Wednesday 24th August 2011

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 24th August 2011

Race No. 1Finer Fruits03:44PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1GRANDSEBI4522525.91F Rachele (Shepparton)
2ROCK THE DOCK46666NBTP R Glover (Numurkah)
3SIMPLY KIDDO43457FSHF E Alister ( South)
4KYLE ROULETTE2121FNBTP D Bartlett (Bamawm)
5MIND BOGGLING65484FSHK M Repia (Long Gully)
6WILD BIG DADDY84141FSTDG Kantzidis (Bundoora)
7SID CHARLES41165FSTDR J Giles (Harston)
8GLEN HUGIEY6656426.05H Bonderenko (Tallygaroopna)
9CHALUDA31FSHC Kiernan (Pascoe Vale)
10ALDOUS SNOW5545126.38G Kantzidis (Bundoora)
Race No. 224/7 Labour Hire (1-2 Wins) Ht104:04PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1LOVE OF PARIS14577NBTA M Rocke (Broadford)
2CALIFORNIA LOVE4665722.70J Formosa (Heathcote)
3NORTHERN NICK4453422.64N R Tait (Wangaratta)
4JESTA MAHTE57852NBTD G Blake (Bringalbert)
5ALBENATOR35332NBTL S Moore (Golden Square)
6NO MORE BIZZ44526FSHF E Alister (Cranbourne South)
7DIAMONDS MCHUGH82558NBTB Ender (St Albans)
8RUBY ARCADE274122.99A Kent (Wantirna)
9ATTENTION PLEASE4744622.86P M Boots (Merrigum)
10CLOVIS54386NBTA R Costa (Shepparton)
Race No. 3Shepparton Retravision (1-2 Wins) Ht204:24PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CHUCK YEAGER55186FSHS Taylor (Keilor East)
2GUNNA GET YA35422NBTW Hooke (Huntly)
3RAGING POWER87456NBTH A Wetzels (Seymour)
4LADY FIREBALL6787322.64G M Campbell (Peechelba)
5ALYRY2644422.52B Ender (St Albans)
6CAPTAIN CASTILE3716FFSHY Andrews (Cranbourne )
7ABOVE THE LAW77663NBTS E Stefanos ()
8KAT BURGLER6721422.58L K Bahler (Darraweit Guim)
9COLMATIC6756522.64A J Kiley (Shepparton)
10JAIMANDY BELL231523.06P P Donohue (Lurg Upper)
Race No. 4Anstice Quality Racing Meat (1-2 Wins) Ht304:44PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1NEVER STOP8345622.71P J Zuber (Wodonga)
2RAINBOW SERPENT74465NBTG Couldridge (Newstead)
3CHEEKY PAWS56764NBTA Kent (Wantirna)
4RED ROYAL8344322.70N R Tait (Wangaratta)
5HOT AND FAST72645NBTT Baker (Kilmore)
6EIGHTEENTH STATE5431622.44S Waycott (Springhurst)
7DON’T BOTHER ME2466222.53K J Eyles (Murchison)
8DYNAMIC DIVA63574FSTDJ Formosa (Heathcote)
9KENTUCKY WOMAN38241FSHP Galea (St Albans)
10LIL MISS FANTASY4581522.74P J Smith (Sunbury)
Race No. 5Topcat Video Productions (1-2 Wins) Ht405:04PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DOC’S DANCER1737822.79J Formosa (Heathcote)
2ABSOLUTE 4324622.77N R Tait (Wangaratta)
3NAPA VALLEY2424223.02T J Jones (Chiltern)
4FORTE MARTINO1622.91L Forte (Campbellfield)
5WATTO’S WONDER45465FSTDM W Davis (Altona Green)
6SNOWING55384FSHG L Long (Neilborough)
7SNOOPY DOOPY DOO7653223.04P J Zuber (Wodonga)
8HILLDENE HOPE86676NBTS Hooke (Huntly)
9PEDRO’S GEM74257NBTP E Dower (Golden Square)
10SEE SEE SEE174122.61K M Repia (Long Gully)
Race No. 6Jade Photography05:20PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PEDRO’S MOBILE75576NBTG W Connell (Harston)
2RAPID SCORER2825426.06W T Lamb (Table Top)
3BECKY JAY65365NBTD L Jarvis (Heathcote)
4LUCKY I’M FAST1137825.73T Baker (Kilmore)
5HARSTON QUEEN7868426.00R J Giles (Harston)
6DOC’S DISCIPLE2223125.73J Formosa (Heathcote)
7REBEL GIRL6473425.86C Newman (Chiltern)
8ELITE LOMBO5843725.76N L Gost (Little River)
9LIESEL45726FSHB Kinder (Girgarre)
10KID FREDDIE7178725.79E T Wetmore (Fawkner)
Race No. 7Greater Shepparton (1-2 Wins) Ht505:35PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HUNCH BLACK7627322.78N R Tait (Wangaratta)
2TARMAC BEAUTY77464FSTDL C Christopherson (Wunghnu)
3APPROACHABLE8325622.46D J Langley (Cranbourne)
4UNCUT GEM35778NBTD W Haffenden (Crowlands)
5BILLY SHINES6813522.68J R Donaldson (Euroa)
6EBONY FLYER75256NBTG W Connell (Harston)
7TOBY ATTACK57878FSHD Petersen (Welshmans Reef)
8ED THE SOCK58677NBTS Taylor (Keilor East)
9SHEP’S REVENGE3371522.75D J Carswell (Elmore)
10SHIRDON HI FIVE2512722.53D M Mcdonald (Shepparton East)
Race No. 8Quest Shepparton05:51PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CHAZ64272NBTJ P Psaila (Little River)
2SIR TASTIC88273NBTG J Bromley (Epsom)
3NIKITA SUNRISE5876625.97J R Donaldson (Euroa)
4NOUGAT’ LEGACY7237626.06S Hooke (Huntly)
5STOLEN GOODS5421226.10J Formosa (Heathcote)
6CHASE A FAME8161826.38E E Keene (Long Gully)
7TYPHOON MAHTE7138226.42K Brooks (Apsley)
8LIQUID LAUGH6314126.04K M Repia (Long Gully)
9SILENT6568325.70J W Anderson (Wahring)
10TAT AWESOME3161826.35P R Glover (Numurkah)
Race No. 9Www.shepparton.org.au (1-2 Wins) Ht606:12PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1OH YEAH JAN3516822.84M J Fothergill (Numurkah)
2STORM FLIGHT7583422.56S Taylor (Keilor East)
3FACE THE ACE67878NBTG J Bromley (Epsom)
4NURSE ALLY77862FSHN L Gost (Little River)
5GO BOC47775FSTDB A Lord (Nth Albury)
6PINK LA VIVA66534FSTDH J Taylor (Rockbank)
7HONG TIGER87768NBTD Petersen (Welshmans Reef)
8TIME SHARE6187722.73G L Long (Neilborough)
9ATTENTION PLEASE4744622.86P M Boots (Merrigum)
10SHIRDON HI FIVE2512722.53D M Mcdonald (Shepparton East)
Race No. 10Foott Waste & Recycling (1-2 Wins) Ht706:29PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MY MATE ROCKY5536123.16P D Bartlett (Bamawm)
2STETSON SAMBUCCA7678422.54P T Dundon (Finley)
3MADAME LA ZONGA6163FFSTDL M Barty (Marong)
4CHICAGO83275FSTDM R Collyer (Coburg East)
5DIJAMAKA FAST77667FSTDD A Crocker (Strathfieldsaye)
6SIMBU WARRIOR211FSHJ L Tormey (Werribee)
7WHERE’S HE GONE2123622.77G M Campbell (Peechelba)
8CHEEKY ALOUETTE64644NBTP M Boots (Merrigum)
9SHEP’S REVENGE3371522.75D J Carswell (Elmore)
10SEE SEE SEE174122.61K M Repia (Long Gully)
Race No. 11The (1-2 Wins) Ht806:48PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1COPELAND GAZE44346NBTA R Symons (Huntly)
2LYNIE MAC22368NBTP D Bartlett (Bamawm)
3WARRABILLA6731222.40J S Shaw (Yarrawonga)
4WISE OLD OWL18867NBTD W Haffenden (Crowlands)
5ZOOMTASTIC48876FSTDG J Bromley (Epsom)
6MY COUSIN VITO3461723.09S L Thomas (Sandon)
7JANET’S AMAZON38685NBTJ Formosa (Heathcote)
8CAITLYN MAY2122722.65K J Eyles (Murchison)
9PEDRO’S GEM74257NBTP E Dower (Golden Square)
10LIL MISS FANTASY4581522.74P J Smith (Sunbury)
Race No. 12Solar City Office Equipment07:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HEY JOE35831NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
2SANDY SANTANA61443NBTC Newman (Chiltern)
3RHONIN’S BLADE64236FSTDP A Love (Strathfieldsaye)
4PURE POVERTY7T883NBTS L Quinlan (Coolaroo)
5TANGO TWO66725NBTG Couldridge (Newstead)
6CRYING TEXAN5634526.12T R C Saliba (Kurunjang)
7ENOCH JOHN2848525.99A Shovan (Echuca)
8COOL CREW3155126.19K M Repia (Long Gully)
9ON TIME RUNNER87874NBTA M Rocke (Broadford)
10COOL FACINATE3526625.96G Kantzidis (Bundoora)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments