Wednesday 16th May 2012

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 16th May 2012

Race No. 1Goulburn Valley03:47PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1PARTY GIRL SPUR8354NBTM J Fothergill (Numurkah)
2BARBARICA35226NBTM Schlegel (Woodend)
3GYME DEAN53NBTG S Hope (Kialla Central)
4DUSTY MATT4888FSHB A Jacobs (Maiden Gully)
5CHEEKY CHEEKSFSHM P Ellis (Nathalia)
6SIENNA SIENNA38448NBTJ Gahan (Sebastian)
7WAITPINGA2F5NBTA F Osborne (Goorambat)
8BAR ROOM BRAWLFSHK J Eyles (Murchison)
9RAILWAY RUBY3FSHJ M Torr (Eaglehawk)
10STYLISH ARTF654NBTP M Boots (Merrigum)
Race No. 2Finer Fruits04:07PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1RUNAWAY GRANT24546NBTD A Shovan (Adelaide Lead)
2ELLIE’S LEGACY62FSTDJ Worsfold (Girgarre)
3LOPSIDED LOUIE56NBTZ Los (Dookie)
4AMETHYST ROSE54664NBTD J Carswell (Elmore)
5CRAFTY ELFSHC G Peasnell (Pascoe Vale)
6DAM LEEFSHJ M Torr (Eaglehawk)
7BROTHER BAT272NBTP M Boots (Merrigum)
8WHO’S HOOK27852NBTJ R Donaldson (Euroa)
9SURGEON SANDY8FSHM Schlegel (Woodend)
10LADY KOBYBOYN57667NBTH A Wetzels (Seymour)
Race No. 3Shepparton Retravision04:27PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1EMOTIONAL CLAIMFSHM P Ellis (Nathalia)
2LULU’S TUTUFSHJ L Jones (Wodonga West)
3SPITFIRE SALLY67852NBTK Bentley (Costerfield)
4RUSTIC REETA3FSHJ M Torr (Eaglehawk)
5TANGULLA5663NBTG A Howarth (Longwood)
6GENISTA KASHMIR16444FSHS L Quinlan (Rushworth)
7BING BEAR48347NBTP M Boots (Merrigum)
8MAGGIE’S OWN64FSHT Salpigtidis (Plenty)
9TALIA6564NBTM Schlegel (Woodend)
10ETHAN’S DOLLAR788NBTJ Gahan (Sebastian)
Race No. 4Neatline Homes04:46PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1CLEVER CATCH86385NBTH M Smart (Mooroopna)
2MAX MCGUINESSFSHP A Siakew (Bendigo)
3ORGANIZER645NBTG Kantzidis (Bundoora)
4BEE BOY BENNY3654NBTJ L Jones (Wodonga West)
5BANGER FLYER53657NBTS J Doust (Euroa)
6HOUSE MATE66673NBTG Robinson (Violet Town)
7MAJOR MENACEFSHH A Wetzels (Seymour)
8EL CENTRO745NBTJ R Donaldson (Euroa)
9DASHING DEMI588NBTK B Lingard (Kilmore)
10NIGHT NURSE88677NBTG A Howarth (Longwood)
Race No. 5Topcat Video Productions05:01PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1BRILLIANT MCKOOLFSHM J Auld (Tatura)
2SWAHILI SAM774NBTS E Stefanos (Longwood)
3COCO MO CASHFSHA J Oconnor (Elmore)
4POWER ELECT73252FSHA Kent (Wantirna)
5TUTU CUTE82256FSHL J Condon (Melton West)
6MRS. AFFAIR77444NBTS J Doust (Euroa)
7WHERE’S ANTON77658NBTG Kantzidis (Bundoora)
8PRISTINE JUSTICE7FT78FSHJ Formosa (Heathcote)
9TINA’S JUSTICE7787NBTJ Formosa (Heathcote)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Jade Media Photography05:19PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1RAILWAY MITCH56344NBTJ M Torr (Eaglehawk)
2HOLD ON PREMIERFSHC Medcraft (Costerfield)
3HAY AFFAIR TWO5756FSTDM J Hanke (Euroa)
4LASS’ REVENGE84424NBTV Giles (Bamawm)
5PLENTY OF GIVE66734FSHG Couldridge (Newstead)
6TEN DIRECTIONS3F223FSTDM R Collyer (Coburg East)
7LOST ‘EMFSHF W Morris (Glenburn)
8SATIN LIGHTS2872NBTD B Franklin (Lang Lang)
9TINA’S JUSTICE7787NBTJ Formosa (Heathcote)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Greater Shepparton05:39PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1NEOS66672NBTB I Hiscock (Long Gully)
2DIMFIRE BOY76555NBTB J Bryce (Invergordon)
3EXFORD ZOOM42557NBTS E Stefanos (Longwood)
4MY LEEFSHJ M Torr (Eaglehawk)
5FLYING VLAD52417FSTDG Couldridge (Newstead)
6WHISPERING POINT7FSHG James (Crib Point)
7BLUTIGAROO17322FSHA J Hitchcock (Tennyson)
8CHEAP THOUGHTS45643FSHS L Quinlan (Rushworth)
9TINA’S JUSTICE7787NBTJ Formosa (Heathcote)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Quest Shepparton05:55PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN JORDAN55363NBTT Duncan (Harston)
2JOSH MILNE84854NBTJ Formosa (Heathcote)
3RAILWAY ROGER82FSHJ M Torr (Eaglehawk)
4CHAIN LIGHTNING45FSHF W Hand (Seymour)
5ROUGEN’S ACEFSHS J Waycott (Springhurst)
6PETROL BOWSERS37756FSTDD H Burge (Kinglake West)
7BEACH SAND3FSHA J Ferguson (Girgarre)
8BEAR AFFAIR7647FSTDM J Hanke (Euroa)
9TINA’S JUSTICE7787NBTJ Formosa (Heathcote)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Foott Waste & Recycling06:14PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1POWERFUL FLIGHTFSHS E Stefanos (Longwood)
2UNTOUCHABLE PHIL87T36NBTA M Rocke (Broadford)
3MR. BOTOX8FSHM Schlegel (Woodend)
4MY LEFT BOOTFSHT Vantaarling (Tallygaroopna)
5ELITE SPUR557FSTDM J Fothergill (Numurkah)
6RETURN THE QUEEN7558NBTH A Wetzels (Seymour)
7TWILIGHT VISION48645NBTF H Vantaarling (Tallygaroopna)
8MARK’S PARK22325NBTD L Warburton (Tatura)
9STYLISH ARTF654NBTP M Boots (Merrigum)
10RAILWAY RUBY3FSHJ M Torr (Eaglehawk)
Race No. 10Solar City Office Equipment06:34PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1RED CHOICEFSHJ Gahan (Sebastian)
2PATH TO UNO26FSHC Kiernan (Pascoe Vale)
3DIESEL’S GIRL675FSTDJ R Donaldson (Euroa)
4BROMESTI FLYER45826NBTG J Bromley (Epsom)
5CLARKDON3337NBTP P Donohue (Upper Lurg)
6BO CRAZY52754FSHS L Quinlan (Rushworth)
7AYTON STREET46154NBTP S Matthews (Buninyong)
8MAJOR ADDICTION8TT47NBTH A Wetzels (Seymour)
9NIGHT NURSE88677NBTG A Howarth (Longwood)
10SURGEON SANDY8FSHM Schlegel (Woodend)
Race No. 1124/7 Labour Hire06:54PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1BEE YOU8FSHN R Tait (Wangaratta)
2SARAH SANDSFSHG A Howarth (Longwood)
3TRUE DIAMONDS7FSHM Schlegel (Woodend)
4COOL ZOOM35337NBTS E Stefanos (Longwood)
5SHANARRA77557FSHA Kent (Wantirna)
6BRITTANY LOUISE68665NBTB Ender (St Albans)
7APRIL JONES6637FSHK B Lingard (Kilmore)
8KRAJICEK634NBTB Kinder (Girgarre)
9ETHAN’S DOLLAR788NBTJ Gahan (Sebastian)
10TALIA6564NBTM Schlegel (Woodend)
Race No. 12The Watchdog Premier Form Service07:13PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1THAT GODWIN76NBTG S Hope (Kialla Central)
2TUSCAN STORM6FSHG A Howarth (Longwood)
3GALAXY VOGUE5FSHA L Franklin (Lang Lang)
4TICKLE ME7FSHZ Los (Dookie)
5HEZA WHIRLWIND57848NBTR A Anchen (Nagambie)
6BYE BYE CHARLIE7885NBTS Carswell (Elmore)
7AVANDER6FSHM Schlegel (Woodend)
8SCAMPER ROSEFSHJ R Donaldson (Euroa)
9LADY KOBYBOYN57667NBTH A Wetzels (Seymour)
10DASHING DEMI588NBTK B Lingard (Kilmore)