Thursday, 12 January 2017

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 12 January 2017

Race No. 1Jade Media Photography (300+ Rank)3:09 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TAT ODIN [M]4NBTD Warburton (Tatura)
2SMOOTH EMGRAND (NSW)[M]55NBTL Azzopardi (East Longwood)
3STEPPIN’ OUT [M]527FSHD Torr (Myers Flat)
4BUTKUS [M]33553NBTB Brown (Axedale)
5ORIENTAL GINGER [M]76626NBTJ Donaldson (Euroa)
6MASKED BELLE [M]5NBTY Carter (Mudgegonga)
7LITTLE BOY JED [M]364NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
8DAINTREE BRAVE [M]78NBTR Matthews (Arcadia South)
9KY’S BUTTSY (NSW)[M]Res.378FSHS Kemp (Wagga Wagga)
10HARRY CHO [M]Res.57444NBTK Brooks (Rupanyup)
Race No. 2Finer Fruits (300+ Rank)3:34 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1INTUITIV EMGRAND (NSW)[M]6FSTDR Groom (East Longwood)
2PEPPER SHIRAZ [M]7FSHP Ellis (Heathcote)
3WINLOCK MACY (NSW)[M]5FSHS Stefanos (Longwood)
4SPEEDY RYDER [M]832NBTD Warburton (Tatura)
5ZERO FIVE (NSW)[M]752FSHP Schofield (Londonderry)
6SISCO ROCCO [M]65475FSHS Smith (Kurunjang)
7BENNELONG (NSW)[M]86384NBTS Stefanos (Longwood)
8BLUE REEF [M]4722NBTD Ireland (Knowsley)
9BRYDEN PETER (NSW)[M]Res.664FSHN Burns (Rushworth)
10BELLINI MARTINI [M]Res.53645NBTK Brooks (Rupanyup)
Race No. 3Elite Collars & Leads (300+ Rank)3:49 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LOLA ALLEN (NSW)[M]57222FSTDR Camilleri (Lara)
2BURRAWONGA JADE [M]75234NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
3ONE MOORE PAGE [M]63656FSHP Smoor (Durham Ox)
4CHILLBY [M]2NBTD Warburton (Tatura)
5SISCO RASCAL [M]36572FSTDR Galea (Melton South)
6WAY THINGS ARE [M]6NBTB Buchanan (Sunday Creek)
7TAT ASHLEIGH [M]3NBTB Parker (Tatura)
8LODGE’S EXPRESS [M]437NBTT Van taarling (Tallygaroopna)
9CHARLOTTE STREET [M]Res.73746NBTB Kinder (Girgarre)
10JANRAY BIG RED [M]Res.77636NBTR Matthews (Arcadia South)
Race No. 4Manish Gupta Accountants (300+ Rank)4:09 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HIGHFIELD BAMBO [7]62784NBTN Tait (Wangaratta)
2SWIFT DAMIAN [7]61353NBTG Lemin (Axedale)
3SUPER ROCKSTAR [7]88427NBTD Carswell (Elmore)
4CHILY CHA CHA (NSW)[7]65748FSHS Kemp (Wagga Wagga)
5DEADLY MARY [7]53145FSHP Matthews (Navarre)
6PATTY’S PRINCE (NSW)[7]5742526.20(4)S Stefanos (Longwood)
7BUCK’S EXPRESS (NSW)[7]78575NBTB Lord (Jindera)
8KENO BALE (NSW)[7]56331FSHR Camilleri (Lara)
9BURRAWONGA TINY [7]Res.4757425.94(3)J Birthisel (Yarrawonga)
10MRS. FOZZ [7]Res.6467726.05(7)N Mason (Euroa)
Race No. 5Byers Electrical (300+ Rank)4:37 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPLIT CHIC [6]6754726.08(1)A Costa (Shepparton)
2SHAKE [6]6566725.98(7)F Hand (Seymour)
3DAINTREE DESTROY [6]16781NBTJ Walker (Arcadia South)
4TIM RIGGINS [6]17767FSHN Vincent (Lal Lal)
5MISS TWERKER (NSW)[6]67347FSHC Russell (Kyabram)
6MANX CZAR [6]8772525.92(1)G Lemin (Axedale)
7GROUCHO [6]8432626.16(4)C Glen (Tennyson)
8MORTA BELLA [6]23755NBTP Smoor (Durham Ox)
9ALL INN SUMMER [6]Res.58444NBTT Duncan (Harston)
10BINKY BALE (NSW)[6]Res.35455NBTK Ashton (Charlton)
Race No. 6Top Cat Video (300+ Rank)4:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZELEMAR ZEST [5]66357NBTJ Galea (Brookfield)
2LANA LASS [5]65554FSHL Fitzgerald (Woodvale)
3FILIUS FLITWICK [5]1768625.37(2)P Matthews (Navarre)
4JOHN’S MAGIC [5]42364NBTC Russell (Kyabram)
5SUNNY BREAKS [5]3876525.92(7)J Stemmer (Bangholme)
6ALL INN MENPHIS [5]2752525.37(4)T Duncan (Harston)
7MAXIMUM MELVA [5]28634FSHA Courts (Lara)
8MANTRA MICK [5]8781825.33(4)J Donaldson (Euroa)
9MERLOT MAGIC [5]Res.4176626.27(8)S Waycott (Springhurst)
10EMI’S BOY MURPH [5]Res.54634NBTL Lyons (Sunshine North)
Race No. 7Brian Beard Plumbing (300+ Rank)5:17 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN APRIL [7]7254525.96(4)T Duncan (Harston)
2WARRINGAL MISS [7]24785NBTJ Torr (Myers Flat)
3SISCO MAMA [7]62746NBTA Marum (Corop)
4TAT SCOOBY [7]5344125.86(1)B Parker (Tatura)
5SCOTT DYNAMISM [7]1462125.76(3)E Bowles (Invergordon)
6WAIKIKI CREEK [7]28646NBTB Fothergill (Numurkah)
7CHOPSTICK WALRUS [7]14375NBTC Russell (Kyabram)
8RIGHT NOW [7]318625.68(1)R Douglas (Heathcote)
9NINNIE ALLEN (NSW)[7]Res.56415NBTR Camilleri (Lara)
10BEKSUN [7]Res.47646NBTN Mason (Euroa)
Race No. 8Shepparton News (300+ Rank)5:39 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING JESTER [5]37571NBTG Gledhill (Coomboona)
2FIERY MELODY [5]7557325.64(4)S Humphries (Locksley)
3SWIFT BUNNY (NSW)[5]65446NBTD O’mara (Rushworth)
4STYLISH CHIEF [5]7461625.82(6)R Matthews (Arcadia South)
5MIDFIELD MAESTRO [5]4581525.62(8)V Giles (Bamawm)
6DARK CHANCE [5]2774125.73(5)J Donaldson (Euroa)
7WINSOME WARRIOR (NSW)[5]88847FSHR Clark (Toolleen)
8CRACKERJACK SAM [5]77617NBTA Courts (Lara)
9BURRAWONGA JIMBO [5]Res.6564325.49(4)J Birthisel (Yarrawonga)
10KRAKEN TOBIAS [5]Res.4788825.49(2)K Eyles (Murchison)
Race No. 9Ckh Painting (300+ Rank)5:59 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BEV’S GIRL [6]3856522.97(2)N Mason (Euroa)
2SCARLETT LAD (NSW)[7]34345NBTP Stefanos (Longwood)
3REDFIN FOZZ [7]14347NBTB Fothergill (Numurkah)
4LOONEYGOON (NSW)[7]67435FSHB Lord (Jindera)
5STELLA’S GRACE [6]8757322.42(6)J Stemmer (Bangholme)
6HEARTBREAK MARY [7]2568TNBTS Dervish (Lancaster)
7CHUM’S SPECIAL [6]6424522.96(2)P Dower (Golden Square)
8JIMMY MARLOW (NSW)[6]2468422.38(Q)(1)H Hunter (North Albury)
9STEEL EMPIRE [7]Res.53558NBTJ Donaldson (Euroa)
10HEINEKEN GIRL (SA)[7]Res.5478322.54(5)T Matthyssen (Talbot)
Race No. 10Dpr Insurance Brokers (300+ Rank)6:19 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN AFRICA [5]3653322.38(1)T Duncan (Harston)
2MORTAL SIN (NSW)[5]4531622.73(1)I Barbour (Murchison)
3HARDAWAY TERROR (NSW)[5]86476NBTG Edwards (Broadford)
4MISTEL ALLEN (NSW)[5]3625222.61(1)F Matthyssen (Red Lion)
5TREDGAR [5]55352NBTD Torr (Myers Flat)
6PETENTIM [5]65546NBTP Dunlevey (Cohuna)
7CRACKERJACK CAM [5]1772522.48(5)A Courts (Lara)
8HEINEKEN BOY (SA)[4]5624722.32(4)R Matthyssen (Talbot)
9HOREY’S GIRL [5]Res.7546722.70(2)T Fernandes (Tragowel)
10UNCOOL ALBERT [5]Res.7671422.21(6)J Formosa (Heathcote)
Race No. 11Quality Teams (300+ Rank)6:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CARRARA LAD [5]7724722.59(2)K Ashton (Charlton)
2MY NAME’S SHEREE [5]6432722.73(6)B Lord (Jindera)
3ALL INN KAYLA [5]63478NBTT Duncan (Harston)
4PROVISO [5]3487722.44(1)F Hand (Seymour)
5UNO BUDDY (NSW)[5]6363422.62(6)G Lemin (Axedale)
6FINAL BID [5]3665522.15(1)J Torr (Myers Flat)
7WHO TOLD LINDYLU [5]86378NBTE Fothergill (Numurkah)
8GLENDALE ZEUS (NSW)[5]81567NBTG Harding (Temora)
9PREMIER WALLY [5]Res.5882622.36(1)W Methven (Wooragee)
10LOOSEY JABNA [5]Res.55666NBTD Long (Eaglehawk)
Race No. 12Sgrc Vet Now Open (300+ Rank)6:50 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING MARCIA [5]5573722.45(4)J Formosa (Heathcote)
2MISS UTAMURRA [5]8847822.78(3)J Walker (Arcadia South)
3ALL ON RED (NSW)[5]88676FSHS Kemp (Wagga Wagga)
4IROQUOIS SOULJAH [5]84745NBTK Brooks (Rupanyup)
5ALCHEMY [5]72275FSTDA Courts (Lara)
6LITTLE HOREY’S [5]53366NBTT Fernandes (Tragowel)
7SHE’S LIL [5]7547722.53(1)J Donaldson (Euroa)
8CULLQUIN ANNIE [5]1466622.72(8)D Long (Eaglehawk)
9VANDERVILLE KID [5]Res.35464NBTM Ellis (Nathalia)
10DODGE THE COP [5]Res.3466722.41(8)J Torr (Myers Flat)