Sunday, 22 June 2014

Greyhound Box Draw For Shepparton – Sunday, 22 June 2014

Race No. 1Quest Shepparton5:00 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SENORITA CRISIS [M]7785FSHR Matthews (Arcadia South)
2GRANDE ODYSSEE [M]86664NBTJ Torr (Myers Flat)
3FIRING FANTASY [M]28834NBTJ Donaldson (Euroa)
4BULLBAR BRAVE [M]88NBTS Burke (Kanyapella)
5MAMBO THYME [M]53476NBTG Long (Neilborough)
6ACOLA JADE (NSW)[M]67565NBTT Noy (New Gisborne)
7COSMIC MISTAKE [M]5F464NBTD Warburton (Tatura)
8LOCKI AND BOYS [M]36627FSHD Geyer (Moolap)
9TYPHOON BLAKE [M]Res.344NBTS Stefanos (Longwood)
Race No. 2Shepparton Veterinary Clinic5:19 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1POWER BLITZ [M]75534NBTD Jarvis (West Meadows)
2SOMEBODY’S IMAGE [M]528FSHP Lambert (Melton)
3MOVEFASA REG (NSW)[M]37623NBTD Burkett (Girgarre)
4RILEY’S THUNDER [M]53777NBTM Teresi (Maiden Gully)
5EMMA LOU FOZZ [M]72438NBTB Fothergill (Numurkah)
6DERBY LEE [M]46654NBTP Frost (Heathcote)
7BLACK SWAMP [M]735FSTDS Burke (Kanyapella)
8MICKO FOZZ [M]26F58FSHB Fothergill (Numurkah)
Race No. 3Jade Media Photography (350+ Rank)5:41 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZULU TART [5]61678NBTF Zeinert (Barnawartha)
2RIVAL STACEY [5]3658522.41(5)Y Duncan (Tamleugh)
3LITA’S LAD [5]55215NBTC Rose (Epping)
4BLING ADING [5]4551FSTDG Lanigan (Swan Hill)
5BRUMBY BOY [5]86571FSHJ Maple (Little River)
6GRUMBLE’S TOMATO [5]68488FSTDN Perkins (Romsey)
7TARA GOLD [5]771FSHP Lambert (Melton)
8KHANDI KHANDI [5]58515NBTM Ellis (Nathalia)
Race No. 4Market Meats (350+ Rank)6:02 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALL TO CLASSY (NSW)[5]8777122.45(3)M Ellis (Nathalia)
2RIVAL JOSH [5]48538NBTY Duncan (Tamleugh)
3LIL’ SWISS (NSW)[5]65576NBTG Johnston (Bet Bet)
4QUEENIE’S GIRL [5]8742622.60(3)J Donaldson (Euroa)
5SIR BARKALOT [5]76365NBTM Teresi (Maiden Gully)
6PATH TO HOPE [5]6733722.86(6)J Walker (Arcadia South)
7PRINCESS PAIN [5]47873FSTDC Taylor (Neilborough)
8TWO FOR TWELVE (NSW)[5]57377NBTB Groom (Lancefield)
Race No. 5Finer Fruits (350+ Rank)6:19 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MR. BOOM BOOM [5]84386NBTM Groom (Longwood)
2TAIR AFFAIR [5]6687525.85(2)G Long (Neilborough)
3CANDLE BOY [5]63677FSHJ Maple (Little River)
4PROVEN URBAN [5]74753FSHR Glass (Kyabram)
5SPECIAL LIES (NSW)[5]53584NBTB Brown (Axedale)
6VARIX [5]51685NBTD Craven (Grovedale)
7HARD TO HANDLE [5]8566325.97(6)B Brown (Axedale)
8SUSPICIOUS DEAL (NSW)[5]8634526.38(3)M Ellis (Nathalia)
Race No. 6Neatline Homes6:40 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BILLYO [5]58342NBTT Sharp (Melton West)
2ANGLE [5]551NBTB Milne (Kilmore)
3ALL INN LILY [5]5686625.96(6)M Teresi (Maiden Gully)
4NODDY HOLDER (NSW)[5]4154526.07(1)S Dervish (Stanhope)
5STRIKE THE SPIKE [5]73461NBTS Gibilisco (Lockwood South)
6MIDNIGHT MANEUVA (NSW)[5]38577NBTB Kinder (Girgarre)
7GLITCH [5]3638825.87(1)P Kaltsis (Nagambie)
8GABBILICIOUS (NSW)[5]4623326.07(5)D Burkett (Girgarre)
9WATTO SURPRISE [5]Res.7514825.84(1)B Parker (Tatura)
Race No. 7Elite Collars & Leads (350+ Rank)6:58 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JARAIG PITSTOP (TAS)[5]7F26626.00(4)K Abela (Lockwood)
2COMPACT KIWI (NSW)[5]5327625.88(1)P Cullie (Rushworth)
3MR. GROWIE [5]58835FSHD Geyer (Moolap)
4BOSTON BLADE (NSW)[5]57386NBTG Campbell (Peechelba)
5OH KAY REG (NSW)[5]1568825.76(2)S Dervish (Stanhope)
6CLOSE TO ZERO [5]5188626.04(4)Y Andrews (Cranbourne North)
7BAR’S OPEN [5]35358NBTG Murray (Broadford)
8MY SPECTACULAR [5]8452825.97(1)J Donaldson (Euroa)
Race No. 898.5 One Fm7:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARCADIA TRIVETT [5]35653FSHK Ashton (Charlton)
2WHO TOLD LOCHIE [5]6746325.64(7)M Fothergill (Numurkah)
3BLACK FLEET [5]8487TNBTT Sharp (Melton West)
4KEYSER SOZE [5]4663825.38(3)J Walker (Arcadia South)
5MANDZUKIC [5]3454125.96(4)K Ashton (Charlton)
6EMMA REG [5]38811NBTD Burkett (Girgarre)
7FEAR THE POM (QLD)[5]17776NBTA Ferguson (Girgarre)
8MINORITY (TAS)[5]8176625.57(8)J Fothergill (Numurkah)
9WATTO SURPRISE [5]Res.7514825.84(1)B Parker (Tatura)
Race No. 9Manish Gupta Accountants7:42 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FRANK PICKLE [5]6464122.37(2)S Burke (Kanyapella)
2PIRATE BAY [5]17556FSTDJ Torr (Myers Flat)
3ME NAME’S NELSON [5]15344NBTM Ellis (Nathalia)
4STAR MISS [5]6766722.87(7)A Graham (Cohuna)
5RAILWAY SMOKEY [5]46256NBTJ Torr (Myers Flat)
6WEE LADDIE (NSW)[5]76868NBTG Buchanan (Sunday Creek)
7BELLS HUSTLER [5]7886422.72(6)S Gibilisco (Lockwood South)
8DEEJAY’S MATE [5]5122622.52(8)S Waycott (Springhurst)
9WIND RIDDLER [5]Res.877T6NBTS Stefanos (Longwood)
Race No. 10Byers Electrical (350+ Rank)8:02 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MALARO MAGIC [5]4717825.56(5)W Bocquet (Mullengandra)
2MINI ANG [5]46473NBTM Teresi (Maiden Gully)
3GO GO ZARBO [5]58454NBTS Wells (Nagambie)
4TRENT TWOGOOD [5]15856FSTDH Taylor (Rockbank)
5ROO DEE [5]1566NBTS Stefanos (Longwood)
6HIGHFIELD ZIBIA [5]717725.79(1)N Tait (Wangaratta)
7MR. FOZZ [5]73766NBTB Fothergill (Numurkah)
8ACOLA EBONY (NSW)[5]2876525.66(3)T Noy (New Gisborne)
Race No. 11Topcat Video (350+ Rank)8:26 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HELLO SUNSHINE [5]66348NBTC O’brien (Broadford)
2SILENT ALARM [5]5373722.56(5)B Fothergill (Numurkah)
3DYNA CLETO (NSW)[5]38766NBTG Mannion (Melton South)
4CAN’T SPEND IT [5]4387722.61(1)A Blake (White Hills)
5FINE WITH AMY [5]5762522.50(5)S Mckenzie (Woodvale)
6MEMPHIS LEE [5]6357822.55(Q)(2)A Sultana (Maddingley)
7GERONIMO FLAME [5]76738NBTK Ashton (Charlton)
8YZAGA [5]4577822.47(2)B Kinder (Girgarre)