Thursday, 26 September 2013

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 26 September 2013

Race No. 1Shepparton News3:59 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MEDIA ATTENTION [M]775T7FSHP Trim (Devon Meadows)
2SOUTHWOOD EARL [M]31FSHC Stanton (Clunes)
3CALL ME ROSIE [M]88677FSHL Mitchell (Lara)
4OSAKA [M]34436FSHT Daaboul (Williamstown)
5ROCKEN RED [M]76522NBTA Rocke (Merrigum)
6MISS EUROPE [M]858NBTP Boots (Merrigum)
7ATLAS PROFIT [M]1425322.36(Q)(8)B Mcnamara (Junortoun)
8GO SNIPER [M]32263NBTK Ward (Mount Moriac)
9ANGEL OF DEATH [M]Res.66748NBTJ Mangion (Numurkah)
10BELLE’S DIAMOND [M]Res.56656NBTR Baker (St Albans)
Race No. 2Brian Beard Plumbing4:19 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1HEAVENLY STAR [M]457NBTR Hodgson (Axedale)
2STETSON WISKAWAY [M]7767TNBTD Eddy (Kialla West)
3BIG MONSOON [M]3616422.76(Q)(2)D Jarvis (Sydenham)
4MISS TELEBELA [M]48353NBTJ Uglietta (Yan Yean)
5POGO POGO [M]122FSTDF Flegg (Marong)
6TERRY ROCKS [M]57465NBTL Mitchell (Lara)
7MINT ROADSTAR (NSW)[M]57423NBTS Stefanos (Longwood)
8MY BOY LOLLIPOP (NSW)[M]76335NBTD Boots (Merrigum)
9QUEENIE’S GIRL [M]Res.58348NBTJ Donaldson (Euroa)
10GRAND BLUE [M]Res.827NBTJ Abela (Echuca)
Race No. 3Top Cat Video4:39 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FANG LARKY [M]4236FSTDD Jarvis (Sydenham)
2WANALTA MISS [M]57333NBTR Quigley (Chiltern)
3MY SPECTACULAR [M]56353NBTG Edwards (Broadford)
4TALKIN’ LASS [M]64NBTJ Wilson (Heathcote)
5NAUGHTY FORTY [M]23657NBTR Whybrow (Chiltern)
6SPEAR FLAME [M]24547NBTB Buchanan (Sunday Creek)
7LADY CAPPUCCINO [M]44276FSTDM Said (Diggers Rest)
8MIDWAY MAGIC [M]6776FSHJ Worsfold (Girgarre)
9FAST APPROACHING [M]Res.5778NBTT Womann (Lara)
10METAL [M]Res.75345FSTDR Giles (Harston)
Race No. 4Ckh Painting4:59 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SOHO DINGANE [M]56845FSHH Quick (Llandeilo)
2DOZEN SPEND IT [M]32523NBTA Blake (White Hills)
3HIALEAH LAD [M]54342NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
4MELON CHITLIN [M]22382NBTA Rocke (Merrigum)
5ANDES [M]66678NBTM Hendy (Korong Vale)
6BESSIE BUTLER [M]43743NBTD Boots (Merrigum)
7RAILWAY MAGGIE [M]26323FSHJ Torr (Myers Flat)
8EXACT MOMENT [M]76NBTT Womann (Lara)
9STETSON LUCY BLU (QLD)[M]Res.78T8FSHP Dundon (Finley)
10JAIMANDY KIT [M]Res.77835NBTP Donohue (Upper Lurg)
Race No. 5Byers Electrical5:19 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MALIBU MARLI [5]7578225.73(1)G Connell (Harston)
2SMASHING CENTURY [5]64446NBTL Fitzgerald (Woodvale)
3CRAVING EUPHORIA [5]25854FSHJ Stavropoulos (Craigieburn)
4KRAKEN CASSY [5]64683NBTK Eyles (Murchison)
5DARLEY SOS [5]66445NBTG Edwards (Broadford)
6ALL INN LILY [5]2334525.96(6)T Duncan (Harston)
7ZIPPING BEC (NSW)[5]76872FSHP Dapiran (Northwood)
8SOVEREIGN SKY [5]67141NBTG Lemin (Axedale)
9GO GO ZARBO [5]Res.61234FSHD Mchardy (Harcourt)
10NO SUSPICION (NSW)[5]Res.53777NBTM Ellis (Nathalia)
Race No. 6Manish Gupta Accountants5:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WALLY ENLIM (NSW)[5]82364NBTJ Formosa (Heathcote)
2JAZOMAX [5]15742NBTG Lemin (Axedale)
3KADINA WONDER [5]77588FSHC Dew (Broadford)
4CROWDZA TALKING [5]33555FSHA Terry (Cranbourne South)
5COALMINER (NSW)[5]8377125.84(1)G Kantzidis (Plenty)
6LATIFI CENA [5]6783525.91(3)J Arthur (Lancaster)
7PRINCE EUPHORIA [5]333F6NBTD Bartelloni (Attwood)
8RIGHT HOOK [5]46322NBTW Bocquet (Mullengandra)
9EFFIE TRINKETT [5]Res.8467725.69(8)S Mckenzie (Bendigo)
10STARLIGHT WHIRL [5]Res.47688NBTK Ward (Mount Moriac)
Race No. 7Oaks Road @ Stud5:56 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PERCY CLUMP [5]131326.13(7)F Flegg (Marong)
2BELLE’S TINY [5]53356FSTDR Baker (St Albans)
3COCO MO CASH [5]67886NBTM Hendy (Korong Vale)
4INTERGRATION [5]67785NBTA Burnett (Junortoun)
5ALCALA [5]3321NBTC Newman (Chiltern)
6MANX PHAROS (SA)[5]2521FSHG Lemin (Axedale)
7RUN HAYLEY RUN [5]46212FSHW Portelli (Rockbank)
8CLUB A GOGO [5]54475NBTK Repia (Long Gully)
9POP’S COOL LADY [5]Res.23T7825.92(7)F Zeinert (Barnawartha)
10TOMMIE HUNT [5]Res.77767FSHA Hunter (Cranbourne)
Race No. 8Elite Collars & Leads6:13 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JOEL’S FLAME [5]24F57FSHC Stanton (Clunes)
2KEYSER SOZE [5]5767325.38(3)J Walker (Arcadia South)
3JULIA JAY [5]75135NBTJ Formosa (Heathcote)
4HANGING SOLO [5]57137NBTB Abela (Echuca)
5BORN TO MOLLY [5]5665525.84(7)B Fothergill (Numurkah)
6HI FIVE ALICE (QLD)[5]4456325.64(1)J Fothergill (Numurkah)
7CHEAP RUSH [5]77816FSHN Marum (Devon Meadows)
8GYPSY DOONE (NSW)[5]6663725.87(4)H Melville (Beveridge)
9ILLEGAL PATH [5]Res.4635525.77(1)K Wright (Harston)
10STETSON TINY [5]Res.65526NBTP Dundon (Finley)
Race No. 998.5 One Fm6:32 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OH LELE JOHN [5]5721FSHG Lemin (Axedale)
2MISS CALYPSO [5]38876NBTL Mitchell (Lara)
3APATCHY BRO [5]16214FSHC Stanton (Clunes)
4ILLEGAL FORCE [5]87546NBTK Wright (Harston)
5DANNY BE GOOD [5]66748NBTS Humphries (Locksley)
6MANTRA CHERRY [5]4157222.62(2)D Trethowan (Chiltlern)
7BELLE’S BOUNCE [5]76144NBTR Baker (St Albans)
8ALL INN CARLA [5]431322.84(4)T Duncan (Harston)
9BANDSAW [5]Res.67775NBTB Slade (Creswick)
10BRAN NUE DAE [5]Res.65846FSHA Harding (Hamilton)
Race No. 10Neatline Homes6:50 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HOREY’S HOUND [5]1888722.35(8)P Dunlevey (Cohuna)
2YZAGA [5]73767NBTB Kinder (Girgarre)
3FINE WITH AMY [5]8852322.50(5)S Mckenzie (Bendigo)
4CHASER LESSON (WA)[5]86775FSHB Philippe (Kilmore)
5ALL INN TIME [5]F783222.52(5)T Duncan (Harston)
6TIZA DEE [5]33475NBTD Warburton (Tatura)
7SISCO SHADOW [5]2873222.24(3)N Marum (Devon Meadows)
8MAXIMUM FAZZ [5]7587622.72(6)S Stefanos (Longwood)
9LITTLE MISS RUSH [5]Res.53687NBTP Patterson (Bet Bet)
10RICEY [5]Res.6344622.28(2)B Stephens (Tooborac)
Race No. 11Nitro Burst @ Stud7:08 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BOTTLE OF WINE (NSW)[5]2114322.60(4)P Kaltsis (Nagambie)
2GO ROCKIN’ TEDDY [5]77627NBTK Quinn (Cundare)
3CAVEAT EMPTOR [5]85723FSTDS Humphries (Locksley)
4YOU HAD ME [5]78T45NBTJ Campbell (Drouin South)
5SIR PLEDGE [5]1268322.43(3)B Groom (Longwood)
6WANALTA JACK [5]488F622.59(6)R Whybrow (Chiltern)
7ILLEGAL NIKI [5]33612FSTDK Wright (Harston)
8WATTA DESTINY (NSW)[5]7524822.67(8)G Lemin (Axedale)
9HIDDEN EXPRESS (NSW)[5]Res.27675NBTD Mooney (Bendigo East)
10BIT IFFY [5]Res.62858NBTP Patterson (Bet Bet)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments