Thursday, 12 February 2015

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 12 February 2015

Race No. 1World Wide Greyhounds3:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LYNLAW MARY [M]488NBTM Teresi (Maiden Gully)
2IMPRESSIVE LEVY [M]3264NBTD Warburton (Tatura)
3DUNDAS GIRL [M]6476NBTE Keene (Long Gully)
4TANTRA TAZ [M]78387NBTS Thomas (Sandon)
5MARBLE HILL (NSW)[M]72277NBTJ Campbell (Arcadia)
6MANA KAI [M]31544NBTS Waycott (Springhurst)
7ELUSIVE FORCE [M]63533NBTN Tait (Wangaratta)
8DEADMAN JUNCTION [M]73775NBTS Wells (Nagambie)
9JARAIG GANGSTER (TAS)[M]Res.34255NBTW Hooke (Huntly)
10DASHING RHONDA [M]Res.22278NBTD Eddy (Kialla West)
Race No. 2Jade Media Photography3:58 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1OUR NUMBERED [M]87378FSHS Thomas (Sandon)
2OMAMORI [M]83NBTD Eddy (Kialla West)
3RAGTIME JAYMEE [M]25727FSHD Rose (Cowwarr)
4ULTIMATE JACK [M]24764NBTK Bentley (Yarrawonga)
5CHANTILLY MAGIC [M]34272FSTDA Blake (White Hills)
6MESSY LEE [M]43477NBTP Stefanos (Longwood)
7STYLISH GUN (NSW)[M]46275NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
8SPRING HOMBRE (NSW)[M]43453NBTS Stefanos (Longwood)
9TUNGAWONGA [M]Res.85NBTP O’kane (Yarrawonga)
10LUCILLA [M]Res.26FSHJ Hooke (Huntly)
Race No. 3Ckh Painting4:23 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CLOVALLEY SPIKE [7]6858723.01(5)G Connell (Harston)
2OUR VELVET [7]34647NBTD Blake (Rupanyup)
3MARY’S TAM [7]64444FSHD Blake (Rupanyup)
4FRIZZLE IZZLE [7]1477NBTJ Hooke (Huntly)
5CONGA [7]74654NBTA Blake (White Hills)
6SPRING PREMIER (NSW)[7]71486FSTDS Stefanos (Longwood)
7JUST HOLD ON [7]185NBTB Groom (Longwood)
8COSMIC DEMON [7]46328NBTJ Mccallum (Craigieburn)
Race No. 4Byers Electrical4:43 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MINCEY MOO [7]2252522.21(3)B Groom (Longwood)
2HIGHFIELD BESSIE [7]61357NBTN Tait (Wangaratta)
3KING WOLF [7]3162522.76(4)K Brooks (Rupanyup)
4BRUTAL TIGER [7]2478522.68(7)D Burkett (Girgarre)
5RIVAL JOSH [7]83888NBTM Mason (Finley)
6LIL’ SWISS (NSW)[7]44562NBTD Long (Eaglehawk)
7UNO FRANKIE [7]28418NBTP Patterson (Bet Bet)
8NIFTY NEFERTITI [7]23438NBTD Blake (Rupanyup)
Race No. 5Manish Gupta Accountants5:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VALLETTA KNIGHT (QLD)[5]6436222.84(4)J Nicholls (Melton West)
2STYLISH CHIPS (NSW)[5]5635222.29(8)S Vantaarling (Tallygaroopna)
3GIMME BUTTERFLYS [5]8137322.26(2)J Fothergill (Numurkah)
4HOT AND LONESOME [5]3224622.55(7)G Kantzidis (Bundoora)
5NIKKI CEE [5]5687222.32(7)G Connell (Harston)
6SUPER INDIGO [5]1237522.37(3)N Tait (Wangaratta)
7CONCEALED (NSW)[5]3462622.24(2)J Formosa (Heathcote)
8MAUDIE MAGIC [5]2244522.24(2)P Clark (Wangaratta)
9MARY’S GUESS (QLD)[5]Res.6248422.37(7)B Kinder (Girgarre)
10KING ODESSA (NSW)[5]Res.23374NBTD Harrison (Marong)
Race No. 6Market Meats5:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FEAR HER [5]8874825.74(7)B Groom (Longwood)
2KID FAMECHON [5]5586125.68(4)D Jarvis (West Meadows)
3MONKIRA [5]2665526.24(2)C Newman (Chiltern)
4SISCO LEGEND [5]6578425.95(8)B Kinder (Girgarre)
5BROAD BETTY [5]56186FSTDN Tapp (Narre Warren)
6HIGHFIELD ROCO [5]4264725.81(7)N Tait (Wangaratta)
7KUBAN KANGAROO (NSW)[5]2432325.56(4)P Stefanos (Longwood)
8BEST SONG EVER [5]73566FSTDS Dervish (Stanhope)
Race No. 7Brian Beard Plumbing5:45 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SINGED FOLLICLES [5]3188T22.38(3)P Lambert (Melton)
2STYLISH FANTASY (NSW)[5]6251522.49(4)S Vantaarling (Tallygaroopna)
3TWOBEEYOU [5]1T18422.32(5)N Tait (Wangaratta)
4ELITE GLADIATOR (QLD)[5]1166722.33(4)P Kaltsis (Nagambie)
5MIGHTY HULK (NSW)[5]77682NBTT Van taarling (Tallygaroopna)
6SMALL AND SPEEDY [5]2186422.38(8)B Parker (Tatura)
7ROO DEE [5]55614NBTS Stefanos (Longwood)
8ALVAREZ [5]7115422.69(7)D Burge (Kinglake West)
9BIG BAD ROY [5]Res.4587522.50(6)P Stefanos (Longwood)
10MARY’S GUESS (QLD)[5]Res.6248422.37(7)B Kinder (Girgarre)
Race No. 8Shepparton News6:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KRAKEN AID [5]8666725.76(3)K Eyles (Murchison)
2CODE BREAKER [5]73856NBTS Thomas (Sandon)
3BRONTE’S GIFT [5]82352NBTW Lamb (Table Top)
4TZAR NORMA [5]81833FSTDJ Mccallum (Craigieburn)
5TIGEE [5]41757NBTG Flynn (Ballarat)
6ALCALA [5]6485525.74(5)C Newman (Chiltern)
7NOT DISGUISED (NSW)[5]75187NBTJ Formosa (Heathcote)
8ZAFONIC ZJAHDI (QLD)[5]56F48NBTP Bukowski (Flowerdale)
Race No. 9Finer Fruits6:22 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BOWSER KOOPA [7]65456NBTR Sharples (Murchison)
2CARLANNA LOIS [7]22563FSHP Bull (Maryborough)
3SIDEPOT [7]7187NBTM Chilcott (Heathcote)
4COSMIC KIWI (QLD)[7]4346725.98(Q)(2)B Kinder (Girgarre)
6WESTMEAD MOUSE [7]17352NBTA Debattista (Toolleen)
7SMOOTH SILVER (NSW)[7]13F28NBTJ Formosa (Heathcote)
8METAL MILITIA [7]6654525.93(2)C Arthur (Shepparton)
Race No. 10Elite Collars & Leads6:45 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RIDDLE ME LAD [6]3373522.34(Q)(6)N Tait (Wangaratta)
2SHINTARO TAKESHI [6]73771NBTD Blake (Rupanyup)
3CREATIVE PEARL [6]7737422.47(1)J Mcclelland (Jindera)
4TYPHOON BLAKE [6]8625822.52(8)D Blake (Rupanyup)
5PRISON CELLS [6]5446122.75(1)B Mcnamara (Junortoun)
6KITTY’S DREAM (NSW)[6]54686NBTN Perkins (Romsey)
7TWO FOR TWELVE (NSW)[6]73772NBTB Groom (Lancefield)
8URGENT THIRST [6]77838NBTB Philippe (Kilmore)
Race No. 11Racers Function Centre7:08 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KID MONOPOLY [5]4481822.43(6)D Jarvis (West Meadows)
2TAKE THE CHANCE [5]58676NBTW Hooke (Huntly)
3COSMIC MISTAKE [5]4154622.70(3)D Warburton (Tatura)
4COSMIC GENE [5]76246NBTB Kinder (Girgarre)
5FLYING PADDY (TAS)[5]45188NBTJ Mccallum (Craigieburn)
6EM JO LEW [5]7532422.72(Q)(8)J Formosa (Heathcote)
7WATTO SURPRISE [5]78778NBTK Kubik (Epping)
8JEMLEE [5]77552NBTS Dervish (Stanhope)
9BIG BAD ROY [5]Res.4587522.50(6)P Stefanos (Longwood)
10WEALTH (QLD)[5]Res.4368422.07(2)K Chivell (Sunbury)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments