Saturday, 24 September 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Saturday, 24 September 2016

Race No. 1Finer Fruits5:50 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GABRIELLE ALLEN (NSW)[7]415FSHA Dailly (Corio)
2KRAKEN SUZIE [7]17NBTK Eyles (Murchison)
3MOUSE LOMAR (NSW)[7]421FSTDN Mcmenamin (Thurgoona)
4LEKTRA RUSTLER [7]64641FSHA Dailly (Corio)
5ARE YOU (NSW)[7]231FSTDE Hamilton (Invergordon)
6MOLLY’S ENTITY [7]1343325.86(3)L Azzopardi (East Longwood)
7PAN YOKO [7]1FSHA Dailly (Corio)
8SIMPLY LOMAR (NSW)[7]53125.88(4)N Mcmenamin (Thurgoona)
9SPLIT CHIC [7]Res.7365326.08(1)A Costa (Shepparton)
10BLESS ‘EM ALL [7]Res.66477FSTDS Jack (Dalmore)
Race No. 2Win Tv6:09 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA ZAYNABI (NSW)[7]211FSHA Dailly (Corio)
2ALL INN TOPS [6]24474NBTT Duncan (Harston)
3EIGHT BELLS TOLL [7]63326NBTF Zeinert (Barnawartha)
4ZOLTAN BALE (NSW)[6]44144FSHA Dailly (Corio)
5TAT MINNIE [7]4573726.16(5)P Macklin (Kialla West)
6BAMBALAM EMMA [6]64114NBTS Humphries (Locksley)
7ELANTRIS (NSW)[6]27412NBTJ Callaughan (Luddenham)
8WHAT’S IN STORE (NSW)[6]26661FSHC Treherne (Lara)
9LEKTRA FLAME [7]Res.31463FSHA Dailly (Corio)
10ASSAULTED PEPPER [6]Res.41642FSHJ Quinlivian (Merbein South)
Race No. 3Dpr Insurance Brokers6:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FABSTAR (QLD)[5]21312FSHS Liuzzi (Lara)
2DUSTY ROY [5]23217NBTC Treherne (Lara)
3BESSIE BELLE [5]36111FSHJ Quinlivian (Merbein South)
4GO GOOD RIDDANCE (NSW)[5]3343125.69(4)L Azzopardi (East Longwood)
5ZAMBORA CROSS (NSW)[5]32114NBTA Azzopardi (Myrniong)
6DOWN IN MEXICO (NSW)[5]1121625.48(2)C Treherne (Lara)
7COUSIN COSMO [5]26565NBTC Treherne (Lara)
8KRIPKE [5]3347625.96(2)B Abela (Echuca)
9WHAT STOPPING YA [5]Res.82175NBTR Anchen (Nagambie)
10HO CHOI (QLD)[5]Res.38186NBTT Womann (Lara)
Race No. 4Sgrc Presidents Trophy (0-4 Wins) Final6:49 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 650 metres at Shepparton Of $5,000 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500.

