benalla)
Race No. 10Quality Teams10:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WILLIAM BENZ (QLD)[5]44163NBTD Geall (Lara)
2TRIANA [5]52654NBTW Bocquet (Mullengandra)
3QUIGLEY BALE (NSW)[5]251125.75(3)-20/5/13S Collins (Lara)
4HARD TO HANDLE [5]81782NBTB Brown (Axedale)
5JULIA JAY [5]58652NBTJ Formosa (Heathcote)
6NOCKABOUT AUSSIE [5]1667525.28(3)-13/2/13P Akathiotis (Reservoir)
7CENTURY TIME [5]7165525.76(3)-3/10/12L Fitzgerald (Woodvale)
8SIR BENJAMIN JON [5]37747NBTB Divirgilio (Devon Meadows)
9BELLA VITA [5]Res.1787FSTDP Akathiotis (Reservoir)
10BALLINTINE (NSW)[5]Res.65618FSTDC Capuano (Broadford)
Race No. 11Jade Media10:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN DASH [5]7647122.19(3)-20/8/12P Donohue (Benalla)
2BE UP [5]45261FSTDD Warburton (Tatura)
3PLATINUM’S IMAGE [5]6271322.24(4)-9/3/12S Waycott (Springhurst)
4NEAR HISTORY [5]23155NBTJ Sharp (Lara)
5JACK’S TEDDY [5]73333NBTM Gibbons (Lara)
6THYME TO RAGE [5]3232722.43(1)-20/2/13R Rogers (Bendigo)
7CENTRALIAN [5]16212FSTDL Smith (Devon Meadows)
8BIT BERGER [5]4222522.10(1)-18/2/13W Bocquet (Mullengandra)
9ONLY BLUFFING [5]Res.237T622.45(1)-12/9/11S Mills (Tooradin)
10ALANA MISS [5]Res.2864422.26(2)-5/12/11T Womann (Lara)