Monday 6th December 2010

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday 6th December 2010

Race No. 1Neatline Homes (tier 3)07:07PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1BURRAWONGA JEN18722J Birthisel (Yarrawonga)
2TAZZIE GAZZIE43445S E Stefanos (Longwood)
3SILENT83866J W Anderson (Wahring)
4TAMI FLEW41355S R Drummond (Toolleen)
5GUNMETAL BLUE6714B Kinder (Girgarre)
6ROSE ANNA45515M J Gibbons (Lara)
7WIN KNEE43876M J Gibbons (Lara)
8TAT OSCAR75687D L Warburton (Tatura)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Jade Media Photography07:28PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1POETICA36654M Schlegel (Woodend)
2KAT BURGLER244L K Bahler (Darraweit Guim)
3KINETICAM Schlegel (Woodend)
4CLAMP CHAMP43N D Massina (Golden Square)
5BURRAWONGA BREE6J Birthisel (Yarrawonga)
6HILLDENE HOPE5W H Elson (Seymour)
7FORWARD PRESSURE7G A Burton (Euroa)
8DIAMOND DECK2J Worsfold (Girgarre)
9COOL BANDIT788J Formosa (Heathcote)
10CALIBRE44458M Schlegel (Woodend)
Race No. 3Solar City Office Equipment07:50PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1MR. STREET WISE31222K J Eyles (Murchison)
2SHIRDON LAURYN36813D M Mcdonald (Shepparton East)
3SHE’S TOPS44872G Holborn (Longwood)
4WHERE’S LORRYF1116M A Delbridge (Balliang)
5SKYE TREY81153S R Drummond (Toolleen)
6LITTLE LUCAS23541A J Kiley (Shepparton)
7JAMELLA GEM11144R Henness (Heathcote)
8ELYSIUM72571T Comensoli (Wangaratta)
9VOCAL MEMORY57577G R Edwards (Broadford)
10MARCHELL87886C J Capuano (Heathcote)
Race No. 4Shepparton Retravision Final08:08PM (VICtime)
Maiden Final event over 390 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SHONA ENTITY2G Holborn (Longwood)
2STORMY LEA4D C Austin (Eaglehawk)
3NIGHT WING4M Schlegel (Woodend)
4MY MATE ROCKY3P D Bartlett (Bamawm)
5SHARON SHIRAZ2G Kantzidis (Bundoora)
6MEGASTAR SPARGO1M J Auld (Tatura)
7MYA STARLING3L F Strauss (Maiden Gully)
8CELEBRATION1V Giles (Bamawm)
9MADDY’S JET5J K Hooke (Huntly)
10HILLDENE HOPE5W H Elson (Seymour)
Race No. 5Kialla Anniversary Ht108:27PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1DARGO DEVIL24444C Newman (Chiltern)
2FLINT BALE47633G J Bate (Lara)
3SPUD RUFUS13227G A Burton (Euroa)
4CELTIC BEAUTY41833J Worsfold (Girgarre)
5JACK FITZ41656M L Mallia-Magri (Lara)
6LA BELLE SAL53221R J Strauss (Maiden Gully)
7PREMIER MOMENT12123M R Dapiran (Seymour)
8LUCKY BREAK21763C R Mcdonald (Koo Wee Rup)
9DRAGON MAI MAGIC47883C Medcraft (Costerfield)
10WHERE’S LUCY16778K Bentley (Costerfield)
Race No. 6Kialla Anniversary Ht208:49PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1SHUNTED34662M L Mallia-Magri (Lara)
2ABLETT BALE24336G J Bate (Lara)
3MICK FITZPATRICK21158M A Delbridge (Balliang)
4DOC’S DISCIPLE35148J Formosa (Heathcote)
5TEXAS COMMANDO54647F Rachele (Shepparton)
6OAKMONT AISLING51756M J Gibbons (Lara)
7BAHMAN BALE13664G J Bate (Lara)
8WILD JACK JUNIOR36736K R Ward (Mount Moriac)
9GIFT OF GRACE3641J Worsfold (Girgarre)