No.NameFormBestTrainer

1HAR [6]43344NBTD Moore (Kialla)
2MINNESOTA [5]5154338.67(1)B Pell (Toolleen)
3BRYDEN LADY [6]7518338.06(6)A Craven (Wangaratta)
4FLASH RIOT [5]17442NBTL Hellmuth (Pearcedale)
5CACO POTION [4]3826137.89(5)S Cassar (Creswick)
6BIG BOLD BOOMER [6]55154NBTL Medcraft (Bullengarook)
7KINBRAE MILLIE (NSW)[5]6652137.71(5)C Treherne (Lara)
8SPORTS KNIGHT [5]33662NBTG Edwards (Cranbourne West)
9FUNDA DOWN [7]Res.65255NBTA Burnett (Junortoun)
10DESTINI INFERNO [5]Res.45351NBTG Smith (Mill Park)
Race No. 5Ron Nestor Memorial7:07 PM (VIC time)
Special Event event over 450 metres at Shepparton Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1TO THE GALO’S [2]2373625.19(3)P Smith (Pascoe Vale South)
2BRILLIANT SHOT (NSW)[4]26117NBTA Azzopardi (Myrniong)
3JESAULENKO [4]1641325.02(3)T Morris (Traralgon)
4IDO VOODOO (QLD)[5]1533525.63(2)J Taylor (Kyabram)
5YANONG [3]2331425.42(1)L Moore (Strathdale)
6GOTTA GET BACK (NSW)[1]1217725.07(8)J Mcclelland (Jindera)
7COLLECT [3]3121525.36(1)T Anlezark (Rochester)
8JACK WALKER (SA)[5]22134NBTJ Thompson (Pearcedale)
9HURRICANE QUEEN (NSW)[4]Res.1648826.08(8)D Welsh (Belmont)
10WINDSOR PRIZE [5]Res.T3127NBTB Seymour (Woodvale)
Race No. 6Byers Electrical Stayers Gdr7:25 PM (VIC time)
Special Event event over 650 metres at Shepparton Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1UMIKO BALE (NSW)[5]6835338.35(8)R Hayes (Toolleen)
2BAMBA LAM BARNEY (NSW)[5]43316NBTB Mills (Baddaginnie)
3REVISION [4]4561F37.48(5)J Hopkins (Junction Village)
4MUD KIPPER [3]1142637.91(6)K Repia (Long Gully)
5BURRAWONGA KEVAN [5]1323537.92(2)J Birthisel (Yarrawonga)
6ZERO KNOCKIN’ [4]5551337.76(4)M Chilcott (Heathcote)
7BOBBY BOUND (TAS)[5]25366FSHS Barker (Elphinstone)
8RINGER (NSW)[4]3214137.82(1)A Debattista (Toolleen)
9DELTA MISS [7]Res.67457NBTK Bentley (Violet Town)
Race No. 7Manish Gupta Dash For Cash7:45 PM (VIC time)
Special Event event over 390 metres at Shepparton Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1MIGHTY SPRITE [2]4175121.86(1)A Lauterboom (Tooradin)
2EDDIE YAP [3]5116122.19(2)R Henness (Heathcote)
3NOAKI LYNX [3]1411222.18(4)L Hellmuth (Pearcedale)
4MISS ROSSI [3]1852122.16(5)T Womann (Lara)
5TAMMY BAXTER (NSW)[1]1258122.06(2)T Womann (Lara)
6BELRON GUS [3]5217122.10(1)P Kaltsis (Nagambie)
7CHIEF MINGO [3]3323122.18(8)V Giles (Bamawm)
8YA WELCOME [1]1216822.10(8)T Auld (Tatura)
9SHE’S DEE ROCKET [5]Res.51115NBTD Irby (Rosebud)
10FAT AMY [5]Res.12351FSHA Welsh (Breamlea)
Race No. 8Ckh Painting Shepparton Gold Cup Final8:25 PM (VIC time)
S/E Final event over 450 metres at Shepparton Of $67,000 Prizemoney.
1st: $47,000 2nd: $13,350 3rd: $6,650.

No.NameFormBestTrainer

1SLEEK MASTER (NSW)[3]211F125.07(8)J Thompson (Pearcedale)
2AMERICAN MONSTER [5]1125225.37(4)A Terry (Cranbourne South)
3SHIMA SONG [3]4166125.59(7)A Dailly (Corio)
4MARLEY BALE (NSW)[3]7114125.19(8)A Dailly (Corio)
5BEAR’S GOLD [2]1515125.37(8)K Hellmuth (Pearcedale)
6ASTON BOLERO [2]1142224.99(5)J Thompson (Pearcedale)
7MARBO’S MAGIC (NSW)[4]16112NBTA Azzopardi (Myrniong)
8INVICTUS RAPID [3]6112125.05(7)J Thompson (Pearcedale)
9ELANTRIS (NSW)[6]Res.27412NBTJ Callaughan (Luddenham)
10NINGHAN EXPRESS [5]Res.5146225.36(8)R Henness (Heathcote)
Race No. 9Shepp News Gv Sprint (1-4 Wins) Final8:50 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 450 metres at Shepparton Of $5,000 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500.

