Wednesday 28th March 2012

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 28th March 2012

Race No. 1Finer Fruits03:32PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1EL ZHAR82523NBTM S Barber (Hoddles Creek)
2SMALL DANCER67458NBTM L Blake (White Hills)
3MYTHICA758F6NBTM Schlegel (Woodend)
4DEE’S BOY68745FSTDR Henness (Heathcote)
5CUSSEN PARK475NBTD L Warburton (Tatura)
6MALLOW COURT754F3NBTS Wells (Nagambie)
7GO SILVEY GO76867FSHT Daaboul (Williamstown)
8JAY POD47776FSTDC D Hughes (Lara)
9ILLUSIONAL STATE34487NBTG A Burton (Euroa)
10MAJOR ADDICTION8TTNBTH A Wetzels (Seymour)
Race No. 2Shepparton Retravision03:51PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1FLASH DOT77FSHC Watson (Eden Park)
2KOBYBOYN LASS63477NBTH A Wetzels (Seymour)
3BURRA BLUE2365NBTR J Giles (Harston)
4CARDIAC ARREST76T45NBTD Vlassopoulos (Nagambie)
5CLEVER CATCHT3286NBTT B Smart (Mooroopna)
6ORIENTAL RUSH36582NBTR Clark (Toolleen)
7ROARING ROCKY85424NBTD Boots (Merrigum)
8CONSTANTINE GAL3874FSHC D Hughes (Lara)
9SET THEM UP383FSHJ A Mangion (Numurkah)
10ARGEE GAL84NBTR E Gilmore (Arcadia)
Race No. 3Topcat Video Productions04:12PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1IRON GRIP552FSTDR Henness (Heathcote)
2HYPOCRITE65887NBTM S Barber (Hoddles Creek)
3BEN FRED87638NBTA D Blake (White Hills)
4SUPER SLEUTH76222NBTJ Worsfold (Girgarre)
5BLACK NASH54554NBTS Waycott (Springhurst)
6BLACK HAMMER37357FSTDF A Meyer (Maryborough)
7LONG ISLAND LAD45254NBTB A Fothergill (Numurkah)
8DOWN DE ISLE35243NBTB Ender (St Albans)
9DIMFIRE BOY7655NBTB J Bryce (Invergordon)
10SOLFURION468T5NBTH A Wetzels (Seymour)
Race No. 4Jade Media Photography04:31PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BLAZE’S REVENGE3731825.97P D Bartlett (Bamawm)
2DRY DOCK78866NBTK R Eddy (Tatura)
3MR. FROSTY85226FSTDS L Thomas (Sandon)
4KING CANNON66442NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
5SISCO SNAKE5638826.09G Kantzidis (Bundoora)
6BLONDE ZEPHA65533NBTW H Elson (Seymour)
7ALL INN MORE5517626.04T Duncan (Harston)
8CHOCTANE65547NBTG Kantzidis (Bundoora)
9ALL INN JESS1553425.90T Duncan (Harston)
10ELLISA’S DIVA23432NBTD B Franklin (Lang Lang)
Race No. 5Greater Shepparton04:52PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MR. CHOW82354NBTJ Formosa (Heathcote)
2MITZERELLA88875NBTP Jones (Hoddles Creek)
3SNAP6251126.00A R Costa (Shepparton)
4PUPPY’S REVENGE2441225.88P D Bartlett (Bamawm)
5KOALEY2626225.85A J Armstrong (Huntly)
6ERICA BLACK17482NBTS M Combridge (Junction Village)
7SMARTBUCKS2438725.81T B Smart (Mooroopna)
8COOL FACINATE6747625.83G Kantzidis (Bundoora)
9GIANT KAISER78785FSTDP Akathiotis (Reservoir)
10CLAIRE FORLANI86552NBTW H Elson (Seymour)
Race No. 6Foott Waste & Recycling05:11PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TARMAC BEAUTY52432NBTW L Bocquet (Mullengandra)
2STOP THE CLOCK4371425.79P D Bartlett (Bamawm)
3BENALLA GAL17837NBTA S Garratt (Heathmont)
4SEISMIC TEXAN52746FSHK J Iles (Cranbourne)
5RISK IT ALL43264FSHC Darmanin (Rockbank)
6GOOD SENSATION88856NBTG Kantzidis (Bundoora)
7NANCY JAY84565NBTD L Jarvis (Heathcote)
8IKARI THUNDER66444NBTS P Barker (Elphinstone)
9BUBSY WUBSY1777425.85W L Bocquet (Mullengandra)
10NICKO58623NBTP Triaca (Lima)
Race No. 7Shepparton Grc05:32PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DJERRKURA8646822.33C J Capuano (Broadfoad)
2EMMA FROST4534322.39G J Glass (Kyabram)
3VEE TEE SNIPPETS5346322.66C B Burton (Euroa)
4GUNNA GET YA7873522.54W Hooke (Huntly)
5MANETTI BALE87674NBTG A Howarth (Longwood)
6CALIFORNIA LOVE8126522.69J Formosa (Heathcote)
7LISBON TOMATO58745NBTM W Davis (Altona Green)
8DON’T BOTHER ME6657322.45K J Eyles (Murchison)
9EL BLACK GALO37255NBTM S Barber (Hoddles Creek)
10SARAH KATE5266522.56B Ender (St Albans)
Race No. 824/7 Labour Hire05:51PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL COMMAND66586NBTJ Formosa (Heathcote)
2BLONDE LUCK76383FSHN J Lund (Cranbourne)
3GOLD PLEDGE64623NBTB Groom (Longwood)
4SPENCE’S BOY6674825.64K L Wright (Harston)
5MAGIC GEORGE88466NBTM J Edwards (Broadford)
6CLOVALLEY WES7583626.01W L Bocquet (Mullengandra)
7MAD CAPER1788625.70J A Capuano (Pyalong)
8KID FREDDIE5247625.79E T Wetmore (Fawkner)
9WHERE’S TORRES87257NBTB Ender (St Albans)
10SIR DON87445NBTM S Barber (Hoddles Creek)
Race No. 9The Watchdog06:11PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SISTER BULL BAR1818722.78Z Los (Dookie)
2KRYPTON47856NBTM P Ellis (Nathalia)
3ZOOMBA74274NBTB Hooke (Huntly)
4YOSHIMURA62828NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
5CHEEKY ALOUETTE34754NBTP M Boots (Merrigum)
6TOKEN ALI18757FSHA D Blake (White Hills)
7PURE NAMRON7221622.58G Couldridge (Newstead)
8SO OH7467122.57A Smith (Werribee)
9OUR BLUEAGLE8448522.60R E Gilmore (Arcadia)
10LYNIE MAC5343722.56P D Bartlett (Bamawm)
Race No. 10Quest Shepparton06:29PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BULL BAR NEVILLE65676NBTZ Los (Dookie)
2SOLID BOOF37837NBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
3FIVEWAY ARANDT71118FSHM Zammit (Exford)
4SERIOUS TOKEN2767122.86A R Harding (Hamilton)
5PINK LA VIVA67374NBTH J Taylor (Rockbank)
6SUPRISE PRINCESS63824NBTT B Smart (Mooroopna)
7BOY IT’S SANDY63658FSHJ Formosa (Heathcote)
8EXTREME TRUST6847722.57P Little (Yarrawonga)
9JACK’S A HOPE414F722.53S Hooke (Huntly)
10HANG ON WAIT7576222.53P J Frost (Heathcote)
Race No. 11Solar City Office Equipment06:49PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1EM CEE CRASH22148NBTJ R Donaldson (Euroa)
2JOHNNY MANG7161422.65F A Meyer (Maryborough)
3BEAR GRILLS38876NBTA R Harding (Hamilton)
4BURRAWONGA JEN4758822.60J Birthisel (Yarrawonga)
5SUPER HULK4665222.60P J Frost (Heathcote)
6SUPER CHOW18F27NBTJ Formosa (Heathcote)
7NANHURST77317NBTJ L Mccallum (Craigieburn)
8ALANA’S BOY25453NBTP E Dower (Golden Square)
9NO SCARS76765NBTF W Morris (Glenburn)
10CHARLEY’S DEVIL18NBTA L Franklin (Lang Lang)
Race No. 12Www.24-7labourhire.net.au07:06PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MALIBU TED78417FSHJ L Mccallum (Craigieburn)
2BOOM TO ZOOM1566522.70J Hopper (Werribee)
3SIMON’S EXPRESS143122.86T Salpigtidis (Plenty)
4COSTANZA16522.60P J Frost (Heathcote)
5BIG WHEELS66847NBTJ Donnelly (Eden Park)
6COLD ATTACK67743NBTS L Thomas (Sandon)
7STETSON SAMBUCCA8478822.54J R Donaldson (Euroa)
8JAYDO’S GIRL8453622.91M D Campbell (Huntly)
9STATE PRIDE1722.63G A Burton (Euroa)
10APACHE GALO581422.59M S Barber (Hoddles Creek)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments