Wednesday 12th January 2011

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 12th January 2011

Race No. 1Finer Fruits03:32PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1CHELSIE MORNINGH G Hunter (North Albury)
2REYNARD’S HONOUR246N G Burns (Rushworth)
3GO TO IRELAND7T Duncan (Harston)
4MR. ZED8J R Donaldson (Euroa)
5KALIMNA FORCE24655R O Sharples (Murchison)
6CEE SNAKE54377N R Tait (Wangaratta)
7SHEOAK TEENA81224B Panetta (Melton West)
8OUTER LIMITS45K L Wright (Harston)
9PHIONA’S GIRL27846Z Los (Dookie)
10VOLTAGE LINE6M B Osborne (Goorambat)
Race No. 2Shepparton Retravision03:51PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1DIDDI TOMATO3388P E White (Katamatite)
2FORWARD PRESSURE7726G A Burton (Euroa)
3MY SPECIAL BOY175L P Bartolo (Epping)
4FIRST INCISION38T B Smart (Mooroopna)
5MOYARRA PANDA2273S Waycott (Springhurst)
6DOC’S MATRIX8J Formosa (Heathcote)
7STREAKY BAYM T Carter (Violet Town)
8PEARLS OF WISDOM68548D W Haffenden (Crowlands)
9BATTA BING8454T D Harvey (Murchison)
10MUSTANG JILLY7G R Edwards (Broadford)
Race No. 3Anstice Quality Racing Meat04:12PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1PHANTOM BERK72666S W Burke (Kanyapella)
2TREVI’S IMAGE4A F Osborne (Goorambat)
3PITSTOP MAGIC58754G R Edwards (Broadford)
4KISS ME DONKEY53M L Blake (White Hills)
5PROVEN LUSH53M T Carter (Violet Town)
6HILDEGARD44562W L Connell (Harston)
7LA NIKITA53745S H Kando (Lalor)
8IT’S KOOL DANNYJ Worsfold (Girgarre)
9SWAN LAKE62777W L Connell (Harston)
10MAXI TIME64775D G Blake (Bringalbert)
Race No. 4Neatline Homes04:31PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1GRANDULATER3234F Rachele (Shepparton)
2JAW JETTS J Mcdonald (Altona)
3SOLID IN DEFENCE46343J Formosa (Heathcote)
4KINETICA84M Schlegel (Woodend)
5BROKEN WEDGEG P Rigg (Girgarre)
6KOYUGA BOOTY555S W Burke (Kanyapella)
7SHOWOOD LASS65323A Shovan (Echuca)
8COFFEE BLACK68367S E Stefanos (Longwood)
9MAXI TIME64775D G Blake (Bringalbert)
10SWAN LAKE62777W L Connell (Harston)
Race No. 5Topcat Video Productions04:52PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1SILICONE BOB63446K Brooks (Apsley)
2KARLOFF14254J Formosa (Heathcote)
3BUNNY THUNDER36158N R Tait (Wangaratta)
4PENTON HUTCH25758P Kent (Wantirna)
5BLACK BULL88853J R Donaldson (Euroa)
6RIVER ROAD LASS36664T R Shovan (Healesville)
7ROYAL CONTESSA35778S E Stefanos (Longwood)
8UNDER THE SHADE23464G Lemin (Axedale)
9GO TO KENYA21767T Duncan (Harston)
10KARJANO46526R Bibic (Bendigo North)
Race No. 6Greyhound Adoption Program05:11PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1KOYUGA REBEL74885S W Burke (Kanyapella)
2ENOCH JOHN75524A Shovan (Echuca)
3PURE REBEL58754B J Bryce (Invergordon)
4TAT SURPRISE57657D L Warburton (Tatura)
5ED THE SOCK85586S E Stefanos (Longwood)
6CONFUSING65157A Kent (Wantirna)
7THERE HE IS16785S H Kando (Lalor)
8RIVERSTONE67F87G R Edwards (Broadford)
9I’M PUZZLED61867L Smith (Maryborough)
10PITSTOP DIAMOND47656G R Edwards (Broadford)
Race No. 7Jade Media Photography05:32PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1OVERTURE JESSIE86753N R Tait (Wangaratta)
2CASSIE’S PEDRO61788T R Shovan (Healesville)
3ABOVE THE LAW42447S E Stefanos (Longwood)
4TEE WOODSF3535G A Howarth (Longwood)
5PURE INTENSITY14654W Donlon (Burnbank)
6GOLDEN GREEK57166J R Donaldson (Euroa)
7JULES74438G R Edwards (Broadford)
8MAJOR NOVA35373C Russell (Kyabram)
9MAD SHIRL47337D F Braun (Melton)
10GO TO KENYA21767T Duncan (Harston)
Race No. 8Greater Shepparton05:51PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1BURRAWONGA JOY38311J Birthisel (Yarrawonga)
2BURRAWONGA BRETT57142J Birthisel (Yarrawonga)
3FAWN HYDE64538J R Donaldson (Euroa)
4DOUBLE JUMP56688W J Mcneil (Donvale)
5SLIPAWAY MO64576K Brooks (Apsley)
6SLIPAWAY JACKO33426D G Blake (Bringalbert)
7SOS’ SAL56734J Formosa (Heathcote)
8STRIKE BULLION81267M T Carter (Violet Town)
9PITSTOP DIAMOND47656G R Edwards (Broadford)
10I’M PUZZLED61867L Smith (Maryborough)
Race No. 9Rapidvite Solutions06:11PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1CHATTER MAN43J Weber (Darraweit Guim)
2UNCUT GEM4837D W Haffenden (Crowlands)
3WHITE IVY68487S Vantaarling (Tallygaroopna)
4MY MUSE45578T R Shovan (Healesville)
5SPECIAL CHARGER66L P Bartolo (Epping)
6BOWSTREET VISION88TW Donlon (Burnbank)
7PURE RULER2B R Parker (Tatura)
8CREEDENCE42426J R Donaldson (Euroa)
9MUSTANG JILLY7G R Edwards (Broadford)
10ABSOLUTE BOND66264N R Tait (Wangaratta)
Race No. 10Xia Park06:31PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1BOWSTREET BLONDE68W Donlon (Burnbank)
2REGAL ALAN66656B A Jacobs (Maiden Gully)
3ELUSIVE EIGHT63437J Worsfold (Girgarre)
4MADDY SUPREME74775D F Braun (Melton)
5BULL BAR NEVILLE76362Z Los (Dookie)
6BURRAWONGA BREE657J Birthisel (Yarrawonga)
7VOCAL WHISPER24G R Edwards (Broadford)
8DOC’S DANCERJ Formosa (Heathcote)
9VOLTAGE LINE6M B Osborne (Goorambat)
10GRANDSEBI754F Rachele (Shepparton)
Race No. 11Quest Apartments06:49PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1FIRE LORD37316J Formosa (Heathcote)
2NORTHERN NICK65636N R Tait (Wangaratta)
3RED ROYAL65722N R Tait (Wangaratta)
4BIG BOOZER21748J R Donaldson (Euroa)
5MISTER AUSTIN72234T R Shovan (Healesville)
6SPECKY THYME52124G L Long (Neilborough)
7PURE ARTEMIS64215S Hooke (Huntly)
8STRIPE CADET88544S Vantaarling (Tallygaroopna)
9CHOPPER13236S W Burke (Kanyapella)
10ALL INN TOMMY78678D M Mcdonald (Shepparton East)
Race No. 12Www.shepparton.org.au07:05PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1JESTA MAHTE37275D G Blake (Bringalbert)
2NO DELAY76454M R Dapiran (Seymour)
3USAIN’S FAULT35125L Smith (Maryborough)
4KAT BURGLER43136L K Bahler (Darraweit Guim)
5FIRE’S GONE WILD45454J Formosa (Heathcote)
6JUDDA’S MEMORY72414K L Wright (Harston)
7HUNCH BLACK54767N R Tait (Wangaratta)
8HEROICA81545M Schlegel (Woodend)
9ALL INN ANGUS6316T Duncan (Harston)
10BOWSTREET KATY84783W Donlon (Burnbank)