Thursday, 7 July 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 7 July 2016

Race No. 1Finer Fruits3:39 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SPLIT CHIC [M]7577NBTA Costa (Shepparton)
2JACK’S MISS [M]44242NBTN Carthew (Newcomb)
3STEADY WALKER [M]234F2NBTJ Chilcott (Heathcote)
4AZZA [M]84637NBTN Gates (St Albans)
5HENSAP JUSTINE [M]66763NBTJ Formosa (Heathcote)
6MONKEY YEAR [M]584NBTP Dower (Golden Square)
7RAY RAY RETURNS [M]86668NBTP Patterson (Bet Bet)
8REDFIN FOZZ [M]265NBTB Fothergill (Numurkah)
9CYCLONE ROY [M]Res.888FSTDD Boots (Merrigum)
10WET FEET [M]Res.7F565NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
Race No. 2Dpr Insurance Brokers3:58 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER ROCKSTAR [M]57FSHR Hayes (Toolleen)
2LOVER [M]453FSHP Dapiran (Northwood)
3OBAMA FLYER (NSW)[M]6782NBTC Croft (Heathcote)
4SHAZZA’S GIFT [M]87865NBTS Van taarling (Tallygaroopna)
5WAIKIKI CREEK [M]65FSHB Fothergill (Numurkah)
6RICHARD SHI QUEE [M]F3512NBTM Meyer (Bromley)
7BUDGE [M]356FSHB Smith (The Rock)
8JANRAY ANOLAJEAN [M]76887NBTJ Walker (Arcadia South)
9DIGGER DO (NSW)[M]Res.66NBTY Carter (Mudgegonga)
10MANTRA KATE [M]Res.57747NBTJ Donaldson (Euroa)
Race No. 3Manish Gupta Accountants4:19 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1JUDA LOMAR (NSW)[M]57422NBTN Mcmenamin (Thurgoona)
2SURFING LASS [M]2F53FSHM Nash (Little River)
3RIPPIN TAY TAY (NSW)[M]23352NBTS Williams (Oura)
4PLATINUM DOLL [M]82FSHM Nash (Little River)
5RUBY RADS [M]33273FSHW Donlon (Burnbank)
6YUCATAN [M]44243FSHI Bibby (Warracknabeal)
7INKY [M]28253NBTB Brown (Axedale)
8ARIKI WHERO [M]23363NBTW Elson (Seymour)
9REVEREND JOHN [M]Res.68FSHB Hall (Dingee)
10BILLY RAY BUNTER [M]Res.5454FSHN Vincent (Lal Lal)
Race No. 4Jade Media Photography4:39 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MINNESOTA [7]7153326.01(6)B Pell (Toolleen)
2DREAM OF GIGI [7]82361NBTG Campbell (Anakie)
3HOREY’S GIRL [7]45547FSTDP Dunlevey (Cohuna)
4CLARETOWN HAPPY [7]6177425.87(8)N Tait (Wangaratta)
5FULL BLOWN TURBO [7]86382NBTJ Worsfold (Girgarre)
6VON SCHNITZEL [7]42243NBTC Taylor (Neilborough)
7JAYDED MIA [7]48588NBTC Glen (Tennyson)
8IMA TERROR [7]85676NBTR Dunne (St Albans)
9ENVIRONMENTALIST [7]Res.53227NBTJ Ward (Lake Goldsmith)
10RUBBA WILSON [7]Res.28F76NBTS Van taarling (Tallygaroopna)
Race No. 5Byers Electrical (1-7 Wins)4:58 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 650 metres at Shepparton Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1MUD KIPPER [6]64516FSHK Repia (Long Gully)
2DELTA MISS [7]47784NBTS Gibson (Harcourt)
3BARONESS JILL [6]77876FSTDE Matthyssen (Talbot)
4SMOKEY WHISPERS [5]5516538.00(6)A Scott (Knowsley)
5CULLQUIN PEACHY [7]57543NBTP Cullie (Rushworth)
6HE’S YOUR MATE [5]36464NBTJ Formosa (Heathcote)
7MOVEFASA REG (NSW)[5]7866838.03(2)D Burkett (Girgarre)
8UMIKO BALE (NSW)[5]6224138.35(8)R Hayes (Toolleen)
9OLD ZEBB [6]Res.57458NBTJ Mangion (Numurkah)
10PADDY MACS [5]Res.173T7NBTM Nash (Little River)
Race No. 6Ckh Painting5:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PINK POPPY [5]1181225.76(6)G Rigg (Girgarre)
2BEFORE MY TIME [5]73313NBTS Carswell (Elmore)
3ULTIMATE BILLY [5]6464125.72(8)C Medcraft (Violet Town)
4BIG TALKER [5]1354425.58(1)H Wetzels (Seymour)
5SPUR TRON [5]6173625.72(4)M Fothergill (Numurkah)
6MIDFIELD MAESTRO [5]2234125.95(2)V Giles (Bamawm)
7SUITRESS [5]12141FSTDM Meyer (Bromley)
8JELLYBEAN JESS [5]63332NBTR Fisher (Lara)
9WISE HARRY [5]Res.57874NBTT Fernandes (Tragowel)
10LADY TRON [5]Res.78124FSTDH Taylor (Rockbank)
Race No. 7Quality Teams5:40 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE HOREY’S [6]64456FSTDT Fernandes (Tragowel)
2IDLE ROCKET [6]66672NBTS Waycott (Springhurst)
3LOOSEY JABNA [6]71162NBTD Long (Eaglehawk)
4CRYMELON FETTLE [6]58223NBTI Bibby (Warracknabeal)
5TOKEN CODE (NSW)[6]76523NBTD Lauricella (Lloyd)
6CEE YA MATE (NSW)[6]8444126.02(5)B Abela (Echuca)
7SWIFT BUNNY (NSW)[6]13641NBTD O’mara (Rushworth)
8GROUCHO [6]5721226.16(4)C Glen (Tennyson)
9RENAJOHN [6]Res.53545FSHC Barnard (Longwarry)
10FRAME HISTORY [6]Res.75337NBTR Hayes (Toolleen)
Race No. 8Racers Function Centre5:59 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1THUNDEROUS NIGHT [5]4444225.73(3)F Meyer (Maryborough)
2COOL SPRINGS (NSW)[5]22863NBTB Brown (Axedale)
3ME NAME’S NELSON [5]34463NBTM Ellis (Nathalia)
4MERLOT MAGIC [5]74341NBTS Waycott (Springhurst)
5DANNY BROOK [5]68568NBTB Jacobs (Carisbrook)
6CRYMELON ORBIT [5]67855FSHI Bibby (Warracknabeal)
7SELYNYA KEV [5]5714325.64(7)K Ward (Mount Moriac)
8HIGH HOPES [5]4554325.82(6)D Carswell (Elmore)
9ALL INN MENPHIS [5]Res.5538625.37(4)T Duncan (Harston)
10SAME DAY (NSW)[5]Res.8648725.85(1)M Carter (Kialla)
Race No. 9Sgrc Vet Now Open6:20 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISTEL ALLEN (NSW)[7]23563NBTF Matthyssen (Red Lion)
2KEZZY’S DIAMOND (NSW)[7]327122.70(6)R Hodgson (Axedale)
3JUST RUN LEFT [7]55781NBTF Meyer (Maryborough)
4CHUM’S SPECIAL [7]1687322.99(3)P Dower (Golden Square)
5QUICK COLLISION (NSW)[7]1F322FSHC Newman (Chiltern)
6LADY GODDESS [7]26732NBTH Taylor (Rockbank)
7MISS JUST UNDER [7]22851NBTN Carthew (Newcomb)
8SILVER SQUIGGLE [7]24642FSTDM Tabb (Lara)
9AIR COMMANDO [7]Res.571223.02(1)D Boots (Merrigum)
10HEINEKEN GIRL (SA)[7]Res.8886122.54(5)T Matthyssen (Talbot)
Race No. 10Elite Collars & Leads6:40 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SMASHING WILD [6]8615522.46(2)G Dainton (Cosgrove)
2DAINTREE TEACAKE [6]38373NBTR Matthews (Arcadia South)
3SHIFTY LILLY [6]36352NBTJ Psaila (Little River)
4ROLL ‘EM HIGH [6]76877NBTT Noy (New Gisborne)
5BEV’S GIRL [6]6787122.97(2)N Mason (Euroa)
6CULLQUIN ANNIE [6]43741NBTD Long (Eaglehawk)
7STRESS STAR [6]4226222.65(7)N Carthew (Newcomb)
8FATBOY LINC [6]55552NBTP Frost (Heathcote)
9GUILDED LILY [6]Res.87738NBTS Doust (Euroa)
10SUNDANCE LAD (NSW)[6]Res.32174FSHG Bahen (Broadford)
Race No. 11Brian Beard Plumbing6:58 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JACK’S PRINCE [5]2842322.43(1)K Ward (Mount Moriac)
2LIDO’S BOY [5]32353NBTJ Uglietta (Yan Yean)
3VANDERVILLE [5]6685722.23(2)M Ellis (Nathalia)
4UNO BUDDY (NSW)[5]2355122.79(6)G Lemin (Axedale)
5DON’S LICKER [5]16736NBTK Ward (Mount Moriac)
6PARAGON DIAMOND [5]2534623.00(7)G Bromley (Bendigo)
7SMOOTH SILVER (NSW)[5]547F322.33(5)J Formosa (Heathcote)
8MAHOGANY DIAMOND [5]57142NBTK Quinn (Cundare)
9PARAMOUNT ARROW [5]Res.37567NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
10COOPNARCHA (NSW)[5]Res.5887822.43(7)F Meyer (Maryborough)
Race No. 12Shepparton News7:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BIBBI [5]3542722.89(8)H Wetzels (Seymour)
2VEETEE HAVOC [5]84285NBTS Quinlan (Rushworth)
3SCOOP JACKSON (QLD)[5]1267122.69(7)N Tait (Wangaratta)
4AVATAR HELGA [5]316F722.48(3)J La rosa (Seymour)
5CRYMELON SCYLLA [5]68647FSHI Bibby (Warracknabeal)
6OBLADI OBLADA [5]82822NBTM Repia (Long Gully)
7SHE’S LIL [5]2512222.53(1)J Donaldson (Euroa)
8OUR LILLY [5]75543NBTN Gost (Little River)
9PRISON CELLS [5]Res.7887722.38(5)L Cookson (Junortoun)
10LEKTRA DIVA [5]Res.68867FSHJ Mangion (Numurkah)