Thursday, 13 February 2014

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 13 February 2014

Race No. 1Quest 3:47 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MINI ANG [M]33353NBTM Teresi (Quarry Hill)
2 THE SPIKE [M]6757NBTE Keene (Long Gully)
3FLYIN’ FINLEY (NSW)[M]14FSHM Mason (Finley)
4PAV’S MAGIC (TAS)[M]66334NBTD Carswell (Elmore)
5ACCA BELIEVE IT [M]4765NBTM Fothergill (Numurkah)
6NALA’S KNOCKIN [M]87667NBTA Blake (White Hills)
7JETSET REBEL [M]2324222.62(Q)(6)W Bocquet (Mullengandra)
8WHITE OPAL [M]273FSHJ Fothergill (Numurkah)
9SAMBALAM (NSW)[M]Res.37754NBTD Burkett (Girgarre)
10GABBILICIOUS (NSW)[M]Res.46526NBTD Burkett (Girgarre)
Race No. 2Market Meats4:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FAVELA [M]54455NBTJ Larosa (Plenty)
2HIGHFIELD ROCO [M]77NBTN Tait (Wangaratta)
3STETSON SILK (NSW)[M]48FNBTP Dundon (Finley)
4CRYSTAL STRIKE [M]58NBTC Russell (Kyabram)
5KALIMNA STORM [M]66NBTR Sharples (Murchison)
6TWENTY [M]46733NBTR Robinson (Venus Bay)
7STETSON SURPRIZE (NSW)[M]48TNBTP Dundon (Finley)
8CREATIVE CHANT [M]728NBTJ Mcclelland (Jindera)
9SAMBALAM (NSW)[M]Res.37754NBTD Burkett (Girgarre)
10AAROSHA [M]Res.688FSHA Youla (Junortoun)
Race No. 3Neatline Homes4:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MR. MISSEN [M]7265FSTDD Jarvis (West Meadows)
2RILEY’S THUNDER [M]43525NBTM Teresi (Quarry Hill)
3EMMA LOU FOZZ [M]74344FSTDB Fothergill (Numurkah)
4KING SPOTALOT [M]13424NBTW Methven (Wooragee)
5NANCY’S GUESS (QLD)[M]73342FSHA Marum (Devon Meadows)
6STETSON DIXIE (QLD)[M]3524PNBTP Dundon (Finley)
7BASS BOY [M]8567FSHN Gates (St Albans)
8STETSON QUAMBY (NSW)[M]847NBTP Dundon (Finley)
9BOOROLONGA BOY [M]Res.6518526.13(Q)(2)R Matthews (Arcadia South)
10GABBILICIOUS (NSW)[M]Res.46526NBTD Burkett (Girgarre)
Race No. 4Elite Collars & Leads4:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RICKY MOO [5]88745NBTC Farrugia (Melton)
2COCO MO CASH [5]3F65722.71(Q)(4)M Hendy (Korong Vale)
3SUGAR RUSH HEAD [5]7153522.74(4)D Eddy (Kialla West)
4LEFT OUTSIDE [5]854122.53(5)G Paull (Faraday)
5GUIDE ME HOME [5]3681F22.70(4)M Osborne (Goorambat)
6BAR NO GIRL [5]33451FSTDB Brown (Axedale)
7FREDWYN [5]8566622.80(1)A Dexter (Katunga)
8OWEN NEWITT [5]88185NBTS Burke (Kanyapella)
9BURRAWONGA SOOTY [5]Res.13F7423.11(5)J Birthisel (Yarrawonga)
10FANTASY LAD [5]Res.2361622.83(2)J Donaldson (Euroa)
Race No. 5 @ Stud5:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JUST LIKE BILLY [5]6231625.90(6)J Donaldson (Euroa)
2OSCAR COOL [5]1752526.05(2)G Edwards (Broadford)
3KOOPER BUFF [5]5227725.83(2)P Boots (Merrigum)
4POGO POGO [5]4722525.78(8)R Morgan (Heathcote)
5SCOTT’S DESIRE [5]87357NBTH Gates (St Albans)
6FIANO [5]2164525.57(2)W Bocquet (Mullengandra)
7RICH JAMA [5]43575NBTS Collyer (East Coburg)
8BARTY’S THURSDAY [5]82534NBTP Boots (Merrigum)
9MARKET BIRD [5]Res.66455NBTD Burkett (Girgarre)
10DITCH TO DITCH [5]Res.4527425.84(6)G Robinson (Violet Town)
Race No. 6Byers Electrical5:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1IRISH DOWN UNDER [5]13854NBTN Burns (Rushworth)
2FLAMING HOMER [5]4133425.98(Q)(2)P Osborne (Goorambat)
3MARLOW FLIGHT [5]37152NBTW Gent (Braybrook)
4ULTIMATE BONES [5]3875825.84(5)J Abela (Echuca)
5DOZEN SPEND IT [5]11776NBTA Blake (White Hills)
6WAVE OF MAGIC [5]5745725.59(2)A Osborne (Goorambat)
7MONKIRA [5]2323126.24(2)C Newman (Chiltern)
8PREMIER WALLY [5]7776625.98(2)W Methven (Wooragee)
9MARKET BIRD [5]Res.66455NBTD Burkett (Girgarre)
10DITCH TO DITCH [5]Res.4527425.84(6)G Robinson (Violet Town)
Race No. 7Brian Beard Plumbing5:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LOVELY LUCY [5]73774NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
2OSMOTHERLY [5]6431722.44(3)B Martell (Tallangatta)
3GUNNA GET YA [5]7758722.54(5)W Hooke (Huntly)
4UNDER CONTROL [5]47866NBTY Andrews ( )
5REGAL DIAMONDS [5]6465522.76(7)S Spiteri (St Albans)
6HUDSON MONZA [5]F1846NBTC Jackson (Neilborough)
7SUPER INDIGO [5]7273622.42(4)N Tait (Wangaratta)
8HILLVIEW JAKE [5]25746NBTA Terry (Cranbourne South)
9FEEL THE LOVE [5]Res.6341422.53(7)G Howarth ()
10URIAH’S THUNDER [5]Res.3613822.51(7)D Eddy (Kialla West)
Race No. 8Ckh Painting6:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MR. BOOM BOOM [5]58F68FSHB Groom (Longwood)
2DAVE CULPRIT [5]35786NBTN Marum (Devon Meadows)
3PROMISE BUYING [5]1224625.53(1)R Morgan (Heathcote)
4REGAL GLADIATOR [5]77384NBTA Spiteri (St Albans)
5MIDNIGHT BUTCH (TAS)[5]48734NBTN Lund (Longwarry)
6BORN TO MOLLY [5]8444425.84(7)J Fothergill (Numurkah)
7ILLEGAL POWER [5]6458625.53(1)K Wright (Elphinstone)
8WHERE’S SUZIE [5]52162NBTG Hope (Croydon)
9MARKET BIRD [5]Res.66455NBTD Burkett (Girgarre)
10CONOR’S ENTITY [5]Res.32517FSHK Wright (Elphinstone)
Race No. 9Manish Gupta Accountants6:25 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER TART [5]43524NBTB Martell (Tallangatta)
2SKYLA’S STAR [5]1FSHA Blake (White Hills)
3JAMIE FOZZ [5]7644526.33(Q)(1)B Fothergill (Numurkah)
4JARAIG PITSTOP (TAS)[5]761FSTDJ Hooke (Huntly)
5GRACIE’S GUESS (QLD)[5]771326.16(5)A Marum (Devon Meadows)
6GOLD AFFAIR [5]17866NBTM Hanke (Miepoll)
7HIS SPANISH LADY [5]46738NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
8REPEAT [5]56154FSTDG Kantzidis (Plenty)
9CONOR’S ENTITY [5]Res.32517FSHK Wright (Elphinstone)
10DITCH TO DITCH [5]Res.4527425.84(6)G Robinson (Violet Town)
Race No. 10World Wide Greyhounds6:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MISS ALLIRA [5]65781NBTP Cullie (Rushworth)
2ORIGINAL HUSTLER [5]71885NBTW Hooke (Huntly)
3MARY’S GUESS (QLD)[5]32227FSTDA Marum (Devon Meadows)
4REAL BAROQUE (NSW)[5]45157NBTS Stefanos (Longwood)
5HASH TAG [5]61726.00(6)P Kaltsis (Nagambie)
6MY NAME’S TOM [5]27385NBTB Kantzidis (Bundoora)
7DEPABLO [5]85336FSTDK Furness (Keilor Lodge)
8PRIVATE FANTASY [5]4472526.02(1)S Waycott (Springhurst)
9MARKET BIRD [5]Res.66455NBTD Burkett (Girgarre)
10CONOR’S ENTITY [5]Res.32517FSHK Wright (Elphinstone)
Race No. 11Shepparton News7:05 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GOOFY SNOUT (NSW)[5]46248NBTJ Formosa (Heathcote)
2WILL CEE [5]33388NBTJ Abela (Echuca)
3ALARMING [5]47533NBTJ Fothergill (Numurkah)
4WHIPSTICK LACHIE [5]1786422.30(4)C Jackson (Neilborough)
5KATUNGA TIME [5]6637622.89(4)K Dexter (Katunga)
6 HOUSTON [5]23134FSHA Rocke (Merrigum)
7CAN’T SPEND IT [5]8225122.61(1)A Blake (White Hills)
8DEMON HUNTER (NSW)[5]5345622.36(7)D Burkett (Girgarre)
9FEEL THE LOVE [5]Res.6341422.53(7)G Howarth (Longwood)
10URIAH’S THUNDER [5]Res.3613822.51(7)D Eddy (Kialla West)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments