Sunday, 21 September 2014

Greyhound Box Draw For Shepparton – Sunday, 21 September 2014

Race No. 1Spud Regis @ Stud5:52 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1JAIMANDY LOIS [M]866NBTP Donohue (Upper Lurg)
2LOW LIFE LARRY [M]48768NBTJ Mangion (Numurkah)
3LUP CHONG [M]68FSHJ Dunn (Woodvale)
4ALISHA JEWEL [M]76NBTG Moss (Craigieburn)
5OZARK [M]865NBTW Bocquet (Mullengandra)
6SPRING QUEST (NSW)[M]54FSHH Melville (Beveridge)
7IT’Z FAIR DINKUM [M]87T77NBTA Marum (Anakie)
8TYBELLENE [M]546FSTDP Frost (Heathcote)
9SUPER LANEY [M]Res.6F7FSHR Hayes (Toolleen)
10GUILDED LILY [M]Res.83835NBTS Stefanos (Longwood)
Race No. 2Cape Hawke @ Stud6:10 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1METAL MILITIA [M]54443FSHC Arthur (Lancaster)
2STYLISH BULLET [M]77357FSTDT Van taarling (Tallygaroopna)
3DANNY BROOK [M]453NBTG Edwards (Broadford)
4KIMANATOR [M]76522FSHM Trapani (Greenvale)
5FAINT GLIMPSE [M]62385NBTM Teresi (Maiden Gully)
6SPRING SUSIE (NSW)[M]44FSHH Melville (Beveridge)
7RYAN BROOK [M]35677FSHM Edwards (Broadford)
8NIMBLE KAY [M]63685FSTDG Barnsley (Dhurringile)
9ALOUETTE MAGIC [M]Res.777FSHJ Worsfold (Girgarre)
10DUCK HOLE FLYER [M]Res.45555NBTS Stefanos (Longwood)
Race No. 3Glen Gallon @ Stud6:34 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DIABLO’S ANGEL [M]43FSHS Melville (Beveridge)
2DYNAMIC DASH [M]75562FSHM Niele (Berringa)
3DYNAMITE SPICE [M]42884NBTP Cullie (Rushworth)
4RICOCHET JESSY [M]77676NBTK Ashton (Charlton)
5SPRITELY CRU (QLD)[M]22425FSHT Currie (Chadstone)
6SUNITA [M]22254NBTS Doust (Euroa)
7LYNLAW TED [M]65286NBTN Perkins (Romsey)
8ASTROME (NSW)[M]18556FSTDL Moore (Strathdale)
9CLASS AIRE [M]Res.46FSTDB King (Mincha)
10SHIRDON CONNORAE [M]Res.5545NBTD Mcdonald (Shepparton East)
Race No. 4Don Chendo @ Stud6:54 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHINTARO JUNETSU [5]72861FSHB Kinder (Girgarre)
2MERLOT MAGIC [5]61173FSHC Farrugia (Melton)
3ZAFONIC JOSH (QLD)[5]5487825.92(5)P Bukowski (Flowerdale)
4ASTANA SPUR [5]4517525.83(7)M Fothergill (Numurkah)
5TWENTY TWO BLUE [5]18673NBTR Robinson (Venus Bay)
6SHIRDON HELGA [5]14852NBTD Mcdonald (Shepparton East)
7STAR RIPPER [5]46351NBTS Tyley (Wallan)
8SEABROOK SHELLEY [5]26442FSHC Stanton (Clunes)
9RED CABOOSE (NSW)[5]Res.4655F26.11(6)G Howarth (Longwood)
10ANDY’S DELIGHT [5]Res.8F517NBTP Clark (Wangaratta)
Race No. 5Nolan @ Stud7:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MARITA JAY [5]45584NBTD Jarvis (West Meadows)
2STRIKE ME MAD [5]28666FSTDG Green (Lethbridge)
3BUSTER’S MAGIC [5]6316225.77(8)P Clark (Wangaratta)
4ELITE BLUESTONE (NSW)[5]8446225.95(1)S Dervish (Stanhope)
5BRASS KNOCKA [5]8757725.69(6)D O’mara (Rushworth)
6MOLLY’S PLEDGE [5]3651325.98(7)G Howarth (Longwood)
7DYNAMIC GROOVER [5]21852FSTDK Hunt (Eaglehawk)
8LYNLAW ZANE [5]37741NBTJ Perkins (Romsey)
9KUBAN KANGAROO (NSW)[5]Res.3768725.56(4)S Stefanos (Longwood)
10CLOSE TO ZERO [5]Res.8767526.04(4)Y Andrews (Cranbourne North)
Race No. 6Apache Leap @ Stud7:35 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 650 metres at Shepparton Of $1,090 Prizemoney.
1st: $760 2nd: $220 3rd: $110.

No.NameFormBestTrainer

1SYMINGTON [5]4447638.51(1)S Gibson (Harcourt)
2GIFT OF TIME (NSW)[5]56437NBTK Walker (Henty)
3ROBUSTO [5]7752238.20(2)S Drummond (Heathcote)
4PROVEN SAL [5]31748NBTT Smart (Mooroopna)
5BESANCION [5]25117NBTP Clark (Wangaratta)
6NODDY HOLDER (NSW)[5]4144438.16(3)S Dervish (Stanhope)
7GEORGIA’S OSTI (NSW)[5]68852FSHM Niele (Berringa)
8VAPOURETTE [5]37754NBTT Sharp (Melton West)
9OUT OF ORDER [5]Res.44555FSTDP Stefanos (Longwood)
10COSMIC PILOT [5]Res.86326FSTDG Milthorpe (Wahgunyah)
Race No. 7Paddy Whacker @ Stud7:54 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DIAMOND HUSTLER [5]34757NBTJ Dunn (Woodvale)
2CONCEALED (NSW)[5]7485522.24(2)P Clark (Wangaratta)
3MY NAME’S DEBBIE [5]13533NBTD Burkett (Girgarre)
4DISRUPTIVE SPIN [5]5565222.26(7)N Lund (Longwarry)
5RAILWAY SMOKEY [5]32441NBTJ Torr (Myers Flat)
6DERBY MAGIC [5]87273NBTP Frost (Heathcote)
7ARVO’S ROCCO [5]4387522.30(8)K Arvanitis (Nyora)
8MANTRA CHERRY [5]8577822.47(2)L Trethowan (Chiltern)
9CLOSE TO ZERO [5]Res.87675FSTDY Andrews (Cranbourne North)
10BLACK VEGAS [5]Res.18F78NBTB Kinder (Girgarre)
Race No. 8Blazin’ Wildfire @ Stud8:12 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JAYNE FOZZ [5]38872NBTB Fothergill (Numurkah)
2DYNA OLWEN (NSW)[5]4275225.72(4)D Coleman (Lara)
3SOUTHWOOD KING [5]34213FSHC Stanton (Clunes)
4AMER FORT [5]5653525.75(1)T Jones (Chiltern)
5FEAR THE POM (QLD)[5]6486325.91(5)B Kinder (Girgarre)
6WICKED FOUR [5]2647125.69(8)P Patterson (Bet Bet)
7MAGIC FLYER [5]8365625.99(8)J Fothergill (Numurkah)
8BASS GIRL [5]75413NBTD Petersen (Wangaratta)
9COSMIC JIM [5]Res.27886NBTS Hooke (Huntly)
10DEL RIO [5]Res.7112525.60(1)J Worsfold (Girgarre)
Race No. 9Nitro Burst @ Stud8:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LE LUCA [5]61757FSTDJ Formosa (Heathcote)
2BOOM BOOM SHIRAZ (NSW)[5]27763NBTG Edwards (Cranbourne West)
3JUDY’S MY NAME [5]43222NBTB Kinder (Girgarre)
4TAKE THE CHANCE [5]15441NBTR Martin (Albion)
5SOUTHWOOD ALICE [5]32574FSHC Stanton (Clunes)
6MIDNIGHT OSTI (NSW)[5]23441FSHM Niele (Berringa)
7POLLYANA (NSW)[5]75675NBTS Melville (Beveridge)
8OSTI’S EXPLORER (NSW)[5]5336322.47(1)M Niele (Berringa)
9BIG BAD ROY [5]Res.85875NBTP Stefanos (Longwood)
10UNSHRINKABLE [5]Res.4182422.57(2)T Currie (Chadstone)
Race No. 10Oaks Road @ Stud8:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZEALOUS REVENGE (NSW)[5]5468325.93(5)A Craven (Wangaratta)
2HIGHFIELD ROCO [5]8772425.81(7)N Tait (Wangaratta)
3SLEEPY MIME (NSW)[5]51887NBTS Quinlan (Rushworth)
4CHEEZLE LIPS [5]7613826.06(3)A Marum (Anakie)
5VINCITORE [5]34566FSHG Cinnamond (Junction Village)
6JAIMANDY KIT [5]6657225.97(8)P Donohue (Upper Lurg)
7HOME YOU GO [5]34474NBTC Arthur (Lancaster)
8MOVEFASA REG (NSW)[5]15758NBTD Burkett (Girgarre)
9LEEROY’S HOPE [5]Res.86466NBTJ Hooke (Huntly)
10ZURI’S MAGIC [5]Res.76174NBTS Stefanos (Longwood)
Race No. 11Follow @grv_news On Twitter9:05 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EM JO LEW [5]7815322.72(Q)(8)J Formosa (Heathcote)
2MANELITO (NSW)[5]62734NBTD Petersen (Wangaratta)
3MAGIC BUZZ (NSW)[5]83211NBTN Tait (Wangaratta)
4OSTI’S MOMENT (NSW)[5]34433NBTM Niele (Berringa)
5STYLISH FANTASY (NSW)[5]8247622.49(4)S Vantaarling (Tallygaroopna)
6ARVO’S JOY [5]65543NBTG Arvanitis (Nyora)
7TANGIBLE [5]28555FSTDT Dahl (Benalla)
8CARLANNA COYOTE [5]3215722.64(7)P Bull (Maryborough)
9URIAH’S THUNDER [5]Res.2323422.51(7)M Petts (Shepparton)
10BOOM CHERRY [5]Res.8217422.46(8)D Trethowan (Chiltern)