Saturday, 29 October 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Saturday, 29 October 2016

Race No. 1Finer Fruits5:58 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN HUNTER [M]6FSTDT Duncan (Harston)
2SIMONIC DRIVE [M]28532FSHM Abey (Huntly)
3BOOM FLASH [M]FSHP Hooper (Toolleen)
4HELERAY MOOTAY [M]23FSTDR Sellars (Pranjip)
5BURRAWONGA JADE [M]FSHJ Birthisel (Yarrawonga)
6JIMMY’S JOKEN (NSW)[M]1222FSHB Shillington (Lara)
7MISS TORREZ [M]6FSHD Geall (Lara)
8WINDMILLS [M]FSHG Campbell (Anakie)
9BLAZING LANE [M]Res.744FSTDM Carter (Kialla)
10SONIC DRIVE (NSW)[M]Res.887FFSHT Mitchell (Lara)
Race No. 2Jade Media Photography6:18 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MINNESOTA DRIVE [M]6FSHB Shillington (Lara)
2FLYING MIA [M]3458NBTP Dapiran (Northwood)
3RIPPER FAN SAM (NSW)[M]FSHL Azzopardi (East Longwood)
4PENALTY BALE (NSW)[M]43627FSHT Mitchell (Lara)
5BOY GEORGE [M]42625FSHA Langton (Anakie)
6CHICKALETTA [M]33NBTS Hooke (Huntly)
7TWILIGHT BUTCH [M]57656NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
8ASTON LEVI [M]7366FSHT Womann (Lara)
9JARVIS JET [M]Res.56645NBTJ La rosa (Seymour)
Race No. 3Oaks Road @ Stud6:37 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1WESTLAKES NEZ [M]72323NBTS Coulson (Balliang)
2SIDEVALVE [M]6338FSHB Shillington (Lara)
3GALVANIZE [M]544NBTV Mileto (Toolamba)
4MARCUS DAKING (NSW)[M]42226FSTDG Campbell (Anakie)
5BROULEE MISS [M]48527NBTM Carter (Kialla)
6HOPE FOR LISSY [M]35346NBTW Methven (Wooragee)
7PROVEN LES (NSW)[M]34862NBTL Azzopardi (East Longwood)
8MY NAME’S POLLY [M]846NBTA Ferguson (Girgarre)
9JARVIS JET [M]Res.56645NBTJ La rosa (Seymour)
Race No. 4Elite Collars & Leads6:54 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS EMMY ROSE [7]25626FSHD Geall (Lara)
2CALEN (NSW)[6]13382NBTC Newman (Chiltern)
3PLAY ALONE [7]22173FSHT Mitchell (Lara)
4BAMBALAM BRUCE (NSW)[7]5423125.77(1)B Mills (Baddaginnie)
5DUTY FREE (WA)[7]174NBTA Langton (Anakie)
6CITY AND COLOUR (NSW)[6]13278FSHM Delbridge (Balliang)
7HARVEY MILLS [7]1532325.69(8)T Noy (New Gisborne)
8MR. VANE [7]13736NBTR Henness (Heathcote)
9MR. SWAN [6]Res.7768525.50(3)I Barbour (Murchison)
10MARDELLA (NSW)[6]Res.47162NBTB Smith (The Rock)
Race No. 5Top Cat Video7:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 650 metres at Shepparton Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1BLANCO CANYON [5]85533NBTM Delbridge (Balliang)
2ALL INN AMY [4]8343138.27(2)T Duncan (Harston)
3BAMBA LAM BARNEY (NSW)[5]62152NBTB Mills (Baddaginnie)
4JEREMIAH JACK [5]16325NBTG Campbell (Anakie)
5MEPUNGA LASER [5]32321FSHJ Britton (Anakie)
6PINK SHOELACES [5]87318FSHC Dew (Anakie)
7RINASH [5]4425337.73(8)G Laidlay (Devon Meadows)
8BURRAWONGA KEVAN [5]1322337.92(2)J Birthisel (Yarrawonga)
9UMIKO BALE (NSW)[5]Res.3427438.35(8)R Hayes (Toolleen)
Race No. 62016 Matchmaker Classic Final7:35 PM (VIC time)
S/E Final event over 450 metres at Shepparton Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormBestTrainer

1ROCK AWAY [5]12622NBTB Shillington (Lara)
2RIPPLE EFF EX [5]1281425.78(3)M Giddings (Toolleen)
3KIWI COLLISION [4]3411125.61(7)T Womann (Lara)
4KUMBIA LASS (NSW)[5]3134125.42(5)A Langton (Anakie)
5MISS MORRISSET [5]12614NBTD Geall (Lara)
6UP HILL JILL [5]12182NBTD Geall (Lara)
7GO GOOD RIDDANCE (NSW)[5]1362325.69(4)L Azzopardi (East Longwood)
8MISS VANE [5]81423NBTB Klemke (Heathcote)
9PRINCESS POUT [5]Res.31515NBTG Clifton (Tynong North)
10SARAH SWIFT [3]Res.4114525.36(5)P Dapiran (Northwood)
Race No. 7Dpr Insurance Brokers7:59 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1NANGAR RANGE (NSW)[4]3151325.36(1)G Schofield (Craigieburn)
2SOFIA THE FIRST (NSW)[5]23217FSTDR Hayes (Toolleen)
3WHITE BANDIT (NSW)[4]3F51325.67(2)L Delbridge (Balliang)
4DYNA LEROY (NSW)[5]4846725.39(5)M Delbridge (Balliang)
5MOTANGI (NSW)[5]4413625.53(5)J Smith (The Rock)
6MISSISSIPPI GIRL (NSW)[5]4656225.73(1)T Womann (Lara)
7DREAM EDITION [5]24474FSHA Langton (Anakie)
8JAZZY BALE (NSW)[5]34163NBTB Shillington (Lara)
9OH LELE PETER [5]Res.34658NBTG Campbell (Anakie)
10DANNY BROOK [5]Res.88857NBTJ Jacobs (Carisbrook)
Race No. 82016 Shepparton Classic Final8:19 PM (VIC time)
S/E Final event over 450 metres at Shepparton Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormBestTrainer

1XAVI (NSW)[7]12442NBTM Giddings (Toolleen)
2BOMBER LANE [5]34442NBTM Carter (Kialla)
3ASTON AH CHEE [4]2132125.35(8)P Dapiran (Northwood)
4NIGHT KING [7]51742NBTT Womann (Lara)
5VISTA KING [3]2121125.38(3)G Selkrig (Devon Meadows)
6BELLA EXPRESS [4]8215125.48(7)J Britton (Anakie)
7AMIGO (NSW)[5]1233225.70(6)J Arthur (Lancaster)
8ANNABELLE’S BOY [6]1125.37(3)S Mifsud (Rosedale)
9NANGAR RANGE (NSW)[4]Res.3151325.36(1)G Schofield (Craigieburn)
10HONE IN [5]Res.4336325.59(6)I Garland (Longlea)
Race No. 9World Wide Greyhounds8:39 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS POPULARITY [7]31637FSHJ Campbell (Anakie)
2WE GOTTA PROWLER (NSW)[6]7344122.55(4)J Mcclelland (Jindera)
3BEAUTIFUL RIDE [6]61324FSHN Mcrae (Clyde)
4PIANO BLACK [6]8212122.52(4)W Mcneil (Donvale)
5CALVIN CANDIE (NSW)[6]18818FSHB Jacobs (Carisbrook)
6FAIRWAY DRIVE (NSW)[7]35424FSHM Abey (Huntly)
7FLAMING CAUSEWAY [7]65465NBTJ Jacobs (Carisbrook)
8CHUBBY LANE [6]1551422.70(6)J Carr (Glenrowan)
9SUPER ROCKSTAR [7]Res.76177NBTR Hayes (Toolleen)
Race No. 10Racers Function Centre9:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BILLILUNA [5]F181726.15(3)G Robinson (Violet Town)
2SWAZZA’S ROCKET [5]6234425.89(1)M Meyer (Bromley)
3ENOLA GAY [5]36613FSHL Delbridge (Balliang)
4MEDIA STREET [5]5317125.67(8)J Campbell (Anakie)
5PREMIER WALLY [5]4877825.77(5)W Methven (Wooragee)
6CHAIN OF FIRE [5]2571525.47(4)P Dapiran (Northwood)
7VISTA KWAZI [5]3471425.54(8)G Selkrig (Devon Meadows)
8ESCALATE (NSW)[5]5327625.63(6)P Dapiran (Northwood)
9OH LELE PETER [5]Res.34658NBTG Campbell (Anakie)
10FRAME HISTORY [5]Res.86587NBTR Hayes (Toolleen)
Race No. 11Shepparton News9:24 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ILLIAD ALLEN (NSW)[5]12833FSTDM Delbridge (Balliang)
2ALLEN VARMINT (NSW)[5]52632NBTM Delbridge (Balliang)
3ROSETTE [4]7118322.14(6)J Mcclelland (Jindera)
4GUNMETAL DIVA [4]8817122.16(4)J Formosa (Heathcote)
5RUSTY BOY [4]2714422.37(2)B Shillington (Lara)
6DARYL DIXON [4]4377422.17(7)A Bahen (Yuroke)
7DOODLE BUG JAY [5]75221NBTN Mcrae (Clyde)
8BUSTED FLAT (NSW)[4]3144422.39(5)B Smith (The Rock)
9ALL INN AFRICA [5]Res.7735722.38(1)T Duncan (Harston)
10COTTON BUD JOE [5]Res.6788622.11(6)J La rosa (Seymour)
Race No. 12Brian Beard Plumbing9:47 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RICK GRIMES [5]1624122.21(3)C Bahen (Yuroke)
2TWILIGHT CALLUM [5]4666322.10(4)S Van taarling (Tallygaroopna)
3FINAL BID [5]1317522.15(1)J Torr (Myers Flat)
4BARNIE’S BLASTER [5]4611822.81(7)J Formosa (Heathcote)
5MIDNIGHT OUTLAW [5]5748622.49(6)A Bahen (Yuroke)
6ALL INN KAYLA [5]11865NBTT Duncan (Harston)
7BILLY BART [5]12268NBTJ Torr (Myers Flat)
8ONYA ELSA [5]15212FSHM Meyer (Bromley)
9SCOOP JACKSON (QLD)[5]Res.5373122.63(5)N Tait (Wangaratta)
10BAGPIPES BILLY (NSW)[5]Res.38415NBTV Mileto (Toolamba)