10DRAGON MAI MAGIC47883C Medcraft (Costerfield)
Race No. 7Kialla Anniversary Ht309:09PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1ONE WAY ROAD22321L H Bottom (Drouin South)
2OAKMONT KIMMI77255M J Gibbons (Lara)
3PREMIER REWARD53642M R Dapiran (Seymour)
4ROYAL LAD37621C Newman (Chiltern)
5BURRAWONGA BRETT63461J Birthisel (Yarrawonga)
6STANFORD BALE26283G J Bate (Lara)
7LET’S GO AL33372C J Capuano (Heathcote)
8SNIPER’S SPECIAL41433M A Delbridge (Balliang)
9GIFT OF GRACE3641J Worsfold (Girgarre)
10WHERE’S LUCY16778K Bentley (Costerfield)
Race No. 8Kialla Anniversary Ht409:27PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1HOLD FAST71784A B Grimmond (Benalla)
2BLEDISLOE75217D J Fisher (Lara)
3NEW PLEDGE32675T Comensoli (Wangaratta)
4WALTER BALE35337G J Bate (Lara)
5BURRAWONGA JOY25473J Birthisel (Yarrawonga)
6SASSI JAY42448D L Jarvis (Westmeadows)
7TRAMIGO24123M A Delbridge (Balliang)
8SHEOAK IAN14533J Borg (Maryborough)
9WHERE’S LUCY16778K Bentley (Costerfield)
10GIFT OF GRACE3641J Worsfold (Girgarre)
Race No. 9Quest Apartments09:49PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1SAINT RIDER7S E Stefanos (Longwood)
2PITSTOP MAGIC72637G R Edwards (Broadford)
3DACRE ROAD7G Kantzidis (Bundoora)
4HERETICA476M Schlegel (Woodend)
5LUCKY PHIL8F Caputo (Pascoe Vale)
6COOL JORGIA8754J Formosa (Heathcote)
7CHARLIE CHARLIE2V Giles (Bamawm)
8HEROICA8M Schlegel (Woodend)
9CALIBRE44458M Schlegel (Woodend)
10COOL BANDIT788J Formosa (Heathcote)
Race No. 10Topcat Video Productions10:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BRIANNA ROSE43655B Kinder (Girgarre)
2READ THE LABEL76344B Kinder (Girgarre)
3CLOVALLEY BOONE52635G W Connell (Harston)
4BARIBEL11215C Darmanin (Rockbank)
5WHAT AN IMPACT2F331S E Stefanos (Longwood)
6TEXAPHIRE82782G M Campbell (Peechelba)
7ARVO’S JOSIE24553M A Delbridge (Balliang)
8GOLD PLEDGE81777T Comensoli (Wangaratta)
9SUNDAY DREAMS45847J Worsfold (Girgarre)
10VOCAL MEMORY57577G R Edwards (Broadford)
Race No. 11Xia Park (tier 3)10:26PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1ABOVE THE LAW36584S E Stefanos (Longwood)
2VEGAS STAR72178M J Gibbons (Lara)
3FIRM HANDSHAKE18866C J Capuano (Heathcote)
4LIVE THE MOMENT45635C R Mcdonald (Koo Wee Rup)
5COLPEPPER57724J Bahler (Darraweit Guim)
6CASH AND CARRY17648P Cullie (Coolaroo)
7LE PIPPY17238J Formosa (Heathcote)
8SHANLYN ZORRO42461L H Bottom (Drouin South)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Cool Champions10:45PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BROOMBRAE STORM48643J Worsfold (Girgarre)
2FUEL PUMP61572A Norris (Wangaratta)
3MISS MEEHAN51556G A Bahen (Tallygaroopna)
4ELDONATO616F Rachele (Shepparton)
5SALANDER6168A B Grimmond (Benalla)
6CRAZY SEXY COOL57618B Kinder (Girgarre)
7YO GABBA GABBA7165R Henness (Heathcote)
8PRINCESS OLIVIA33317W L Connell (Harston)
9STRIPE CADET46885S Vantaarling (Tallygaroopna)
10DOMATIA BALE33766S L Quinlan (Coolaroo)