No.NameFormBestTrainer

1TIGGERLONG SWAGE (NSW)[4]5683225.95(2)C Grenfell (Avalon)
2HEARTBREAK HERMY [5]1241225.57(1)K Eyles (Murchison)
3SUPERVISOR [4]7117125.62(2)P Stefanos (Longwood)
4STEEL FURY [3]7651125.53(3)E Bowles (Invergordon)
5TANG GOES BANG (TAS)[5]2435125.43(8)T Auld (Tatura)
6KRAKEN TOBIAS [4]4564125.49(2)K Eyles (Murchison)
7STEADY WALKER [6]44322NBTJ Chilcott (Heathcote)
8KRAKEN MANAGER [6]1215226.03(3)R Comensoli (Wangaratta)
9SOOTY EPSOM [5]Res.61413NBTD Fisher (Lara)
10SASSY SON [6]Res.1122325.69(1)M Auld (Tatura)
Race No. 10Jade Media Photography9:09 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ATARAXIA [4]3F63122.30(7)A Terry (Cranbourne South)
2MOHINGA MAX [4]2385322.05(5)W Methven (Wooragee)
3CALL ME BOZ (NSW)[4]4345622.42(5)S Dervish (Lancaster)
4GOTTA RUSH [4]3536722.51(5)S Melville (Beveridge)
5COSMIC SPUR [5]13327NBTM Fothergill (Numurkah)
6WET AND WILD [4]2615422.45(7)A Powell (Stanhope)
7FARCE ALLEN (NSW)[5]32261NBTT Womann (Lara)
8BUSTED FLAT (NSW)[4]5313122.39(5)B Smith (The Rock)
9COSMIC GOLDIE [5]Res.58224NBTC Treherne (Lara)
10KING SPOTALOT [5]Res.5886822.31(2)W Methven (Wooragee)
Race No. 11Southern Cross Media9:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STAR’S BIG BOY [5]5532622.40(5)S Jack (Dalmore)
2COTTON BUD JOE [5]5678822.11(6)J La rosa (Seymour)
3OH LELE PETER [5]3346322.47(3)G Campbell (Anakie)
4SHANLYN PERCY [5]13511FSHA Lauterboom (Tooradin)
5MISS VANE [5]1231122.38(2)B Klemke (Heathcote)
6ANOTHER BLUE [5]12245FSHS Liuzzi (Lara)
7PAW SA PRIZE [5]11336FSHB Mills (Baddaginnie)
8SQUIRTO [5]13264NBTS Gibson (Harcourt)
9COSMIC GOLDIE [5]Res.58224NBTC Treherne (Lara)
10KING SPOTALOT [5]Res.5886822.31(2)W Methven (Wooragee)
Race No. 12Brian Beard Plumbing9:54 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STICKA STEP [5]1882322.34(2)S Dervish (Lancaster)
2MONSTER FOXY [5]22286FSHJ Quinlivian (Merbein South)
3ALL INN AFRICA [5]1148422.38(1)T Duncan (Harston)
4MISS PIE [5]12816NBTR Henness (Heathcote)
5MISS GRACIE [5]12182FSHT Liuzzi (Lara)
6PARANORMAN (NSW)[5]1327422.24(2)B Smith (The Rock)
7ROSETTE [5]5337122.14(6)J Mcclelland (Jindera)
8EMI’S BOY BADGER [5]3425322.47(8)H Melville (Beveridge)
9COSMIC GOLDIE [5]Res.58224NBTC Treherne (Lara)
10KING SPOTALOT [5]Res.5886822.31(2)W Methven (Wooragee)