Sunday, 15 February 2015

Greyhound Box Draw For – Sunday, 15 February 2015

Race No. 1Ckh Painting6:16 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CHEEKY SPENCER [M]74668NBTD Boots (Merrigum)
2ORIENTAL KATANA [M]66334FSTDA Blake (White Hills)
3BASHIR [M]7375FSHJ Griffiths (Lang Lang)
4BRYCE’S BOY [M]53556FSHD Blake (Rupanyup)
5EAGLEHAWK YAP [M]182FSHN Perkins (Romsey)
6NICKO FOZZ [M]476FSTDB Fothergill (Numurkah)
7SMOKEY HAZE ()[M]837FSHB Lord (Jindera)
8MINNI AFFAIR [M]765FSTDM Hanke (Miepoll)
9FULL OF DEE (NSW)[M]Res.68768FSHA Harding (Hamilton)
10AVATAR BECKER [M]Res.64NBTD Mcdonald (Shepparton East)
Race No. 2Shepparton Veterinary Clinic6:34 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MAMBO THYME [M]47357NBTG Long (Neilborough)
2LORD NICHOLSON (NSW)[M]77FSHB Lord (Jindera)
3OLIVIA SNOW [M]76675NBTD Boots (Merrigum)
4WHO’S THAT HOOK [M]T573FSTDS Hooke (Huntly)
5DELIGHTFUL JEN (NSW)[M]76332NBTG Edwards (Broadford)
6BULL BAR MAISIE [M]47887FSHA Harding (Hamilton)
7TALLINN [M]77422NBTK Brooks (Rupanyup)
8DEECEE ZUES [M]47646FSHP Patterson (Bet Bet)
9JARAIG GANGSTER (TAS)[M]Res.34255NBTW Hooke (Huntly)
10AVATAR BECKER [M]Res.64NBTD Mcdonald (Shepparton East)
Race No. 3World Wide Greyhounds6:55 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1JACKO FOZZ [M]64NBTB Fothergill (Numurkah)
2MR. MEDIATOR [M]75325NBTS Drummond (Heathcote)
3DESTINEE SAINT [M]37675NBTS Lithgow (Devon Meadows)
4BLACK OPS [M]55286FSTDJ Chilcott (Heathcote)
5LOPSIDED [M]7785NBTM Chilcott (Heathcote)
6JACINTA KATE [M]774FSHJ Worsfold (Girgarre)
7ORIENTAL BLADE [M]64345NBTA Blake (White Hills)
8MIDDIAN [M]24474NBTD Blake (Rupanyup)
9BARRA BOY [M]Res.24736FSHS Hooke (Huntly)
10LUCILLA [M]Res.26FSHJ Hooke (Huntly)
Race No. 4Racers Function Centre7:18 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DIAMOND DOLL [M]58876NBTG Rigg (Girgarre)
2TAT MINNIE [M]64657NBTB Parker (Tatura)
3SUPERHIGH [M]7856FSHJ Chilcott (Heathcote)
4TRIAS [M]78688FSHA Harding (Hamilton)
5BREUST [M]674FSHJ Worsfold (Girgarre)
6HIGH HOPES [M]87425NBTS Carswell (Elmore)
7TAT MOLLY [M]56363NBTD Warburton (Tatura)
8CHANTILLY MAGIC [M]34272FSTDA Blake (White Hills)
9BARRA BOY [M]Res.24736FSHS Hooke (Huntly)
10LUCILLA [M]Res.26FSHJ Hooke (Huntly)
Race No. 5Manish Gupta Accountants7:39 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ELLO REG [7]7347625.76(6)P Boots (Merrigum)
2MOUTH FOR WAR [7]6143225.90(3)S Drummond (Heathcote)
3TAT BAZZA [7]7535425.86(1)B Parker (Tatura)
4METAL MILITIA [7]6654525.93(2)C Arthur (Shepparton)
5SMOOTH SILVER (NSW)[7]13F28NBTJ Formosa (Heathcote)
6LEKTRA KIRKY [7]43313FSHJ Abela (Tennyson)
7DARK BULLET [7]77478NBTG Bromley ()
8OUR MISS RUBY [7]7357525.94(1)J Uglietta (Yan Yean)
9COSMIC QUEST (NSW)[7]Res.76478NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 6Jade Photography7:56 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ASTANA SPUR [5]1468725.51(8)M Fothergill (Numurkah)
2IVANA WIN [5]38538FSHD Moore (Kialla)
3SUPER TART [5]7446625.83(3)F Zeinert (Barnawartha)
4SHANNON CAPRICIO [5]576F726.00(4)J Uglietta (Yan Yean)
5SHARINA THUNDER (NSW)[5]85223FSTDP Cullie (Rushworth)
6MARITA JAY [5]64456NBTD Jarvis (West Meadows)
7MONKIRA [5]2665526.24(2)C Newman (Chiltern)
8CALIPPO MAN (NSW)[5]42755FSTDS Melville (Beveridge)
Race No. 7Elite Collars & Leads8:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BEST SONG EVER [5]73566NBTS Dervish (Stanhope)
2OXYGEN BANDIT (QLD)[5]1238822.67(5)S Long (Pakenham)
3PASS OF TIME (NSW)[5]2568321.94(3)J Mcclelland (Jindera)
4ALL INN MILES [5]23767NBTT Duncan (Harston)
5WEALTH (QLD)[5]4368422.07(2)K Chivell (Sunbury)
6MONEY TO BURN [5]76876NBTS Long (Pakenham)
7MISS MORTON PARK [5]8773422.32(2)G Edwards (Broadford)
8AUNTY JANET [5]5456822.46(1)J Formosa (Heathcote)
9ALVAREZ [5]Res.7115422.69(7)D Burge (Kinglake West)
Race No. 8Brian Beard Plumbing8:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COWBOY JURY ()[5]1745425.84(6)J Formosa (Heathcote)
2GO HOOTIE [5]84561NBTJ Perkins (Romsey)
3LE LUCA [5]7825825.85(2)J Formosa (Heathcote)
4COTTON BUD JOE [5]3545725.69(4)J La rosa (Plenty)
5DIANE’S LASS [5]3414425.75(4)G Williamson (Marong)
6ADDY’S DELIGHT [5]3376625.61(2)P Clark (Wangaratta)
7ALCALA [5]6485525.74(5)C Newman (Chiltern)
8SUAVE ODESSA (NSW)[5]71876NBTJ Fothergill (Numurkah)
Race No. 9Shepparton News8:50 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DANCING BRIANNA [7]77516FSHS Hooke (Huntly)
2RONNIE’S DELIGHT [7]48167NBTA Norris (West Footscray)
3OLD ZEBB [7]71825.88(2)D Bramich (Balmattum)
4SIDEPOT [7]7187NBTM Chilcott (Heathcote)
5THYME FOR BED [7]52433FSTDG Long (Neilborough)
6HOTLIPS MATILDA [7]44431FSTDB Stephens (Tooborac)
7JIGGLY LEGS (NSW)[7]1334826.18(6)S Divers (Tamleugh)
8ALBERINO [7]451425.86(8)L Moore (Strathdale)
9COSMIC QUEST (NSW)[7]Res.76478NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 10Top Cat Video9:10 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER DOT [7]43451FSHJ Perkins (Romsey)
2BLUE JAGER LIGHT (NSW)[7]25577NBTM Lithgow (Devon Meadows)
3BRAVO BOY [7]51464FSHB Lord (Jindera)
4BILLIE’S REVENGE (NSW)[7]54668NBTC Newman (Chiltern)
5SUNITA [7]4375422.90(6)S Doust (Euroa)
6KAYLA’S EFFORT [7]58334NBTG Williamson (Marong)
7ROSETTA’S JUNIOR [7]81F88NBTJ Uglietta (Yan Yean)
8ASTROME (NSW)[7]7536723.00(1)L Moore (Strathdale)
9UNO FRANKIE [7]Res.28418NBTP Patterson (Bet Bet)
10FRIZZLE IZZLE [7]Res.1477NBTJ Hooke (Huntly)
Race No. 11Finer Fruits9:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TEFLON JEFF [5]4617722.54(7)B Lord (Jindera)
2JEMLEE [5]77552NBTS Dervish (Stanhope)
3MR. MOO [5]2425522.34(1)M Groom (Longwood)
4STAR RIPPER [5]65564NBTS Tyley (Wallan)
5EM JO LEW [5]5324622.72(Q)(8)J Formosa (Heathcote)
6ROSETTA CAPRICI [5]4188722.85(5)J Uglietta (Yan Yean)
7OSCAR’S CHAMP [5]64377FSHL Bottom (Drouin South)
8VIV TUDOR [5]6445522.49(6)M Mihailovic (Jacana)
9ALVAREZ [5]Res.7115422.69(7)D Burge (Kinglake West)
Race No. 12Market Meats9:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHINTARO TAKESHI [6]73771NBTD Blake (Rupanyup)
2SHIRDON WEE NELL [6]3567422.63(1)D Mcdonald (Shepparton East)
3THAT’S INSERT [6]48827NBTR Matthews (Arcadia South)
4TWO FOR TWELVE (NSW)[6]73772NBTB Groom (Lancefield)
5UNMENTIONABLE [6]37461NBTB Abela (Tennyson)
6KITTY’S DREAM (NSW)[6]54686NBTN Perkins (Romsey)
7TYPHOON BLAKE [6]8625822.52(8)D Blake (Rupanyup)
8CULLQUIN JAKE [6]1428322.52(5)P Cullie (Rushworth)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments