Thursday, 2 October 2014

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 2 October 2014

Race No. 1World Wide Greyhounds3:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1GUILDED LILY [M]83543NBTS Stefanos (Longwood)
2OUR MURRAY GREY [M]3436FSHK Wright (Elphinstone)
3KENTUCKY TOY [M]13FSHN Gost (Little River)
4ICE COLD BUNDY [M]34423NBTP Dundon (Finley)
5FIRING FANTASY [M]48832NBTJ Donaldson (Euroa)
6HOTLIPS MATILDA [M]55372NBTB Stephens (Tooborac)
7COSMIC ALI (QLD)[M]85242FSHI Vigor (Anakie)
8DEEP ROCK [M]424FSHW Gent (Braybrook)
9STRESSFUL [M]Res.42657FSHK Ward (Mount Moriac)
10DOLCE ROSSO [M]Res.77265NBTP Triaca (Redcastle)
Race No. 2Shepparton Veterinary Clinic3:59 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HELERAY JARDA [5]5157222.65(7)H Sellars (Shepparton)
2SISTER TRIX [5]74782NBTK Smale (Meeniyan)
3EL TORO LOCO [5]56455NBTC Grenfell (Lara)
4DR. WALDO [5]41337FSHN Lund (Longwarry)
5OUR DARK ANGEL [5]654122.90(5)J Donnelly (Eden Park)
6WALTER MITI (QLD)[5]34122.95(5)M Collyer (Coburg East)
7ACCA BELIEVE IT [5]12F6722.59(8)M Fothergill (Numurkah)
8OUR BANJO [5]14777NBTN Carthew (Newcomb)
9SQUIRREL BENZ (QLD)[5]Res.47417FSHG Johnson (Chum Creek)
10SHE’S LIL [5]Res.75366NBTJ Donaldson (Euroa)
Race No. 3Racers Function Centre4:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1METAL MILITIA [5]4322125.93(2)C Arthur (Lancaster)
2ANDY’S DELIGHT [5]8F517NBTP Clark (Wangaratta)
3ORSON’S TOUCH (NSW)[5]56746NBTG Kantzidis (Bundoora)
4HOT CHILTERN [5]4767326.11(8)C Newman (Chiltern)
5TANGO SIYAN [5]7T815NBTN Tapp (Narre Warren)
6NIMBLE KAY [5]3685126.07(8)G Barnsley (Dhurringile)
7CLOVALLEY BEV [5]17488FSTDW Connell (Harston)
8ORIENTAL TSUNAMI [5]3431425.91(5)R Clark (Toolleen)
9YOUNG HENRY [5]Res.118FSHN Gost (Little River)
10TWENTY TWO BLUE [5]Res.67366NBTR Robinson (Venus Bay)
Race No. 4Market Meats4:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDIE FAWN [5]14651NBTC Azzopardi (Caroline Springs)
2CHEEZLE LIPS [5]6138526.06(3)A Marum (Anakie)
3ZURI’S MAGIC [5]61743NBTS Stefanos (Longwood)
4BARE KNUCKLER [5]34131FSHR Matheson (Castlemaine)
5TOMMY TOYMAN [5]57374FSHN Gost (Little River)
6HAY TY [5]47513NBTD Wheeler (Cranbourne North)
7COSMIC MISTAKE [5]43452NBTD Warburton (Tatura)
8STAR RIPPER [5]35144NBTS Tyley (Wallan)
9MONKIRA [5]Res.3468426.24(2)C Newman (Chiltern)
10MOROCCAN TRAIN [5]Res.73148NBTA Moro (Kangaroo Flat)
Race No. 5Paddy Whacker @ Stud4:52 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHARLIE IMAGE [5]1865225.75(1)P Lambert (Melton)
2DON’S BULLET [5]8332626.01(4)K Ward (Mount Moriac)
3COSMIC LADY (NSW)[5]4688325.94(7)M Collyer (Coburg East)
4WHAT’S THE HINT [5]4564225.59(5)P Osborne (Goorambat)
5MAGIC MANTLE [5]3T24325.77(4)W Kirk (Melton West)
6SUNRAYSIA SAM [5]8388825.67(8)P Clark (Wangaratta)
7FEAR HER [5]46833NBTJ Formosa (Heathcote)
8WALLY MATUSZEK [5]3F74425.84(4)D Jarvis (West Meadows)
9KUBAN KANGAROO (NSW)[5]Res.7687425.56(4)P Stefanos (Longwood)
10TOY PRINCESS [5]Res.68556NBTN Gost (Little River)
Race No. 6Market Meats5:08 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 650 metres at Shepparton Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1SEMJASE [5]83457NBTC Hayes (Mill Park)
2GIFT OF TIME (NSW)[5]37288NBTK Walker (Henty)
3MANTARAY LAD [5]1127FFSHD Geall (Lara)
4MISS TRINIDAD [5]81688FSHM Giddings (Kilmore)
5COOLY QUEEN [5]32573NBTL Smith (Dallas)
6VAPOURETTE [5]75463NBTT Sharp (Melton West)
7AVATAR RANGER (NSW)[5]74445NBTP Triaca (Redcastle)
8LIGHTNING STORM [5]13648FSHC Hayes (Mill Park)
9IT’S LOCKIE [5]Res.76134NBTL Slattery (Heathcote)
Race No. 798.5 One Fm5:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS CONNOCHIE [5]2817T25.92(5)P Kaltsis (Nagambie)
2SLEEPY MIME (NSW)[5]1887125.91(3)S Quinlan (Rushworth)
3MOHINDAR (NSW)[5]5671325.49(6)T Jones (Chiltern)
4TOY TSUNAMI [5]37283NBTP Westbrook (Corio)
5APPROVAL (NSW)[5]2258325.41(7)W Bocquet (Mullengandra)
6ALEXANDER POP [5]6743325.92(Q)(1)J Kantzidis (Richmond)
7GO WILD PHIL [5]66856NBTK Ward (Mount Moriac)
8AVATAR MILLIE [5]8824125.80(8)P Triaca (Redcastle)
9ELITE BLUESTONE (NSW)[5]Res.4627725.95(1)S Dervish (Stanhope)
10DEE LIGHTNING [5]Res.3628525.64(6)R Henness (Heathcote)
Race No. 8Manish Gupta Accountants5:43 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WATTLE GROVE (NSW)[5]87452FSHD Geall (Lara)
2JEREMEY RENT [5]4824525.78(2)B Pell (Toolleen)
3GO SNIPER [5]3387225.74(4)K Ward (Mount Moriac)
4ZIPPING CASPER (NSW)[5]7744825.43(8)D Kirk (Melton West)
5FLYING CASEY [5]2223325.85(7)K Ward (Mount Moriac)
6WICKED FOUR [5]7143225.69(8)P Patterson (Bet Bet)
7LET ME BE [5]4744125.51(8)R Sharples (Murchison)
8TWIN TERRA [5]56688NBTJ Psaila (Little River)
9MANBO MAN [5]Res.74544FSHD Geall (Lara)
10NEXT GRANGE [5]Res.23188NBTE Vigor (Anakie)
Race No. 9Shepparton News6:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BRUTAL TIGER [5]2676322.68(7)D Burkett (Girgarre)
2RYBORA LIZZIE [5]73241NBTB Van schaik (Wangaratta)
3MISS GOLDEN TRON [5]63212NBTA Armstrong (Huntly)
4TOY BREAKA [5]57585NBTW Bocquet (Mullengandra)
5ALL INN CARLA [5]1327322.84(4)T Duncan (Harston)
6IMA LONELY BOY (QLD)[5]1513FSHD Vigor (Lara)
7FREDWYN [5]3763722.80(1)A Dexter (Katunga)
8SUNITA [5]2254122.90(6)S Doust (Euroa)
9KHARLESSI [5]Res.76567NBTD Petersen (Wangaratta)
10YA THERE JOE [5]Res.1874622.82(7)D Warburton (Tatura)
Race No. 10Finer Fruits6:19 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JUDY’S MY NAME [5]2252122.67(7)B Kinder (Girgarre)
2BOTTLE OF WINE (NSW)[5]8714322.54(3)S Wells (Nagambie)
3MY NAME’S DEBBIE [5]53321NBTD Burkett (Girgarre)
4ALL INN BYE [5]73185NBTT Duncan (Harston)
5LE LUCA [5]5712322.63(1)J Formosa (Heathcote)
6EL JAY TORANA [5]F682222.39(3)S Kaliszewski (Melton)
7AMER FORT [5]6535722.43(Q)(4)T Jones (Chiltern)
8BUBBLE WHICH [5]5431122.59(8)S Jack (Dalmore)
9CLARETOWN TEX [5]Res.65678FSHT Sharp (Melton West)
10ILLEGAL POWER [5]Res.7F768NBTK Wright (Elphinstone)
Race No. 11Jade Media Photography6:38 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SKY ALERT (NSW)[5]58376FSTDP Cusack (Mount Cottrell)
2GLITCH [5]52882NBTP Kaltsis (Nagambie)
3JACK’S BRUTUS [5]37861NBTN Carthew (Newcomb)
4DEEJAY’S MATE [5]2233622.52(8)S Waycott (Springhurst)
5BOOM CHERRY [5]2174322.46(8)D Trethowan (Chiltern)
6SAXON [5]77343NBTA Mooney (Amherst)
7LOVER LOVER [5]41328FSTDD Pell (Toolleen)
8TRUE GENIUS [5]1145722.38(4)B Klemke (Heathcote)
9BALLEER GLORY [5]Res.6332422.37(3)G Rigg (Girgarre)
10WHERE’S CROCKY [5]Res.7388822.71(6)N Carthew (Newcomb)